Altınçubuk: Kurallara uyacağız

ASFK Başkanı Turgut Altınçubuk, gazetemize yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2012-2013 sezonu Amatör Futbol Liglerinde uygulanacak esasları konu alan kitapçık hazırlandığını söyledi. Altınçubuk, “Amatör Futbol lig müsabakalarının oynandığı saha ve stadlarda görevli temsilci, gözlemci, denetçi ve saha komiseri dışında görevli personel. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ve Şube Müdürü, TFF Bölge Müdürü, TFF Amatör İşler Kurul Üyeleri, ASKF Başkanları ve Futbol İl Temsilcileri sahaya girebilirler” dedi.

SAHAYA GİRECEK KULÜP YETKİLİLERİ

Amatör Futbol lig müsabakalarında; saha kenarına düzenlenmiş özel yer­lerde oturmaları kaydıyla, yedek futbolcular (ihraç hariç) ve oyundan çıkan oyunculardan başka her iki kulübün Federasyonca sahaya giriş kartı verilen: 1 Yönetici 1 Teknik Sorumlu (Eşofmanlı - Teknik Direktör sivil giyinebilir).Varsa 1 Antrenör (Eşofmanlı).Varsa 1 Kaleci Antrenörü (Eşofmanlı).1 Doktor veya Sağlık Görevlisi 1 Masör

Müsabakalarda görevli kabul edilirler.

YÖNETİCİ SAHA İÇİ GİRİŞ KARTI

Sahaya girecek yönetici, antrenör ve listede yazılı olan diğer saha içi giriş kartı sahibi kişilerin bizzat kendilerinin saha içerisinde olmaları şarttır. Bu kart sahiplerinin yerine bir başkası girdiğinde kulüp ve kart sahibi kişi Disiplin Kuruluna sevk edilir. Her kulüp Yönetim Kurulu üyesi olan 5 kişiye ve Yönetim Kurulunun belirle­yeceği antrenör ve faal futbolcu olmayan 2 futbol şube sorumlusu olmak üzere en fazla 7 kişiye saha içi giriş kartı alabilecektir. Bunun için kulüpler fotoğraflı sahi içi giriş kartı başvuru formunu doldurarak (Ek: 2) kart alacak yöneticilerinin 1 adet fotoğrafı ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna başvuracaklardır. Bu başvurular ASKF'lerce ilgili Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerine iletilecek ve saha içi giriş kartları, Bölge Müdürlüklerince düzenlenip verilecektir.

ANTRENÖR SAHA İÇİ GİRİŞ KARTI

Türkiye Futbol Federasyonu'nun www.tff.org web sitesinden temin edilen Amatör Takım Çalıştırıcı Sözleşmesi"nin, kulübün yetkili kıldığı bir yönetici ile karşılıklı olarak imzalanması gerekmektedir. Bu sözleşmeler, ilgili antrenörün vize cüzdan., sağlık raporu ve 2 adet fotoğrafı ve nüfus cüzdanın arkalı önlü fotokopisi, TC. Kimlik Numarası ile birlikte "Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği" şubelerine verilecektir. TUFAD tarafından ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerine teslim edilecek ve söz­leşme onaylanarak saha içi giriş kartı. Bölge Müdürlüklerince düzenlenip verilecektir. (TÜFAD+TFF Bölge Müdürlüğü).

Kaleci antrenörleri de aynı usul ve esaslar dâhilinde saha içi giriş kartı alabilirler.

Amatör takımlarda başkasına ait antrenör lisansı ile takımın başında bulu­nan ya da antrenörlük lisansını başkasının kullanımına göz yuman antrenör ve kulüp Disiplin Kuruluna sevk edilir.

DOKTOR VE SAĞLIK GÖREVLİSİ SAHA İÇİ GİRİŞ KARTI

Kulübün anlaşmalı bir doktoru veya sağlık görevlisi var ise, fotoğraflı saha içi giriş kartı başvuru formu (EK: 2), diploma veya sertifika ile 1 adet fotoğ­rafı ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi, TC. Kimlik Numarası, Yönetici kartlarının alımındaki işlemler yerine getirilecektir. (ASKF + TFF Bölge Müdürlüğü)

MASÖR SAHA İÇİ GİRİŞ KARTI

Futbol Federasyonunca kabul edilen masör belgesi, vize cüzdanı fotoğraflı saha içi giriş kartı başvuru formu (EK: 2). 1 adet fotoğrafı ve nufus cüzdanı nın arkalı onlu fotokopisi, T.C. Kimlik Numarası, Yönetici kartlarının alanındaki işlemler yerine getirilecektir. (ASKF + TFF Bölge Müdürlüğü)

SAHA İÇİ GİRİŞ KARTI ÜCRETİ

Bölge Müdürlüklerinden alınacak Yönetici, antrenör, doktor veya sağlık görevlisi, masör saha içi giriş kartı için 30 TL.yi Federasyonun Türkiye Garanti Bankası A.Ş. 1. Levent Ticari Şubesi Müdürlüğü 186 6297758 no'lu hesaba (İBAN No: TR62 0006 2000 1860 0006 297758) yatırılacaktır Antrenörler 30 TL.lik saha içi giriş kartı ücretinin yanında 110 TL.lık referans bedelini de yatıracaklardır.

MÜSABAKALARDA SAHA İÇİ GİRİŞ KARTLARININ BOYUNA ASILMASI ZORUNLULUĞU

TFF Bölge Müdürlüklerince kulüplerin yönetici, antrenör, masör ve sağlık görevlilerinden müsabakada saha içine girecek olanlara saha için giriş kart- lan verilirken kartların gireceği kart poşeti ve kart askısı da beraberinde verilecektir. Saha içine girecek yetkililer, kartların hakem tarafından müsa­baka öncesi kontrolü yapıldıktan sonra kartlarını kart poşetine koyarak müsabaka süresince boyunlarına asmak zorundadır.

BİR GÖREV İÇİN BİR LİSANS VEYA SAHA İÇİ GİRİŞ KARTI ÇIKARTMA ZORUNLULUĞU

Kulüpler aynı sezon içinde (01.07.2012-31.05.2013), futbolcu, yönetici ve masör adına yalnızca bir görev için lisans ve giriş kartı çıkartabilirler. Yönetici olarak kart çıkartan birisi “ben tekrar futbol oynamak istiyorum" diyemeye­ceği gibi futbolcu olarak lisans çıkartan biri de "ben artık yöneticilik yapaca­ğım" diyemez. Ancak sezon bittikten sonra yem sezonda dilediği görevde bulunabilir. Aksini yapanlar tespit edildiğinde Futbol İl Disiplin Kuruluna sevk edilirler. (Bu durumlarda hükmen mağlubiyet kararı verilmez).

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.