İşte Bartınspor'un Yeni Başkanı

BÖLGESEL Amatör Liginde (BAL)’da mücadele eden Bartınspor’un 18 Haziran'da yapılması gereken ancak yeterli çoğunluğun sağlanamamasıyla bugüne ertelenen kongresi yoğun katılımla gerçekleşti.

En son 1998 yılında 3. Ligde mücadele eden Bartınspor, 3.lig hayalini gerçekleştirecek başkanlık seçimi için sandığa gitti. Bartınspor'un Mehmet Somaklı başkanlığındaki yönetiminin 18 Haziran'da kongre kararı almasının ardından başlayan kongre hazırlıklarında sona gelindi. Geçen hafta çoğunluğun sağlanamaması dolayısıyla bugüne ertelenen kongre Bartın Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleşti. Kongrede geçen haftanın aksine yoğun katılım vardı. Başta Bartın milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın olmak üzere sivil toplum örgütleri temsilcileri ile üyeler kongreye yoğun ilgi gösterdiler. Yapılan konuşmaların ardından başkan adaylarından Can Demir Yazıcı'nın yarıştan çekildiği seçimde Mehmet Bulut, üyelerin çoğunluğunun oylarıyla Bartınspor'un yeni başkanı oldu. Yeni yönetimin kısa sürede toplanıp görev dağılımı yaptıktan sonra yeni sezon için çalışmalara başlaması bekleniyor.

Bartınspor Kulübünün Olağanüstü  Kongresi Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kongreye AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve Bartınspor kongre delegeleri katıldı.

Aykut Oktay Ulu, Av.Emrah Yaşdemir, Metin Uca  ve Taşkın Balta’nın divan heyete seçilmesinin ardından Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Bartınspor yönetim kurulu üyesi Burhan Demirci’nin okuduğu faaliyet raporu ve denetleme raporu oy çokluğuyla ibra edildi. Bartınspor kulübünün 2 yıldan buyana başkanlığını sürdüren Mehmet Somaklı, tüm çabalara rağmen bir takıl şansızlıklar yaşadıklarını ve şampiyonluk hedefini yakalayamadıklarını belirterek, Bartınspor’a bu güne kadar destek olan herkese teşekkür etti.  Belediye Başkanı Cemal Akın da yaptığı konuşmada Bartınspor’un şehrin tanıtımında önemli bir rolü olduğunu belirterek, belediye olarak kulübe sahip çıktık, yine çıkmaya devam edeceğiz dedi.

Tunç: Bartınspor hepimizin ortak paydasıdır

Ak Parti Milletvekili Yılmaz Tunç’ta kongrede yaptığı konuşmada, Bartınspor hepimizin ortak paydasıdır, siyasi düşüncelerimiz farklı olabilir ancak konu Bartın olunca, Bartınspor olunca hepimiz bu ortak paydada buluşarak, şehrimizin bir markası olan Bartınspor’a destek olmalıyız, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Bartınspor’a destek olmaya devam edeceğiz dedi.

Tunç;Bartınspor’un başarısı için şehrin kulübü sahiplenmesini sağlamalıyız

Milletvekili Tunç, Bartınspor’un başarısı için en önemli hususun şehrin kulübü sahiplenmesinde yattığını belirterek, Bartınlı gençlerin futbola kazandırılması, Bartınlı yeteneklerin ortaya çıkarılması için Kulübün bir okul vazifesi görmesi gerektiğini söyledi. Bölge olarak, dünya ve Türkiye çapında futbolcular çıkaran bir memlekette yaşadıklarını belirten Milletvekili Tunç, “Mesut Özil’in Devrek’ten, Yıldıray Baştürk’ün Kozcağız’dan, Koray Günter’in Amasra’dan çıktığını, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımlarda oynayan Nuri’lerin, Volkan’ların bu yörenin evlatları olduğunu hatırlatarak, demek ki eğer keşfedilirse, elinden tutan olursa, üstün yetenekler çıkabilir, Bartınspor’un bundan sonra altyapıya önem vermesi, böylece geleceğe yatırım yapması gerekir, Üniversitemizin Beden Eğitim Yüksek Okulundan faydalanmalıyız” dedi 

Tunç; Bartın’a dev spor yatırımları yaptık

Milletvekili Tunç, sporda başarı için fiziki imkanların da önemli olduğunu belirterek, Bartın’da spor tesisleri anlamında da çok büyük yatırımlara imza attıklarını söyledi. Ömertepesi Futbol sahasında amatör spor futbol müsabakalarının çamur içerisinde oynandığını hatırlatan Milletvekili Tunç, Ömertepesi’ne sentetik çim sahası ile, aydınlatması ile, seyirci trübünleri ve soyunma odaları ile mini bir stad kazandırdıklarını, sadece Ömertepesi değil, Ulus, Amasra, Kurucaşile, Kozcağız, Abdipaşa, Kumluca olmak üzere tüm ilçe ve beldelere de futbol sahaları kazandırdıklarını söyledi. Futbol sahalarının yanısıra, Amasra, Kurucaşile, Apdipaşa ve Akcamescit’e kapalı spor salonları inşa ettiklerini belirten Milletvekili Tunç, Bartın Merkez Çok Amaçlı Spor Salonu’nu sporcu fabrikası olarak Bartınlı sporcuların hizmetine sunduklarını, Olimpik yüzme havuzu ve gençlik merkezini Bartın’a kazandırdıklarını, Atatürk Stadyumunun zeminini yenilediklerini söyledi. Milletvekili Tunç, Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek okulu kampüs inşaatı, açık ve kapalı spor salonları inşaatlarının da tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, Bartın’a 60 milyona yakın spor yatırımı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bartınspor Kulübü Adaylığını açıklayan ancak sonra çekilen Candemir Yazıcı, BASAD Başkanı Mehmet Maden, Taraftarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Karakayış ve başkan adayı Mehmet Bulut’ta kongrede birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde Bartınlı işadamı Mehmet Bulut Bartınspor kulüp başkanlığını seçildi. Seçimi kazanan Mehmet Bulut’u AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, Ak Parti Bartın Eski Milletvekili Asım Kulak, TSO Başkanı Cihat Çakır, yeniden aday olmayan Mehmet Somaklı ve kongre üyeleri tebrik etti.

Mehmet Bulut Başkan Seçildi

Mehmet Bulut başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Mehmet Bulut, Hüseyin Taner Çetin, Mehmet Mescier, Turhan Kalaycı, Onur Aldatmaz, Halil Fahrettin Akgül, Yusuf Ziya Aldatmaz, Ünsal Akpürçek, Ayhan Dönmez, Ali Eyüpustaoğlu, Hüseyin Akmaz, Turgut Engin, Emrah Taşdemir, Abdulkerim Zurnacı, Aykut Oktay Ulu, Coşkun Altay, Göksel Demirli, Ali Fuat Gümüştaş, Abdullah Bulut, Hüseyin Çalıkoğlu, H. Sami Karakaş,Derya Harman Bulut ve Kenan Dursun.

Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine ise; Orhan Tabak, Mustafa Genç ve İsmail Kalafat seçilirken, yedek üyeliklere; Yılmaz Şahintürk, Halil Ediz İğci ve İlker Camcı seçildi. Bartın ASKF üyeliğine ise Mehmet Bulut, Aykut Oktay Ulu ve Mehmet Somaklı seçildiler.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ
1-MEHMET BULUT
2-HÜSEYİN TANER ÇETİN
3-MEHMET MESCİER
4-TURHAN KALAYCI
5-ONUR ALDATMAZ
6-HALİL FAHRETTİN AKGÜL
7-YUSUF ZİYA ALDATMAZ
8-ÜNSAL AKPÜRÇEK
9-AYHAN DÖNMEZ
10-ALİ EYÜPUSTAOĞLU
11-HÜSEYİN AKMAZ
12-TURGUT ENGİN
13-EMRAH TAŞDEMİR
14-ABDÜLKERİM ZURNACI
15-AYKUT OKTAY ULU
16-COŞKUN ALTAY
17-GÖKSEL DEMİRLİ
18-ALİ FUAT GÜMÜŞTAŞ
19-ABDULLAH BULUT
20-HÜSEYİN ÇALIKOĞLU
21-H.SAMİ KARAKAŞ
22-DERYA HARMAN BULUT
23-KENAN DURSUN   

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ
1-KEMAL YOLDAŞ
2-NECMİ BALIK
3-S.DİNÇER ÇAVUŞOĞLU
4-METİN UÇA
5-YAKUP YANIK

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELERİ
1-ORHAN TABAK
2-MUSTAFA GENÇ
3-İSMAİL KALAFAT

DENETLEME KURULU YEDEK
1-YILMAZ ŞAHİNTÜRK
2-HALİL EDİZ İĞCİ
3-S.İLKER CAMCI

ASKF ASİL ÜYELERİ
1-MEHMET BULUT
2-AYKUT OKTAY ULU
3-MEHMET SOMAKLI

ASKF YEDEK ÜYELERİ
1-HÜSEYİN AKMAZ
2-ONUR ALDATMAZ
3-COŞKUN ALTAY

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Müjdat KIRKAYA 4 yıl önce

yeni̇ yöneti̇me başarılar...Allah yardımcıları olsun...inşAllah bartınspor hakkettiği profesyonel liglere çıkar...bizlerde bartın sevdalıları olarak gönülden yanınızdayız..