Bartınspor’a arsa

l Genel Meclisi Mayıs ayı toplantıları sona erdi. Ali Kartal Başkanlığı’nda yapılan Mayıs ayı beşinci birleşiminde 4 madde görüşüldü. Meclis toplantı salonunda dün yapılan son oturum yaklaşık 2,5 saat sürdü. Geçtiğimiz ay yapılan oturumlarda görüşülen ve incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe ile Çeşitli İşler komisyonlarına havale edilen Terkehatipler köyünde bulunan arsanın 60.000 m2 kısmının İl Özel İdaresi ve Belediye Hizmetlerine Gönüllü Katılım Yönetmeliğinin 5. maddesinin (g) fıkrası ve 8. maddesi göre Bartın Spor’a tahsisi talebi kabul edildi.

Meclis 2,5 Saat Sürdü.

Ali Kartal Başkanlığı’ndaki meclis, dün gerçekleşen Mayıs ayı son toplantısında yaklaşık 2,5 saat gündem maddeleri üzerinde yoğunlaştı. Meclis üyeleri, gündemin 21. maddesinde yer alan İl Özel İdaresi görev yetki ve çalışma yönetmeliği raporuna göre, Bartın İl Özel İdaresi’nde geçtiğimiz aylarda başlayan ve tamamlanan kurumsallaşma gereğince, İl Özel İdaresi’ne bağlı bazı kurumların görev ve yetkilerindeki değişiklikler ile Yazı İşleri Müdürlüğü gibi yeni kurulan müdürlüklerin görev ve yetkileri kabul edildi.

Yatırım Programında Değişikler Yapıldı.

Gündemin 22. maddesinde bulunan ek çalışma programı maddesi de meclis üyelerinin uzun uzun görüşmesine neden oldu. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen talep üzerine, Mezkur dosyada İlimiz İl Özel İdaresi 2010 mali yılı Yıllık Çalışma(Yatırım) Programında bulunmayan İl Özel İdaremizin Sağlık sektöründeki 20 ünite ağız ve diş sağlığı merkezi yapımı, Amasra Toplum Sağlığı Merkezi Binasının Onarımı, Tuna Aile Sağlığı Merkezi Binasının Çatı Onarımı projeleri, Özel Kalem Müdürlüğünün Vali Konağı Onarımı projesi, Destek Hizmetleri Müdürlüğünün Merkez ve Diğer Şantiyelerin bakım onarımı projesi, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün Drazlar köyü İçme suyu Tesisi Depo Tamiri projesi, Dış İlişkiler Müdürlüğünün Gürcüoluk Mağarası Elektrik Tesisatı Onarım işi, Yeşilkaya 5 derslik İlköğretim okulu temel İnşaatı, Sarıderesi İlköğretim Okulu Onarımı, Şirinler Anaokulu Onarımı projelerinin Ek Çalışma (Yatırım) programına alınmasını ve Bakraçboz İlköğretim Okulu Onarımı projesinin, İMKB İlköğretim Okulu Onarımı, Yanaz 4 derslik İlköğretim okulu İnşaatı, Ulus 75. Yıl İlköğretim Okulu Onarımı projelerinin de 2010 yılı Çalışma (Yatırım) programından çıkartılması teklif edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu ise Bakraçboz İlköğretim Okulu onarımı projesi hariç olmak üzere diğerlerinin 2010 yatırım programından çıkarılmasına, diğerlerinin 2010 mali yılı Ek Çalışma (yatırım) programına ve Performans Programına alınmasına, Destek Hizmetleri Müdürlüğünün talep ettiği çalışma ve performans programında bulunan bazı projelerin programdan çıkarılması konusunda 2010 Yatırım programında buluna stabilize Malzemeli Bakım projelerinin (97 proje) tamamının iptal edilerek ödeneğinin l. kat programlarına aktarılması ve Ağustos ayı sonunda tekrar imkanlar ölçüsünde değerlendirilerek Ek program yapılmasına karar verildi.

Bartın Spor’a Arsa Tahsisi

Gündemin 24. Maddesinde yer alan ve geçtiğimiz ay yapılan oturumlarda incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe ile Çeşitli İşler komisyonlarına havale edilen Terkehatipler köyünde bulunan İl Özel İdaresi’ne ait arsanın 60.000 m2’sinin 10 yıllığına Bartın Spor’a tahsis talebi görüşüldü. Bartın spor Kulübü Derneği Başkanı Ercan Aydın’ın Terkehatipler köyünde bulunan arsanın spor faaliyetlerinde kullanılmak üzere Bartın spor’a tahsis edilmesi talebinin komisyonlardan gelen raporlar doğrultusunda kabul edildi. Mayıs ayının son maddesi olan sürekli işçilerin fazla mesailerinin ödenmesi konusu da İnsan Kaynakları ve Ar-ge komisyonundan gelen rapor doğrultusunda kabul edildi.

Toplantıya İl Özel İdaresi Daire Müdürleri de katıldı. Meclisin bir sonraki HAZİRAN 2010 Toplantıları 07 Haziran 2010 tarihinde saat 15:00’da başlayacak.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartınspor
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.