Futbol İl Temsilciliğine Yeniden Aday

Yüksel Tekin Futbol İl Temsilciliğine aday olduğunu açıkladı

Bartın Futbol İl Temsilciliği seçimi 16 Temmuz 2013 Salı günü gerçekleştirilecek. Seçimlerde bu görevi yürüten Yüksel Tekin yeniden aday olduğunu açıkladı. Uzun yıllardır bu görevi yürüten Tekin geçmişte uzun yıllar Bartınspor formasını giydi. Yapılacak seçim hakkında bilgi veren Futbol İl Temsilci  ve Tertip Komitesi Başkanı Yüksel Tekin,” Seçime katılacak olan kulüp yetkililerinin ilk toplantıda çoğunluğun sağlanması için gereken hassasiyeti göstermelerini rica ediyorum. Futbol İl Temsilciliği seçiminin şimdiden ilimize ve futbolumuza  hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Futbol’da düzenlenen liglerin 16 Haziran tarihinde U 13 Ligiyle sona ermesinin ardından gözler Futbol İl Temsilciliği seçimine çevrildi. Futbol İl Temsilciliği seçimi 16 Temmuz Salı günü saat: 12:30’da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İl Binasında gerçekleştirilecek. Futbol İl Temsilciliği seçiminde yeniden aday olan Yüksel Tekin seçimden önce  kulüp temsilcilerinden oy isteyecek.

Yapılacak seçim hakkında bilgi veren Futbol İl Temsilcisi ve Tertip Komitesi Başkanı  Yüksel Tekin, “Bu yıl 16 Temmuz Salı günü saat 12:30’da ASKF İl Binasında yapılacak olan Futbol İl Temsilciliği seçiminde tekrar aday olduğumu spor kamuoyuna açıklıyorum. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamaması halinde, 23 Temmuz 2013 tarihinde ikinci toplantı ASKF İl Binasında aynı saatte gerçekleştirilecektir. İkinci toplantıda gelen çoğunluğa bakılmaksızın seçim yapılacaktır. Kulüp temsilcilerimiz, alacakları yetki belgeleri ile seçimde yer alacaklardır. Seçime katılacak olan kulüp yetkililerinin ilk toplantıda çoğunluğun sağlanması için gereken hassasiyeti göstermelerini rica ediyorum. Futbol İl Temsilciliği seçiminin şimdiden ilimize ve futbolumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu

Futbol İl Temsilciliği

Futbol İl Temsilcisi İllerdeki Futbol faaliyetlerini yürütmek, Türkiye Birinciliğine varan müsabakaların illerinde düzenlenen faaliyetlerini organize etmek, Futbol Tertip Komitelerine başkanlık etmek, illerdeki futbolla ilgili kişi, kurum ve kuruluşlarla uyumlu çalışmak üzere Federasyona karşı sorumlu olarak görev yapan kişidir

FUTBOL İL TEMSİLCİSİNİN GÖREVE GELMESİ :


Futbol İl Temsilcileri göreve seçimle gelirler. TFF tarafından İl Temsilciliği seçiminin yapılmasına gerek görülmeyen illerde Futbol İl Temsilcisi TFF tarafından atanır. Futbol İl Temsilciliği seçimleri 2 yılda bir Temmuz – Ağustos aylarında o ilde tescilli futbol kulüplerinin birer temsilcisinin katılımı ile yapılır. Kulüplerin seçime katılabilmeleri için seçimlerin yapılacağı tarihten bir önceki sezonda herhangi bir kategoride lige katılmış olması gereklidir.

Futbol İl Temsilcisi seçimine katılma hakkı bulunan kulüplerin listesini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, ASKF Başkanlığı ile görev süresi biten Futbol İl Temsilcisi birlikte tespit eder.

İl Temsilcisi seçimi bir önceki sezonda faal olan kulüplerin temsilcilerinin yarısından bir fazlasının katılımı  ile toplanır. Birinci toplantıda çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantıda çoğunluk aranmaz.

İl Temsilcisi seçimi ikinci toplantıda da gerçekleşmediği takdirde, bu durum yapılamama nedenleri de belirtilmek suretiyle Futbol Federasyonuna bildirilir. Bu durumda atama Futbol Federasyonunca yapılır.

İl Temsilciliği seçimi çağrısını seçim tarihinden en az 7 gün önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü veya ASKF Başkanlığı  ilgili kulüplere yapar. Çağrı duyurusunda toplantının gün, saat ve toplantı yeri belirlenir. Bu çağrıda çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantının  hangi gün, saat ve yerde yapılacağı belirtilir. İlk toplantı tarihi ile ikinci toplantı arasında bırakılacak zaman 7 günden az olamaz.

Kulüpler, kendilerini temsil edecek yetkilinin ismini imzalı ve mühürlü bir yetki belgesi ile belirtirler. Bu yazı  toplantıya katılmadan önce ilgililere verilir.

Toplantıyı Gençlik ve Spor İl Müdürü veya ASKF Başkanı açar ve seçimle bir başkan, bir yardımcı ile bir sekreterden oluşan Divan Kurulunun oluşumunu sağlar.

Seçim sonucunu Divan Kurulu bir tutanakla tespit ederek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü veya ASKF Başkanlığına verir. Bu tutanak bir üst yazıyla Futbol Federasyonuna bildirilir.

Futbol Federasyonunun onaylamasıyla İl Temsilcisi görevine başlar.

İl Temsilciliği seçimi gizli oy ve açık tasnifle yapılır. Seçilen il temsilcisinin görev süresi 2 (iki) yıldır.

FUTBOL İL TEMSİLCİSİNİN GÖREVLERİ:

a) Futbol İl Tertip Komitelerine Başkanlık etmek.

b) Futbol Federasyonunca çıkartılan talimat, genelge ve emirleri, futbolla ilgili yenilik veya değişiklikleri kulüplere ve kuruluşlara zamanında duyurmak, takip ve kontrolünü yapmak.

c) Futbol müsabakalarını  tertip ve tanzim etmek üzere her sezon başında kulüpler tarafından tertip komitelerine seçilecek üyelerin tespiti için belirlenecek tarihte kulüp  yöneticilerini veya temsilcilerini toplantıya çağrılmasını sağlamak.

d) Tertip Komilerini haftanın belirli günlerinde veya gerektiğinde olağanüstü toplantıya çağırmak.

e) Saha Komiserleri Derneği  şubesi ile işbirliği yaparak, aday saha komiserleri listesi ile sezon başında görev yapacak saha komiserlerinin listesini Futbol Federasyonunun ilgili Bölge Müdürlüğüne göndermek.

f) İlinde düzenlenen müsabakalarda görev verilecek saha komiserlerinin atamasını Saha Komiserleri Derneği Şubesi ile birlikte yapmak

g) İlinde düzenlenen amatör futbol müsabakalarında görev verilecek Federasyon Temsilcilerinin atanmasını  ASKF ile birlikte yapmak.

h) Federasyonca düzenlenen kurs, seminer ve toplantılara çağrıldığında katılmak. İlinde teknik çalıştırıcı, masör ve hakem gereksinimi olduğunda Federasyonun ilgili birimlerine iletmek.

ı) İlindeki futbol organizasyonunu tertip komiteleri ile birlikte başarıyla yürütülmesini sağlamak. Futbol kulüpleri arasında çıkacak anlaşmazlıkları çözüme bağlamak ve yerel liglerle ilgili tüm kayıtları  tutmak.

j) Amatör futbol müsabakalarında görevli hakem, personel ve saha komiserlerinin görev bordrolarının programa ve talimatlara uygun olup olmadığını inceleyerek talimatlara uygun olan bordroları imzalamak.

k) Amatör futbol liglerinde müsabaka sonrası futbolcu, antrenör ve yöneticilerin birbirlerine, hakemlere ve teşkilat mensuplarına karşı işledikleri fiili tecavüz ve diğer olayların gerçekleşmesi halinde bu disiplin suçunu işleyenler hakkında İdari Tedbir koymak.

l) Federasyonca ilinde düzenlenen Türkiye Birinciliklerine varan müsabakaların organizasyonunu yapmak.

m) İlinde yeni tescil edilecek futbol kulüplerinin uygunluğuna diğer ilgililerle birlikte onay vermek.

n) Futbol Federasyonunun kendi organizasyonları dışında ilinde düzenlenen okullar, engelliler,futbol okulları v.b. diğer özel futbol müsabaka organizasyonlarına TFF’nin izniyle onay vermek.

M.Bayraktar

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Futbol İl Temsilcisi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.