Yatırımlarla Ulus'un Çehresini Değiştirdik

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus İlçe  Kongresinde Konuştu: “Yatırımlarımızla Ulus İlçemizin Çehresini Değiştirdik”

AK Parti Ulus 6. Olağan İlçe Kongresi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Koordinatör Milletvekili Ali Temur, İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, AK Parti Ulus İlçe Başkanı Kadir Saraç, İl Genel  Meclisi  üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, AK Parti Bartın  İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Av.Orhan Ağdacı, ilçe, köy ve mahalle teşkilatı mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından açış konuşması yapan  AK Parti Ulus İlçe Başkanı Kadir Saraç şunları söyledi: “Bartın’da ve Ulus’ta çok güzel bir oy potansiyeline ulaştık. 1 Kasım’daki seçimlerde Ulus’ta yüzde 68 oy aldık. 16 Nisan referandumunda ise yüzde 70’in üzerinde oy aldık. Teşkilat olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya çalıştık. Tabi ki takdiri yine teşkilat üyelerimize ve halkımıza bırakıyorum. Ancak biz bunu yeterli görmüyoruz. 2019 seçimlerine giderken, yenilenmek ve yeniden dinamizm kazanmak için 6. Kongremizi yapıyoruz. Bu kongre sonucunda oluşacak yeni yönetimimizle 2019 seçimlerinde Ulus’tan yine en büyük katkıyı vereceğiz. Bu 3 yıllık görev süresi içerisinde ne yazık ki çok acı bir olay yaşadık. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Ulus teşkilatı olarak tüm ülke genelinde olduğu gibi 28 boyunca meydanda demokrasi nöbeti tuttuk. Bu nöbette halkın istemediği hiçbir şeyin olmayacağını haykırdık. Birlikten her zaman kuvvet doğar ve biz bunu herkese gösterdik” dedi ve ilçe kongresinin hayırlı olmasını diledi.

UZUN: “İLÇEMİZE HİZMETLER YAĞMAYA DEVAM EDİYOR”

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’da ilçede gerçekleştirilen belediye hizmetlerinden bahsederek katkılarından dolayı Milletvekili Yılmaz  Tunç’a teşekkür etti. Uzun konuşmasının devamında “Ulus ilçesi olarak Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve partimizin bize gösterdiği yolda hizmet etmeye devam ediyoruz. 30 Mart 2014’teki yerel seçimlerde halkımızın teveccühüyle Ulus’u ilk kez AK Parti’nin belediyecilik anlayışıyla tanıştırdık ve 4 yıldır da ilçemize hizmet ediyoruz. Hizmetlerimizle partimizi mahcup etmemeye çalıştık. Parti teşkilatımızla, belediye meclis üyelerimizle, belediye çalışanlarımızla,  sivil toplum kuruluşlarımızla ve ilçemizin ileri gelenleriyle Ulus’ta güzel işler yapıyoruz. En başta Ulus’a meslek yüksekokulu kazandırdık. Ulus halkıyla her zaman birleşmeye çalıştık. Bunun karşılaşıldığında da ilçemize hizmetler yağmaya devam ediyor. Yüksekokulu ile bir eğitim kenti olan Ulus aynı zamanda artık turizm kenti de oluyor. Bunun için çalışmalarımıza devam edeceğiz. İlçemizde aynı zamanda istihdama yönelik çalışmalarımızda bulunuyor. Çünkü nüfus kaybeden bir ilçeyiz bunu durdurmak ve giden vatandaşlarımızı geri döndürmek için çok çalışmamız gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da AK Parti davasının önemine dikkat çektiği konuşmasında, bu davaya gönül veren teşkilat mensuplarının millete hizmet yolunda kenetlenerek, daha büyük hedeflere ulaşacaklarını söyledi.

İl Koordinatörü ve 22. Dönem Giresun Milletvekili Ali Temur da kongrede yaptığı konuşmada, geçmişte milletin hissiyatına  tercüman olan ve ülkemizin kalkınması için büyük hamleler yapan liderlere, Adnan Menderes’e, Turgut Özal’a, Necmettin Erbakan’a karşı yapılan iftira siyasetinin bu gün aynı şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapıldığını hatırlatarak, 2019’a giderken çok çalışacağız ve daha büyük başarıları elde ederek, milletimizin 15 yılda ede ettiği kazanımları daha da katlayarak devam edeceğiz dedi.

TUNÇ: “YATIRIMLARIMIZLA ULUS’UN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da kongrede yaptığı konuşmada “Kongreler siyasi partiler için geçmişin muhasebesi ve geleceğin planlanması açısından önemli günlerdir. 6. Olağan ilçe kongremizin Ulus ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ulus ilçemiz yıllardır belediye hizmetlerini özleyen bir ilçemizdi. 2014 yılında AK Parti’nin belediyecilik anlayışıyla tanıştı.  Yerel yönetimlerle merkezi hükümet uyum içerisinde çalıştığında nasıl hizmetler kazanıldığını hep birlikte gördük. Ulus’un çehresi değişti. Bir kere alt yapı problemi vardı. İlçemizin alt yapısını hemen hallettik. Belediyemizin bütçesine ilaveten hükümetimiz katkı üstüne katkı sağladı ve alt yapıdan sonra üst yapı çalışmalarını da tamamladık. İlçemiz tertemiz ve şirin bir ilçe hüviyetini kazanmış oldu.

“ULUS’A YAPTIKLARIMIZ SAYMAKLA BİTMEZ”

Milletvekili Tunç konuşmasının devamında; “15 milyon TL’lik Ulus çayı ıslah çalışmalarında son aşamaya geldik, ardından rekreasyon projesi ile yaya köprüleri ile Ulus çayı herkesin gıpta ile baktığı Ulus’a değer katan bir yatırım olacak. Ulus’a kazandırdığımız eserler saymakla bitmez. 6 milyon TL harcadık ilçemize bir hastane kazandırdık. Hayırseverlerimizin de katkılarıyla Ulus Meslek Yüksekokulunu ilçemize kazandırdık. Üniversitemi gençlerimizle birlikte Ulus daha hareketli bir ilçe haline geldi. TOKİ’nin 320 konutluk inşaatı başladı. Bu konuda daha fazla talep olursa biz yine ilçemize destek vermeye hazırız. Ulus futbol sahasını, aydınlatma ve tribünleri ile sporcularımızın hizmetine sunduk, Kocagöz Konağının restorasyonunu yaptık, Küre Dağları Milli Parkı etnoğrafya müzesi olarak Ulus’un hizmetine sunduk, Ulus otelimizin restorasyonuna da başladık. Anaokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi Ulus ilçe merkezine kazandırdığımız eğitim yatırımları. Şimdi ilçemize Eldeş Barajını yapıyoruz. Eldeş Barajı Ulus’a içme suyu sağlayabilecek ve tarımsal sulamada kullanılacak önemli bir yatırım. Köylerimizde taşkın koruma çalışmaları var. Ulus-Abdipaşa arasındaki yolumuzun standartlarının yükseltilmesi için gerekli müracaatlarımızı yaptık. Ulus hükümet binamızı da 2018’in yatırım programına teklif ettik. İnşallah Ulus’a güzel bir hükümet konağı kazandırmış olacağız. Milletimiz için ne yapsak azdır. Ulus’taki oy oranımız yüzde 70’in üzerinde ama önümüzdeki yerel seçimlerde Ulus ilçe merkezinde de oy oranımızın yüzde 70’in üzerinde olması lazım. Çünkü Ulus’a yapılan hizmetler ortada. Ulus ilçemize bağlı Abdipaşa ve Kumluca beldelerimize Ulaşımdan, eğitime her alanda önemli eserler kazandırdık” dedi.

“AK PARTİ MİLLETİN PARTİSİ VE İCRAAT PARTİSİDİR”

AK Parti milletin partisi ve icraat partisidir diyen Milletvekili Tunç; “AK Parti CHP gibi karalama siyaseti yapan bir parti değil, insan merkezli bir siyasi partidir, tüm politikalarının odağında insan vardır, en ücra köydeki hastanın ayağına doktoru gönderen bir partidir. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunu programına yazmakla kalmayıp icraatlarıyla uygulayan bir partidir. 15 yıl önceki Türkiye’nin tablosuyla bugün kü Türkiye’yi kıyasladığımızda her alandaki yatırımlar kıyas bile kabul etmez. 15 yıl önceki Türkiye bugün ki Türkiye’den 3-4 kat küçük bir Türkiye’ydi. Her alanda ülkemizi yatırım yağmuruna tuttuk. Onun için milletimiz yüzde 34’le başladığımız bu yolda AK Parti’yi yüzde 52 seviyesine çıkarmıştır. Milletimiz bize güvendikçe biz de milletimizin güvenine layık olabilmek için hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

DAĞ: “AK PARTİ’NİN KADERİ TÜRKİYE’NİN KADERİDİR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Kongreler her siyasi parti için çok büyük önem arz ediyor. Biz her ay mümkün olduğunca il ve ilçe danışma toplantıları yapıyoruz. Ama kongreler 3 yılda oluşan ve 3 yılın muhasebesini yaptığımız, süreç itibariyle de siyasi erdem ve ahlakımızın ne boyuta geldiğinin aslında çok net göstergesidir. 15 yıldan bu yana iktidar partisiyiz. Bugüne kadar 600’e yakın ilçemizin kongresini bitirdik. Bir tane kavga duyan oldu mu? Olmadı. Delege seçimleri yaptık bir tane kavga duyan oldu mu? Olmadı. Ama kendisine neredeyse 3 kat fark attığımız siyasi partide şuanda kongrelerini yapıyor, onun delege seçimlerine bakıldığında birbiriyle yumruklaşmalar ve sürekli kavga ve gürültü görüyorsunuz. AK Parti olarak şunu çok iyi biliyoruz AK Parti’nin kaderi AK Partililerin kaderi değildir. AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir. AK Parti tökezlemeye girdiği an bu Türkiye için tökezlemeye girmek anlamına gelir. Bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da aynı doğrultuda yolumuza devam etmek ve çalışmak zorundayız. 15 yılda bu ülkeye birçok hizmeti kazandırdık. Şimdi artık yeni bir atılım dönemi.” Dedi.

KADİR SARAÇ YENİDEN İLÇE BAŞKANI

Konuşmaların ardından faaliyet raporu, gelir gider bütçesi okunarak oya sunuldu ve ilçe yönetimi ibra edildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut ilçe Başkanı Kadir Saraç yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Ulus
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
su 3 yıl önce

bartın da sular çok kesiliyor

Avatar
Erol 3 yıl önce

Kumluca???