Tunç 62.Hükümet Programını Savundu

“AK PARTİ’DEN ÖNCE ESKİ TÜRKİYE VARDI”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 62. Hükümet Programının TBMM Genel Kurulundaki görüşmelerinde, hükümet programı hakkında yaptığı konuşmada, bu programın AK Parti hükümetlerinin parlak geçmişi ile 62. Hükümetin önüne hedef olarak koyduğu parlak gelecek arasında bir köprü olacağını belirterek; “62.Hükümet programı, son 12 yılda her alanda gerçekleştirilen Sessiz Devrimi yeni bir atılım dönemi ile taçlandırmanın adıdır” dedi.

Seçilmiş Cumhurbaşkanı ile Seçilmiş Başbakan Uyumu Türkiye’nin gücüne güç katacak

10 Ağustos 2014 tarihinin 2 bin yıllık Türk tarihinde çok anlamlı bir gün olarak tarihe geçtiğini belirten Milletvekili Tunç; “İlk kez milletimiz doğrudan Cumhurbaşkanını seçerek, Yeni Türkiye’nin kapılarını aralamıştır. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi, AK Parti hükümetlerinin gerçekleştirdiği demokratik reformların en önemlisidir. Seçilmiş Güçlü bir Cumhurbaşkanı ile Seçilmiş Güçlü bir hükümetin uyumlu çalışmasının ortaya çıkaracağı sinerji, Türkiye’nin gücüne güç katacaktır.” Dedi.

“12 yıl önce eski Türkiye vardı”

12 yıl öncesini hatırlamayanların muhalefetin söylediklerine bir an için inanabileceğini ancak; 12 yıl önceki Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu hafızalarımızdan silmemiz mümkün değildir diyen Milletvekili Tunç, “12 yıl önce “Eski Türkiye” vardı, eski Türkiye’de vesayetçi anlayış, siyasi iradeye adım attırmazdı. Eski Türkiye’de çeteler, mafyalar vardı, Milli irade aleyhinde senaryo yazarlar, karanlık planlar üretirlerdi. Eski Türkiye’de Olağanüstü hal vardı, terör vardı, faili meçhuller vardı, gözyaşı vardı. Eski Türkiye’nin karakollarında işkence vardı. Eski Türkiye’de boşaltılan, yakılan, yıkılan köyler vardı. Eski Türkiye’de cezaevindeki çocuğuyla, kendi ana dilinde konuşamayan analar vardı.” Şeklinde konuştu.

“Eski Türkiye’de ikna odaları vardı”

Eski Türkiye’de bırakın başörtüsü ile memurluk yapmayı, Üniversitelerde İkna odaları vardı diyen Milletvekili Tunç, “ikna olmak istemeyen kızlarımız, Üniversite kapılarından yaka paça atılırdı.” Dedi.

“Eski Türkiye’de Enflasyon vardı, İMF vardı”

Eski Türkiye’de enflasyon vardı diyen Milletvekili Tunç, “Sürekli küçülen bir ekonomi vardı. Eski Türkiye’de İMF vardı. Eski Türkiye, borçlu Türkiye idi. Eski Türkiye’de 1 liranın önünde 6 sıfır vardı. Paramızın itibarı kalmamıştı. Eski Türkiye’de toplanan 100 lira verginin 86 lirası faiz lobisine gidiyordu, bırakın yatırım yapmayı, emeklimize, işçimize, memurumuza verecek para bulunamazdı. Eski Türkiye’de dolar bir gecede 2 katına, faizler gecelik 7 binlere fırlar, insanlar bir gecede yoksullaştırılırdı. Eski Türkiye’de merkez bankası kasası tamtakırdı, kamu bankaları, milyarlarca lira zarar ettiriliyor, Özel bankalar tek tek batırılıyor, 50 milyar doları aşan faturası millete kesiliyordu. Eski Türkiye’de işçiden, memurdan çeşitli adlarla paralar kesilir, bir daha ödenmez unutulurdu. Eski Türkiye’de çiftçinin traktörü hacizliydi. Eski Türkiye’de esnaf kepenk kapatıyor, sokaklara dökülüyor, yazar kasa fırlatıyordu. Eski Türkiye, Milli Gelirde bu günkü Türkiye’den 4 kat küçüktü.” Dedi.

“Eski Türkiye’de kara ambulansına mazot bile bulunamazdı”

Eski Türkiye’de istediğin hastaneye gidemezdin, istediğin eczaneden ilaç alamazdın diyen Milletvekili Tunç, “Eski Türkiye’de helikopter ambulans, uçak ambulans, paletli ambulans hayal bile değildi, kara ambulansına mazot bulunamazdı. Eski Türkiye’de, tomografi için, MR için 1 yıl sonrasına gün verilirdi. Eski Türkiye’de bıçak parası vardı. Vatandaşımız parasını ödemeden Hastaneden cenazesini bile alamazdı. Bu gün evde bakım ücretleri ve hizmetleri ile devletin şefkat elini uzattığı engellilerimiz ve yaşlılarımızı eski Türkiye’de hatırlayan mı vardı.” Şeklinde konuştu.

“Eski Türkiye’de kan gölüne dönen daracık yollar vardı”

Eski Türkiye’de kan gölüne dönen daracık yollar vardı diyen Milletvekili Tunç, “Eski Türkiye’de 3,5 km’lik Bolu Dağı tünelini, 11 hükümet, 16 bakan bitirememişti. Bu gün; gururla seyrettiğimiz, ülke genelinde yapılan yüzlerce tünel, binlerce kilometre duble yol, yüzbinlerce toplu konut, hızlı trenler, viyadükler, Denizin altından tüneller, dünyanın en büyük köprüleri, havaalanları Eski Türkiye’de hayaldi. Eski Türkiye’de yolu olmayan, suyu olmayan köyler vardı.” Dedi.

“Eski Türkiye’de öğrenci kendi parasıyla kitap bulamazdı”

Eski Türkiye’de tablet bilgisayarların, akıllı tahtaların hayalini kurmayı bırakın, öğrencilerimiz kendi parasıyla kitap bile bulamazdı diyen Milletvekili Tunç, “eski Türkiye’de her ilde Üniversite yoktu. Eski Türkiye’de gençlerimiz çamur içerisinde spor yaparlardı. Sentetik sahalar, olimpik havuzlar, modern gençlik merkezleri hayaldi.” Dedi.

“Milletimizin emanetini hiçbir zaman yere düşürmedik, düşürmeyiz”

2002 yılından bu yana her alanda bir tamir ve restorasyon sürecini başlatan ve ülkemizin kronikleşmiş sorunlarını tek tek ele alarak çözen AK Parti’nin önü, Darbe planları, E-muhtıralar, 367 krizleri, kapatma davaları, gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimleri ile kesilmek istendiğini belirten Milletvekili Tunç, “AK Parti, milletin emanetini yine milletin ve Allah’ın yardımıyla, hiçbir zaman yere düşürmedi bundan sonra da düşürmeyecek” dedi.

“Millet, dev projelerin gururunu yaşıyor”

Milletimiz; 12 yıl boyunca kendisini iktidarda hissetmenin hazzını yaşadığını belirten Milletvekili Tunç, “81 vilayetimizin her bir köşesinde gerçekleştirilen hizmetlerin mutluluğunu, Türkiye’nin dünyayı kıskandıracak dev projelere imza attığını görmenin gurunu yaşıyor, 62. Hükümet programının da bundan önceki AK Parti hükümetlerinin milletimize yaşattığı gururu katlayarak devam ettirmenin, Ülkemizi Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünde 2023 hedeflerine, ulaştıracak bir yol haritası olduğunu görüyoruz.” dedi.

“Devletin ve milletin varlığına kasteden yapılanmalarla mücadele ülkemiz için önemli hedef”

Milletvekili Yılmaz Tunç konuşmasında; “İleri Demokrasi anlayışı ile ; demokrasimizin standartlarını yükseltmek, temel hak ve özgürlükleri genişletmek, her türlü vesayeti sona erdirmek, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığını tam anlamıyla tesis etmek, ulusal güvenliğimizi tehdit eden, devletin varlığına kasteden, O’nun yapısını çökertmeyi hedefleyen, Büyük Türkiye’ye tasallut teşebbüsünde suçüstü yakalanan yapılanmalarla mücadele etmek, ülkemiz için önemli hedeflerdir” dedi.

“İnsani Kalkınma, Güçlü Ekonomi, Öncü Türkiye”

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışı ile Ekonomi başta olmak üzere, eğitimde, sağlıkta, sosyal güvenlikte, medeniyet ve kültürde “İnsani Kalkınma” yı gaye edinen bir programı görüştüklerini belirten Milletvekili Tunç; “Yaşanılabilir Mekânlar ve Çevre hassasiyetini öncelikleri arasına alan, uluslararası bir başarı örneği haline gelmiş, ekonomi politikalarını daha da geliştirerek, dev projelerin tamamlanmasını sağlayacak ve ülkemizi her alanda kalkındıracak, “Güçlü Ekonomi” yi hedefleyen, Dış politikada güçlü ve saygın, ileri demokrasi hedeflerini yakalamış, temel hak ve özgürlükleri en geniş anlamda güvenceye almış, terörden, vesayetten kurtulmuş, milli birlik ve beraberliği daha da güçlenmiş, demokratik, müreffeh ve “Öncü Türkiye”nin inşasının yol haritasını bu gün görüştük.” Dedi.

“Tarihin kurulduğu, vesayet düğümlerinin çözüldüğü günlerdeyiz”

“Cumhuriyet Türkiye’mizde hükümetler gelip geçti, zamanlar gelip geçti, ama iz bırakanlar çok az oldu” diyen Milletvekili Tunç, “Şu anda gelip geçen bir zamanın veya gelip geçecek bir hükümetin seyir güzergâhında değiliz. Dönüşen Türkiye’nin sıçrama noktalarından birindeyiz. Tarihin kurulduğu, vesayet düğümlerinin çözüldüğü ve demokrasinin derinleşerek, yaygınlaşarak geliştiği günlerdeyiz. Aziz millet, yüksek parlamentosu aracılığıyla hükmünü icra ediyor. İrade artık ne bürokrasiden, ne de sanal güç odaklarından esmiyor.” Dedi.

Ahmet Davutoğlu hükümetinin görünür başarısını ve reform vizyonunu soluyacağımız günlerin heyecanını yaşıyoruz diyen Milletvekili Tunç, bu kutlu yolda, Sayın Başbakanımıza, Bakanlarımıza başarılar diliyorum, Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Hükümet
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bu konuşmayı 6 yıl önce

daha önce yapsaydı kesin bakan olurdu :)

Avatar
VASFİ 6 yıl önce

tüsa denim işçilerini de savunursaniz seviniriz sayin vekilim.