Tunç, Kocağız'ın Muhtarlarıyla

Kozcağız Beldesinde düzenlenen toplantıya Milletvekili Tunç’un yanı sıra AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, Merkez İlçe Başkanı Regaip Bayraktar, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Belediye Meclisi Üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Kozcağız’da yaptıkları projelerden bahseden Belediye Başkanı Mustafa Karaman bu projelere destek veren Milletvekili Tunç’a Kozcağız halkı adına teşekkürlerini sundu ve Kozcağız sentetik yüzeyli çim sahasının son durumunu gösteren bir tabloyu Milletvekili Yılmaz Tunç’a hediye etti.

Milletvekili Yılmaz Tunç’ta çözüm sürecine değindiği konuşmasında, terörün 30 yıldan bu yana ülkemizi huzursuz ettiğini, milletimizin canını yaktığını belirterek, 40 bin cana malolan, 500 milyar lira ekonomik kayba neden olan bu sorunun çözümü için AK Parti hükümetinin milletten aldığı destekle bir süreç başlattığını, bu sürecin nihai amacının silahların susması olduğunu söyledi. Türkiye’nin kalkınmasında ayak bağı olan bu sorunun ülkemiz gündeminden artık çıkarılması gerektiği yönünde toplumda büyük bir mutabakatın olduğunu belirten Milletvekili Tunç, terörün çözümü noktasında farklı perspektiften bakanları da saygı ile karşıladıklarını ancak, çözüm sürecini eleştirenlerin önemli bir kısmının terör sorunun devam etmesini isteyenler olduğunu, terörden hem siyasi rant hem de ekonomik rant sağlayanlara artık fırsat verilmeyeceğini, terörün bitmesinden rahatsız olanları milletin ibretle izlediğini ve zamanı gelince gereken cevabı vereceğini söyledi.

Milletvekili Tunç, bölge halkının mutluluğunu, refahını, hak ve özgürlüklerini gözeten, Türkiye’nin bütünlüğü ve üniter devlet yapısıyla birlikte bölgeyi tehdit eden terörün önlenmesinde zaaf yaratmayacak bir şekilde; kalıcı, tüm toplumun duyarlılıklarına saygılı, etkili ve sorunları kökünden çözmeye yönelik bir politika izliyoruz. OHAL’in kaldırılması, ana dilde yayın, ana dilde savunma hakkı olmak üzere demokratikleşme alanında önemli adımlar attık. Bölgenin ekonomik kalkınması için 40 milyar lira harcadık, 2009 yılında milli birlik ve kardeşlik projesini başlattık ve son olarak ta çözüm süreci ile artık silahların sustuğu bir döneme inşallah gireceğiz. Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet düsturuyla hareket ediyoruz ve bu süreçte milletimizi şehitlerimizi incitecek hiçbir tavizi vermiyoruz vermeyeceğiz dedi.

Milletvekili Tunç, Bartın il genelinde devam eden kamu yatırımı tutarının 1,3 milyar lira olduğunu belirterek, il, ilçe, belde ve köylerimizde hayat kalitesini artıracak çok büyük yatırımlara imza attıklarını söyledi. Kozcağız beldesi kanalizasyon, yağmursuyu ve atık su arıtma tesisi inşaatı ihalesinin 22 Ocak 2013 tarihinde İller Bankası Bölge Müdürlüğü'nce, Kastamonu'da gerçekleştirildiğini söyleyen Tunç, Kozcağız Belediyesi’nin kanalizasyon, yağmur suyu ve arıtma işinin yakında başlanacağını, projenin 1 yıl içerisinde tamamlanmasını hedeflediklerini belirterek, halen arıtma tesisinin Bartın’da bile olmadığını bu projenin bir başarı olduğunu söyledi.

Milletvekili Tunç, Bartın-Kozcağız-Hasankadı-Karabük yolunun projesinin hazırlandığını ve bu yolun Bartın Karabük Yoluna alternatif yol olacağını söyledi. Ayrıca Perşembe - Kozcağız yolunun kamulaştırma sorunundan kaynaklanan nedenle tamamlanamadığını fakat önümüzdeki günlerde asfaltlanıp tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi. Kozcağız Köprüsü projesinin de yatırım kapsamına alındığını ve köprü inşaatına başlanacağını belirten Milletvekili Tunç, Kozcağız-Kumluca yolu inşaatına da başlandığını, bu yol projeleriyle Kozcağız Beldesinin bir kavşak noktası olacağını bu nedenle yapımına başladıkları Terminal ve sosyal tesisin büyük bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi.

Kozcağız Barajı ve Kışla sel kapanı projeleri ile birlikte Hasankadı ve Kumluca’da da kanalizasyon projesi çalışmalarının olduğunu ve Kozcağız ırmağına atık suyun iletilmeyeceğini, barajların bitimiyle Bartın ve Amasra’ya içme suyu sağlayacağını ve sulama suyu olarak kullanılacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, KÖYDES projesine de değinerek köylerdeki içme suyu ve yol çalışmalarının devam ettiğini KÖYDES kapsamında Bartın’a 2013 yılı için 4 milyon 941 bin TL ödenek aktarıldığını, bu güne kadar KÖYDES projeleri için Bartın’a 85 milyon lira ayrıldığını söyledi.
Toplantıda Muhtarları tek tek dinleyen Milletvekili Tunç, köylerde devam eden KÖYDES çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Toplantıya katılan muhtarlar Milletvekili Yılmaz Tunç’un çalışmalarından çok memnun olduklarını belirterek, teşekkürlerini ilettiler.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Köydes
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.