Şehit ve Gazilerimize hak ettikleri değeri verdik

10 yılı aşkın AK Parti iktidarı süresince şehit yakınlarımıza ve gazilerimize hak ettikleri değeri vermek, emanetlerine en iyi şekilde sahip çıkmak için hükümetimizce çok sayıda düzenleme yapılmıştır diyen Milletvekili Tunç, “Son olarak şehit yakınlarımız ve gazilerimize yeni imkânlar sağlayan düzenleme 16 Nisan 2013 tarihli Grup Toplantımızda Sayın Başbakanımız tarafından ilan edildi.” Dedi.

Milletvekili Tunç açıklamasında; “Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize yönelik yapılan bu düzenlemelerle; istihdam hakkı genişletilecek, terör mağduru sivil vatandaşlarımıza istihdam ve maaş hakkı getirilecek, faizsiz konut kredisinin kapsamı genişletilecek, vazife malüllerinde derece kademe ilerlemesi yapılacak, ek ödeme ve eğitim-öğretim yardımının kapsamı genişletilecek, su ve elektrik ücret indirimi kapsamı genişletilecek ve muhtaç er ve erbaş ailelerine yardım yapılacak. Yapılan bu düzenlemelerle şehitlerimiz ve gazilerimizin emanetine sahip çıkacak, onlara karşı ahde vefamızı göstereceğiz.” Dedi.

İSTİHDAM HAKKI KAPSAMININ GENİŞLETİLMESİ

Vazife ve harp malullüğü kapsamındaki TSK mensubu ve güvenlik görevlilerinden hayatını kaybedenlerin yakınlarına iki, malul olanlara bir istihdam hakkı sağlanacağını belirten Milletvekili Tunç, ayrıca, vazife malullüğü kapsamında bulunan diğer kamu görevlilerinden hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve malul olanlara bir istihdam hakkının sağlanacağını söyledi.

TERÖR MAĞDURU SİVİL VATANDAŞLARA İSTİHDAM VE MAAŞ HAKKI

Ayrıca bunlardan sosyal güvencesi olanların da maaş hakkından yararlanmasına imkan sağlanacağını belirten Milletvekili Tunç, Terör mağduru sivil vatandaşlardan hayatını kaybedenlerin yakınlarına veya malul olanlara bir istihdam hakkı verilmesinin sağlanacağını söyledi.

FAİZSİZ KONUT KREDİSİ KAPSAMININ GENİŞLETİLMESİ

Vazife ve harp malulü kapsamında olup faizsiz konut kredisinden yararlanamayanlara da bu imkânın sağlanacağını belirten Milletvekili Tunç, bu çerçevede hak sahiplerinin 73.000 TL yirmi yıl vadeli faizsiz konut kredisi kullanabileceklerini söyledi .

VAZİFE MALULLERİNDE DERECE KADEME İLERLEMESİ YAPILMASI

Vazife malullerinin aylıklarında derece kademe ilerlemesinin yapılacağını belirten Milletvekili Tunç, böylece vazife malüllerinin aylıklarında artış sağlanacağını söyledi.

EK ÖDEME VE EĞİTİM - ÖĞRETİM YARDIMI KAPSAMININ GENİŞLETİLMESİ

Vazife malullüğü kapsamında ek ödemenin sağlanacağını belirten Milletvekili Tunç böylece ek ödeme ile eğitim-öğretim yardımı alamayanlara da bu imkanın sağlanacağını söyledi.

SU VE ELEKTRİK ÜCRET İNDİRİMİ KAPSAMININ GENİŞLETİLMESİ

Milletvekili Tunç, Vazife ve harp malullüğü kapsamında su ve elektrik ücretlerinde indirim imkanından yararlanamayanların tamamının bu haktan yararlanma imkanına kavuşmuş olacağını söyledi.

MUHTAÇ ER VE ERBAŞ AİLELERİNE YARDIM YAPILMASI

Milletvekili Tunç, Askere giden muhtaç er ve erbaş ailelerine askerlik süresince Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından aylık 250 TL düzenli yardım programının da başlatılacağını söyledi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Şehit Ve Gaziler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
muhammet kara 7 yıl önce

Sehit ve gazi aileleri bu açılım surecindeki basit tezgaha kanarlarsa üzülürüm. ... sehitlik para ve pulla olculemez

Avatar
sebahattin kalafat 7 yıl önce

aylık 250tl oy için verilen para herşey bitti normala döndümü o şehitleri geriye getirin biz verdiğiniz sadakanın her ay 100 katını verelim

Avatar
şehit kardeşi 7 yıl önce

şehit ailelerine verdiğiniz desteğinde ne amaçla yapıldığı anlaşıldı. bu arada bedelli askerlikten elde ettiğiniz gelirlerin tek kuruşuna dokunulmadan şehit aileleri için harcanacaktı açıklayında millet bilsin bu kadar parayı gerçekten şehit ailelerine mi harcadınız. şehit ailelerine yaptığınız bir lutuf değildir. koç yiğitlere şehitlik düştü, ailelerine acılarını yaşamak, sizlerede ceylan derisi koltuklarda oturup açılım diye katilleriyle pazarlık yapmak. ne güzel adalet ne güzel memleket