Saadet kongreye hazırlanıyor

İl Başkanı Ünal Yurtbay düzenlediği basın açıklamasında;

"Yine Yeniden Milli Görüş" sloganıyla öze dönüş, yuvaya dönüş istiyoruz. Bu bir hak batıl mücadelesidir. Hak noktada mücadele etmek isteyen herkese kapımız yeniden açık. Özellikle Milli Görüş geleneğinden gelerek iste bugün ki iktidar partisinde yoğunluklu olan ve diğer siyasi partilere giden herkesi tekrar yuvaya davet ediyoruz. Yine Yeniden Milli Görüşün, yani bizim medeniyetimizin, üstün olan medeniyetimizin hakim olması için Türkiye'de ve Dünya'da gayret gösterilmeye devam ediyoruz.

Gelinen noktada özellikle bizim medeniyet noktasındaki hassasiyetimizi bu günkü hükümet ve arkadaşlarımız kaybetmeye başladılar. Manevi dinamiklerini kaybetmeye başladılar. Yani biz şunu gördük inandığınız gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi inanırsınız.

Bu ülkede Saadet Partisi mutlaka iktidar olmalı. Türkiye’nin örnek ve güçlü bir ülke olması gerekiyor. Ama maalesef baktığımız zaman Türkiye tamamen batıyı taklit eden hocamızın tabiriyle batı taklitçiliğinden ileri gitmeyen bir ülke haline geldi. 10 sene oldu Kemal Dervişle başlayan o ekonomik politikalar AKP ile birebir aynı çizgide devam ettirilerek Türkiye iç ve dış borca sürüklendi. Cari açık 40 milyar dolar olması gerekirken 60 milyar dolar oldu. Yılsonuna kadarda bunun 80 milyar dolar olacağı söyleniyor. Cari açığı engellemek için hükümet 1600cc ve üstü ithal arabalara şok vergiler getirdi. Bütün bunlar cari açığı azaltmak, geri çekmek, yapılan ithalatları yavaşlatmak için ama kendilerinin bu noktadaki üretime yönelik teşvik etmemeleri, üretime dayalı bir ekonomik model bir planlama yapmamaları sadece ithalata dayalı ve borca dayalı gerçekleştirdikleri için cari açık da bu noktada çok ciddi sıkıntılara girdi. İşte Milli Görüş olarak biz rahmetli liderimizin başbakanlıkta yaptığı 1996-97'de Türkiye'de ilk defa havuz sistemi denk bütçe iç ve dış borçların azaltılması 'Yeni Güçlü Bir Türkiye ve Yeni Bir Dünya' sloganı ile D-8 olayını gerçekleştirdi. Ancak D-8 olaylarının bugün baktığımızda maalesef kâğıt üzerinde kaldığını görüyoruz. Dünyada sömürenler, ezenler ve ezilenler var. Bu kongreyle sömürülenler ve ezenlere sesleniyoruz. Gelin bu sömürenleri, ezenleri, Siyonistleri, Emperyalistleri birlikte devirelim. Bunun adı Milli Görüş. Bu noktada inşallah kongremiz bir çıkış olacak. Bartın’lı bütün seçmenlerimize, Türkiye'mize ve dünya insanlığına bu kongre vasıtasıyla sesleneceğiz. Kurtuluş Milli Görüşte, adil düzende, hakça paylaşımda ve kardeşliktedir.

Manevi dinamiklerimizde çok büyük aşınma var. Örneğin aile yapımız bozuluyor. Evlenen gençlerimizi çoğu boşanmayla neticeleniyor. Bunların bir kısmı ekonomik, bir kısmı geçimsizliklerden, bir kısmı özellikle anlayış farkından sıkıntıya gelemiyor ve boşanma sebebi oluyor. Buda manevi dinamiklerimizin ne kadar aşındığını gösteriyor. Ailede anne, baba ve çoluk çocuk sevgi saygı her geçen gün kan kaybediyor. Ve evlenen çiftlerin boşanmaları da hızla artarak devam ediyor. Bu büyük bir sosyal yara. Bir devletin bir milletin sağlıklı olabilmesi için en temel en çekirdek birimi ailedir. Bir aile ne kadar sağlam olursa o devlet o millet o kadar güçlü olur. Bütün madde kullanımları küçük yaşlara doğru hızla aşağıya iniyor. Alkol kullanma bu tür bağımlılık yapan uyuşturucu, tiner gibi felaket olan bağımlılık maddeleri kullanımı yaşı aşağı çekiliyor. Böyle olunca da toplumda çürüme hızlanıyor. Bunun için manevi bir eğitim lazım. Manevi değerlere ağırlık verilmesi lazım. Ama 9-10 senede gelinen icraatlarda bunları göremiyoruz. Tam tersine bu noktalarda baktığımız zaman Türkiye'de içki tüketiminin dört kat arttığını görüyoruz. Böyle manevi noktalarda iyileştirme olsa bunların artmaması lazım aksine azalması lazım. Boşanma oranlarının artmaması lazım iyileştirerek azalması lazım. Buda gösteriyor ki bir manevi toptan kalkınma seferberliği Türkiye'de başlatılması lazım. Bunun içinde öze dönüş ve Milli Görüş gerekiyor.

Bu zamanda Milli Görüş iktidarına her zamandan daha fazla ihtiyaç var. Çünkü bu ülkelere sahip çıkacak, yol gösterecek başka bir görüş yok. Rahmetli hocamız yaşadığı müddetçe kendisini İslam Birliğine vahdetti. Ve bütün çalışmalarında Türkiye Müslümanlarına, dünya Müslümanlarına hukuk verdi, vizyon verdi ve yaşadığı müddetçe 5 şeyi her zaman seslendirdi. Bir İslam birleşmiş milletler olmalı, iki İslam ortak pazarı olmalı, üç İslam ortak para birimi olmalı, dört İslam kültür birliği olmalı ve beş İslam askeri gücü, barış gücü ve askeri pahtı olmalı. Bu en son şık hepsinden önemliydi. Eğer bu gün NATO gibi bir güç haline getirilseydi bugün Iraktaki, Suriye'deki, Libya'daki, Afganistan'daki katliamları yaşamayacaktık. Müslümanlar kendi problemlerini kendileri çözme yeteneğine sahip olacaktı. Ama bunları başaramadı NATO'nun, Amerikan'ın, Fransa'nın, İngiltere'nin, Almanya'nın istediği zaman özellikle NATO kanalıyla Müslüman ülkelere girip bombaladığı, işgal ettiği ülkeler haline geldi. İşte Irak, Afganistan, Libya. Müslüman ülkelerde oluk oluk kan akıyor, gözyaşı var ve ölüm var. Bunu batılılar hiç acımasız şekilde yerine getiriyorlar. Ve bu güce karşı dünya da dur diyecek bir güç yok. Bu yüzden Türkiye güçlü olması lazım ve bölgede söz sahibi olması lazım. Biz bu tarihi süreçteki sorumluluklarımız inşallah bu kongre vasıtasıyla bir defa daha hatırlatacağız. İslam ülkelerine de birlik ve beraberlik çağrısında bulunacağız. Kati surette Türkiye'yle, Suriye'nin ve İran'ın savaşmaması için elimizden geleni yapacağız. Kongre vasıtasıyla bütün dünyaya sesleneceğiz.

Bu vesile ile 27 Kasım Pazar günü Saat:13:00’da Halk Eğitim Merkezinde düzenleyeceğimiz kongremize tüm basın kuruluşlarımızı ve Bartın halkımızı davet ediyoruz.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.