Uygulanan yanlış politikalar ithal ürüne yönlendiriyor

BİLGİN: Yanlış politikalar ithal ürüne yönlendiriyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin 12- 18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları (Yerli Malı) Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bilgin mesajında, “Yurdumuzun imkânları geniş olmasına ve topraklarımızda her tür ürün yetiştirilmesine rağmen ne yazık ki uygulanan yanlış politikalar dolayısıyla yabancı ürünlere eğilim artırılmaktadır. Hal bu ki hepimizin bildiği gibi ekonomik kalkınma ve büyümede yerli malı tüketimi büyük önem arz etmektedir. Bir Ülkenin kendi öz sermayesini ifade eden, tüketildiğinde geliri ve vergisi üretimden istihdama kadar yine üretildiği ülkeye katkı sağlayan mallardır yerli malları. Bu sebeple tutumlu olmak ve yerli malı tüketmek eğitimin öncelikleri arasında yer almalıdır. Bu hafta vesilesiyle her Türk vatandaşı Ülkemiz’de yapılan yatırımlarla yetiştirilen ürünlere, fabrikalarımızda üretilen Türk Malı patentli mallara yönelmenin önemini bilerek yaşamalı diyor, bu düşüncelerle tüm halkımızın Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftasını kutluyorum'”dedi.


KABASAKAL:  Tutumlu olmak cimri olmak değildir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Merkez İlçe Başkanı Avni Kabasakal Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası dolayısıyla bir mesajı yayınladı. Kabasakal Mesajında “Tutumluluk hiç bir zaman cimrilik demek değildir. İnsanların parasını, malını eşyalarını, zamanını ve sağlığını gerektiği gibi koruması ve kullanması çok önemlidir. Tutumlu insan, eşyasını, malını düzenli ve temiz kullanan zamanını boşuna harcamayan gününü kendisine ve çevresine yararlı işlerle geçiren insandır. Böylece kötü alışkanlıklardan da kurtulur. Bu yönleriyle tutumlu olmanın sağlıklı bir toplum içinde ne denli önemli olduğu ortadadır. Tutum ve yatırım, ülkeler için de önemli bir konudur. Çünkü devletler de gelirleriyle giderlerini dengelemek zorundadır. Bir devlet eğer gelir ve giderlerini iyi ayarlarsa; gelir kaynaklarını iyi yatırımlarda kullanırsa kalkınır, zenginleşir ve hiçbir devlete bağımlı kalmaz. Bu düşüncelerle milli kaynaklarının tamamen işletildiği, yerli üretimin katlanarak arttığı, temel tüketim maddelerini öz kaynaklardan karşılanmasıyla paranın dışarıya gitmediği hep büyüyen bir Türkiye temennisiyle tüm halkımızın Tutum, Yatırım ve Yerli Mali Haftası’nı kutlarım” dedi.

AKMAZ: Yerli malı bilinci küçük yaşlarda kazandırılmalı

MHP Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz 12 – 18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Akmaz Mesajında “Tutum ve yerli malı bilincinin küçük yaşlarda kazanılması çok önemlidir. Zamanın da eğitim, kültür, spor faaliyetleri ile ve geleceğe yönelik fayda sağlayan yatırımlarla iyi değerlendirilmesi ve israf edilmemesi gerekmektedir. Tasarruf yapmak, milli kaynakların işletilmesi, yerli fabrikaların kurulması, paramızın dış ülkelere gitmesinin önlenmesi, temel tüketim maddelerinin öz kaynaklarımızdan karşılanması ekonomimizi büyük anlamda geliştirecektir. Yerli mallarımızı korumak ve geliştirmek için teknolojimizi de geliştirmek gerekir.Türk patentlerinin elde edilmesi için teknolojik çalışmalar yapan bilim adamlarımızın önleri açılmalı, desteklenmeli ve beyin göçü önlenerek Türk Patentleri dünya pazarlarında yerini almalıdır. Ancak mevcut işletmeleri yabancı sermayeye satarak, üretimi yok ederek tamamen dışa bağımlı, ithal eden ve tüketen bir ülke haline getirilmiş bulunmaktayız. Biz Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı olarak Ekonomik başarı ve bağımsızlık için ülkemizin mevcut kaynaklarını kullanarak tüketen değil, üreten bir ülke için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.