89. Yıl Coşkusu mesajlara yansıdı
Vali İsa KÜÇÜK'ün 30 Ağustos Zafer Bayramı 89. Yıl Kutlama Mesajı 
 
Anadolu topraklarını üzerinde ebediyyen hür ve bağımsız yaşayacağımız yurt toprağı yapan milletimizin birlik ve beraberlik harcı Kurtuluş  Savaşımızın tacı, gönül ve ülkü birliğimizin sesi, Zafer Bayramımızı kutlarım. 
Bize şanlı bayrağımız altında özgürce yaşayacağımız bir yurt veren başta eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, geçen 89 yıl boyunca toprağı vatan yapmak için çalışan, emek veren tüm isimsiz kahramanları saygı, minnet ve şükranla anıyorum. 
Onların bize emanet bıraktıkları vatan toprağı ve bizi bir arada tutmaya devam eden demokratik, laik, sosyal ve hukuk devleti olma ilkelerini yaşamsal bir değer olarak içinde barındıran Cumhuriyetimizin evrensel ilkeleri olan “yurtta barış dünyada barış” ve “çağdaş uygarlık düzeyinin ilerisine geçmek” hedeflerinin ne kadar önemli olduğu çevremizde yaşanan olaylar karşısında bir kere daha görülmektedir. 
Bugün dost düşman herkes Türkiye Cumhuriyetinin imrenilecek bir model olduğu, çevremizdeki toplum, millet ve devlet yapıları için örnek olduğu üzerinde hemfikirdir. Bu başarının temelinde vatanı kurtaran ve devlet kuran kuşakların engin bilgi ve tecrübelerinin bulunduğu, onların koydukları hedeften ayrılmadan çalışan Cumhuriyet kuşaklarının bu başarıyı daha da artırmak için çalışmak mecburiyetinin gün be gün arttığı da bir gerçektir. 
Bize, yarını kurmak ve kurtarmak sorumluluğunu hisseden bizlere, herkese düşen görev ve hedefler doğrultusunda çalışmak, kurtarıcı ve kurucu kuşaklara layık olmaktır. 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Bartınlı hemşehrilerimizin Zafer Bayramını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.
* * *
CEMAL AKIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NI KUTLADI
Belediye Başkanı Cemal Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Akın mesajında "Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sağlamlaştıran Büyük Zaferin 89. yılını kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşla-rımızı saygı ve rahmetle anıyorum" dedi. 
* * *
İki bayramı bir arada yaşamanın sevinci içerisindeyiz, bir taraftan rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın sonunda Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor, diğer taraftan da Büyük Zaferin yıldönümünü birlikte kutluyoruz.
Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde ortaya koyduğu var olma iradesi, kahraman Mehmetçiğin cesaret ve fedakarlığı, tarih sahnesinden silinmek istenen aziz milletimizi 30 Ağustos 1922'de "büyük zafer'e ulaştırmıştır. İstiklal mücadelesini taçlandıran ve Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine yol açan bu zaferle, Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır.
Sayıca kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istikbalinden asla vazgeçmeyeceğini bir kere daha bütün dünyaya göstermiştir.Milletimizin ortaya koyduğu bu yüksek ruh ve şuur, her zaman canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.
Bizler de imkansızlıklar içerisinde, büyük fedakarlıklarla kazanılan bu zaferin verdiği güç ve cesaretle, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruyarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Ne mutlu bizlere ki bugün bu hedeflerimize her zamankinden çok daha yakınız.
Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü olan 2023 yılına dair hedeflerimizi bir bir hayata geçirerek ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapacağız, güçlü toplum, ileri demokrasi ve lider ülke hedefimizi milletimizle birlikte gerçekleştirmekte kararlıyız.
Bayram sevincimize gölge düşüren hain terör saldırılarını şiddetle kınıyor, Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kastedenler, milletimizin huzurunu kaçırmak isteyenler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklardır.
Bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensupları  ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.
 
Av.Yılmaz TUNÇ
Ak Parti Bartın Milletvekili
* * *
“30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI 
 
Türk ulusunun azmi ile 30 Ağustos 1922’de kazanılan “Başkomutanlık Meydan Muharebesi” ulusumuzu esir almak isteyen düşmana karşı, Türk ordusunun, kadınıyla, çocuğuyla, yaşlısıyla ve genciyle hep birlikte vermiş olduğu mücadelenin kazanıldığı, bir özgürlük destanı olmuştur. 
Her yıl büyük bir sevinç ve heyecanla kutladığımız bu anlamlı  günde; başta bu güzel ülkeyi bizlere emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehit ve gazilerimizi, bir kez daha minnet ve şükran duygularımızla anıyor, birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, halkımızın karşılaştığı tüm zorlukların üstesinden gelmeyi her zaman başaracağına olan inancımla, “30 Ağustos Zafer Bayramı”nı en içten duygularımla  kutluyorum.  
 
Muhammet Rıza YALÇINKAYA
CHP Parti Meclisi Üyesi
Bartın  Milletvekili
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi
* * *
Emniyet Müdürümüz Sayın Burhan GÜMÜŞ’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı  Mesajı: 
 
Mustafa Kemal Atatürk ‘ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.
Milletimizin birliğinden, beraberliğinden, vatanın bütünlüğünden ve hürriyetinden asla vazgeçmeyeceğini bir kere daha bütün dünyaya kabul ettirmiştir.
Bu düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını  kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.  
Burhan GÜMÜŞ
İl Emniyet Müdürü
1. Sınıf Emniyet Müdürü
* * *
Bedeli kanla ödenerek kazanılan zaferlerin hepsi; tam bağımsız yaşama konusunda müzakere ve tartışma kabul edilmeyeceğinin bir kanıtı  olarak değerlendirilmelidir. Vatan burçlarından ay-yıldızlı  bayrağımızın inmemesi için her şeyini feda eden, bu uğurda kendileri yetim kalma pahasına gelecek nesilleri öksüz ve çaresiz bırakmayan atalarımızın göz kamaştırıcı fedakârlıkları her türlü övgü ve takdirin üstündedir.
Bilinmelidir ki, 940 yıldır üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan toprakları; muzaffer atalarımızın yegâne emaneti olup, korunması ve her türlü mülahazanın üzerinde tutulması gereken maddi ve manevi bir hazinedir.
Asırları  aşarak gelen kutlu vatan emanetinin muhafazası ve gelecek kuşaklara devri konusunda sahip olduğumuz tartışılmaz niyeti ve göstereceğimiz milli gayreti bu vesileyle bir kez daha belirtmek istiyorum
Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın devamlılığı ve bağımsızlığı  yolunda çok önemli bir anlamı olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 89. yıldönümünü kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün ülkü ve silah arkadaşlarını, milletimizin selameti için canlarından seve seve vazgeçen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet hislerimle anıyorum.
30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamanın yanı sıra Manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı mübarek Ramazan ayının bitimiyle birlikte idrak ettiğimiz Ramazan Bayramı’nın da içinde bulunmaktayız. Dayanışma ve yardımlaşma duygularının güçlendiği, bir arada olmanın önemsendiği böylesi zamanların toplum hayatımızda ayrıcalıklı bir yeri vardır. Bayramlar, kavga ve küskünlüklerin son bulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının davranışlara yansıyarak somutlaştığı müstesna günlerdir. Temennim dargınlıkların, ihtilafların, huzursuzlukların hiçbir dönemde aziz milletimizi meşgul etmemesidir.
Ancak ne yazık ki; huzur ve esenliğin kaybolduğu, tartışma ve gerginliklerin yükseldiği bir dönemde Ramazan Bayramı’nı karşılamış bulunmaktayız. Tuzaklarla dolu çok boyutlu bir bağımlılık alanının çekim merkezine kıstırılmaya çalışılan ülkemiz; siyasi sorumluluk sahipleri tarafından ateşlenen kavga ve çatışma ortamı nedeniyle dirlik ve sükûnetini büyük ölçüde kaybetmiştir.
Planlı  ve sistematik bir biçimde sürdürüldüğüne dair güçlü emareler bulunan gerilim ortamından; fayda ve çıkar sağlayanları esasen milletimiz artık çok iyi bilmektedir. Aziz millet fertlerinin, sonu ve amacı olmayan hastalıklı tartışmalardan dolayı maneviyatının olumsuz bir şekilde etkilendiği şu günlerde, bayramla beraber bir nebze de olsa huzur ve mutluluğun hakim olması en temel dileğimdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramı’nın Türk-İslam dünyasına hayırlar getirmesini diliyor, Ülkemiz, Milletimiz ve Bartınlı kardeşlerimiz için güzelliklere vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. 
Sezai BİLGİN 
* * *
Ağustos ayı, aziz milletimiz açısından apayrı öneme haiz bir dönem olagelmiştir. Türkler’e Anadolu’nun kapılarını açan 1071’deki Malazgirt savaşı, 1514’deki stratejik Çaldıran Savaşı, devamında 1516’da yine milletimize bu sefer Ortadoğu’nun kapılarını  açan Mercidabık savaşı ve daha nice büyük zaferler bu ayda kazanılmıştır. Son olarak 26 Ağustos 1922´deki Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı sonucunda ulaşılan 30 Ağustos Zaferi´yle, bitmek üzere olduğu sanılan Türk milleti sonsuza değin var olmaya ant içmiştir. Aziz milletimiz, bu yıl Zaferler ayı ile örtüşen Ramazan ikliminde farklı bir mücadele daha vermekte,  oruçla en büyük düşmanı, yani nefsini yenerek bu sefer milli bayramını manevi zaferiyle taçlandırmaktadır.
İşte böylesine her bakımdan kutsal, milli ve manevi coşkuya ve heyecana vesile olan günlerdeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Bartınlı vatandaşlarımızın, bütün milletimizin içinde bulunduğumuz Zafer Haftası’nı kutluyor, coşkusunu birlikte yaşayacağımız Zafer Bayramı ile Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyorum. Bizlere bu toprakları vatan yapan bütün büyüklerimizi, ecdadımızı, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, manevi huzurlarında saygı ile eğiliyorum. Bu seçilmiş günlerin öncelikle Bartınlı hemşerilerimizin ve milletimizin birliğine, dirliğine, huzur ve bekasına vesile olmasını niyaz ediyorum. 
Ercüment ÖZÇELİK
MHP Bartın İl Başkanı 
* * *
Bayramlar, milli ve dini duyguların örf, adet, gelenek ve göreneklerimizin şekil bulduğu, bir toplumun millet olma şuurunun pekiştiği, sevgi saygı muhabbet ve hürmetlerimizin yüreğimizdeki kapsama alanını genişlettiği zeminlerdir. Bayramlar, kırgınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. En çok bir ve beraber olma, et ve kemik olarak bir vücudu meydana getirmeye muhtaç ve muktedir olduğumuz şu günlerde bir aydır ramazan-ı şerifin terbiye ettiği nefislerimizin azad edildiği mübarek Ramazan Bayramı tatiline girmiş bulunmaktayız.
Dini bayramımızın yanı sıra bu yıl 89.yılını kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın Ramazan Bayramına denk gelmesi sebebiyle Millet olarak çifte bayram yaşamaktayız. Bu anlamda, Türk Silahları  Kuvvetleri'nin en üst komuta kademesinden en alttaki neferimize kadar tüm kahramanlarımızın Zafer Bayramını kutlar, şehitlerimize rahmet, gazilerimize de uzun ömürler dilerim. Bartınlı hemşerilerimizin, Necip Milletimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutlar, bu bayramın hayırlara vesile olmasını dilerim 
Nuran AKMAZ
MHP Bartın Kadın Kolları
* * *
ADD Bartın Şube Başkanı Barış Özkan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı yayınladı
Barış Özkan: “30 Ağustos Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür”
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bartın Şube Başkanı Barış Özkan 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Kutlama Mesajı yayınladı. Başkan Özkan;“ Mesajına şöyle devam etti;“ Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren  Kurtuluş Savaşı, Türk Milleti’nin, ordusu ile birlikte Yüce Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. 89 yıl önce, sayı ve silah olarak kendisinden çok üstün olan düşman karşısında, yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar koruyan Türk askerinin kazandığı bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasında ki en önemli etkenlerden biridir. Bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.”
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.