Yıldırım: KDV’yi  ÖTV’yi Kaldırıyoruz
Haberin Foto Galerisi

YILDIRIM, “KDV’Yİ  ÖTV’Yİ KALDIRIYORUZ”

Milletvekili adayları şoför esnafını rahatlatacak vaatleri verdi. MHP Milletvekili adayı Aynur Yıldırım, “Geçimini bir tek araçla temin eden şoför esnafının mevcut aracını yenilemek amacıyla alacağı yeni ticari araçtan on yıl kullanmak şartıyla KDV ve ÖTV alınmayacaktır. Kamyon, otobüs, dolmuş ve taksi şoförlerine, primlerini düzenli ödedikleri çalışma sürelerinin her 4 yılı için bir yıl filli hizmet zammı verilecektir” dedi.

Milliyetçi hareket Partisi 1. Sıra Milletvekili adayı Aynur Yıldırım ve 2. Sıra Milletvekili adayı Tuncay Maden seçim ziyaretlerini sürdürüyor. Şoförler Odası, ayakkabı fabrikası ile tekstil firmalarını ziyaret eden milletvekili adaylarına Belediye Başkanı Cemal Akın,  Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ve İl Başkanı Ercüment Özçelik eşlik etti. S.S Bartın Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mustafa Tokgöz'ü ziyaret eden Milletvekili adayları Yıldırım ve Maden şoförlerle görüşerek sorunları dinledi. Burada bir konuşma yapan MHP Milletvekili adayı Yıldırım, Şoför, minibüsçü, servisçi ve nakliyeci esnafının taşımacılık yapabilmesi için zorunlu olan yetki belgeleriyle ilgili uygulamalar ve ücretlendirmeler, yapılacak yeni düzenlemelerle şoför esnafına yük olmaktan çıkarılacaktır. Esnaf ve sanatkârlarımızın hastalık ve ayakta tedavi süresinde geçici iş göremezlik ödeneği alabilmeleri konusunda düzenleme yapılacaktır” dedi. Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti: Akaryakıt kaçakçılığı önlenecek, buradan elde edilecek gelir yük ve yolcu taşımacılığı faaliyetinde bulunan esnafımıza vergisiz akaryakıt temini için kullanılacaktır. Şehir içi taşıma sektöründe bulunan esnaf ve sanatkârların elektrikli araç kullanmaları için bir destek programı uygulamaya konulacaktır. Şoför, minibüsçü, servisçi ve nakliyeci esnafının taşımacılık yapabilmesi için zorunlu olan yetki belgeleriyle ilgili uygulamalar ve ücretlendirmeler, yapılacak yeni düzenlemelerle şoför esnafına yük olmaktan çıkarılacaktır. Kamyon ve otobüslere takoğraf takılması uygulamasındaki sorunlar giderilecektir. Araçların tescil belgelerinde gösterilen amacın dışında kullanılması etkin denetim yoluyla önlenecek, gerçek nakliyeci esnafının haksız rekabet ile karşı karşıya kalmasına neden olan korsan taşımacılığa fırsat verilmeyecektir. Esnaf ve sanatkârların, geçmişte vergi mükellefiyeti ve oda kaydı bulunmasına rağmen, kayıt ve tescili olmadığı gerekçesiyle hizmetine saydıramadıkları zorunlu sigortalılık sürelerine borçlanma imkânı verilerek hizmetlerine saydırabilmeleri sağlanacaktır. Esnaf BAĞ-KUR emeklilerinin aylıkları iyileştirilerek, gerçek manada intibak düzenlemesi yapılacak ve emekli aylıkları arasındaki eşitsizlikler giderilecektir. Esnaf ve sanatkârımızın emekli aylığından sosyal güvenlik destek primi (SGDP) kesilmesi uygulaması kaldırılacaktır” dedi.

VERİMLİ ÇALIŞMA OLACAK

MHP 2. Sıra Milletvekili Tuncay Maden ise konuşmasında, “Ekonomide rekabet sağlanarak tekelci oluşumların önlenmesi, istihdam yaratılması, gelir dağılımındaki dengesizliklerin giderilmesi, yeni girişimcilerin ekonomiye kazandırılması, sosyal barışın korunması, bölgeler arası dengesizliklerin giderilmesi ve yerel potansiyelin harekete geçirilmesi amacıyla esnaf ve sanatkâr kesiminin faaliyetleri desteklenecektir. Ekonominin ve toplumsal yapının temelini oluşturan esnaf ve sanatkâr kesimi güçlendirilerek faaliyetlerine dinamizm kazandırılacaktır. Esnaf kesiminin teknoloji kullanma düzeyi ve ürün kalitesi yükseltilecek, verimliliği artırılacak, bilgiye erişimleri kolaylaştırılacak, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri etkinleştirilecek, ana ve yan sanayi ile bütünleşmeleri sağlanacak, elektronik ticaret imkânları geliştirilecek, işletmeler arası işbirliği mekanizmaları tesis edilecek, Ar-Ge faaliyetlerine destek verilecek, istihdam edilen işgücünün eğitim ve beceri düzeyi iyileştirilecek, tahsis edilen kaynaklar artırılacaktır. Meslek standartları geliştirilecek, esnafa ihtisas kimliği kazandırılacak ve mensubiyet bilinci oluşturulacaktır. Bankacılık kesiminin reel sektöre mali kaynak yönünden sürekli destek verebilir hale getirilmesi sağlanacaktır” diye konuştu.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
MHPTuncay Maden
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hasan 3 yıl önce

mhp'nin ekonomiden ne kadar anladiğini 2001 krizinde görmüştük. hala bunlar devletin suyla çalıştığını zannediyorlar galiba!

Avatar
bartınlı 3 yıl önce

çok merak ediyorum. kdv ve ötv kalkınca nasıl kalkındıracaksınız ülkeyi. doğru, bekara karı boşamak kolay.. sallama olur da bu kadar olmaz

Avatar
Ekinomuyi 2 ayda bitirme heeefleri 3 yıl önce

Bekara kari bosamak kolay yapin yapin biz sizi gulerek eglenceyle takip ediyoruz.

Avatar
Lütfennn 3 yıl önce

Ya okumadan yorum yapmay şuraya. Adam nerden kdv ötv kaldıracağız diyor. Okuyunca yorum bir daha bekleriz