Tunç Halka Seslendi: 2'de 2 ile Bartın Kazansın
AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ TUNÇ, BARTIN HALKINA SESLENDİ:

Bartın’ın hizmetkarı olmaya devam edeceğiz, Bartın’a yeni çevre yolu kazandıracağız

AK Parti Bartın Milletvekili ve Adayı Yılmaz Tunç, Belediye hoparlöründen Bartın halkına seslendi. Tunç, “Bartın’ımız AK Parti iktidarının avantajları ile büyümeye devam ediyor. Bartın’a 2,5 milyar lira tutarında yatırım yaptık. Bir o kadar da devam eden yatırımımız var. Hayal dahi edilemeyen dev yatırımları Bartın’a kazandırdık. 7 Haziran sonrasında da Bartın’a kazandıracağımız yeni projelerle Bartın, Karadeniz’in yıldızı olacak. Yeni dönemde Bartın ilimize yeni çevre yolu kazandıracağız. TTK’yı geliştirmeye, yaşatmaya devam edeceğiz. İki dönemdir, sizleri Ankara’da en güzel şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyorum. Ben ve diğer Milletvekili adayımız Mustafa Yelkenci sizlerin Ankara’daki sesi olacağız, Bartın’ın hizmetkarı olacağız. Bu seçimlerde Bartın’ın geleceği için oy kullanacağız, geçmişte başka partilere oy vermiş olabilirsiniz ancak bu seçim Bartın ve Türkiye için çok önemli. Bartın’da AK Parti’den iki milletvekili ile temsil edilelim, Ankara’da elimiz daha güçlü olsun. Bartın kazansın, memleketimize eser üzerine eserler getirelim” dedi.

YENİ TÜRKİYE Mİ, YOKSA KRİZ GÜNLERİ Mİ?

AK Parti Bartın Milletvekili ve Adayı Yılmaz Tunç, Belediye hoparlöründen Bartın halkına seslendi. Konuşmasında AK Parti iktidarından önceki dönemleri hatırlatan, iktidarları döneminde yapılan ve hedefleri anlatan Tunç, konuşmasına 7 Haziran seçimlerinin Bartın, ülke ve millet için hayırlı olması temennisinde bulunarak başladı. Seçim çalışmalarının başından beri AK Parti adayları olarak seçmenlerden büyük bir ilgi ve alaka gördüklerini ifade eden Tunç, “Öncelikle bu teveccühünüz için sizlere diğer Milletvekili adayımız Mustafa Yelkenci ve tüm AK Parti teşkilatı adına şükranlarımızı sunuyorum. 7 Haziran seçimleri ülkemiz ve Bartın’ımız için çok önemli. Bu seçimlerde vereceğimiz kararla 13 yıldan bu yana ülkemizin AK Parti iktidarı ile her alanda elde ettiği kazanımlar kalıcı hale gelip devam mı edecek, yoksa eski Türkiye dediğimiz kriz günlerine geri dönülerek, heba mı olacak” dedi.

MUHALEFET PARTİLERİ MİLLETİ İNANDIRAMIYOR

13 yıl önceki Türkiye’nin bu günkünden daha iyi olduğunu söyleyen muhalefet partilerinin milleti inandırmalarının mümkün olmadığını dile getiren Tunç, “Çünkü milletimiz AK Parti’den önceki yılları unutmadı. Bu gün popülist politikalarla ülkemizi yeniden eski günlere götürmek isteyenler aslında o karanlık dönemin sorumluları. Yaşanacak bir Türkiye vadedenler Türkiye’nin AK Parti ile yaşanılabilir hale geldiğini aslında çok iyi biliyorlar ama işlerine gelmiyor. AK Parti’den önceki Türkiye’de koalisyonlar vardı. Siyasi krizler vardı. Ekonomik krizler birbirini izlerdi, bankalar batar, dolar bir gecede iki katına fırlardı, çeteler, mafyalar vardı, Milli irade aleyhinde senaryo yazanlar, karanlık planlar üretenler vardı. AK Parti’den önce Olağanüstü hal vardı, terör vardı, faili meçhuller vardı, gözyaşı vardı, Analar ağlıyor, şehit cenazeleri yüreklerimizi yakıyordu” sözlerine yer verdi.

AK PARTİ’DEN ÖNCE MUAEYENE BİR DERT, İLAÇ ALMAK BİR DERTTİ

Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü: AK Parti’den önce, kuyruklar vardı, döviz bürolarının önünde cebindeki Türk Lirası erimesin diye yabancı paraya çevirme kuyrukları, kırtasiyelerin önünde kitap kuyrukları, hastanelerde doktor, ilaç kuyrukları vardı. AK Parti’den önce istediğin hastaneye gidemezdin. Muayene olmak bir dert, ilaç almak ayrı bir dertti, istediğin eczaneden ilaç alamazdın, SSK Hastanelerinde ilaç kuyruklarını bu millet unutmadı. AK Parti’den önce ambulansın mazot parasını bile hastanın yakınından isterlerdi, şimdi 1 kuruş talep edilmeden, helikopter ambulans, uçak ambulans, paletli ambulans, hayat kurtarıyor, sizce hangisi Yaşanacak Türkiye. AK Parti’den önce, Bartın’da tomografi, MR çekilemezdi. büyükşehirlerde bile 1 yıl sonrasına gün verilirdi. AK Parti’den önce, diyaliz hastaları Bartın’da tedavi olamazdı, Haftada 3 gün Ankara yollarında saatlerce perişan edilirdi. 13 yıl önce Hastaneye gittiğimizde doktor bulamazken, şimdi en ücra köyümüze kadar, hastaneye gelemeyen vatandaşımızın ayağına aile hekimi gidiyor, hangisi Yaşanacak Türkiye. AK Parti’den önce Vatandaşımız parasını ödemeden Hastaneden cenazesini bile alamazdı. Hastalar, cenazeler günlerce rehin kalırdı.

YENİ DÖNEMDE BARTIN İLİMİZE YENİ ÇEVRE YOLU KAZANDIRACAĞIZ

Bartın’ımız AK Parti iktidarının avantajları ile büyümeye devam ediyor. Bartın’a 2,5 milyar lira tutarında yatırım yaptık. Bir o kadar da devam eden yatırımımız var. Hayal dahi edilemeyen dev yatırımları Bartın’a kazandırdık. 7 Haziran sonrasında da Bartın’a kazandıracağımız yeni projelerle Bartın, Karadeniz’in yıldızı olacak. Yeni dönemde Bartın ilimize yeni çevre yolu kazandıracağız. AK Parti’den önce atıl durumda bulunan Organize Sanayi Bölgesini fabrikalarla doldurduk, yeni organize sanayi bölgesinin çalışmalarını başlattık, 40 yeni fabrikayı daha Bartın’a kazandıracağız. Bartın’da fabrikalarımızın ve konutlarımızın önümüzdeki 150 yıllık elektrik ihtiyacını gideriyoruz.

BARTIN’A 30 YENİ OKUL KAZANDIRDIK

KOSGEB’i Bartın’a getirdik, Kalkınma Ajansını kurduk, Bartın’a teşvik verdik, esnaf ve sanayicimizi yeni teşviklerle, desteklemeye devam edeceğiz. Bartın’a Üniversite kurduk, 119 milyon lira harcadık, 7 fakülte, 3 yüksekokul, 3 enstitü açtık, öğrenci sayımız 12 bine ulaştı. Yeni kampüs inşaatına başladık, önümüzdeki 3 yıl için Üniversitemize 300 milyon lira ödenek ayırdık, fakülteler, yurtlar yapmaya devam ediyoruz, hedefimiz Bartın’da 30 bin Üniversite öğrencisine ulaşmak. Ulus ve Kurucaşile ilçelerimize Yüksekokul açtık, yeni dönemde Amasra ilçemize de Yüksekokul açacağız. Bartın’a 30 yeni okul kazandırdık, Fen Lisesinden, engelliler okuluna kadar yeni yeni okullar kazandırmaya devam ediyoruz, bu yıl 7 okulumuzu daha hizmete açacağız, çocuklarımız ve gençlerimiz için modern ve çağdaş eğitim yuvaları kazandırmaya devam edeceğiz.

HEMŞEHRİLERİMİZİ EV SAHİBİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bartın’da yıllardır tamamlanamayan 150 yatak kapasiteli Devlet Hastanesini AK Parti iktidarında tamamladık, 263 milyon lira proje bedeli olan 400 yataklı dev şehir Hastanesi’ni yatırım programına aldık, 127 dönüm arsayı tahsis ettik, proje çalışmalarının ardından yapım ihalesine geçeceğiz. Yeni dönemde, çevre illere de hizmet verecek, ileri de TIP Fakültesinin de alt yapısını oluşturacak büyük bir eseri Bartın’a kazandıracağız. Bartın Irmağı Islah projesini yaptık. 600 milyonluk projenin inşasına başlıyoruz, denizden şehir merkezine kadar 14 km. tekne ve gemilerin yüzebildiği tek ırmak olan Bartın ırmağını turizme kazandırıyoruz. Bartın’a doğalgazı getirdik, daha temiz bir şehir için çalışmaya devam edeceğiz. Bartın’ın tüm mahallelerini doğalgaza kavuşturacağız. Bartın’a 890 TOKİ konutu yaptık, dar gelirli vatandaşlarımız için 196 konut yaptık, yeni dönemde de Bartınlı hemşehrilerimizi ev sahibi yapmaya devam edeceğiz.

TTK’YI GELİŞTİRMEYE, YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

TTK Amasra’ya modernizasyonu getirdik, madencilerimizin haklarını genişlettik, TTK’yı geliştirmeye, yaşatmaya devam edeceğiz. Bartın’a 3 Baraj birden yapıyoruz. Kirazlıköprü Barajının hatalı projelerinin yerine yeniden proje yaparak, ikmal ihalesini gerçekleştirdik, çalışmaları hızlandırdık, Baraj içerisinde kalan daha önceki projede unutulan Bartın-karabük yolunu tünelli ve açık geçiş olarak duble yol şeklinde projelendirdik, yıllardır konuşulan ama hiçbir hükümetin başlatamadığı Kozcağız Barajı’nı yatırım programına aldık ve yapımına başladık, inşaatına başladığımız bir diğer barajımız da Kışla Barajı, Bartın’a 3 Barajı önümüzdeki üç yılda tamamlayacağız ve Bartın’ı sel tehdidinden kurtarmakta kararlıyız.

ULUS’TA HASTANE İNŞAATI BİTİYOR, DAHA ONLARIN HABERİ BİLE YOK

Milletvekilliği vizyon işidir, memleketini sevmek, halkın derdiyle dertlenmek, milletin hissiyatına tercüman olmaktır. Muhalefet partilerinin tamamı her fırsatta AK Parti’yi karalamaktadırlar. Aslında memleketimize yapılan eserlerle onların da gurur duyması gerekir, Bartın geliştikçe onların da mutlu olmaları gerekir, ancak bunu maalesef göremiyoruz. Amasra tünelinde havalandırma fanının değişmesini bile bir sorunmuş gibi yansıtıp, tünelini de al git diyen bir siyasiden Bartın’a ne fayda gelebilir. Sizin iktidarınızda o tünellerin t’si bile hayal edilemezdi. MHP’nin seçim broşüründe Ulus ilçesine hastane yapacağız yazıyor, Ulus’ta hastane inşaatı bitiyor, daha onların haberi bile yok, Bartın’dan ilçelerinden köylerinden habersiz birilerinin Bartın’a ne faydası olabilir. İşte onun için diyoruz ki, Onlar Konuşur, AK Parti yapar

KILIÇDAROĞLU, EMEKLİ İKRAMİYESİ DEĞİL, MAAŞIN ASLINI BİLE ÖDEYEMEZ

Buradan Emekli vatandaşlarımıza şunu hatırlatmak istiyorum. Kılıçdaroğlu iki maaş ikramiye vaat ediyor. Bu şekilde emeklilerimizin oylarını alabileceğini zannediyor. 1992-1999 arası SSK’nın genel müdürü sayın Kılıçdaroğlu. 6 yılda SSK’yı milyarlarca zarar ettiren, emekli maaşı ödeyemeyecek duruma getiren kendisi. 1999 yılında genel müdürlükten istifa edip DSP’den milletvekili adayı olmak istediğinde, Rahmetli Ecevit kendisini listeye bile koymamıştı. Emeklilerin parasını SSK’da batıran, emeklilerimizi ilaç kuyruklarına mahkum eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu önce emeklilerimizden özür dilemeli. Kılıçdaroğlu, emekli ikramiyesi değil, maaşın aslını bile ödeyemez. AK Parti olarak biz en düşük SSK emekli maaşını 257 liradan 1070’e çıkardık, ülkemizi 3,5 kat büyüktük, emeklimize de 4 kat yansıttık, şimdi yeni dönemde ülkemizi 2 kat daha büyütmeyi vadediyoruz, iki kat büyüyen Türkiye’de emekli maaşları da iki kat büyüyecek. CHP’nin MHP’nin ise ülkemizin ekonomisini büyütme gibi bir hedefi yok, onlar kaynak hazır diyerek, 4 yıl verin bize diyerek, AK Parti’nin oluşturduğu kaynağı heba etmenin peşinde ve 2001’de olduğu gibi Türkiye’yi krizlerle başbaşa bırakmanın peşinde. Milletimiz artık bu vaatlere karnı tok, geçmişte iki anahtar vadedenler anahtarları da alıp gitmişti. Mazot 1 lira olacak diyen biri vardı, altından banka hortumlamaları çıkmış, yurtdışına kaçmıştı. Milletimiz o kriz günlerine bir daha geri dönmek istemez elbette.

ANKARA’DA ELİMİZ DAHA GÜÇLÜ OLSUN. BARTIN KAZANSIN

İki dönemdir, sizleri Ankara’da en güzel şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyorum. Memleketimize dev projeler kazandırmanın onurunu yaşıyorum. Yeni dönemde sizlere iki milletvekili birlikte hizmet etmek istiyoruz. Ben ve diğer Milletvekili adayımız Mustafa Yelkenci sizlerin Ankara’daki sesi olacağız, Bartın’ın hizmetkarı olacağız.Bu seçimlerde Bartın’ın geleceği için oy kullanacağız, geçmişte başka partilere oy vermiş olabilirsiniz ancak bu seçim Bartın ve Türkiye için çok önemli. Bartın’a kazandırdığımız büyük yatırımların devamı için, yeni yatırımların Bartın’a gelmesi için vereceğimiz oylar çok önemli. Onun için diyoruz ki; Bartın’da AK Parti’den iki milletvekili ile temsil edilelim, Ankara’da elimiz daha güçlü olsun. Bartın kazansın, memleketimize eser üzerine eserler getirelim. 2,5 milyarlık yatırımı memleketimize kazandırdık, halen devam eden 2,5 milyar liralık yatırımımız var, tamamladığımızda Bartın 5 milyarlık kamu yatırımını kazanmış olacak, yeni dönemde yeni projeleri de ilave ettiğimizde Bartın AK Parti iktidarından en çok faydalanan illerimizden olacak. 7 Haziranda AK Parti olarak 2’de 2 yapalım, Birlikte Daha Güçlü olalım. Yeni Türkiye yolunda 2.yarıyı başlatalım. Bu duygu ve düşüncelerle, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. İşlerinizde kolaylıklar diliyorum. Gününüz bereketli, Geleceğiniz aydınlık olsun. Allah’a emanet olun.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
haydi goca bartinlilar 4 yıl önce

Yilmaz tunc u seversiniz sevmezsiniz ama ulkenin akpartiye ihtiyaci var. Ozellikle ser odaklarinin son siginagi 7 haziran kalmistir. Gelin bartini 2~0 ile yeni buyuk guclu Turkiye de alnimizin akiyla temsil ettirelim. Oyunuzu kisisellestirmeyin. Bu dava buyuk, bu sevda memleket, bu kavga hakkin batila galebesidir. Akpartiye verilmeyen her oy bir anlamda ulke menfaatine, milletin birligine ve dirligine kast edenlerin yaninda olmktir. Ey ummet, ey millet ve ey halkim, oyun buyuk.. bu oyunu sandikta boz, Ak partiye destek olmak siyasetin otesinde vatanina sahip cokmaktir. Namusuna, dinine, kultrune, ekonomine, sanayine her seyine sahip cikmak demektir. Hasili kelam ya ak parti ile yeni buyuk turkiye ya da krizler, komploloar, kardes kavgalari her turlu felaket.. Benligini, siyasetini bir.kenara koy ve Akpartiye oy ver.. daha bu isin vebali var ki.....

Avatar
Son çare bile akp olamaz 4 yıl önce

Ülkenin ak partiye ihtiyacımı var? Yapmayın Allah aşkına 12 yıldır gelinen noktaya bakın. Kredi çeken sayısı yükseldi siye övünen bir başbakan. Bu her şeyi özetler anlayana. Asıl ak partiye oy vererek vebal altına giriyorsunuz. Domuz eti serbest, zina serbest, işsizlik hay safhada. Sadece yolla tünelle övünüp duruyorsunuz. Hayvancılık tarım bitmek üzere. Özümüzü kaybediyoruz ak parti sağolsun!!!

Avatar
careSIZ degilsiniz 4 yıl önce

Bu memlkekette ak parti oncesi hatirlamak bile kabustu, inananlarin uzerine baski, medyanin kurdugu korku imparatorluklari, ekonomik krizler, rusvet, torpil, hizmet uretememe... Ak parti icin ummet dua ediyor, bizde fiilen dua edip ak davanin surmesine hizmet edecegiz.. Rabbim yardimcimiz olsun..

Avatar
hasan bartınlı 4 yıl önce

allah aşkına detleme kordınator sorunlusussun fakat 4 vekili hakı gordunuz ya adaletmı varmı sızde calan paşa hakıyla calışan pişman defolun ya sşz bşrkere kendş şcşnşzde kolusyon yapmışsınız kşmş kandırıyoersunuz ya

Avatar
aynen bartinli 4 yıl önce

Vekil 2 0 olmasini bizim kadar isteyemez.. biz sahsi degil davaya ulkeye mukeddesata sahip cikiyoruz oyumuz yilmaz tunca.degil, Oyunuz, Ak partiye, Ustaya ve davutoglu hocamiza... Ak parti ile buyuk turkiye yuruyusu basliyor, nasipsiz kalma bartin oyuna gelme Oy una sahip cik.. Haydi Bismillah..

Avatar
evet oyun büyük @haydi goca bartinlilar 4 yıl önce

ikinci sıradaki aday 2002 seçimlerinde 2007 seçimlerinde akp ye yapmadığı hakaret yok 2015 akp den aday birde arıt eski belediye başkanı düne kadar akp oy verenler cahil diyordu şimdi akp de ön saflarda oy istiyor büyüyen türkiyede 1000 emekli maaşı 949 tl askeri üçret evet aşırı büyüdük sizin bartınlıların yüzüne bakacak haliniz yok yılmaz aday bartına çivisi yok hastam var dersin yüzünü çevirir biz bireysel iş yapmayız der bartına katkınla bir yatırımın mı var derler sonradan haberi olduğu (amasra tüneli) projeri sahiplenir başka bir siyasetci yoktur iki dönem milletvekilliği yapacak ama bartında bir tane bile dostu olmayacak

Avatar
Vatandas 4 yıl önce

Inşallah ak parti 2tane millet vekili çıkartacak bende eski bir MHP li olarak oyumu ak partiye atacaz ailecek bartındaki MHP ye oy yok artık düzgün birileri gelinceye kadar

Avatar
Reşberlik bitti 4 yıl önce

Yerler yoz duruya