SP Milletvekili adayları seçim çalışmalarına devam ediyor

Adaylar teşkilatı ile birlikte Ağdacı, Terkehaliller, Hacıosmanoğlu, Çiftlik ve Kaşbaşı köylerini ziyaret ettiler. Ziyaretlerde konuşan adaylar; ailenizde 4 kişi varsa 1 tane oyun rengi Saadet Partisi olsun mesajını vererek seçmenlerden oy istediler.

Konuşmasında Mekeç; Önümüzdeki seçimler tarihi seçimlerdir. Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçmekte olup toprak ayağımızın altından kaymaktadır. Eğer bu millet kayarsa kaysın diyorsa yapılacak bir şey yok. Bizler önceki seçimlerinde tarihi seçimler olduğunu geçmiş yıllarda hatırlatmıştık. Türkiye genelinde 2000 yılında işsizlik oranı yüzde 6,1 ken, 2010 yılında işsizlik oranı yüzde 11,9 olmuş. Yani iki misline çıkmış. Dış borca bakıyoruz. Toplam kamu borcuna bakıyoruz. 500 milyar doları aşmış. Her doğan bebek ağır bir borçla doğuyor. Cari açığa bakıyoruz. 2000 yılında Türkiye cari açığı 9 milyar civarındayken. 2010 yılında 48 milyar dolar olmuş. Bu böyle gitmez. Ülkelerin çöküşü birden olmuyor. Şu aşamada yapılması gereken şey bellidir. Milletin yönetime el koyması gerekir. Demokrasilerde yönetimler halk iradesi ile iş başına getirilir ve yine halk iradesi ile iş başından uzaklaştırılır. Önümüzdeki seçim bu münasebetle çok önemli ve tarihi bir fırsattır.  Türkiye'deki gelir dağılımı adaletsiz bir şekilde yapılmaktadır. Mevcut iktidar iş başına geldiğinde Türkiye'deki dolar milyarderlerinin sayısı 4 tü. Şu anda 39'a çıkmış. Yoksulluk günden güne artarken, bir kısım zümrede servetlerine servet katmaktadırlar. Bu böyle gitmez, gitmemeli. Nasıl 96-97 Refah-Yol hükümeti döneminde biz milli geliri adil bir şekilde dağıttıysak, bunu yine yapabiliriz. Bu inanç bizde var.
 
Bizler seçim çalışmalarımızda köylerimizi ve beldelerimizi ziyaret ederken umulmadık tablolarla karşılaşıyor ve çok üzülüyoruz. Türkiye'de şu an bir köle düzeni var. Hangi partinin programına bakarsanız bakın, hepsinin söylediği biz 100 alması gerekirken 8 alana 9 vereceğiz diyorlar. Çünkü hepsinin ekonomik programı aynı. CHP de gelse MHP de gelse ancak bunu vaat edebiliyorlar. Ama biz diyoruz ki, 61 parti var ve bunların içerisinde geçerliliği olan ekonomik programa sahip tek parti, Milli Görüşün temsilcisi olan Saadet Partisidir. Bunu neye dayanarak söylüyoruz? Çünkü biz bunu yaptık. Koalisyon hükümeti olmamıza rağmen 4. günümüzde memurlara yüzde 50 zam açıkladık. Daha sonra üzerine ekledik. Asgari ücrete, bağ-kur emeklisine, işçiye, tarıma, sanayiye vb. Bunların hiçbirini borç almadan yaptık. Milletimizin cebi para gördü, tüketime dayanarak esnafımızın işi arttı. Esnafın işi arttı, üretim arttı. Üretim arttı, Sanayileşmeye gidildi. Sanayileşme arttı, işsizlik sorunu çözüldü. Şimdi biz diyoruz ki; biz yaptık yine yaparız. 100 alması gerekene biz 100 veriyoruz. Biz geliyoruz bolluk bereket refah geliyor. Biz geliyoruz adil düzen geliyor.
 
Hükümet dış politikada zayıf. Sözlere konuşmalara baktığımız zaman şu adamlara bakın ne güzel konuşuyorlar diyesi geliyor insanın. Ama ne Filistin'de zulüm bitiyor, nede Afrika'daki açlık bitiyor. Size soruyorum İsrail Cumhurbaşkanı Perez TBMM'ye geldiğinde sadece bir tane Saadet Partili milletvekili mecliste olsaydı Perez o meclisten içeriye adım atabilir miydi? Ama maalesef Perez geldi ve ayakta alkışlandı. Tüm bunların sona ermesi ve itibarlı bir dış politika için, İslam birliğinin harekete geçebilmesi için parlamentoda söz sahibi olmamız gerekiyor. Savunduğunuz partilerden yinede vazgeçemiyorsanız sizden şunu istiyoruz, ailenizde 4 kişi varsa 1 tane oyun rengi Saadet Partisi olsun. Biliyoruz ki hepinizin evinde Saadet Partisine verilecek oy vardır. Rahmetli Milli Görüş lideri, Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın ülkemize ve dünyaya yaptığı hizmetlerin vefası adına bunu sizden bekliyoruz. Gelirin adil dağılımının sağlanmasının en önemli yollarından birisi kaliteli eğitimdir. Ve kaliteli projelerdir. Okumak isteyen gençlerimiz için üniversite kapılarını sonuna kadar açacağız. Üniversite harçlarını kaldıracağız. Bizim kadrolarımız eğitimli, bilgili ve projeli insanlarla dolu. Bizde proje çok sadece Refah-Yol hükümeti dönemindeki havuız sistemi projemiz ile insanların refah paylarını adil bir şekilde dağıttık.   Siyasiler sürekli olarak hakaret içerikli atışmalarla milletin karşısına çıkıyor. Ülkeni  gerçek sorunları miting meydanlarına taşınmıyor. Biz istiyoruz ki siyaset temiz zeminde yapılsın, temiz insanlarla yapılsın. Siyasiler aynı zamanda topluma model oluştursun. Geriden gelen nesil ya da siyasilere bakan yüce milletimiz evet siyasetçi böyle olmalı desin. Gençlik için model teşkil etsin. Kavgacı üslup mevcut siyasilerin programlarından daha çok enerjilerinin bittiğini göstermektedir. Bu oyalamalarla ülkemiz insanları uyutulmakta ve işin altında ülkenin pazarlıkları yapılmaktadır. Bu tür olaylar insanlar arasına nifak sokmaktadır. Bu ülkenin pazarlıkları yapılırken sürekli olarak siyasi ve dini olarak parçalara bölünüyoruz. İslam Birliğinin kurulması bu ülke için kaçınılmazdır. Zulümlerin ve Haçlı saldırılarının sona ermesini istiyorsanız kurtuluş Saadet Partisidir. Unutulmadı daha dün Bush Irak'ı işgal ederken Bu bir Haçlı seferidir demişti. Fransa Libya'ya saldırırken Bu bir Haçlı seferidir demişti. Siz İslam birliğinden yana mısınız Hristiyan birliğinden mi? İslam birliğinden yanaysanız adres belli Saadet Partisi. İslam birliğini kurmak Saadet Partisinin hedeflerinden biridir. D-8 projemizi Refah-Yol hükümeti zamanında tüm dünyaya ve islam alemine duyurduk. Saadet Partisi bireyler üzerinden değil insanlık üzerinden siyaset yapmaktadır. Ben değil Biz anlayışını savunmaktadır. Türkiye'deki kurtuluşun tek reçetesi Saadet Partisi'dir. Saadet Partisi alternatif bir parti değildir. Saadet Partisi herhangi bir parti de değildir. Saadet Partisi bir çaredir. Ve tek çaredir. dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
SP
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.