Bakka 2013 yılı tarım destek projeleri görüşüldü

Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklama:

BAKKA 2013 Yılı Teknik Destek Programı TR81/13/TD referans nolu başvuru rehberini proje yürütme birimi görevlilerimizle inceleyerek yıl içerisinde geliştireceğimiz proje konularını belirlemek üzere 13 Mayıs 2013 tarihinde bir araya geldik. Toplantımız İl Müdürümüz Abdulsetter BAYRAM, İl Müdür Yardımcımız Cengiz KARABULAK, Proje Birimi görevlilerimiz ile gönüllü Tarım Danışmanlarımızın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında söz alan İl Müdürümüz konuşmalarında “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın temel tarımsal politikaları doğrultusunda çiftçi ve yatırımcılarımızla birlikte gıda, tarım ve hayvancılık sektörümüzü geliştirerek ilimizin özellikle kırsal alanda kalkınmasının etkili bir aracı haline dönüştürebilmenin gayreti içerisindeyiz.
Bu maksatla Valiliğimiz himayelerinde yerel kaynaklarımızı da devreye koyarak bir dizi projemizi hayata geçirdik. Bunlar çiğ sütte kalitenin yakalanmasına yönelik olarak 2011 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenerek uyguladığımız “Kırsalda Bilinçli Kadın ve Sütte Kalite Seferberliği” projemizdi. Projemizin uygulanmasına müteakiben işletmelerimizde artan hijyen bilincinin getirdiği olumlu yansımalarına hep birlikte tanıklık etmekteyiz. Diğer projemiz 2012 Yılı Teknik Destek Programı Kasım-Aralık Başvuru Dönemi kapsamında desteklenen “İlettiklerimizle Üretkeniz” projemizdi. Bu projemizin de olumlu çıktılarını hep birlikte almaktayız. Ayrıca Ege İhracatçı Birliğinin düzenlediği II.Uluslararası Gıda Ar-Ge Proje Pazarına Yöresel Gıdalarımız olan “İncir Dondurması” ve “Süt Çiği” tatlarımızı projelendirerek sunduk. Yarışmanın sonuçları 15 Mayıs 2013 tarihinde kamuoyuna ilan edilecek. Umarız başarılı olarak ilimizin tanıtımına ve gıda sanayine Bartın yerelinden bir nebze de olsa katkı sağlamış oluruz. Yine 2013 Yılı Ulusal Ajans Leonardo da Hareketlilik Projesi Teklif Çağrısı üzerine ilimiz çayır mera alanlarına yönelik olarak hazırladığımız “Otlatma Sistemlerinin Yerinde İncelenerek, Bartın İlinde Sürdürülebilir Mera Yönetimi Farkındalığının Yaratılması” projemiz de desteklendiğinde ilimiz hayvancılığının ihtiyaç duyduğu kaliteli kaba yemin tedarikine ve hayvancılık sektörümüzün gelişmesine önemli oranda katkı sağlayacaktır.

Teknik açıdan var olan zengin birikimimizi özellikle sosyal alana yönelik projeler geliştirerek desteklemeye önem veriyoruz. Böylelikle çiftçi ve yatırımcılarımızla birlikte ortak dili konuşan, halden anlayan, bürokratik olmayan aksine vatandaş odaklı kamu hizmet anlayışını benimsediğimizi özellikle vurgulamak isterim. Sizlerin genç bakışlı ufuklarınızla adeta beyin fırtınası estirerek yeni proje fikirlerini ortaya koymalıyız. Bu yolda hep birlikte sefere çıkalım, illa da zaferden öte sefere çıkmamızdır önemsenmesi gereken. Sizlerden yeni fikirler bekliyoruz, Şimdiden hepinize başarılar dilerim” diyerek sözlerini tamamladılar.

Toplantımızda aşağıdaki konu başlıklarında projeler geliştirmemiz ön karara bağlanmıştır.
1-Kırsal Sosyoloji – Yayım Teknikleri
2-Etik Kuralları – İnsan Hakları
3-Kişisel Gelişim ve Motivasyon proje konu başlıklarımızdır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Sektörümüzü geliştirmeye yönelik uyguladığımız projelerimizde her zaman destekleriyle yanımızda olan Bartın Valiliğimize, projelerimize kalkınma refleksi katan ve destekleyen Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına (BAKKA), projelerimizi hazırlayan, yürüten ve katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarımıza saygı, şükran ve teşekkürü bir borç biliriz.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
BAKKA
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.