Yatırımların Devamı İçin Ak Parti
“YATIRIMLARIN DEVAMI İÇİN AK PARTİ

AK Parti Kozcağız Seçim İrtibat bürosunun açılışı AK Parti Bartın Milletvekili Adayları Yılmaz Tunç, Ahmet Bensiz, İl Başkanı Hüseyin Manav, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Genel meclisi üyesi Regaip Bayraktar, AK Parti Kozcağız Belde Başkanı Mürşit Açıkgöz ve teşkilat mensupları ve Kozcağızlılar’ın yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Hüseyin Manav: “1 Kasım Türkiye’nin kader seçimi”

AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav seçim bürosunun açılışında gerçekleştirdiği konuşmada, 1 kasım seçimlerinin Türkiye’nin kader seçimi olduğunu belirterek seçimlerin öneminden bahsetti ve tek bir oyun bile çok önemli olduğunu, tek başına iktidarın dışında bir çözümün olmadığının görüldüğünü, bunun da yalnızca AK Parti ile sağlanabileceğini belirtti.

Ahmet Bensiz: “1 Kasım’da İstikrarı oylayacağız”

AK Parti Bartın Milletvekili Adayı Ahmet Bensiz’de açılışta yaptığı konuşmada 1 kasım seçimlerinin bir genel seçimin, milletvekili seçiminin ötesinde, ülkemizde istikrarı yeniden tesis edecek miyiz, etmeyecek miyiz, bunun oylamasını yapacağız dedi.

Tunç: “İstikrar olmasaydı Bartın’a 2,5 milyar lira kamu yatırım yapamazdık”

Milletvekili Tunç, AK Parti’nin üç dönem ülkemizi her alanda geliştirdiğini, hayal dahi edilemeyen icraatları gerçekleştirdiğini belirterek, Bartın’a 2,5 milyarlık kamu yatırımını istikrar olmasaydı getiremezdik, şimdi devam eden 2,5 milyarlık kamu yatırımımız daha var, bunları tamamlamak için de istikrar şart, milletimiz muhalefet partilerinin uzlaşmaz tavrını da gördü, Türkiye’nin üzerinde karanlık oyunlar sergilemek isteyenler de deşifre oldu, AK Parti’nin 1 kasım seçimlerinde tek başına iktidar olmasını engellemek için terörü hortlatan Türkiye düşmanlarına milletimiz sandıkta cevabını verecek, teröre boyun eğmediğimizi göstereceğiz” dedi.

“Muhalefet elini taşın altına koymaktan kaçtı”

AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç konuşmasının devamında 7 Haziran seçimleri sonucunda, muhalefet partilerinin uzlaşmaz tutumu nedeniyle koalisyon kurulamadığını belirterek, muhalefet partilerinin ellerini taşın altına koymaktan kaçtıklarını,  Anayasa gereğince seçim hükümeti kurulmak zorunda kalındığını ve tekrar seçime gidildiğini belirtti. Milletin 7 haziranda AK Parti’yi yüzde 41 ile birinci parti yaptığını hatırlatan Milletvekili Tunç, CHP’nin yüzde 24, MHP’nin yüzde 16, HDP’nin de yüzde 13 ile parlamentoda temsil edildiğini söyledi. 2002 seçimlerinde yüzde 34’le 367 milletvekili çıkaran AK Parti’nin 13 yıl sonra bu oy oranından daha fazla bir oy almasına rağmen, meclise 4 parti girmesi nedeniyle 258 milletvekili çıkardığını belirten Milletvekili Tunç, milletimiz 7 haziranda AK Parti’den vazgeçmediğini, Başbakanın AK Parti’den çıkmasını istediğini,  muhalefetin ise ortak olarak hükümette yer alması gerektiği mesajını verdiğini  söyledi. AK Parti’nin milletin sandıkta verdiği mesajı aldığını ve koalisyon için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirten Milletvekili Tunç, muhalefet partilerinin ise ellerin taşın altına koymak istemediklerini, her biri kırmızı çizgiler öne sürerek, koalisyondan kaçtıklarını ve milletin verdiği mesajı almadıklarını söyledi. 1 Kasım seçimlerinde de aynı tablo ile karşılaşılmaması için tek başına iktidarın şart olduğunu belirten Milletvekili Tunç,  bunun da ancak AK Parti ile sağlanabileceğini, 1 Kasım seçimlerinin huzur ve istikrarın anahtarı olduğunu, milletimizin bu anahtarla, ülkemizin aydınlık yarınlarının kapısını açacağını söyledi. 

“AK Parti’den herkes için önemli müjdeler var”

Milletvekili Tunç konuşmasında, AK Parti’nin seçim beyannamesinde işsizliği önleyecek, istihdamı artıracak, üretimi artıracak önemli vaatlerin yer aldığını belirterek, bunlar vaat olarak kalmayacak, AK Parti’nin dışında tek başına iktidara gelebilecek başka bir partinin olmadığını 7 haziranda gördük, koalisyona da yanaşmadılar, o nedenle bizim verdiğimiz sözler, bizim seçim beyannamemiz 1 kasım sonrası hükümet programına dönüşecek dedi. Seçim beyannamesinde AK Parti’nin vaatleri hakkında bilgi veren Milletvekili Tunç; “asgari ücret 1300 liraya çıkarılacak, 51 ilde uygulanan sigorta teşviğinde 10 işçiden fazla çalıştırma şartı kalkacak, Bartın’da bir işverenimiz tek bir işçi dahi çalıştırsa sigorta teşviğinden yararlanacak, ilk kez işe giren genç işçimizin maaşı 1 yıl boyunca devlet tarafından karşılanacak, işini kurmak isteyen gencimizin projesine 50 bin lira geri ödemesiz para verilecek, tarım projesi yapmak isteyen gencimize 30 bin lira geri ödemesiz para verilecek, yeni işyeri açan bir gencimiz 3 yıl gelir vergisinden muaf olacak, çok sayıda işçi çalıştıran işverenlerimize devlet anahtar teslim fabrika yapacak, emekli maaşlarına aylık 100 lira yılda 1200 lira ek ödeme yapılacak enflasyon zammı ile birlikte emeklilerimizin maaşına her ay 200 lira artış yılda 2400 lira artış sağlanmış olacak, esnaf ve çalışan emeklilerimizden sosyal güvenlik destek pirimi kesilmeyecek, emeklilerimizi 250 lira taksitle TOKİ’den ev sahibi yapacağız, polislerimizin ek göstergesini 2200 ‘den 3000’ne çıkarıyoruz, basit usulde vergilendirilen esnafa yıllık 8 bin liraya kadar vergi alınmayacak, ilk kez ev sahibi olacaklara biriktirdiği peşinatın yüzde 15’e devlettin destek olarak verilecek, evlenenlere çeyiz hesabı desteği olarak biriktirilen miktara yüzde 20 ek destek verilecek, THY’de öğrencilere iç hatlarda yüzde 20, dış hatlarda yüzde 25 indirim yapılacak, öğrencilerimizden pasaport harcı alınmayacak, lise ve üniversite mezunu gençlerin genel sağlık sigortası giderleri 2 yıl boyunca devletten ödenecek, ihtiyaç sahibi her ailenin bir sosyal destek uzmanı olacak, dar gelirli ailelerin uygun şartlarda ev sahibi olmaları sağlanacak, asli işlerde çalışan taşeron işçilere kadro verilecek, 70 yeni organize sanayi bölgesi kurulacak 1 milyon kişiye iş imkanı sağlanacak, esnafımıza 30 bin lira faizsiz kredi verilecek, gübrede ve yemde KDV kaldırılacak, çalışan kadınlara 1.çocukta 2 ay, 2.çocukta 4 ay, 3.çocukta 6 ay yarım gün çalışmaya tam maaş verilecek, kendi işini kuran kadınlara 100 bin lira kredinin %85’ne devlet kefil olacak, annelere 1.çocuğa 300 lira, 2.çocuğa 400 lira, 3.çocuğa 600 lira doğum hediyesi verilecek, yeni iş kuran gençlerimize 100 bin lira faizsiz kredi verilecek, gençlere internet ücretsiz verilecek” dedi.

KOZCAĞIZ’LILARIN İLGİSİNDEN MEMNUN OLDULAR

AK Parti Bartın Milletvekili adayları Yılmaz Tunç ve Ahmet Bensiz, Kozcağız beldesinde esnafları ve halkı ziyaret ederek, esnaflara hayırlı işler dileğinde bulundular, Kozcağızlılarla selamlaşan Tunç ve Bensiz’e halkın yoğun ilgi ve alaka gösterdiği görüldü. AK Parti adayları Tunç ve Bensiz gösterilen ilgiden çok memnun oldular. Halkımızın güvenine layık olabiliyorsak ne mutlu bize diye konuştular. Milletvekili Tunç beraberinde Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Genel meclisi üyesi Regaip Bayraktar, AK Parti Kozcağız Belde Başkanı Mürşit Açıkgöz ve teşkilat mensupları ile birlikte Kozcağız Beldesinde esnafları ve vatandaşları ziyaret ettiler. Esnaflara hayırlı işler dileğinde bulunan ve Kozcağızlılarla selamlaşan Milletvekili ayları Tunç ve Bensiz halkın yoğun ilgi ve alakasından memnun oldular. Halkımızın güvenine layık olabilmek için gecemizi gündüzümüze katacağız, memleketimize eser üzerine eser kazandıracağız dediler. Ziyaretleri sırasında AK Parti Bartın Milletvekili adayları Tunç ve Bensiz, 1 kasım seçimlerinin Türkiye için çok önemli olduğunu ve ülkemizin istikrarı yakalayıp yeniden ayağa kalkması için millet olarak bir ve beraber olunması gerektiğini söylediler.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.