Tunç: Bartın Belediyesi Başarısız

BELEDİYE BAŞARISIZ

Adalet ve Kalkınma Partisinin (AK PARTİ) kuruluşunun 11. yıldönümü nedeniyle Ak Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından iftar yemeği düzenlendi. Merkez İlçe Başkanı Regaib Bayraktar ve İl Başkanı Yaşar Arslan’nın konuşmasının sonrasında konuşma yapan Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tunç Ak Partinin 11 yılda Türkiye’yi ileriye taşıdığını söyledi. Konuşmasının devamında Milletvekili Yılmaz Tunç Bartın Belediyesi’ni sert bir dile eleştirdi.

AK PARTİLİ BELEDİYELER ÇALIŞIYOR

Milletvekili Yılmaz Tunç Bartın’da ki Ak Partili Belediyelerin başarılı çalışmalarının gözler önünde olduğunu anacak Bartın Belediyesi’nin 4 yılda hiçbir şey yapamadığına dikkat çekti.

BARTIN BELEDİYESİ EN BAŞARISIZ BELEDİYE’DİR

Milletvekili Tunç, Ak partili Belediyelerin yaptıkları çalışmaları hiçbir zaman konuşmadıklarını ancak Bartın Belediyesi’nin en ufak bir şeyde çok büyük bir iş yapmış gibi konuştuklarını ifade etti.

SADECE YALI’YA TAŞ EV YAPTILAR

Milletvekili Tunç konuşmasına şunları söyledi. "Bunların 4 yılda yaptıkları sadece yalı bölgesine bina yapmak oldu. Bizim Ak Partili Belediyelerimiz Hepsi bundan daha fazlasını yapmıştır. Bartın Belediyesi’de tarihindeki ilk üst geçit yaptırdık diye övünüyor, onun da sponsoru Pelenkoğlu, bunların şu projeyi yaptı, diyecek hiç bir şeyleri yok. En ufak olayı büyüterek kamuoyuna lanse ediyorlar. Bartın Belediyesi en başarısız belediye’dir. ’ Dedi.

Haber: Ayhan ACAR

* * *

AK PARTİ BARTIN İL BAŞKANLIĞI 11.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Bartın Kaynar Center’da gerçekleştirilen iftar yemeğine AK Parti Bartın Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç, 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, İl Başkanı Yaşar Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Kumluca Belediye Başkanı Metin Çetin, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Genel Meclisi Üyeleri, STK Temsilcileri, AK Parti İl, İlçe, Belde Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez ve Köy Muhtarları ve çok sayıda Partili katıldı.

Merkez İlçe Başkanı Bayraktar; “İflas etmiş bir ekonomiden büyüyen bir Türkiye’ye”

İftar yemeğinin ardından 11. Kuruluş yıldönümü nedeniyle konuşmalar yapıldı. Merkez İlçe Başkanı Regaip Bayraktar konuşmasında 11. Yılın AK Parti camiasına ve ülkemize hayırlar getirmesini dileyerek, 2002 Yılı öncesi ve sonrası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu, Bayraktar konuşmasında AK Parti öncesi Türkiye’nin 28 Şubat’ın karanlık ve boğucu havasının etkisi altında olduğunu belirterek; “iflas etmiş bir ekonomi, hortumlarla felç olmuş bir bankacılık, çağ dışı ve ideolojik bir anlayışa mahkum edilmiş, baskı, haksızlık ve yasakların gölgesinde bir eğitim sistemi, siyasallaşmış bir yargı, bürokratik vesayet altında bir siyasal düzen, MGK toplantılarının bir dizi programı gibi izlendiği sosyal hayat, rant sahibi bir medya, ulusal alanda saygınlığını kaybetmiş dış politika vardı karşımızda. Halkımız arayış içerisindeydi, öyle bir lider gelmeliydi ki statükoculara boyun eğmemeliydi, meclise ayar vermeye çalışan odaklara dur demeliydi, işte o lider 11 yıl önce partimizin kurucusu Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmuştur” dedi.

İl Başkanı Arslan; “2023 hedefine doğru hızla devam ediyoruz”

İl başkanı Yaşar Arslan da programda yaptığı konuşmada AK Parti’nin 11. Yıl kutlama programına katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür ederek; "AK Parti'nin 11. kuruluş yıldönümü heyecanını, Ramazan ayı ve mübarek Kadir Gecesi atmosferini hep birlikte yaşadığımız için mutluyuz. Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 14 ağustos 2001 tarihinde Afyon’da erdemliler hareketi olarak başlayan AK Partimizin kutlu ve ulvi yolculuğu hız kesmeden adalet-kalkınma-demokrasi-yaşanabilir çevre ve insan hak özgürlükleri ekseninde dik duruşlu onurlu bir şekilde 2023 hedefine doğru devam etmektedir. 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti'de görev alan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Milletvekili Tunç; “Ramazan’da Bartınlı hemşehrilerimiz ile bütünleştik”

Milletvekili Yılmaz Tunç’ta yaptığı konuşmada, "Bu gece Kadir Gecesi, bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin partimizin 11. kuruluş yıldönümüne denk gelmesi sevindirici bir tevafuk. Bu mübarek gecede bizleri iftar sofrasında bir araya getiren il başkanımıza ve arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da kurtuluş ayı olan Ramazan ayının sonuna geldik. Ramazan ayı içerisinde ilçelerde, beldelerde ve köylerimizde hemşerilerimiz ile birlikte iftar sofralarını paylaştık. Bu manevi havayı birlikte solumanın gayreti içerisinde olduk. Ramazan’da Bartınlı hemşehrilerimiz ile bütünleştik, Teşkilatlarımız, kadın kollarımız yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın imdadına yetişmeye çalıştı, bu ayda, birlik ve beraberliğin pekiştiğini dayanışmanın ve yardımlaşmanın bu ay vesilesi ile daha da arttığını görüyoruz. İnşallah bu güzel hasletlerimiz ramazan ayından sonra da devam eder.” Dedi.

TUNÇ; “AK PARTİ MİLLETİMİZİN TALEBİ İLE KURULMUŞTUR”

“14 Ağustos 2001 tarihi Türkiye siyasi tarihi için hatta bölgemiz ve dünya siyaseti için çok önemli bir tarihtir.” Diyen Milletvekili Tunç, “14 Ağustos AK Parti'nin doğduğu ve kurulduğu gündür. AK Parti milletimizin talebi ile kurulmuştur. AK Parti milletin temiz vicdanının sesidir. Bundan 11 yıl önce ülkemiz uçurumun kenarına kadar gelmişken, MHP, DSP, ANAP koalisyon iktidarının, ondan önce de SHP-DYP koalisyonlarının, 1990'lı yıllar boyunca ülkemizi küçülten siyasetçilerin artık devrinin kapanması gerektiğine karar veren milletimiz AK Parti’yi kurmuş, kurulduktan 14 ay sonra da tek başına iktidara getirmiştir. AK Parti'nin kurulduğu o günlerde büyüme rakamları açıklanırken, Türkiye eksi 9 küçülüyor, bankalar batırılıyor, bankaların içindeki milletin parası 50 milyar dolar hortumlanıyor. Milletin parası hortumlanırken milliyetçiyim diye geçinenler kıllarını kıpırdatmıyorlar. Böyle milliyetçilik olur mu? Hastalarımız hastanelerde rehin bırakılıyor, bir diyaliz hastası Bartın’dan Ankara'ya hafta da üç gün otobüslerle gitmek zorunda bırakılıyordu, iktidarda kim vardı o zaman, milliyetçiyim diye geçinenler vardı. Bu halka reva mıydı? Bir MR filmi çektirmek için İstanbul ve Ankara'da 6 ay sonrasına gün veriliyordu. Bugün ise Bartın'da aynı günde çektirebiliyoruz. Ameliyat olabilmek için 1 yıl sonrasına gün veriliyordu. Öyle bir Türkiye'den geldik. Bugün doktorlarımız en uzak köylerde bulunan hastalarımız ve yaşlılarımız için ayaklarına kadar gidiyorlar. İşte AK Parti farkı bu, sizin farkınız budur.” Dedi.

TUNÇ; “BARTIN’DA DEVAM EDEN PROJELERİMİZİN TUTARI 1,186 MİLYAR LİRA”

Milletvekili Tunç konuşmasında, “başta Sayın Başbakanımız olmak üzere, bakanlarımız ve tüm milletvekillerimiz tüm teşkilatlarımız bu millete hizmet etmek için çalışıyorlar. Sadece Bartın'da şu anda yapılan yatırımlarımız 1 milyar 186 milyon liradır. Türkiye'nin IMF'den borç almak için neler yaptığını hatırlarsak Bartın'a sadece ayrılan para 1 milyar 186 milyon liradır. Hayal dahi edilemeyen işler başarıyoruz, Amasra’ya tünel, Kurucaşile yoluna tüneller kimin aklına gelirdi" dedi.

TUNÇ; “BARTIN’IN AK BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINA İHTİYACI ÇOK BÜYÜK”

Bartın’ın AK Parti hükümet tarafından gerçekleştirilen, eğitimden ulaştırmaya, sağlıktan turizme her alanda büyük yatırımlara sahne olduğunu belirten Milletvekili Tunç, il belediyesinin ise yetersiz kaldığını, AK Partili ilçe ve belde belediyelerinin bile merkez belediyesinin kat kat üzerinde hizmet yaptığını söyledi. Bartın’ın artık merkezi hükümetle uyumlu çalışacak, Bartın’ın büyümesini hızlandıracak bir yerel yönetim anlayışına ihtiyacı bulunduğunu belirten Milletvekili Tunç, Bartın halkının bunu artık çok dillendirdiğini, teşkilatlar olarak Bartın’da AK Belediyecilik anlayışının başlatılması için üzerlerine düşeni yapacaklarını ve halkın beklentisini boşa çıkarmayacaklarını söyledi.


iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bir dost 6 yıl önce

sayın vekilim AKP li diğer belediyeler çalışıyor diyorsun ama Kurucaşileden haberiniz yok zannedersem.Bartın belediyesi yine bir taş ev yapmış bize daha bir çivi çakmadı belediye,CHP zamanında yapılan işlerle duruyor ilçemiz sağ olsun başkanımız ve ekibi miras yiyorlar halen bu nasıl çalışma söyler misiniz?

Avatar
vatandaş 6 yıl önce

sayın vekil ya bartında biz yaşıyoruz bartın belediyesi amasra ulus belediyeleri çalışmıyorda bu millet bunlara niye oy veriyor insanları siz ne sanıyorsunuz ozaman bartına belediye başkanı adayı ol bu kadar basit

Avatar
Çakal Köylü 6 yıl önce

Sanıyorum Yılmaz Bey'i Bartın diye başka yerlere götürüyorlar.Işim gereği Bartın'ı karış karış geziyorum.Arıt, Kurucaşile, Aptipaşa, Kumluca, Kozcağız Hasankadı'lı belediyeler kendi partisinden değil.Hepsinin durumu aynı hizmet yok.Iktidar partisinden olmak yetmiyor sanırım.Yalı bölgesinde ki kalabalığı görmüyor herhalde.Bartın tarihinde ilk defa Cemal Bey döneminde sıcak asfalt ile tanıştı.Sanırım şimdiden belediyeyi kaybettiğini anlamış olacak ki karalama siyaseti yapıyor...

Avatar
ata 6 yıl önce

Bartın Valimizin veda mesajında devam eden projelere bakıldığında, ve biten projeleri de buna ilave edildiğinde Bartın'a yapılan yatırımların ne kadar arttığı aşikardır. Teşekkürler Sayın Vekilim. Her zaman dediğimiz gibi Bartın bu kez akıllı davranacaktır. Üniversitenin geldiği, yatırımların hızla büyüdüğü Bartınımız, iktidar belediyesi ile daha da büyüyücektir. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun...

Avatar
ahmet uluz 6 yıl önce

sayın vekil ramazan ramazan kul hakkına girmiştir cemal akının haklarını ezmiştir,nasıl olurda nereeydse butun sozlerini tutmuş bir cemal başkan ve ekibini yok sayar adamlar herşeyi yaptılar herşey ama sayın vekilimiz hakiktan iftarı atıyo.Tamam sayın vekil siyaset yapılşırda bu kadar yalan bi siyaset yapılmaz Allah büyük bu kadar hizmet veren belediye inşallah gene seçilecektir.Bartında akp belediyesi olsa başkla ne yapabilirdi bartına kemerden hendekyanı istimakitne balambaya doğru metromu yapacaktı,adamlar herşey yaptı helal olsun demekten başka bişi yok...

Avatar
Malik Sağ 6 yıl önce

Siyaset yapacaksanız belden aşağı değil milletvekili gibi yapın Başbakan Tayyip Erdoğan Sizi 2 dönemdir Bartın'a atadı diye vekilim demek zorunda olduğum için çok utanıyorum bakın utanması lazım diye bana dediyseniz evet vatandaş olarak oy verdiğim ve hizmetlerinden memnun olduğun bir başkana söylediklerinizden sonra size vekilim derken utanıyorum itiraf ediyorum. Siz bu memleketteki seçmenin %40'ının oyunu almış bir Belediye Başkanı'na utanmalı diyemezsiniz net ve kesin bir dille söylüyorum eğerki böyle konuşmaya devam ederseniz size deneceklerin önüne geçemezsiniz biz gazetelere sitelere yazmayız halkız sandığa yazarız 2009daki gibi. uğruna her yolu denediğiniz siyasi kariyeriniz etik değerlerle örtüşmeyen seviyelerdeki sözlerinizle Başbakan'a da zarar veriyor ama haberi yok ne yazıkki. Siz eğer AKP'den aday olup vekil olmasaydınız ve bizimle aynı mahallede yaşasaydınız bırakın mahalleye muhtar olmayı bu hitap şekli ile 10 dairelik sitenin yöneticisi bile olamazdınız biliyoruz!

Avatar
muzaffer değirmeli 6 yıl önce

Yuh. bu kadar aşağılık bir siyaset yapılmaz. Muhalefet partisi olmasına karşın Bartın belediyesinin çalışmaları bartınlının gözü önünde devam ediyor. iktidarınız belediyeleri ne yapmış ya. nasıl bir siyasetçisiziniz. bırakın siyaseti, inançlı biri olarak hiçmi Allah korkunuz yok, hiçmi vijdan yok. Siyaseti kendi içinde üyelerinle yapma. Sağolsun belediye yalı boyuna hayat verdi. her gece binler akıyor. oraya. oturacak yer, araç park edecek yer bulunmuyor. Git siyasetini onurunu gururunu bir kenara bırak siyasetiğni yalı boyunda halkın içinde yap. Sıkıyorsa, eğer mert biriysen oradan faydalanan halka söyle bakalım. belediye çok başarısız diye. sana ne cevap verecekler. iki tane besleme medyayanın karşısında atıp tutma.

Avatar
sabri 6 yıl önce

Vatandaş belediyenin akıllı icraatlarını görünce bartında ilkler başladı. mesela belediyece ırmak boyuna yapılan yürüyüş yolunun devamını ailesi hayratına bartının köklü ailelerinden Bankoğlu üstlenmiştir. aladağ altına ilk Cemal akın belediyesince yapılan üst geçit örnek teşkil etmiş, ikinci üst geçit ailesi hayratına yine köklü aile Pelenkoğlunca yapılmıştır. Cumhuriyet İlköğretim okulu arkasındaki parkı yine ailesi hayratına yine köklü aile Çelebi ailesi yapmıştır. Bu belediyenin doğru çalıştığını bir göstergesidir. Bu halkın, vatandaşların belediyeye duydukları güvenin ölçüsüdür. Bu katılımcılık devam edecek gibi görünüyor. Bir iki besleme basınınızla bartınlının kafasını karıştıramazsınız. Onları ve sülalesini bartınlılar çok iyi tanır sayın vekilim. yine yanlış insanların peşindesin her zaman olduğu gibi.belediyeyi eleştirdiğin kadar, yaptıklarını da taktir etsen buünkünden çok daha puan kazanırsınız. Unutma Cemal Akın bir bartın çocuğudur.