SP adayları köy ziyaretlerini sürdürüyor

12 Haziran seçimlerinin tarihi bir fırsat olduğunun altını çizen Mekeç; Ülkemizde yoksulluğun, işsizliğin ve terörün sürekli olarak arttığını görmekteyiz. Türkiye'nin çılgın projelere değil akıllı ve ilmi projelere ihtiyacı vardır. Saadet Partisi yıllardır aklı başında ve ilmi projelerle insanlığın karşısına çıkmıştır ve çıkmayada devam ediyor. Cari açığın 60 milyar dolar olduğu ülkemizde 10 yılda cari açığın yüzde 600 arttığı görülmektedir. Alt gelir grubunu temsil eden aziz milletimiz ve başımızın tacı olan insanlarımıza milli gelirden sadaka niyetine yüzde 6,1 uygun görülürken, üst gelir grubuna ise servet gibi yüzde 44,4 milli gelirden pay düşmektedir. Rüşvetin, bazı gayri ahlaki davranışların, kapkaçın ve hırsızlığın artış göstermesinde işsizlik ve gelir dağılımındaki adaletsizlik yatmaktadır. Ülkemizde başörtüsü yasağı hala sürmektedir. 12 yaşında küçük çocukların Kur'an kurslarına gitmesi halen daha yasaktır. Bu ülkenin vatandaşlarının dedesinin mezar taşlarını okuyamadığı görülmektedir. Fakat bu problemlerle ilgili mecliste tek bir partinin çözüm üretmediğini ve bundan sonrada üretemeyeceği apaçık görülmektedir. Hükümetin tek başına anayasayı bile değiştirecek sayıyla mecliste bulunduğunu size hatırlatırım. Sözüm iktidara; bu problemleri çözmek, bu yasakları kaldırmak için kaç milletvekili ile daha kaç yıl iktidar olmanız gerekir?

Hükümet dindar kesime yönelik yasakları kaldırmadan, işsizliği, yoksulluğu ve gelir adaletsizliğini azaltamadan çılgın projeler açıklamaktadır. Ülkenin çılgın değil akıllı projelere ihtiyacı vardır. Çözüm üretecek, aklı başında ilmi projeler Saadet Partisi'nde vardır. Saadet Partisi olarak iktidara geldiğinde eğitim sistemini değiştirip, zorunlu eğitimi 4+4+3 şeklinde düzenleyeceğiz. Eğitimin temeline de ahlak ve maneviyat harcını atacağız. İktidar olduğumuzda, başörtüsü yasağı ve din eğitiminin önündeki tüm engelleri kaldıracağız. İşsizliği ve gelir adaletsizliğini gidereceğiz. İmam Hatip liselerinin orta kısmını ve Yüksek İslam Enstitülerini yeniden açacağız. İşçiye, memura ve emekliye yüzde 50 zam vereceğiz. Biz vaatte bulunmuyoruz, ispat ediyoruz. 96-97 RefahYol hükümeti döneminde yaptık, görev verin yine yaparız. Siyasette kavgalı tartışmalar gündeme oturmuş durumda. Bu gündem seçmenleri oyalamak için yetiyor da artıyor bile. Saadet Partisi bunları üzüntü ve endişe ile izliyor. Çünkü bu ülkenin kavgaya değil birliğe bütünlüğe, barışa ihtiyacı vardır. Kaldı ki bu kavgalar suni kavgalardır. Bu kavgalarda vatandaşa ait işsizlik sorunu, göç sorunu, maddi sıkıntılar, ekonomik çöküş, ahlaki ve manevi tahribat gibi özümüzü ifade eden söylemlere yer verilmemektedir. Saadet Partisi kavgacı üslubu bir kenara itmiş, sevgi, barış ve kardeşliği benimsemiştir.  Ülkemizde işler iyiye gitmiyor. İşsizlik oranı çığ gibi büyürken, işsizliği önleyecek sanayiler ve kamu kuruluşları bir bir özelleştiriliyor. Özelleştirilen sanayilerden ve kamu kuruluşlarından elde edilen karlarla yenileri kurulmuyor, bu karlar dış borç faizlerinde eriyip gidiyor. Saadet Partisi olarak bizler ülkemizin üretim ekonomisine sahip olmasını istiyoruz. Üretim ekonomisi bu ülkeyi kalkındıracak bir ve tek ekonomi modelidir. Dış güçlerin bize dayatmalarıyla ülkemiz ithalatta rekor seviyelere ulaşmış durumdadır. Dünyada kendi kendine yetebilen 7 ülkeden bir tanesiyken, bu gün sanayimiz, tarımımız, hayvancılığımız ithalata mecbur bırakılmaktadır.
 
Ülkemizde 200 adet tv kanalı ile bizlere şanlı tarihimizi dedelerimizi, atalarımızı unutturdular. Bu tahribat ile batıyı taklit eder duruma geldik. Ahlak ve maneviyatımızda ciddi tahribatlar söz konusu oldu. Ahlaki çöküntü almış başını gidiyor. Aileler yıkılıyor. Anneler babalar ayrılıyor. Çocuklar yetim öksüz kalıyor. Merhamet duygusu insanların kalplerinden çıkartılmış, yerine sinir harbi yerleştirilmiş. Ne yazık ki, ülkemizde sürekli olarak cinnet, cinayet, tecavüz, taciz, kapkaç, hırsızlık gibi olaylar artmakta ve bu olaylar her gün medyaya haber olmaktadır. Bu haberleri izlemekten toplumda psikoloji dengesi kalmamıştır. Bu olaylar ülkenin ekonomisinin sıfır çizgisini tükettiğini göstermektedir. Bu gün ekonomik olarak sıfır çizgisini tüketmiş bir vatandaş herşeyi yapabilecek bir psikolojiyle gündelik hayatını sürdürmektedir.  İnanıyoruz ki; haziranda yapılacak seçimlerde siz aziz milletimizin destekleriyle bu oyunlara bir son verilecek ve özlenen, sabırla beklenen Milli Görüş iktidarına yeniden kavuşacağız. Dokuz yılın sonunda iktidarın bize bıraktığı miras borç- işsizlik ve yoksulluktur. bu iktidarın gidişi millet için kurtuluş ve bayram olacaktır. 12 Haziran seçimlerinde böyle gelmiş böyle gitmez demeliyiz. Saadet Partisi bolluk ve bereket ile geliyor. Saadet Partisi yüzde 2 yüzde 3 zamlar konuşulurken yüzde 50 zam vermeye geliyor. Saadet partisi yol su iletişim siyaseti yapılırken, ağır sanayi ve teknolojik sanayi ile geliyor. Saadet Partisi dış borç çığ gibi büyürken havuz sistemi ve denk bütçe kurmaya geliyor. Saadet Partisi yüzleri güldürmeye geliyor ve sizlerden parlemento da görev bekliyor.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
SP
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmet naim 8 yıl önce

ülkemizdeki seçmen yönlendirmeleri bartın da da görüyorum.akp-chp-mhp bunlardan beğendiğinize oy verebilirsiniz.mücahid mekec in konuşmaları diğer adaylardan farklı ve gizemli.siyasi şova dökmeden vaat vermeden sadece yaptıklarını anlatıyor.sadet partisini takip etmeye devam...

Avatar
abdullah aktaş 8 yıl önce

Saadet Partisi adayları sürekli fakir kitlelerin sorunlarını konuşuyorlar süt diyorlar fındık diyorlar ben bu güne kadar ak partiyi desteklemiş biri olarak adayımızın bana 2023 ü göstermesini anlayamıyorum
2023 e bekleyecem takatim olmadığı için oyumu saadet adayına vereceğim