Özçelik, açtı ağzını yumdu gözünü...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, 31 Mart Yerel Seçimi öncesi Bartın'da yaşanan bazı olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Ercüment Özçelik yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bilindiği üzere 31 Mart 2019’ da ülkemizde yerel seçimler yapılacaktır. 2019-2024 arası kentimizi yönetecek belediye başkanlarını , belediye meclis üyelerini il genel meclis üyelerini ve muhtarlarımızı seçeceğiz. Seçimler halkın iradesinin sandıkta tecelli edeceği demokrasinin en güzel şekilde hayata geçtiği uygulamalardır. Yerel seçimlerde kentimizi idare edecek projeleriyle Bartın için hayallerini ve ideallerini ortaya koyacak yöneticilerimizi seçeceğiz.

Bartın bugüne dek ülkemize örnek olacak siyasi nezaket , birlik ve beraberlik içerisinde seçimlerini gerçekleştirmiştir. Seçimlerden sonra herkes yine dostluk ve samimiyet içerisinde günlük yaşamlarına devam etmiştir yıllardır bu gelenek Bartınımız da devam etmektedir. Temennimiz odur ki 31 Mart yerel seçimleri sonrasında da bu tablo devam etsin. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı olarak 8 belediye başkan adayımız belediye meclis üyesi adaylarımız ve il genel meclisi üyesi adaylarımızla geçmişte olduğu gibi Bartın’da sağduyunun sesi olacağız ilimize yakışır bir seçim çalışması yürütüyoruz ve yürüteceğiz. Ancak son günlerde seçmenleri adaylarımız hakkında manipüle etmeye yönelik açıklamalar yapılmaktadır. Huzurlu bir seçim kampanyası yürütmek adına susmamız, nezaket dışı söylemlerin giderek artmasına yol açmaktadır. Bu yalan ve yanlış söylemlerin devam etmesi halinde gerçekleri bilgilendirmek adına sessiz kalmayacağımızı kamuoyuna bildirmek istedik.

10 yıldır kentimizin Belediye Başkanı olan Sayın Cemal Akın altyapısı olmayan içme ve kullanma suyunda problem yaşayan hava kirliliği olan bir ilden bugün doğalgazı bitmiş evde suyu içilebilir hale getirmiş AB IPA projesinden Bartın tarihinin en büyük hibesini alarak atıksu arıtma tesisini ve İnkum derin deniz deşarjını yapmış ödüllü kent müzesi gazhane kültür parkı vb sayısız hizmetlerle Bartın halkının gönlünde yer etmiştir. Yaşlısından gencine üniversite öğrencisinden Bartın’da yaşayan herkesin başkanı olmuştur. Kamuoyu ve halkımız bunu yakından bilmekte ve takdir etmektedir. Özellikle son günler AKP Milletvekili Yılmaz Tunç ve Belediye Başkan Adaylarının söylemlerini üzülerek takip etmekteyiz.

10 Mart Pazar günü AKP Milletvekili Yılmaz Tunç ‘un Gölbucağı Mahallesindeki seçim ofislerinin açılışında Bartın Belediye Başkanımız ve Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Belediye Başkanı adayımız Sayın Cemal Akın’ın seçim çalışmaları sırasında Kolay gelsin şeklindeki siyasi nezakete karşılık olarak ‘Gezmekle olmaz o çalışacaksın ‘ ‘Boş sokaklarda el salla ’ diye cevap vermesini saygısızlık olarak algılamaktayız. Bu Bartındaki seçim kampanyası tarzı değildir bugüne kadar olmamıştır ve bundan sonrada olmamasını arzu etmekteyiz. Ayrıca kendisinin Bartın Belediye Başkan Adayı olmadığını yanında belediye başkan adayının bulunduğunu hatırlatırız.Heleki Bartın belediyesinin cenaze hizmetlerinden ücret aldığını iddia etmek vicdana ahlaka ve hiçbirşeye sığmamaktadır.Kendisine Bartın Belediyesinin hizmetlerini daha iyi irdelemesini tavsiye ediyoruz. Sayın Akp Milletvekili Yılmaz Tunç kendi hayal dünyasında yapmış olduğu kurguları kendi başarısızlıklarını, Belediye Başkanımıza mal etmeye kalkmasın Kendisi 12 yıllık milletvekili.

Kamuoyunda en çok tartışılan noktalardan biri olan İnkum Tüneli kendisinin 05.12.2011 tarihinde basında Bartın İl Özel idaresi tarafından ekonomik ve finansman fizibilite etütlerinin yapılmasının ardından başlayacağını ifade ediyor, 12 Haziran seçimlerinde belediye hoparlör konuşmasında İnkum Tünelini yapacaklarını ifade ediyor. Değerli basın mensupları sene 2011, sene 2019 Soruyoruz şimdi sizi tutanmı vardı tam 8 sene geçmiş. Bunun bir belediye projesi olamayacağını karayolları projesi olduğunu sizde bizim kadar biliyorsunuz.Zaten Belediye Başkan Adayınız facebook canlı yayınında bunun Bartın Belediyesinin değil karayolları projesi olduğunu itiraf etti. Amasra tünelini yaptık, İnkum tünelini de yapacağız diyorsunuz. Soruyoruz Amasra tünelini Amasra Belediyesi mi yaptı? 2014 seçimlerinde de Bartın halkının karşısına devlet projeleri ile çıktınız . Şimdide ırmak ıslah tünel vb projelerle halkımızın karşısına çıkıyorsunuz. Bütün bunların karşılığının olmadığını sizlerde bizim kadar biliyorsunuz. Hükümet ve yerel yönetim uyumu olursa bunların hepsi olur diyorsunuz ‘ilçelerde bizleri seçin doğalgaz gelir’ diyorsunuz. Bu halka hizmet anlayışı değil tehditkar bir yaklaşımdır. Değerli hemşehrilerimiz şimdi sizleri AKP Milletvekili Yılmaz Tunç’un Bartın kamuoyuna verdiği demeçlerden birkaç örnek vermek istiyorum. Bu bilgilerin doğruluğuna ulaşmak isteyenlerin internette 2-3 dakika harcayarak öğrenebileceğini de hatırlatmak istiyorum.

İnkum Tüneli 05 Aralık 2011 : 16.Aralık 2011 Bartın özel idaresi proje süreci başlıyor.

Demiryolu Müjdesi 10.12.2009 /25.01.2011 demiryolu 2017 de tamam

Devlet Hastanesi 2015 den beri söylediler ihalesi yapıldı gidelim beraber bakalım ne kadar ilerlendi.

Bartının bitmeyen yarası ARIT yolu : O kadar çok demeç varki basın metnimize hangisini alacağımızı bilemedik.2010 den beri yapılacak

Kozcağız duble yolu 800 günde tamamlanacak dendi 2019 marta geldik hala bir şey yok.

Organize sanayi bölgesi : 26.03.2015 Sayın Vekil basında osb yi 2 katına çıkarıyoruz.07.09.2013 osb yi genişleticez. Belkide en üzüldüğümüz nokta Belediye Başkan Adayı ve Sayın Yılmaz Tunç bu mega projelerle işsizlik ekonomi bitecek Kuzeyin Yıldızı olacağız diyorlar. Allah aşkına soruyoruz : Organize sanayi bölgesine kamulaştırma parası bulamadınız da halkın karşına hükümet projesi ile çıkıyorsunuz. Bugüne kadar şu parayı bulsaydınızda OSB yi genişletseydinizde insanlar işsizlikten kıvranmasaydı.

Sayın Vekil sana kim engel oldu genişletseydiniz

Bartın daki trafik sorunu 12 yıllık iktidar döneminde defalarca liman bağlantılı çevre yolu demeci veren sayın vekilimiz bugüne kadar neden yapmadı. Sayın Yusuf ZiyaBeyin proje broşüründe trafik sorununa çözüm olarak katlı otopark dışında bir şey varda bizmi görmedik.

Türbe yolu nu bitirmeyen Adliyeyi hala açamayan kim ?

Her iki aday da içilebilir sudan bahsediyor , acaba hastanelerimiz içilemeyen sulardan hastalanan insanlarla dolu da bizmi bilmiyoruz.Yılda 299 kez tahlil edilen suyu sağlıklı bularak rapor tanzim eden Sağlık Bakanlığı yalan mı söylüyor.

Tüm adayların eleştirdikleri imar planını MHP-CHP-AKP belediye meclis üyelerinin OYBİRLİĞİ ile kabul edildiğini kamuoyuna bir kez daha hatırlatırız.Bir yanlış yapılmışsa neden kendi meclis üyeleri bu plana evet demiş.

Bunları daha da birçok konuda devam ettirebiliriz. Belediye başkanımız ve adayımız Sayın Cemal Akın ekibiyle beraber birçok konuda Bartının sorunları çözmek için ayağı yere basan projelerle halkımızın karşısına çıktı. Kendi kaynaklarını iyi koruyan vizyonu ile önümüzdeki 50 yılın öngörüsü ile hazırlıklarını tamamlayan ve Bartın halkının gönlünde yer etmiş bir insandır.Bartın Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın Bartındaki her soruna el atmış ve çözümleriyle ‘üretken belediyecilik’ anlayışı ile sorunları tek tek çözüme kavuşturmuştur ve devam etmektedir. Burada projelerini tek tek anlatmak istemiyorum o zaten her alanda bunları ifade ediyor. Burada vurgulamak istediğimiz konu Bartında ki gerilim siyasetinden yararlanmak isteyenlere Bu söylemlerle halkımızın gönlünden Cemal Akını silemezsiniz. Yalan ve gerçekdışı söylemlerle yıpratma kampanyalarınızın halk nezninde karşılığı yoktur.

Seçime sayılı günler kala Bartın siyaset geleneğine yakışır sağduyulu nezaket ve saygı çerçevesinde bir seçim kampanyasına herkesi davet ediyoruz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı olarak tüm adaylarımızla bugüne kadar sürdürdüğümüz sağduyulu ve samimi seçim kampanyasına devam edeceğiz: Bugüne kadar susmamızı kabul olarak algılayan rakiplerimiz sanmasınlar ki cevaplarımız yok, biz seçimlerden sonra da 1 Nisan da kol kola girip yine Bartın için çalışan insanlar olarak yüz yüze bakabileceğimiz bir ortamı korumak adına her zaman bu tavrımızı sürdüreceğiz. Diğer adaylarında bu konuya dikkat etmelerini rica ediyoruz. Muhataplarımız belediye başkan adaylarımız dır, muhatabımız sayın vekil değildir he kendisi eğer 1 nisandan sonrada Bartın belediyesini kendisi yönetecekse söylesin o zaman bizde keşke Sayın Yılmaz Tunç belediye başkan adaylığına çıksaydı da muhatabımızı bilseydik ona göre cevap verseydik.

Değerli basın mensupları çok değerli hemşehrilerimiz;.Bu duygu ve düşüncelerle 31 Mart seçimlerinin ülkemize ve ilimize hayırlara vesile olmasını canı gönülden arzu ediyor sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bartunlu 1 yıl önce

artık yeter 10 sene yönettiniz bi görelim bakalım ya nedir bu tantana millet 31 martta kararını verir kendinize güveniyorsanız 5 sene sonra tekrar aday olursunuz alırsınız belediyeyi nedir bu abi cumhur ittifakı bartında ortak aday göstermemiş olabilir ama seçimden sonra bile sürecek bi ittifak için birbirinizi karalayamaya gerek yok böyle düşmanları güldürürsünüz

Avatar
bartunlu 1 yıl önce

kardeşim yazmayayım yazmayayım diyorum zorla yorum yazdırıyorsunuz hala patates soğan diyorsun koca reisin ağzından mhp ile ilgili bişey çıktımı istese yapılan bi çok proje kamu binaları var onları anlatırdı bi de demişsin 250 gram çay yazıktır ya o sembolik bi hediye o, kek mi fırlatacak falan filan demişsn siz kandilleri bayramları fırsat bilip biskuit kandil simidini kendi elciğazlarınızla verirken iyi yapmayın ya bu siyaset değil

Avatar
akp mi 1 yıl önce

ya millet soğan biber alamaz durumda belediye başkanı napacak burda tanzim satış yerleri mi kuracak yoksa millet sussun diye bir parça kek mi verecek ellerine yada çay mı fırlatacak üzerlerine 200 gr lık ya yapmayın Allah aşkına biraz daha mantıklı olalım.