Tunç'tan Çarpıcı Açıklamalar
AK Parti Bartın Milletvekili ve Adayı Yılmaz Tunç 1 Kasım seçimleri kapsamında belediye hoparlörlerinden Bartın Halkına seslendi.

Tunç'un konuşması:

Sevgili Bartınlılar;

1 kasım seçimlerine sadece 4 gün kaldı, Pazar günü sandık başına gideceğiz, seçimlerin ülkemiz, milletimiz ve Bartın’ımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

7 Haziran seçimlerinde AK Parti yüzde 41’le, CHP ve MHP’nin toplamından daha fazla bir oy oranına sahip olmasına rağmen tek başına hükümet kuracak bir milletvekili sayısına 18 eksikle ulaşamadı.

AK Parti olarak, seçim sonuçları ile milletimizin verdiği mesajı almamıza koalisyon görüşmeleri için tüm partilere açık olduğumuzu belirtmemize rağmen, CHP, genel Başkanı Sn. Kılıçdaroğlu Blok siyaseti yapmış, toplumun yarısının oy verdiği bir partiyi dışlamış, milli iradeyi hiçe sayarak, koalisyon kurulacaksa AK Partisiz olması gerektiğini, yüzde 60’lık blokun hükümeti kurması gerektiğini Meclis başkanlığı seçimlerine kadar tam 1 ay boyunca ifade etmiştir.  

MHP Genel Başkanı Sn. Bahçeli ise 7 haziran akşamı sandık sonuçları açıklanır açıklanmaz, AK Parti’nin CHP ya da HDP ile koalisyon kurması gerektiğini belirtmiş, kuramıyorlarsa da Haydi Seçime diyerek, daha ilk günden koalisyona Hayır demiştir. MHP’ye oy veren vatandaşlarımız hatta MHP’nin parti mensupları bile daha ilk saatlerde Sn.Bahçeli’nin bu açıklamaları ile hayal kırıklığı yaşamışlardır.

Şimdi koalisyonda samimi idik diyen CHP ve MHP sözcülerine şunu sormak gerekmez mi? Değerli Bartınlılar, Daha ilk günden AK Parti ile koalisyona kapıları kapatan açıklamaları yapan Sn.Kılıçdaroğlu ve Sn.Bahçeli değil miydi?

CHP ile koalisyon görüşmelerinde CHP, AK Parti’den 13 yıldan bu yana halkımızı memnun eden ve üç dönem tek başına iktidar olmasını son seçimde de açık ara birinci parti olmasını sağlayan 15 ana politikadan vazgeçmesini, CHP’nin politikalarını kabul etmesini isteyince anlaşma sağlanamamış ve koalisyon kurulamamıştır.

Sonrasında, AK Parti olarak, siyasette kutuplaşmayı sona erdirecek, önemli reformları hayata geçirecek 6 aylık reform hükümeti önerisine bile CHP  hayır diyerek geri çevirmiştir.

MHP Genel Başkanı Sn. Bahçeli de, ilk akşam ki tavrını koalisyon görüşmeleri sırasında da sürdürmüş
, kırmızı çizgiler öne sürmüş, Cumhurbaşkanlığı makamını tartışmaya açmak istemiştir.

Değerli Bartınlılar,

Seçim konuşmalarında şimdi her yerde koalisyona hazırdık, AK Parti istemedi diyenlere şunu sormak gerekmez mi?

AK Parti ile koalisyona daha ilk günkü açıklamaları ile hayır diyen, yüzde 41 oy alan AK Parti’yi dışlayan, milli iradeyi hiçe sayan, yüzde 60’lik blok var diyen  CHP Genel Başkanı değil miydi?

7 haziran akşamı  ben koalisyona girmem, kendi aralarında kursunlar, kuramıyorlarsa Haydi Seçime diyen MHP Genel Başkanı değil miydi?

6 Aylık reform hükümetine bile sıcak bakmayan CHP, koalisyonda samimi olabilir miydi?

Anayasa’nın gereği olan Seçim hükümetine bile Bakan vermeye tahammülü olmayan bu partiler, koalisyonda samimi olabilir mi? Değerli hemşehrilerim.

Şimdi, muhalefet liderlerinin herşeye hayır diyen siyasetleri nedeniyle tekrar seçime gitmek zorunda kaldık.

Bu seçim, 7 haziran’da çıkan sonuçlara bakarak, yeniden karar vereceğimiz adeta ikinci tur seçimler. Eğer 7 haziranda ki gibi aynı sonuç çıkarsa, ülkemizdeki belirsizlik ortamı artarak devam edecek, hemen yanı başımızda Yunanistan örneği var değerli hemşehrilerim. İki kez seçim yaptılar, ikisinde de sonuç aynı çıktı, ekonomik kriz derinleşti. Şimdi AB bile Yunanistan’ı kurtaramıyor, Yunanistan’da 60 euro’dan fazla para çekmek yasak. Yunanistan kendi sorunları ile boğuşurken, Türkiye AK Parti’nin 13 yıllık istikrarlı kalkınma hamlesi sayesinde denizin altından yavru vatanına KKTC’ne su veriyor. 

Saygıdeğer Bartınlılar,

Muhalefet partilerinin uzlaşmaz tutumu nedeniyle hükümet kurulamadığını, zaten 18 milletvekili eksiği ile kılpayı tek başına iktidarı kaçıran AK Parti’nin bu kez, 1 kasımda tek başına iktidarı yakalayacağını  gören, ülkemizde puslu havanın devam etmesini isteyen çevreler, ülkemiz üzerinde yeniden bir oyun oynamak istediler ve   AK Parti’nin tek başına iktidarını engellemek için yeniden terörü başlattılar.

Hedefleri, 1 kasımda sandığı etkilemek, milletin moralini bozmak ve AK Parti’nin kıl payı kaçırdığı tek başına iktidarını engellemek.

Milletimiz oynanan oyunun farkında, 1   Kasım’da milletimiz, ülkemiz üzerinde karanlık planlar çizenlerin planlarını çöpe atacak, oyunlarını bozacak, terör yoluyla siyasetin dizayn edilemeyeceğini tüm dünyaya gösterecek, inşallah.

Değerli hemşehrilerim,

Ülkemiz tek başına iktidarlar döneminde hep gelişmiştir.

Merhum Menderes’in 10 yıllık dönemi, Rahmetli Özal’ın 8 yıllık dönemi ve AK Parti’nin 13 yıllık dönemi. Bu dönemler istikrar sayesinde kalkınma yılları olmuştur. Koalisyon yıllarında ise ülkemizin kazanımları heba olup gitmiştir.

90’lı yıllar son hatırladığımız koalisyonlar, bu dönemde, siyasi krizler, ekonomik krizleri tetiklemiş, bankalar batmış, ülkemizin milyar dolarları uçup gitmiştir. Faili meçhuller, terör olayları artmıştır. Ülkemiz yatırım yapamaz hale gelmiş, emeklisine maaş ödeyebilmek için İMF kapılarında el pençe divan durmak zorunda kalınmıştır.

Milletimiz tüm bu sıkıntılı durumdan çıkışı 2002’de AK Parti’yi tek başına iktidara getirmekle bulmuştur.

İyi ki de getirmiştir.

AK Parti’nin istikrarı sayesinde ülkemiz ekonomisi 3-4 kat büyümüştür

AK Parti’nin istikrarı sayesinde İMF defteri kapanmıştır.

AK Parti’nin istikrarı sayesinde ülkemiz dünyanın dev projelerini gerçekleştirmeye başlamıştır.

AK Parti’nin istikrarı sayesinde milli helikopterimizi, milli savaş gemilerimizi, kendi insansız hava aracımızı, kendi silahımızı, kendi bombamızı yapar hale geldik

AK Parti’nin başarılı icraatları sayesinde, KÖYDES projeleri ile köylerimiz, Beldes projeleri ile beldelerimiz, alt yapı projeleri ile şehirlerimiz daha çağdaş, daha yaşanılabilir hale gelmiştir.

AK Parti sayesinde vatandaşımız MR filmi için tomografi için 1 yıl beklemekten kurtulmuştur. AK Parti sayesinde vatandaşımız ambulansın mazot parasını ödemekten kurtulmuş, ücretsiz uçak ambulansa, helikopter ambulansa kavuşmuştur. AK Parti sayesinde doktor hastanın ayağına gelmiş, evde bakım hizmetleri ile devletin şefkat eli vatandaşımıza uzatılmıştır. Bir diyaliz hastası, Bartın’dan Ankara’ya gitmekten kurtulmuş, evinden alınıp, Bartın’da tedavi edilebilir hale gelmiştir. Evlerinde kaderine terkedilmiş engelliler, asgari ücret maaşa bağlanarak, insan onuruna yaraşır bir hayata kavuşmuşlardır. AK Parti sayesinde, vatandaşımız birinci sınıf sağlık hizmetine kavuşmuş, istediği hastaneye gidebilir olmuş, istediği eczaneden ilacını alabilir olmuştur.

AK Parti sayesinde okullar açılırken, kırtasiye kırtasiye kitap aramaktan kurtulmuş, öğrencilerimiz tabletlerle, bilgisayarlarla, akıllı tahtalarla tanışmıştır.

AK Parti’den önce Bartın il merkezimizin giriş ve çıkışlarını hatırlayalım değerli hemşehrilerim, kasaba girişi gibi değil miydi? Sıcak asfaltlar, bölünmüş yol ve caddeleri bartın’a kazandırdık, Devrek üzerinden duble yolu tamamladık, şimdi Karabük üzerinden de duble yolu tünelleri ile birlikte tamamlıyoruz

AK Parti sayesinde, ülkemiz hızlı trenlerle tanışmıştır

AK Parti sayesinde ülkemiz denizin altından trenler yürütmüştür.

AK Parti sayesinde ülkemiz uzaya kendi uydusunu fırlatmış, Türk mühendisleri ile gururlanmıştır.

AK Parti sayesinde ülkemiz enerjide dışa bağımlı olmaktan kurtulmak için iki nükleer santral ihalesi yapmıştır.

AK Parti sayesinde illerimiz üniversitelere kavuşmuştur.

AK Parti sayesinde illerimiz doğalgaza kavuşmuştur.

AK Parti sayesinde vatandaşlarımız ev sahibi olmuş, 600 bin toplu konut ülke genelinde yapılıp teslim edilmiştir.

Halkımızın alım gücü AK Parti sayesinde artmış, Bartın’da 17 bin trafiğe kayıtlı araç sayısı 50 bine yükselmiştir.

Değerli hemşehrilerim,

AK Parti’nin tek başına iktidarı olmasaydı,

Bartın’a Üniversite kurabilir miydik,

AK Parti’nin tek başına iktidarı olmasaydı,

Amasra’ya tünel açabilir miydik?

Amasra’ya yolcu limanı yapabilir miydik?

Amasra’ya Adalet Sarayı, Öğretmenevi, Kapalı spor salonu, Yeni okullar, Spor tesisleri yaptık, tarihi köprülerimizi, tarihi camilerimizi, müzemizi onardık, şimdi de Amasra ilçe hastanesinin projesini başlattık, Amasra lisemize 24 derslikli yeni bina inşaatına başladık, Amasra’ya yüksekokulu da kazandıracağız

AK Parti’nin tek başına iktidarı olmasaydı,

Ulus ilçesine bu kadar büyük yatırımları yapabilir miydik? İlçe Devlet Hastanesi, Anaokulu, ortaokul, Yüksekokul, alt yapı yatırımları, spor tesislerini Ulus’a kazandırdık, Ulus çayının ıslahını başlattık.

AK Parti’nin tek başına iktidarı olmasaydı,

Kurucaşile yoluna 5 tünel, iki viyadük, 10 köprü inşaatına başlayabilir miydik, 13 yıl önce memuruna emeklisine maaş ödeyemeyen, yarım milyar için İMF kapılarına düşen Türkiye’den bu gün o paranın iki katını sadece Kurucaşile yoluna ayıran bir Türkiye var.

Kurucaşile ilçemize yüksekokul kazandırdık, spor tesisleri, kapalı spor salonu kazandırdık ilçenin alt yapı yatırımlarını başlattık, Kurucaşile derelerinin ıslahını ihale ettik, , ahşap yat ve tekne imalatını destekledik

AK Parti’nin tek başına iktidarı olmasaydı,

Kozcağız Barajını, Kışla Barajını başlatabilir miydik, yıllardır yanlış proje ile sürüncemede kalan Kirazlıköprü barajına el atarak hızlandırabilir miydik,

AK Parti’nin tek başına iktidarı olmasaydı, Beldelerimizin yollarına el atabilir miydik, Arıt yolunu, Kumluca yolunu, Kozcağız Perşembe yolunu yapabilir miydik,

Abdipaşamıza, Arıtımıza, Kumlucamıza, Hasankadımıza, Kozcağızımıza, Kayadibine Aile sağlığı merkezleri kazandırdık, şimdi de Kızılelma, Tekkeönü, Kurtköy, Ellibaş köylerimize Aile sağlığı merkezleri yapıyoruz.

Bartın’da yıllardır tamamlanamayan devlet hastanesi inşaatını biz tamamladık, şimdi onunla da yetinmiyoruz, 400 yataklı şehir hastanesinin temmuz ayında proje ihalesini gerçekleştirdik, 127 dönüm arsa üzerindeki hastanemiz 300 trilyonluk yatırım, AK Parti olmasa bu dev yatırımın kararını alabilir miydik.

Ağız ve Diş Sağlığı hastanesini tamamlamak üzereyiz, Fizik tedavi merkezini hizmete açtık, Bartın’ı aile hekimleri ile biz tanıştırdık.

AK Parti sayesinde Bartın il olduğunun farkına vardı değerli hemşehrilerim,

Hükümet binasını biz yaptık,

Emniyet Müdürlüğü binasını biz yaptık,

Kültür Merkezini biz yaptık,

Bölge trafik binasını biz yaptık,

Sosyal Güvenlik binasını biz yaptık,

Gençlik Merkezini biz yaptık,

Bartın’a olimpik yüzme havuzu kazandırdık,

İçerisinde 8 ayrı salon bulunan Çok amaçlı kapalı spor salonunu tamamlamak üzereyiz

Öğretmenevini tamamlamak üzereyiz,

Adalet Sarayının proje ihalesini biz yaptık, yapım ihalesini de biz yapacağız, Amasra’dan sonra Bartın’ı da Adalet sarayına kavuşturacağız.

Bartın Atıksu Arıtma tesisleri inşaatına hükümet olarak biz destek verdik

Esentepe’ye Bartın’ın en büyük su deposunu biz yapıyoruz

İnkumu deniz deşarjını, Amasra deniz deşarjını, Çakraz deniz deşarjını biz başlattık

Organize Sanayi Bölgesi Arıtma tesislerini, Kozcağız atıksu arıtma tesislerini biz tamamladık, Bartın ırmağı , denizlerimiz artık daha temiz olacak

Bartın Organize sanayi bölgesi AK Parti’den önce boştu değerli hemşehrilerim,

Bartın’ı teşvik kapsamına biz aldık, Organize sanayi bölgesini fabrikalarla biz doldurduk.

Organize sanayi bölgesini genişlettik, şimdi 1200 dönümlük yeni organize sanayi bölgesi Sanayi bakanlığımızca onaylandı. 40 yeni fabrika daha Bartın’a getiriyoruz.

AK Parti’nin tek başına iktidarı olmasaydı,

Bartın’a ilçe ve beldelerine ve bazı köylerine 32 tane okulu inşa edebilir miydik, Fen Lisesinden Anadolu liselerine, kız meslek lisesinden imam hatip liselerine, ortaokullarına kadar modern eğitim yuvalarını Bartın’a biz kazandırdık.

AK Parti’nin tek başına iktidarı olmasaydı,

Bartın’a 2,5 milyarlık kamu yatırımı kazandırabilir miydik,

2,5 milyarlık devam eden yatırımımız var, istikrar sürerse bu yatırımları tamamlayabiliriz, değerli hemşehrilerim,

Hatırlayalım, AK Parti’den önce bir Kültür Merkezi inşaatı vardı, koalisyonlarda yüzde 20 seviyesinde 20 yıl çürümeye terkedilmemiş miydi? 93 yılında bir yüzme havuzu temeli atıldı, halen o çukur yerinde duruyor değerli hemşehrilerim, biz ne yaptık, yanına olimpik yüzme havuzunu iki yılda tamamladık, koalisyonlar hep partilerin birbirbirini çekiştirdiği, o bakanlık senin bu bakanlık benim diyerek, yatırımların göz ardı edildiği yıllar oldu ve bir okul inşaatı 10 yıl sürdü, AK Parti sayesinde Bartın’da 7 ayda 24 derslikli okulu tamamlıyoruz ve 32 tane okulu Bartın’a kazandırdık ve her biri saray gibi değerli hemşehrilerim.

O nedenle 1 kasım Bartını’mız için de çok önemli.

İstikrarla gelişen Bartın için sandığa gideceğiz.

Türkiye’yi yeniden ayağa kaldırmak için sandığa gideceğiz,

Ülkemizi siyasi belirsizlikten kurtarmak için sandığa gideceğiz,

Muhulafet liderlerinin herşeye hayır diyen politikalarına mesaj vermek için sandığa gideceğiz

Sevgili Bartınlılar,

Halkımızı 13 yılda enflasyona ezdirmedik, bundan sonra da ezdirmeyeceğiz, milletimizin refahını artırmaya devam edeceğiz. Asgari ücret AK parti’den önce sadece 184 lira idi, yani 100 dolardı, en düşük sgk emekli maaşı 252 lira idi, bunları 4-5 kat artırarak, 1000 liranın üzerine biz çıkardık. En düşük devlet memuru yalnızca 392 lira alıyordu, 2500’e biz çıkardık, Ülkemizi 3 kat büyüttük, halkımızın alım gücünü 4-5 kat artırdık.

Gelin hep birlikte AK Parti’nin 1 kasım seçim taahhütlerine bir göz atalım
 
- asgari ücreti 1300 liraya çıkaracağız,

- Bartın’ının da yararlandığı, 51 ilde uygulanan sigorta teşviğini 10 işçiden az çalıştıran işverenlerimiz için de uygulayacağız

- emekli maaşlarına aylık 100 lira yılda 1200 lira ek ödeme yapacağız, enflasyon zammı ile birlikte emeklilerimizin maaşına her ay 200 lira artış yılda 2400 lira artış sağlanmış olacak, ek ödemeyi 1 temmuzda 100 lira zam alan emeklilerimize de uygulayacağız.

- esnaf ve çalışan emeklilerimizden sosyal güvenlik destek pirimi kesmeyeceğiz,

- emeklilerimizi 250 lira taksitle TOKİ’den ev sahibi yapacağız,
 
- ilk kez işe giren genç işçimizin maaşı 1 yıl boyunca devlet tarafından karşılanacak,

- işini kurmak isteyen gencimizin projesine 50 bin lira geri ödemesiz para vereceğiz.

- tarım projesi yapmak isteyen gencimize 30 bin lira geri ödemesiz para vereceğiz

- yeni işyeri açan bir gencimiz 3 yıl gelir vergisinden muaf olacak,

- yeni iş kuran gençlerimize 100 bin lira faizsiz kredi vereceğiz,

- THY’de öğrencilerimize iç hatlarda yüzde 20, dış hatlarda yüzde 25 indirim yapacağız,

- öğrencilerimizden pasaport harcı alınmayacak,

- lise ve üniversite mezunu gençlerin genel sağlık sigortası giderleri 2 yıl boyunca devletten ödenecek,

- gençlerimize ücretsiz internet hizmeti vereceğiz 
 
- asli işlerde çalışan taşeron işçileri kadroya alacağız,
 
- çok sayıda işçi çalıştıran işverenlerimize devlet anahtar teslim fabrika yapacak,

- basit usulde vergilendirilen esnaftan yıllık 8 bin liraya kadar kazancından vergi almayacağız,

- 70 yeni organize sanayi bölgesi kurucak 1 milyon kişiye iş imkanı sağlayacağız,

- esnafımıza 30 bin lira faizsiz kredi vereceğiz,
 
- polislerimizin ek göstergesini 2200 ‘den 3000’ne çıkarıyoruz,
 
- ilk kez ev sahibi olacaklara biriktirdiği peşinatın % 15’i devletten destek olarak verilecek,

- evlenenlere çeyiz hesabı desteği olarak biriktirilen miktara % 20 ek destek vereceğiz

- ihtiyaç sahibi her ailenin bir sosyal destek uzmanı olacak, dar gelirli ailelerin uygun şartlarda ev sahibi olmalarını sağlamaya devam edeceğiz,

- çalışan kadınlarımız 1.çocukta 2 ay, 2.çocukta 4 ay, 3.çocukta 6 ay yarım gün çalışacak tam gün maaş  alacak,

- kendi işini kuran kadınlarımızın 100 bin lira kredisinin %85’ne devlet kefil olacak,

- annelerimize 1.çocuğa 300 lira, 2.çocuğa 400 lira, 3.çocuğa 600 lira doğum hediyesi vereceğiz,
    
- tarımı, hayvancılığı desteklemeye devam edeceğiz, fındık destekleri, makine ekipman desteklerine devam edeceğiz, gübrede ve yemde KDV’yi  kaldıracağız,
 
1 Kasım sonrası ülkemiz sizlerin destekleri ile yeniden istikrarı yakaladığında, AK Parti’nin seçim taahhütleri hükümet programını girecek, diğer partilerin böyle bir şansı yok, çünkü onların tek başına iktidar olamayacakları, biraraya gelip koalisyon da  kuramayacakları görüldü.

1 Kasım akşamı AK Parti tek başına iş başına geldiğinde, milletimiz sevinecek, hangi partili olursak olalım, Türkiye yeniden istikrarı yakaladığı için herkes sevinecek, hatta, Sayın Bahçeli daha çok sevinecek, çünkü herşeye hayır demekten kurtuldum diyecek, hatta Sayın Kılıçdaroğlu sevinecek, elimi taşın altına koymaktan kurtuldum diyecek.

1 Kasım akşamı, Türkiye düşmanları üzülecek, acaba Türkiye, Yunanistan gibi mi olacak diye bekleyenler üzülecek, terörün belinin kırıldığı şu ortamda, kökünün de kazınacağını gören terör örgütleri çok üzülecek.

O nedenle değerli hemşehrilerim,

1 kasım artık bir seçim olmaktan çıktı, bir  referanduma dönüştü,  hangi partiye gönül verirsek verelim, ama oyumuzu ülkemiz için çıkış yolu olan istikrarı tesis edebilecek olan partide toplayalım, o da şu anda AK Parti’nin dışında başka bir parti ile olmayacağı açık değerli hemşehrilerim.

Ülkemizi önü görülmeyen belirsizliğe sürüklenmemesi için, yeniden istikrarın tesisi için Bartın’dan ülkemize 2 milletvekili ile tam destek verelim, Bartın’ın da ülkemizin de elini güçlendirelim.

8 yıldan buyana Milletvekiliniz olarak görev yapıyorum. Yılmaz Tunç’u bu kez Ankara’ya yanında bir milletvekili ile birlikte 2’de 2 gönderdiğinizde inanın Bartın çok daha farklı olacak, Bartın’ın geleceği için çok doğru bir karar vermiş olacaksınız. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizleri pişman etmeyeceğimize söz veriyoruz. Allah sizlerin güvenine layık olabilmeyi nasip eylesin. Memleketimize kazandırdığımız eserlerin üzerine kat kat fazlasını kazandırmayı nasip eylesin.

1 Kasım’da hep birlikte Türkiye’ye sahip çıkalım,

7 haziranda verdiğiniz oyu değerlendirmeyen, elini taşın altına koymayan partilerin liderlerine mesaj verelim,   oyumuzu bu kez boşa atmayalım.

1 oy bile zayi olmasın,

Mutlaka sandık başına gidelim,

1 Kasım’da hep birlikte Sen Ben Yok Türkiye var diyelim,

Bu memleket bizim değerli hemşehrilerim,

Bu memleket hepimizin, hep birlikte sahip çıkalım.

Bu duygu ve düşüncelerle, hepinizi en derin saygı ve sevgilerimle selamlıyor, büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Hoşça kalın.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
deli murat 3 yıl önce

sevgili siyasetçiler belediye hoperlöründen söylediklerinizden uğultudan başka birşey anlaşılmıyor siz orda birbirinize çamur atıyorsunuz şunu yaptık bunu yaptık diye sallıyorsunuz diye benim fikrim değişmez hem yaptıysan benim vergimle yaptın bilader babanın parası ilemi yaptın lütfen gürültü yapıp kafamızı şi şir me yiiiiin

Misafir Avatar
deli murat 3 yıl önce @deli murat

nankörlükmü? asıl nankörlük m.kemal atatürk'ün kurduğu cumhuriyette onun makamına yerleşip yaptıklarını silmeye çalışanlar eserini yok etmeye çalışanlar yapıyor. ayrıca biz hortumu bakanlarınızın kolundaki saatlerde ayakkabı kutularında gördük, teröristle kucak kucağa açılım yapanlarda ihaneti hep beraber izledik. artık hesap verme zamanı yaklaşıyor....

Beğenmedim! (3)
Misafir Avatar
13 yıl öncekiler 3 yıl önce @deli murat

ne çabuk unuttunuz hortumları. onlar neden yapmadı bunları ? nankörlük diz boyu gardaş. benim hatırladığım kültür merkezi çürümeye terkedilmişti. misli yapılar 6-8 ayda yapılıyor.yıllarca bolu tüneli kaderine terkedildi.

Beğenmedim! (0)
Avatar
yahu 3 yıl önce

yahu sayın tunç, arife tarif gerekmez, biz neyin ne olduğunu görüyoz

Avatar
tren geçti 3 yıl önce

saat kaç yılmaz bey şimdimi aklınıza geliyor

Avatar
hasan 3 yıl önce

biz size oy verdük iktidar verdük bunları yapıy deyi a guzum.la biz sizi ney deyi seçtuk oraya yapacasıyız tabii. iysanlık adına ney yaptıyız onu deyva bakay sen ba.

Misafir Avatar
yazık 3 yıl önce @hasan

şimdi de yapacak tabii. demek öyle. ötekiler neden yapmadı 100 senedir. üstelik sürekli kriz çıkarıp keriz milletin parasını hortumlayıp imf ye teslim ederken.

Beğenmedim! (0)
Avatar
yapistir 3 yıl önce

Simdi demiş adamlar? Yapacaksın tabi benim vergimle yapıyorsun vergiyi bunları çıkardı önceden yokmuydu vardı ee o zamn neden yapılmamış TEK BAŞINA İS BAŞINA AK PARTİ İLK GÜNKÜ AŞKLA

Avatar
hortumcu 3 yıl önce

yatırımları senin vergilerinle yapılıyor tabi yapılacak gibi söylemler üretenlere soruyorum. geçmişte o vergiler nereye gidiyordu?

Avatar
güldüm. 3 yıl önce

viyadüğü bile konuşmuşsun vekil. baraj demişsin hangi baraj bitti? yıllardır hangi barajı bitirdin Allah aşkına? derin deşarjı bile sahiplenmişsin bikere arge ekibinde görmedim seni neyini sen yaptın? para gönderdik dersin şimdi. devlet onu mecbur göndericek projeyi sununca sen göndermiş oluyosun demi. yıllardır boş boş ttkya işci alıcaz diyosun hani? her seçim aynı şey. osb yi kurduk diyosun elektriği yetmiyor. işini kurmak isteyen gencimizin projesine 50 bin lira geri ödemesiz para vereceğiz demişsin sorsam kosgeb dersin kosgeb zaten veriyor. her vaatine burda cevap veririmde burası yetmez. öğretmenevini tamamlamak üzereyiz demişin öğretmen evi arsasını kim verdi ? köprü yapmışın onu konuşuyorsun. bartın sorununa çağre ol ilk baş vekil.. hani battı çıktıların he? cevreyolu artık kaldırmıyor verdiğin battı çıktı sözü nerde vekillllll. altıgeçitler nerde vekil.. sen anca karadeniz sahil yolu projesini ben yaptım diye konuş.

Misafir Avatar
baraj 3 yıl önce @güldüm.

bakıyorum bazılarını baraj korkusu sarmış :))))))

Beğenmedim! (0)
Avatar
kasım deniz 3 yıl önce

türk telekomun rezil bir şekilde yönetildiği su anda borcunun 20 milyar öz kaynaklarının 3 milyar olduğu ortaya çıktı.ama ne hikmetse hükümet bir kuruş borcu olmayan koza ipek'e kayyum atadı.üstelik atanan kayyum üyelerinin içinde ibda_c denen örgütün avukatlığını yapan adamlar var. hariri ailesinden 2.5 milyar rüşvet alan siyasetçi kim yılmaz efendi biz biliyoruz.bu ülkede tepede ki adamın izni olmadan hiç kimse böyle bir rüşveti alamaz.hepinizin yargılanıp hapse tıkılacağınız günü iple çekiyoruz.sarayda olan zaten kaçacak.bunca rüşvetin hesabını veremeyeceği için.ama sizi fare deliğine de girseniz kuyruğunuzdan yakalayıp kafesin içine tıkacağız.