Tunç: 11 yıldır hizmetin adresi olduk
Arslan: "Bartın’da AK Belediyeciliğe ihtiyacımız var” 

İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından İl Başkanı Yaşar Arslan açış konuşması yaptı. Arslan konuşmasında AK Parti'nin 11 yılda ülkemizi her alanda geliştirdiğini belirterek, Bartın'da da dev yatırımlara imza attıklarını ancak yerel yönetimin AK Parti’de olmamasının büyük eksikliğini yaşadıklarını, Bartın’ın AK Belediyeciliğe olan ihtiyacının her geçen gün arttığını, önümüzdeki 1 yıl içerisinde gerçekleştirecekleri yoğun çalışmalar neticesinde Bartın’da da AK Belediyeciliği başlatacaklarını söyledi.

Tunç; "AK Parti 11 yıldır milletimizin temiz vicdanının sesi ve millete hizmetin adresi oldu"

 AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'ta, "ülkemizin siyasi krizlerle çalkalandığı, milletimizin ekonomik krizlerle boğuştuğu, millet iradesi yerine vesayet sisteminin hakim olduğu bir dönemde, 2001 yılında bir millet hareketi olarak başlayan AK Parti'nin, kuruluşundan 14 ay sonra iktidara geldiğini” hatırlattığı konuşmasında; "11 yılda milletimize vadettiğimiz hedefleri tek tek gerçekleştirdik, ülkemiz AK Parti iktidarıyla hayal dahi edilemeyen büyük değişime ve kalkınma hamlesine şahit oldu, hizmet siyasetinin adresi olduk, ülkemizin 81 vilayetini şantiyeye çevirdik, barajlar, tüneller, hastaneler, üniversiteler, fabrikalar, bölünmüş yollar, toplu konutlar her alanda ülkemizi büyüttük, bu gelişmenin önünü kesmek isteyen karanlık güçler zaman zaman ortaya çıksa da milletimiz onlara fırsat vermedi, bütün zorlukları milletimizin desteği ile aştık, milletimiz her seçimde oylarını artırarak AK Parti'yi bağrına bastı, AK Parti'de milletin iradesini yüceltmek için elinden gelini yaptı. 11 yıldır milletimizin temiz vicdanının sesi olduk" dedi.

"Bartın'da devam eden projelerimizin tutarı 1,2 milyar lira"
 

Tunç, AK Parti'nin Bartın'a büyük eserler kazandırdığını belirterek, Bartın'da hükümetin 1,2 milyar lira tutarında devam eden yatırımı bulunduğunu, AK Parti iktidarında Bartın'ın her alanda kazanmaya devam ettiğini söyledi.
 
"Üniversite büyüdükçe Bartın'da büyüyecek"
 
Bartın'a Üniversite kazandırdıklarını, Üniversite büyüdükçe Bartın'ın da büyüyeceğini belirten Milletvekili Tunç, Yazıcılar'daki 1200 dönüm arazi üzerinde geçtiğimiz yıl laboratuvar binalarının yapımının tamamlandığını, haziran ayında yapımına başlanan Merkezi Sayısal Derslik binasının da 2013 yılı içerisinde tamamlanacağını söyledi. 23 Ocak 2013 tarihinde Toplu Konut İdaresi tarafından gerçekleştirilen ihale sonrası önümüzdeki günlerde  Merkezi Sözel Derslik, Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ile öğrenci ve personel yemekhanesi binalarının yapımına başlanacağını belirten Milletvekili Tunç, yeni kampüs alanı içerisinde 50 dönüm arazinin Kredi Yurtlar Kurumuna tahsis edildiğini belirterek, Gençlik ve Spor Bakanlığınca yatırım programına alınan yurt binasının da 2013 yılında  inşaatına başlanacağını belirtti.

Bartın’da Ulaşımda altın yılları yaşatıyoruz

Bartın'ın ulaşımda dev yatırımlara sahne olduğunu belirten Milletvekili Tunç, Kurucaşile yolu ve üzerindeki 5 adet tünel inşaatının 3 tanesinin inşaatına başladıklarını, 30 km.lik yolun 10,5 km.sinin tünel olacağını, gidiş geliş olarak hesaplandığından 21 km.tünel inşa edeceklerini söyledi. Geçmişte 3,5 km.lik Bolu dağı tünelini yapamayan 20 hükümetin bu gün sadece Bartın'da 21 km. Kurucaşile'ye, 1 km.de Amasra'ya tünel yaptığını belirten Milletvekili Tunç, bu çalışmalarımız hayal dahi edilemiyordu, şimdi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz, tarih bu dönemi ulaşımda altın yıllar olarak yazacak” dedi. 

Bartın-Arıt-Aydınlar yolu çalışmalarını başlattıklarını belirten Milletvekili Tunç, 36 km.lik bu yolun Arıt-Aydınlar arasındaki 10 km.lik bölümünü tamamladıklarını, geriye kalan bölümünde de çalışmaların devam edeceğini söyledi. Kozcağız-Kumluca yolunun yapım ihalesini 31 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirdiklerini, Kumluca-Abdipaşa arasındaki proje çalışmalarının da devam ettiğini söyledi. Kozcağız-Perşembe yolundaki çalışmaların da tamamlanmak üzere olduğunu belirten Milletvekili Tunç, Ulus çevre yolu inşaatını şehir giriş ve çıkışındaki köprülerle birlikte tamamladıklarını, Kozcağız-Hasankadı-Yenice karayolunun proje çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Amasra Yolcu İskelesi inşaatının devam ettiğini belirten Milletvekili Tunç, bizden önceki iktidarların sahip çıkmadığı Çeşmi Cihan'a AK Parti'nin sahip çıktığını, 10 Milyon liralık projeyi Amasra'ya kazandırdıklarını, dünyanın her yerinden deniz yoluyla Amasra'ya ve Bartın’a ulaşılabileceğini söyledi.

Bartın’a 400 yataklı hastaneyi kazandıracağız

Bartın'da sağlık alanında da önemli çalımalar gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, 400 yataklı Hastane projesini yatırım programına aldıklarını, proje çalışmalarının ardından yapım ihalesini gerçekleştireceklerini, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin yapımını tamamlamak üzere olduklarını, Kozcağız, Hasankadı Aile Sağlığı Merkezlerinin yapımını gerçekleştirdiklerini, Arıt Aile Sağlığı Merkezinin yapımına devam ettiklerini, Ulus İlçe Hastanesi, Kayadibi ve Kumluca Aile Sağlığı Merkezlerinin ihalesini gerçekleştireceklerini söyledi.

OSB, Doğalgaz, Barajlar, Kent Ormanı, Milli Park, Taşkın Koruma Çalışmaları

Kirazlıköprü Barajı, Kozcağız Barajı, Kışla Barajı, Eldeş ve Aydoğmuş Göletleri ve 18 ayrı bölgede gerçekleştirdikleri taşkın koruma çalışmalarının 2013 yılında da hızla devam edeceğini belirten Milletvekili Tunç, Bartın Kent Ormanı, Abdipaşa ve Hasankadı beldelerinde mesire yerleri inşa ettiklerini, Küre Dağları Milli Parkı yatırımlarına önem verdiklerini söyledi.  Bartın'da doğalgaz şehir içi dağıtım çalışmalarına başladıklarını belirten Milletvekili Tunç, Bartın'ı hava kirliliğinden kurtaracaklarını söyledi. Bartın OSB Köprüsünü inşa etiklerini, TOKİ köprüsünün ödeneğinin hazır olduğunu, imar planının onaylanmasının ardından inşaatına başlanacağını belirten Milletvekili Tunç, Bartın Organize Sanayi Bölgesini 1 milyon metrekare genişleteceklerini bunun için gerekli olan taşkın koruma çalışmalarını ihaleye çıktıklarını, OSB Arıtma tesislerinin inşaatına başladıklarını söyledi.

Eğitimde, Sporda önemli eserler

Milletvekili Tunç, AK Parti iktidarında Bartın'a 22 adet okul kazandırdıklarını belirterek, Merkez Atatürk İlköğretim Okulunun inşaatına başladıklarını, Abdipaşa Lisesi ve Spor Salonunun proje ihalesini gerçekleştirdiklerini, Ulus Atatürk İlköğretim Okulu ve Amasra Kaleşah İlköğretim Okulunun proje çalışmalarının devam ettiğini, Amasra Öğretmenevinin de yakında inşaatına başlayacaklarını söyledi. Spor yatırımlarında da Bartın'ın kazanmaya devam ettiğini belirten Milletvekili Tunç, Ömertepesi Stadı, Gençlik Merkezi, Yüzme Havuzu, Amasra, Arıt, Akcamescit, Abdipaşa Spor salonları, Kozcağız Futbol sahası spor alanında önemli yatırımlarımızdır, Ulus ve Kurucaşile futbol sahalarının da sentetik çim hale getirilmesi için çalışma başlattıklarını, Kurucaşile spor salonunu da yatırım programına aldıklarını söyledi.
Milletvekili Tunç’un konuşmasının ardından teşkilat çalışmalarının değerlendirildiği basına kapalı bölüme geçildi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ulus 8 yıl önce

sayın vekilim,
icraatlarınızı sayarken bartın, kurucaşile ve amasraya yaptıklarınızı anlatıp örnekler vermişsiniz.acaba bir şey unutmadınız mı?ulus da bartının ilçesi.bu ilçeyede neler yaptığınzı da söyleyinde bilmeyenler öğrensin, ağızlarını kapatsınlar.zira ulus sizin nufüsuna kayıtlı olduğunuz ilçe diye biliyoruz.yoksa bu bir söylentimi

Avatar
ÇAVUŞ BABA 8 yıl önce

sayın milletvekili saymış akp döneminde bartına hizmet olarak neler yapıldığını. tamam güzel ,elbette yapacak ikdidar bu ülkeye ve insanlara yatırımını. bunlar asli görevleriniz zaten. belediye ye talipseniz !! teşekkürler biz almayalım. belediye başka partiden olunca ne oluyor sanki ?.bu ilde yaşayanlara yada belediye ye yardım gelmez mi diyorsunuz yani.unutmayın ki bu ilde yaşayanlarda tc.vatandaşıdır,ayrıca tc.nin 10 .md.ne der; kanun önünde eşitlik ilkesi uyarınca kanun önünde eşittir ve hiçbir kişiye aileye ve zümreye veya sınıfa imtiyaz tanımaz.onun içindir ki biz bartında yaşayan vatandaş olarak belediye başkanımızdan memnunuz ve allah her daim etsin derim ve sizlerede belediye başkanlığına pek heveslenmeyin tavsiyelerinde bulunurum..ayrıca kurucaşile,ulus ve hasankadı da gurbete çıkmamış vatandaş kaldı mı?.ikdidarın yapmış olduğu bu harcamalardan yada yatırımdan benim işçi kardeşime kaç para düştü,kaç kişiye gelir kapısı yarattınız ,onu söyleyin...saygılarımla

Avatar
ARIT LI OSMAN 8 yıl önce

sayinvekil ağzin iyi̇lafyapiyor ağukat olduğun belli̇güzelde atiyosun hepdiyordunya toki̇köprüsü toki̇köprüsü neolduacaba yinemi̇belediyeengelliyordeme bir organi̇ze köprüsü neoldu acele cevap ver aritiyok ettiniz hasankadiyi bitirdiniz kumluca bitmrküzre kozcağiz ölüşehir kurcaşile adliyesibile gittiterkedilmiş yergibi birkldı bartın burayıda size verelim burayıda batırın değilmi bartın görmdiği hizmetlerigörüyor borcu bile bitmek üzre sizönce saydığın yerlerde bişeyler yapın görelim birde babanın evinin önüdeki köprü neden yapılıp yıkıldı 200 milyr gittiçöpe onud bi açıklayın efendim hadibakalım t
ürkkiyeyi bile mafaettiniz bölünmek üzre koca devlet konuştukca batiyosunuz