Altınçubuk yeniden

Altınçubuk üst üste 6.kez başkan seçildi

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanlığı Olağan Genel Kurul’unda 6.kez aday olan mevcut başkan Turgut Altınçubuk, tek liste ile gidilen seçimi kazanarak 3 yıl daha görev yapacak.

3 yıl daha görevi yürütecek

Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanlığı 9. Olağan Genel Kurul toplantısı 28 Haziran Cumartesi günü Belediye Cep Sinemasında gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen olağan genel kurulda mevcut başkan Turgut Altınçubuk üst üste 6.kez ASKF Başkanı seçildi. 2001 yılından bu yana yürüttüğü başkanlık görevini 3 yıl daha başkanlık görevini yürütecek. İlk kez 2001 yılında ASKF başkanlığı adaylığını koyan Turgut Altınçubuk, 2001-2003, 2003-2005, 2005-2008, 2008-2011 ve 2011-2014 yılları olmak üzere 13 yıldır ASKF seçimlerini kazanan Başkan Altınçubuk, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu yönetim kurulunda 3 yıl görev yaptı. 2008 yılında merhum Orhan Saka Konfederasyon başkanlığı döneminde yönetim kuruluna giren Turgut Altınçubuk, aynı zamanda 2009’dan beri Okullak Mahallesi Muhtarlık görevini sürdürüyor.

Olağan Genel Kurul Cep Sinemasında yapıldı

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanlığı 9.Olağan Genel Kurul’unu 28 Haziran Cumartesi günü saat.14:30’da Belediye Cep Sinemasın da gerçekleştirildi. Yapılan Olağan Kurul’a Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin, İl Genel Meclis Üyesi Aynur Yıldırım, Bartınspor Kulüp Başkanı Mehmet Somaklı, Bartınspor yöneticileri ve ASKF delegeleri katıldı. Tek Liste ile gidilen seçimde 5 dönemdir Bartın ASKF Genel Başkanlık görevini yürüten Turgut Altınçubuk, tüm delegelerin oyunu alarak yeniden başkan seçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongre, gelir gider tablosunun okunmasıyla devam etti. ASKF genel Başkanı Turgut Altınçubuk tarafından faaliyet raporları okundu. Genel Kurul Üyelerine son 3 yıldır yapılan faaliyetleri anlatan Altınçubuk; “ Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun 8.Genel Kurulunda 25 Haziran 2011 tarihinden sizlerin desteğiyle yeniden seçildik” dedi. En büyük amaçlarının kulüplere en iyi şekilde hizmet vermek, onların her zaman yanında olmak ve sorunlarına en kısa zamanda n adil şekilde çözümler getirmek olduğunu belirten Altınçubuk; “ Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuzun 8.Ganel kurulunda 25 Haziran 2011 tarihinden sizlerin desteğiyle yeniden seçildik. O tarihten bugüne kadar yapmış olduğumuz faaliyetleri özetleyecek olursak; Fırıncıoğlu pasajındaki büromuzu kısmen de olsa yeniledik, burada hizmet vermeye devam ederken ilimizde görülen yoğun kar yağışı sebebiyle çatının kısmen çökmesi nedeniyle su baskınına maruz kaldık bu sebeple de içeride bulunan eşyalarımız kullanılamaz duruma geldi. Bu sebeple de bürodan taşınmak zorunda kaldık. Başlarda geçici olarak diye taşındığımız orta mah. Aşçıoğlu Sokak No:4/A adresinde ise mecburen 2 yıl hizmet verdik. Sebebi ise bütçemize uygun bir büro bulamamaktı. Bu esnada ise konu hakkında haberdar olan Gençlik Hizmetleri İl Müdürümüz Sayın Ali Özdemir bey imdadımıza yetişerek bize yakışır bir yer tahsis etti. Ömertepesinde yeni yapılan soyunma odalarının üst katında bulunan 2 odayı Federasyonumuza tahsis etti. Bizlerde yönetim kurulu olarak aldığımız karar doğrultusunda her iki odayı da yeni mobilyalarla donattık düzenledik. Bundan sonraki yönetim kurulu ve tertip komitesi toplantılarımızı yeni büromuzda yapmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Tertip komitesinin çalışmalarını daha rahat şartlarda yapabilmeleri için bilgisayar, faks ve telefonumuzu kendilerinin hizmetine sunduk. Kulüplerimize buradan haftanın 7 günü hizmet verip varsa mağduriyetlerini giderebilmek adına elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz, ayrıca da çalışmaya devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Büronun açılışı için birkaç eksiğimiz kaldı. Allahın izniyle seçimlerden sonra siz değerli başkanlarımızın ve ilimizin ileri gelenleriyle ve hep birlikte bize yakışır bir şekilde Amatör Spor Kulüpleri bürosunun açılışını yapacağız” dedi.

“38 Kulübe malzeme yardımı yapıldı”

Aldıkları görevlerin ne kadar önemli olduğunun farkında olduklarını belirten Altınçubuk” Bu sebeple de canla başla çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. En büyük amacımız; kulüplerimize en iyi şekilde hizmet vermek, onların her zaman yanında olmak ve sorunlarına en kısa zamanda en adil şekilde çözümler getirmektir. Kulüplerimiz artık bizlerin çalışmalarını ve hakkaniyetli davrandığımızı biliyorlar. 2005-2001 sezonundan bu yana aldığımız görev gereği hiçbir kulübümüzü mağdur etmeyip mutlaka her yıl eşofman, krampon, forma ve antrenman topu almak için il özel idaresinden ödenek alıp hiçbir kulübümüzü ayırmadan hakkaniyetli bir şekilde dağıtımını sağlıyoruz. Yakın zamanda ilimizde faaliyet gösteren 38 kulübe eşofman yardımı ve hemen akabinde ise 22 üye kulübümüze de krampon, yağmurluk ve top yardımı yapılmıştır. 2013 yılında ASKF ye üye kulüplerimize 30.000 TL. olarak çıkartılan ödeneğin daha sonra Gençlik Hizmetlerine bağlı tescil, kulüplerin de ödeneğe dahil olmasıyla ortak bir liste hazırlandı. Toplam 34 kulüp arasında ödenek hesaplanması yeniden yapıldı. Daha sonra İl Özel İdaresi tarafından malzeme ihalesi yapıldı ve malzemeler dağıtılmak üzere hazır beklemektedir. Bu konuda bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ilimize emeği geçmiş olan fakat 2 Haziran 2014 tarihinde görev yeri değişen Sayın Valimiz Ali Çınar’a, Sayın Bartın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış’a, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun’a, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Ali Özdemir’a, İl Özel İdaresi Meclis Üyelerimize, müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“Sahalarımız sentetik hale getirildi”

Bartında son yıllarda tesislerin yapılmasından memnunluk duyduklarını belirten ASKF Genel Başkanı Turgut Altınçubuk, “senelerdir özlemini çektiğimiz fakat ASKF olarak ta asla peşini bırakmadığımız bir zamanlar hayal olan sentetik sahamıza sonunda kavuştuk. Başta şahsım olarak bu konuda heyecandan dolayı söyleyecek söz bulamıyorum. Bizim takımlarımız ve çocuklarımız sentetik saha da artık oynuyor mu? Evet oynuyor. Tribünlerimiz, soyunma odalarımız ve ışıklandırmalarımız bizlere yakışır bir şekilde yeniden yapıldı. Peki yeterli mi? Hayır kesinlikle değil, dahası da olmalı. Bu sebeple Sayın Milletvekilimizin peşini bırakmadık ve Gençlik Merkezinin yanına yeni ışıklandırmalı sahamızın sözünü aldık. Milletvekilimizde sporcu fabrikası ve yarı olimpik yüzme havuzumuzla birlikte bitireceklerini söyledi. Biliyorsunuz devamlı demeçlerimde 81 ilin tesisleşmede geri kalmış illerinden biri olmaktan ne kadar üzüntü duyduğumu söyleyip duruyordum. Fakat bunlar artık geride kaldı. Bartın ili olarak diğer illerden gelenlerin gıptayla bakacağı tesislere sahibiz artık. 19 Kumluca sentetik sahası bitti. 2) Ulus stadında da çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. 3) Ayrıca Kurucaşile, Abdipaşa ve Amasra’daki sahalarımız da yeni sezona yetişecek. Ben 3 sene önce sabırlı olalım hepsi olacak Allahın izniyle demiştim. Bizim gayretlerimizi görüp bizleri ASKF olarak yalnız bırakmayan başta Sayın Gençlik ve Spor Bakanımıza, Sayın Gençlik Spor Genel Müdürümüze ve özverili çalışmaları için Sayın Vekilimiz Yılmaz Tunç beyefendiye ne kadar teşekkür etsem azdır” şeklinde konuştu.

Bartın’a Grup maçları aldık

Amatör Spor Kulüpleri federasyonu olarak geçen yıl 2 Türkiye Şampiyonasında grup müsabakaları düzenlediklerini ifade eden Altınçubuk;” Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuzun çalışmaları tabii ki de bunlarla sınırlı değil. Takdir edersiniz ki bizlerin Türkiye Futbol Federasyonuyla ilişkileri üst düzeyde. Daha önce de bildiğiniz gibi Türkiye Şampiyonası ilimizde yapılmıştı. Son bir ay içerisinde de U15 ve U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademem müsabakaları için ilimize 10 kulüp gelmiş bulunuyor bunlara elimizden gelen misafirperverliği gösterdik. Bunların hepsinin iyi bir tesisleşmenin sonucu olduğu açıktır. Tüm bu müsabakalardan ve ev sahipliğinden alnımızın akıyla çıkmış olmak gurur vericidir. Bu durum sadece federasyon olarak bizlerin değil ilimiz içinde fahri turizm elçiliği yaptığımızın ve bunun da ilimize ekonomik katkı sağlamanın da haklı gururunu duyuyoruz.

Belediye Başkanı Akın destek veriyor

Yapılan etkinliklere Belediye Başkanı Cemal Akın’ın destek verdiğini belirten Altınçubuk; “ Yine yapmış olduğumuz etkinliklerden biri olan İnkum’u Plaj Futbolu geliyor. Biz bu hizmeti 2011 yılından bu yana bıkmadan usanmadan severek ve her yıl daha iyisi olsun diye çabalayarak yapıyoruz. Buradan elde edilen gelirler her ne kadar azda olsa yine kulüplerimiz için harcanıyor ve kesinlikle çarçur edilmiyor. Bizlerden tüm bu etkinlik boyunca desteğini hiç esirgemeyen sayın Belediye Başkanı Cemal Akın’a da teşekkürü bir borç biliriz. Onun desteği olmasa görevimizi yerine getirirken zorlanırdık. Sayın başkan sağolsun şimdiye kadar bizi hiç geri çevirmedi ve her zaman ASKF olarak bizlerin yanında oldu. Bizlere ve merkez kulüplerimize hiç kimsenin yapmadığı yardımları yapmış, hala da en üst düzeyde yapmaya devam etmektedir. Sizlerin huzurunda da bir kez daha sayın Başkanımıza çok teşekkür ederim.İyi ki varsınız” dedi.

İhtiyacı olan kulüplerimize maddi destek sağladık

Türkiye genelinde geliri az olan federasyonlardan biri olduklarını ifade eden Altınçubuk; “ Federasyonumuzun plaj, futbolundan, kulüplerimizin bizlerden aldığı vize referanslardan, futbol kulüplerimizin aktardıkları oyuncuların aktarmalarından elde edilen gelirlerle birlikte çalışmalara yapılmaktadır. Son genel kurul tarihimiz olan 2011-2013 yılları arası üç yıllık gelirlerimiz, Otopark geliri, konfederasyondan aktarmalardan gelen gelir ve üye aidatlarımız toplamı 83.544,00 TL dir. Harcamalarımız ise A.S.K.F.nın genel harcamaları ve üyelerimizin hesaplarına yatırılan miktarlar toplamı ise 76.940,00 TL dir. 2013 yılı sonu itibariyle banka hesabımızda 7.004,00 TL bulunmaktadır. Bizlerde bu gelirleri kulüplerimize geri dönüş olarak sağlamaya ve yardımlarda bulunarak harcamaları yapıyoruz. Yaptıklarımız az ama elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Diğer illerde bunları yapmayan Federasyonlar da var. Bizler ise şimdiye kadar dayanışma yemekleri verdik, üye kulüplerimize krampon, antrenman topu, forma, ilkyardım çantası, faks makinesi dağıttık. Yaz başında ise kulüplerimize su takviyesi, miniklere ise meyve suyu takviyesinde bulunduk. Şampiyon olan kulüplerimize ödül olarak kalite kupa ve madalyonlarla ödüllendirdik. İhtiyacı olan kulüplerimize az da olsa maddi destek sağladık. Yeni sezonda da desteklerimizi sürdüreceğiz. Kimsenin endişesi olmasın” şeklinde konuştu.

9.Olağan Genel Kurulumuz Hayırlım Olsun

Bartın’da kurdukları U13, U14,U15, U16, U17 ve U 19 Liglerinin kendilerini ve spor camiasını mutlu ettiğini ifade eden ASKF Genel Başkanı Tugut Altınçubuk;” Yüzlerce çocuğumuzun sokak aralarında tehlikeli bir şekilde futbol oynamalarını engelleyip daha güvenli ve sağlıklı olan yemyeşil sahalarımızda hem antrenman yapmalarını hem de resmi maçlara çıkmalarını sağladık. Bu minik yavrular bizlerin geleceği ve onlara sahip çıkmakta bizlerin görevidir. Hepimizin bildiği gibi alt yapısı olmayan kulüplerimiz temeli olmayan sağlıksız binalar gibidir. Bizimde amacımız kulüplerimize destek vererek alt yapılarını sağlam zemin üzerine oturtmaktır. Bizler buraya kulüplerimize kaynak yaratıp maddi ve manevi yardım etmek, kulüplerimizin kendi ayakları üstünde durabilmelerine destek olmak için gece-gündüz demeden daha önceki yıllarda yaptığımız gibi çalışmak için bu göreve yeniden talibiz. Ve bunun için siz değerli delegelerimizden yetki ve destek bekliyoruz. Federasyonumuz her zorluğa rağmen kulüplerimize hizmet etmekten mutluluk ve gurur duymaktayız. Siz değerli insanların değerli vaktini daha fazla almamak için 9.Olağan Genel Kurulumuzun spor camiamıza ve Bartın’ımıza hayırlar getirmesini diliyorum “dedi.

Akın “ Gençlerimize Sahip Çıkmamız Gerekiyor”

Altınçubuk tarafından okunan faaliyet raporlarının ardından dilek ve temenni bölümüne geçildi. Dilek ve temenni bölümünde kürsüye gelen Belediye Başkanı Cemal Akın, belediye olarak amatör spor kulüplerine destek sağladıklarını söyledi. Akın; “ Birlik beraberlik çok önemli. Birlik olmadığımız sürece sporun gelişmesi mümkün değil. Ömertepesinde belediyemize ait arsayı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne spor tesisi yapılması şartıyla verdik. Gerekli çalışmalar yapılıyor. Tabi bu tesislerin halka sunulması önemli. Gençlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Bu iş sevgi işi. Herkes severek ve siyasi kaynak sağlamadan yapıyor. Kongremizin Bartın’a hayırlı olmasını diliyorum. Göreve seçilecek arkadaşlarımıza da gereken desteği vereceğiz” şeklinde konuştu. Dilek ve temenni bölümünde Belediye Başkanı Akın’ın konuşmasının ardından tek liste ile gidilen seçimde Turgut Altınçubuk 6.kez başkan seçildi. Altınçubuk’un yeni yönetiminde Genel Sekreter İlkay Aydınoğlu, Reşat Günay, İslam Çil, Hüseyin Özkan, Sabahattin Akyemiş, Hasan Top, Mustafa Dağdeviren ve Celal Erbil yer aldı.
bartın askf

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
ASKF
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
abdullah yavuzlar 6 yıl önce

fem bu işi biliyor. millet uyandığında fem'in başarısı ile uyanıyor.