Ülkü Ocakları'ndan sert tepki

Hükümet Caddesi Arap Camii önünde iktidarın ülke gündemine oturan terör politikalarına ve söylemlerine ilişkin bir basın açıklaması yapan Bartın Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Çay, İmralı sürecini ve Başbakan’ın Türk Milliyetçiliği’ni ayaklar altına aldıklarını ifade ettiği sözlerini çok sert bir dille eleştirdi.

Basın açıklaması esnasında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İ l Başkanı Sezai Bilgin, Merkez İlçe Başkanı Avni Kabasakal, MHP Yönetim Kurulu üyeleri, MHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Kadın Kollar üyeleri, Bartın Ülkü Ocakları’ndan çok sayıda genç ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

Başkan Çay yaptığı açıklamada, “Milli birlik ve beraberliğimize savaş açanlar, milliyetçileri kendileri için bir engel olarak görmüş olacaklar ki, son günlerde Ülkücü-Milliyetçi kişi ve kurumlara yönelik saldırılar artmıştır. Kaynağını ihanetten, cesaretini terör ve onun siyasal uzantılarından alan bu tür suçlamalar dün olduğu gibi bugün de Ülkücüleri asla yıpratamayacak ve yolundan asla döndüremeyecektir.

EKONOMİ BAKANI ÇAĞLAYAN TÜRK MİLLETİNİ KÜÇÜK DÜŞÜRMÜŞTÜR

İlk olarak Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Suudi Arabistan ziyareti sırasında devletimize yönelik asılsız ithamlarda bulunmuştur. Çağlayan’ın iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiyi geliştirmek üzere çıktığı bir gezide “Yıllardır Kürt olduğunu söyleyememiş biriyim.” demesinin makul bir yanı yoktur. Bunu söylemesinin gerçeği yansıtmadığı bir yana bırakılacak olsa bile, Türkiye’nin diğer ülkelerin gözünün önünde bu kadar küçük düşürülmesi kesinlikle Çağlayan’ın art niyetinin bir yansımasıdır.

Çağlayan sözlerini: “Kafatası milliyetçiliğinin önüne geçmek gerekiyor. Eski Ülkücü olarak bunları söylüyorum.'' şeklinde bitirmiştir. Ülkücülük kimsenin ihanet politikalarını aklama ve haklı gösterme noktasında pazarlama malı değildir. Çağlayan’a şunu hatırlatmak isteriz: Ülkücünün eskisi yenisi yoktur. Hangi ürünün eskisiyle yenisi arasında fark olduğu da herkesin malumudur.

Türk ile Kürt’ün farklı olduğu noktasında öne sürülen iddialar Ülkücü hareketin hiçbir döneminde gündeminde olmamıştır. Nitekim Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “Biz ne kadar Türk isek, onlar da o kadar Türk’tür. Onlar ne kadar Kürt’se biz de o kadar Kürt’üz. Kız alıp kız vermişiz, etle tırnak gibiyiz. Kürtler bizim öz kardeşlerimizdir. Biz onları herkesten fazla sever, düşünürüz. Onlar da Elhamdülillah Müslüman’dırlar, hepimiz aynı kıbleye secde ediyoruz, hepimiz aynı Peygamber’in ümmetiyiz, aynı kutsal kitaba bağlıyız.” sözleri Ülkücü Hareketin temel duruşunu yansıtmaktadır. Türk Milliyetçiliği hareketinin merhum Başbuğ’u böyle bir fikriyata sahip iken bizi ayrım yapmakla, ırkçılıkla suçlamak utanma duygusunun yitirildiğinin göstergesidir. Aynı zamanda şu da unutulmamalıdır ki: Ülkücü Hareket içerisinde Kürt kökenli şehitler ve gaziler bulunmaktadır. Bu yapılan açıklama onların hatıralarına ve ailelerine yapılan saygısızlıktan başka da bir anlam içermemektedir.

“MUSTAFALAR ÖLÜR, ALLAH DAVASI ÖLMEZ, MİLLİYETÇİLİK YAŞAR”


Başbakan şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu’nun mektubunu okurken ağlamıştır. O mektup bir şehidin son arzudur ve “Şunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa'lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır.” diye biter.

Ancak o mektubu okuyan Sayın Başbakan bu ifadeleri dillendirmeyerek, ebediyete göçmüş bir şehidin aziz hatırasına saygısızlık etmiştir. Ancak Çağlayan bir eski Ülkücü olarak Başbakanın bu davranışından nedense rahatsız olmamakta, AKP çatısı altında siyasi yaşamına devam etmektedir.

İkinci olarak , Erdoğan salı günü partisinin grup toplantısında konuşurken, MHP’nin milli bir tavır sergilemediğini belirtmiştir.

BAŞBAKAN HEM MİLLETİMİZİ AYRIŞTIRIYOR HEMDE MİLLİ TAVIR DERSİ VERİYOR


Öncelikle sorulması gereken soru şudur: “Erdoğan hangi milletin milli tavrından söz etmektedir?” Her çeşit milliyetçiliği ayakları altında ezdiğini söyleyen Başbakan ya milli tavrın ne olduğunu açıklamalı ya da kurulduğu günden bu yana Türk Milleti’nin emrinde olan Milliyetçi-Ülkücü camiaya bu şekilde dil uzatmamalıdır. Kendini milletimizi ayrıştırmaya adayan Erdoğan’ın milli tavır dersi vermeye kalkışması trajikomik bir olaydır.

ŞEHİDE KELLE TERÖRİST BAŞINA SAYIN DİYEN KENDİSİ DEĞİL MİDİR ?

Hem şehitlerin kemiklerini sızlatacak bir faaliyet içine asla girmeyeceğini söyleyip şehide kelle, terörist başına sayın diyen kendisi değil midir?

Üçüncü olarak, Sırrı Sakık Meclis kürsüsünden Bursa, Sakarya ve Afyonkarahisar’da Kürtlere yönelik saldırıların Ocaklarımız tarafından desteklendiğini iddia etmiş, pek tabii olarak da bu yalan senaryoyu ispat edebilecek hiçbir delil gösterememiştir.

Üstelik yalanını yüzüne vuran MHP milletvekillerine “Çirkin sesinizi çıkarmayın. Bu ülkede sizin politikalarınızdır ki bu savaş devam ediyor. Ret ve inkâr politikalarının yansımasıdır.” demiştir. Bu sözü ile PKK’ya karşı yürütülen mücadeleyi savaş olarak nitelendirmektedir. Oysa savaş terör örgütü ile bir hukuk devleti arasında değil, eşitler arasında cereyan eder.

Daha bir süre önce “Çanakkale’ye bakın. Orada sadece sizin atalarınız savaşmadı. Sonradan bu ülkeyi kendisine vatan edenler, Kafkaslardan, Boşnaklardan gelenler, siz bu ülkenin sahipleri değilsiniz. Haddinizi bileceksiniz. Oradan gelip, hele dağdan gelip bağcıyı kovma hakkına sahip değilsiniz. Hiç kimsenin bir tek halka hakaret etme hakkı yoktur.” diyen Sakık’ın ret ve inkar politikasından dem vurup ayrımcılık ve ırkçılık yapıldığını söylemesi de son derece gülünçtür.

Üniversitelerde Ülkücü öğrencilere karşı terör örgütü yandaşlarının faaliyetleri devam etmekte ve maalesef rektörlükler ile güvenlik güçleri bu yapılanlara karşı kayıtsız kalmaktadır. Ankara Üniversitesi DTCF ve Siyasal Bilgiler Fakültesi, Marmara Üniversitesi, Muğla Üniversitesi ve Sinop Üniversitesi’nde Ülkücü hareket üzerine yönelen ve ağır yaralanma hadiseleri içeren eylemlere son halka olarak Kars’ta eklenmiştir.

“TERÖR ÖRGÜTÜ YANDAŞINA HİÇ BİR YAPTIRIM YOK, ÜLKÜCÜLER GÖZALTINDA”


Kars’ta KYK yurdunda Ülkücüler saldırıya uğrarken, daha sonrasında gelişen olaylar neticesinde terör örgütü yandaşları yurt müdürü tarafından içeriye alınmış, Ülkücü öğrenciler yurda alınmamıştır. Bu da yetmezmiş gibi terör örgütü yandaşlarına hiçbir yaptırım uygulanmamış, hatta bir Ülkücü arkadaşımız halen gözaltında bulunmaktadır. Ülkü Ocaklarına gelen polis müdürünün “Sürece zarar verecek bir eylem içine girmeyin, itidalli olun.” demesi, ülkemizin içinde bulunduğu durumu gözler önüne sürmektedir. Görülmektedir ki AKP Hükümeti yaşanan parçalama ve yıkım sürecinin kesintiye uğramaması için her düzeydeki memura kadar sistemli bir çalışma yürütmekte ve bu süreci meşrulaştırmak için elinden geleni yapmaktadır. AKP Hükümeti İmralı süreci ve yıkım projesi kapsamında tek engel olarak Ülkücüleri gördüğünden, bizleri sindirmek için elindeki her türlü imkânı kullanmaktadır.

“TÜRK-İSLAM ÜLKÜCÜLERİ OLARAK MİLLYETÇİLİĞİ EL ÜSTÜNDE TUTACAĞIZ”

Uzun yıllardır Türk Milleti’nin canının, malının ve manevi duygularının tahribatından sorumlu olan eli kanlı katil Abdullah Öcalan ile Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği üzerine masaya oturanlar şunu iyi bilmelilerdir: “Bizler, Türk-İslam Ülkücüleri olarak birilerinin ayaklar altına almaya cüret ettiği milliyetçiliği hep el üstünde tutacağız.”

ÜNİVERSİTELERDE OLAN OLAYLARDA SESSİZ KALMAYIZ

Bazı karanlık güçler tarafından bizim üzerimizde gene oyunlar oynanıyor ve Kürt Türk çatışması çıkartılmak isteniyor.Biz bu karanlık güçlerin oyunlarında rol almayacağız.Ancak üniversitelerde olan olaylarada hiç kimse sessiz kalacağımızı düşünmesin.

“PKK BAYRAĞI DEDİKLERİ PAÇAVRALAR VE ÖCALAN POSTERLERİYLE
POZ VEREN ÖĞRENCİLER VAR, KİMSE BİZİ SALAK SANMASIN !”


Bu belgelerde Bartın Üniversitesi’nde okuyan birkaç kendini bilmez öğrenci üzerlerinde pkk bayrağı diye adlandırdıkları paçavralar ve Abdullah Öcalan posterleriyle verdikleri pozlar var.Bu belgeleri burada yayınlayamıyorum ama kimse bizi salak sanmasın.Bunlar buraya okumaya geldi başka bir niyetleri yok diye avutmaya çalışmasın.Biz her şeyin farkındayız.Evet yanlış duymadınız bu şahıslar güzide memleketimiz Bartın da.Bu pis ve sapık fikirlerini şuan bile yaymaya devam ediyorlar.Bu belgeleride gerekli mercilere ulaştıracağız.Umarım gerekli mercilerde üzerilerene düşen görevi çok geç kalmadan yapacaklardır.

İyi biliyoruz ki memleketin her yanındaki milletimizin düşmanları ve onların sempatizanları bizim varlığımızdan rahatsız olmaktadır. Şunu garanti ederiz ki bizler son nefesimize kadar sizleri rahatsız etmeye devam edeceğiz. Bu vatan, bu millet, bu bayrak, bu dil tektir ve bizimdir!
NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE… “dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Ülkü Ocakları
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
akepeye oy verenlere soruyorum 8 yıl önce

arkadaş hiç mi vicdaniniz sızlamaz... hiç mi bu pazarlıkların kürdistan ve başkanlık için yapıldığını hiç mi görmezsiniz... bugün sokakta türküm diyemiyoruz... bu gün akepeyi eleştiremiyoruz... bugün apo ya katil terörist diyemiyoruz... şehitlerin kanını üç beş kelle hesabı diye kapatan başkanlık uğruna doğu illerine özerklik sözleri verenlere alkış tutan siz vicdanı kör, gözü kör, beynii kör akp li arkadaşlarım elinizi vicdanınıza koyun ve muhakeme edin... 30 bin kişinin katilleri ile pazarlık yapmak hangi, akla, mantığa, vicdana, imana, islama, dine, düşünceye sığar... sırf padişah olacağım diyerek ülkenin bölünmesine göz yumarak sizde bu şehit kanlarına ortak oluyorsunuz... ayıptır, yazıktır, körü körüne partizanlık ve bencillik yapmayın... sadece yastığa başınızı koyduğunuzda şehit askerleri, öğretmenleri, bebekleri, hemşireleri düşünün... ve katillerle pazarlık yapanları üstelik ne alınıp verildiğini bile bilmediğiniz pazarlıkları düşününüz...

Avatar
acili @akepeye oy verenlere soruyorum 8 yıl önce

korku hikayesi ile gecen 30 yillik kan size ne getiriyordu??? ki baris sizi cok üzecege benziyor hep korku üzerine bu milleti bir asir boyu uyuttunuz utanmiyorsunuz deyilmi bu yaptiklarinizdan? üc bucuk yunanistan korkusu yok iltica korkusu laiklik elden gidiyor yok bölünüyoruz yok kominizim iran hizbullah yok biravuc ermenistan daha sayayimmi? millet artik bu hikayenize pirim vermiyor haydi baska kapiya zira ülkenin bolge de en istikrarli üklesi oldugunu biliyor sizin istediginiz camii önlerinde dilencilerin eksik olmamasi size göre halkin tepesinde devlet atmaca gibi olmali sesi cikarsa gözlerini oymali

Avatar
vatandaş 8 yıl önce

bartın ülkü ocakları başkanı kemal çay 23 yaşında doğma büyüme bartınlıdır ve bartın üniversitesinde öğrencidir

Avatar
vatandaş 8 yıl önce

ülkü ocakları başkanı kimdir? nerelidir? ülkü ocakları başkanı milliyetçi hareket partisi il başkanının üzerindemidir? ülkü ocakları milliyetçi hareket partisinden ayrı bir hareket ayrı bir teşkilatmıdır? ne yaptığınız belli değil?

Avatar
alicanip @acili 8 yıl önce

yıllardan beri karede aynı kişiler. bir gram ilerleme yok. kendiniz yazıyor, kendiniz oynuyorsunuz. ufkunuzu genişletin. vizyonunuzu yenileyin. sayın belediye başkanı ülke dışında, yerine vekil hüseyin çetin. koskoca bartın vilayetinin teslim edildiği isme bakın. adı hallederize, pazartesiye çıkan mhp'li meclis üyesi.

Avatar
Berat peksak 8 yıl önce

Helal olsun artık ülkücüler harekete geçmeli yoksa ülke elden gidiyor helal olsun kemal çay

Avatar
bartınlı 8 yıl önce

helal olsun

Avatar
Asu ÇALIK 8 yıl önce

habere yorum yapan alicanip isimli şahıs demişsiniz ya "koskoca bartın vilayetinin teslim edildiği isme bakın" diye heh işte şimdi bende sana soruyorum "koskoca ülkeyi teslim ettiğiniz isime bakın " diye..sanırım siz %50'lik guruba giriyorsunuz..!!sen o mhp li meclis üyesinin tırnağı bile olamazsın..!!ülke elden gidiyor senin yazdığın yoruma bak!!ya gerçekten algında problem var.! ülkü ocaklarından sert tepki başlıklı habere yazdığın yoruma bak!!sana diyecek söz bulamıyorum; allah acısın durumuna!