Bu Akşam Berat Kandili

Şâban ayının 15'inci gecesi, yani 14'ünü 15'ine bağlayan gece Berât Gecesi'dir. Bu gece idrak edeceğimiz Berat Kandili dolayısıyla yayımlanan kutlama mesajları:

TUNÇ'UN MESAJI

Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen ve aynı zamanda Mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan, Berat gecesine kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Berat Gecesi, insanlığa suç ve yanlışlardan kaçınmaları ve günahlardan arınmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatmaktadır.  Milletimizin birlik ve beraberlik duygularının, sosyal dayanışma ve kaynaşma özelliklerinin doruğa çıktığı kandil geceleri kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız için büyük bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve bütün İslâm âleminin Berat Kandilini kutluyor, bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların arınmamıza vesile olmasını diliyor, Berat kandilinin insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan diliyorum.
Yılmaz TUNÇ
Bartın Milletvekili

YALÇINKAYA'NIN MESAJI

Berat Kandili, af dilemenin yanı sıra, insanlar arasındaki dargınlıkları gidermek, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için büyük bir fırsattır.  Halkımız büyük acı ve sorunlarla karşı karşıya bulunuyor. Türkiye, ne yazık ki özgürlüğün ayaklar altına alındığı, hakkı savunanların suçlandığı, zalimlik yapanların da sanki hiçbir şey olmamış gibi ortalarda gezindiği acı günler yaşıyor. Bunların üstesinden ancak, kinden, garezden, haksızlıktan uzak durarak; hukuksuzluk, yolsuzluk ile mücadele ederek gelebiliriz. Bütün insanlığın huzur ve barış içerisinde yaşadığı, hiçbir insanın ayrımcılığa ve zulme uğramadığı, barışın, kardeşliğin, sevginin ve hoşgörünün egemen olduğu nice kandillere ulaşmak dileğiyle tüm halkımızın Berat Kandilini kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
M. Rıza YALÇINKAYA
CHP Bartın Milletvekili

AKIN'IN MESAJI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Berat Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Belediye Başkanı Cemal Akın yayınladığı mesajında, Bartın halkının kandilini tebrik ederek gecenin sağlık, huzur ve mutluluk dolu günlere vesile olmasını diledi. Başkan Akın mesajında; " Bu gün, hep birlikte Allah'ın rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği Ramazan ayının müjdecisi mübarek Berat Akndili'ne erişmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kutsal gecenin memleketimiz, ülkemiz ve tüm islam alemi için hayırlara vesile olmasını, değerli halkımıza sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler getirmesini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım" dedi.

TİMUR'UN MESAJI

Amasra Belediye Başkanı M.Emin TİMUR mesajında “Kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi berraklaştırır. Esasen bu gibi mübarek gün ve geceleri değerlendirebildiğimiz sürece, güzel amellerle içini doldurabildiğimiz zaman, yanlışlarımızın farkına varıp doğru istikamete yönele bildiğimiz ölçüde bizim için bereketli ve kazançlı zaman dilimleri olacaktır. İşte bu manevi atmosferde idrak edeceğimiz on bir ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi olan Berat kandilinde, gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyorum. Unutmayalım ki, paylaşılmayan sevinç ve mutlulukların insan için fazla bir anlamı yoktur. Sevinç ve mutluluklar paylaşıldıkça artar, kederler de paylaşıldıkça hafifler. Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Berat kandilinin kutlu olmasını diler, milletimizin, memleketimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz eder selam ve saygılar sunarım” dedi.

UZUN'UN MESAJI

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin UZUN mesajında ; "Ramazan ayının habercisi, Yüce Allah’ın engin af, mağfiret ve rahmetiyle dolu mübarek Berat Kandili’ni bir kez daha idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “ Rabbimizin rahmetinin ve nimetinin geniş bir şekilde tecelli ettiği, dert, bela ve musibetlerden kurtuluşu ifade eden Berat, bu engin manaların gerçekleştiği müstesna bir gecenin adıdır. Bu gece kendimizi yenileme, geçmişimizi sorgulama ve geleceğimizi planlama açısından çok önemli bir zaman dilimidir. Berat Kandili vesilesiyle tüm dünyada eza ve cefa çeken Müslüman kardeşlerimizi dualarımızdan eksik etmeyelim. Bu günler, ülkemizin üzerinde kirli oyun oynamak isteyenlere karşı birlik ve beraberliğimizi daha da perçinleyeceğimiz önemli fırsatlardır. Bu duygularla Berat Kandili’nin tüm dünyada barışın, kardeşliğin, sevginin, saygının hakimiyetine vesile olmasını diler; Başta Hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemizin ve Türk İslam Aleminin mübarek gecesini tebrik ederim"dedi.

ARSLAN'IN MESAJI
 
AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, "Berat Kandili manevi dünyamızı yeniden imar edip güzelleştirmemize vesile olmak, milli ve manevi değerlerimizi daha da güçlendirerek yeni bir hayat sunmak, Rabbimizle olan bağımızı yeniden gözden geçirmek, şefaat ve merhamet istemek için büyük bir fırsattır" dedi.     Arslan, Beraat Kandili nedeniyle yayımladığı mesajında, Berat kandili gibi özel zamanların, inananların gönüllerinin Allah'a yönelerek, O'nun affına, rahmet ve mağfiretine en fazla yaklaştıkları andır. "Bu geceler, kulluk şuuru bilinciyle kendimizle hesaplaştığımız, hayatımıza Yüce Rabbimizin rızası doğrultusunda yön vermeye karar verdiğimiz ve Ramazan  ayının müjdecisi olan, inananların kulluk bilinciyle günah, suç ve yanlışlarından kaçınarak Cenab-ı Allah'ın sonsuz rahmet ve merhametine sığınmaları gereken bir gecedir.Bu mübarek gece güzel amel ve davranışlarla içini, doldurabildiğimiz, doğruya, güzele, iyiye yönelebildiğimiz ölçüde, bizim için huzurlu, kazançlı ve bereketli zaman dilimlerine dönüşecektir. Rahmet ve bereket rüzgarlarının gönüllere dolduğu bu müstesna gecede yapacağımız duaların, sevgi ve kardeşliğimizi pekiştirmesini, kalplerimizden kini ve nefreti silmesini temenni ediyorum.     Bu duygu ve düşüncelerle başta Bartın'lı hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Berat Kandil'ini tebrik ediyor, aziz milletimizin birliğinin ve beraberliğinin artmasına, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzurun almasına, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim."

ÇAKIR'IN MESAJI

Bartın TSO Başkanı Cihat Çakır’dan Berat Kandili Kutlama Mesajında; "İslam alemi olarak Ramazan Ayı’nın müjdecisi olan mübarek Berat Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek gece ve gecelerin bize sunduğu manevi iklimde beratımızı almamız, Yüce Rabbimizin ilahi mesajına kulak vermekle, ahlaki erdemleri hayatımıza yansıtmakla mümkün olacağını bir kez daha idrak ederiz. Milletimizin birlik ve beraberlik duygularının, sosyal dayanışma ve kaynaşma özelliklerinin doruğa çıktığı kandil geceleri kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız için büyük bir fırsattır. Manevi duyguların yoğunlaştığı mübarek Berat Kandil’inin ülkemizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını, insanlarımızın yaratanına daha derin bir şükür imkanı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Bu anlamlı gecenin tüm dünyaya birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur getirmesini, yapılan ibadet ve duaların Hak katında makbul ve hayırlara vesile olmasını diliyor; tüm hemşerilerimin ve İslam aleminin mübarek Berat Kandili’ni kutluyorum.” dedi

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Berat KandiliBerat
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.