Bu Akşam Mübarek Regaib Kandili
MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN REGAİP KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

Manevi duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir zaman dilimi olan üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandiline ulaşmış bulunuyoruz. Üç aylar ve kandil geceleri, milletimizin birlik ve beraberliğinin pekiştiği, aynı duygu etrafında çarpan kalplerin, aynı hissiyatı paylaşan gönüllerin bir araya gelerek dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği müstesna günlerdir. Bu gün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılması dileğiyle, milletimizin ve Bartınlı hemşehrilerimin Regaip Kandilini en içten duygularımla tebrik ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. 

Milletvekili Yalçınkaya, Regaip Kandilini kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Muhammet Rıza Yalçınkaya Regaip Kandili münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. Yalçınkaya mesajında şu ifadelere yer verdi;" Tüm vatandaşlarımızın; üç aylara girdiğimizi müjdeleyen, huzur ve maneviyatın habercisi, rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi olarak nitelendirilen mübarek "regaip kandilini" kutlarım. Dini hayatımıza canlılık katan Recep, Şaban, Ramazan ayları; insani duyguların, değerlerin, yardımlaşma ve dayanışma bilincinin artmasına çok büyük vesile olmaktadır. Bu gecenin insanlığın birlik- beraberliğine, barış ve huzura, tövbelerin ve duaların kabul edilerek affedilmelerine vesile olmasını ve hayırlar getirmesi diliyor, bir kez daha herkesin mübarek Regaip kandilini kutluyorum."

CEMAL AKIN 'IN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Akın mesajında  "Bir kez daha hep birlikte Allah'ın bereket, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği üç ayların müjdecisi Regaip Kandili'ne erişmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Kandiller bol bol dua etmek için fırsattır. Tüm halkımızın ve İslam âleminin birlik, beraberlik, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duyguları içerisinde idrak edeceği Regaip Kandili'ni tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi.

Kartal, Regaib Kandilini Kutladı

Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, Regaib Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, mesajında şu ifadelere yer verdi; "Millet olarak Regaib Kandili ile çok müstesna günlere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kandil olarak adlandırılan geceler ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatır. Bu gece ile artık bolluk, bereket, iyilik ve sevginin kalbe dolduğu üç aylara ulaşmış ve de on bir ayın sultanı Ramazan Ayı'nın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz. Manevi duyguların yoğunlaştığı mübarek üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaib Kandili'nin ülkemizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle İslam âleminin Regaib Kandili'ni en içten dileklerimle kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim"

AMASRA BELEDİYE BAŞKANI M.EMİN TİMUR'DAN MESAJ

Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur  "Manevi duyguların yoğunlaştığı mübarek üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaib Kandili'nin tüm hemşehrilerimiz için sevgi ve huzurun birlikteliğinde hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.     Regaib Kandili, faziletli ve bereketli bir zaman diliminin ilk müjdecisidir. Bu mübarek zaman diliminin sevgi, kardeşlik ve beraberlik hislerini kuvvetlendirmesini; millet olarak yardımlaşma, dayanışma ve zorlukları elbirliği ile aşma iradesini güçlendirmesini, hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı bu güzel günlerde başta şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olmasını temenni ediyorum.     Çok bereketli bir kazanç mevsimi olan bu aylar insanların dayanışması için de büyük önem taşımaktadır. Bu rahmet ve bereket aylarının, milletimizin dirliğine, mazlumların kurtuluşuna ve insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olması dileklerimle bütün Amasralı hemşehrilerimizin ve İslam aleminin Regaib kandilini tebrik ediyorum."dedi.

KARAMAN'DAN MESAJ

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman Regaib Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Bu Akşam mübarek Regaip Kandili gecesi. Üç Ayların başlangıcı, Recep ayının ilk perşembesini Cumaya bağlayan gece Mübarek Regaip Kandili olarak idrak edilir. Her Cuma gecesi kıymetlidir ve bu iki kıymetli gece bir araya geldiğinde, daha da kıymetli hal almaktadır. Allahü Teâlâ bu gecede, müminlere ihsanlar ve ikramlar yapar ve bu geceye hürmet edenleri affeder. Regaib Kandili hakkında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.); “Bu gecede yapılan dualar kabul olur, namaz ve oruç gibi ibadetlere ise Allah'ın sayısız sevabı vardır” Demiştir. Bu mübarek gün ve gecelerin sevgi, kardeşlik ve beraberlik hislerini kuvvetlendirmesini, millet olarak yardımlaşma, dayanışma ve zorlukları el birliği ile aşma iradesini güçlendirmesini temenni ediyorum. Üç aylar fırsat aylarıdır. Recep ve Şaban Aylarını en iyi Şekilde değerlendirerek Ramazan ayına arınmış gönüllerle, günah yüklerimizden berat etmiş olarak girmeyi nasip etmesini Yüce Allah’tan diler; Tüm Hemşerilerimin ve Müslüman Aleminin Regaip Kandilini kutlarım.

YAŞAR ARSLAN'IN REGAİP KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

Mübarek 3 ayların manevi sofrasına ve bereket iklimine açılan bir kapı olan Regaip kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz. Regaip kandili; başta mübarek Ramazan olmak üzere 3 ayların da müjdecisidir. Bu aylar öncelikle kendi iç huzurumuz, sonra da toplumsal huzur, barış, kardeşlik ve dayanışma duygularının pekiştirilmesi açısından çok önemlidir.     Regaip kandilinin de bu anlamda, toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır. İnsanlarımızın, Yaradan'a daha derin bir şükür imkanı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum.     Bu duygular içinde bütün İslam aleminin Regaip kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün hemşerilerimin ve İslam aleminin, insanlığın barış ve huzur içinde olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

SEZAİ BİLGİN'İN KANDİL MESAJI

MHP Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesajı yayınladı.  Sezai Bilgin mesajında "Giderek yalnızlaşan, ruhi yönelişlerini yitiren günümüz insanına bir diriliş fırsatıdır üç aylar ve kandiller. Dini hayatımıza olumlu anlamda yeni bir heyecan, canlılık ve ivme kazandıracak olan bu mübarek ay ve geceler, yaratıcımıza, ailemize, çocuklarımıza, vatanımıza, milletimize ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızın olduğunu bir kez daha bizlere hatırlatmakta, yanlış ve kusurlarımızdan dönmemize vesile olmaktadır. Bu gecenin, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör ve şiddetin, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzurun almasına vesile olmasını, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

KABASAKAL'IN KANDİL MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Merkez İlçe Başkanı Avni Kabasakal  Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bartın halkının ve tüm Türk İslam aleminin kandilini kutlayan Kabasakal mesajında " "Milletimizin kandil olarak adlandırdığı mübarek gün ve geceler, kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır. Regaib Kandili'nde de kendimizi sorgulayıp  dinin manevi ikliminde gönül huzuru ile ibadet ve dua ederek bu fırsatı en  iyi şekilde değerlendirmeliyiz.  Regaib Kandili Allah'ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel bir gecedir. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması; tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin Regaib Kandili'ni ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

MHP KADIN KOLLARI BAŞKANI NURAN AKMAZ'IN KANDİL MESAJI


MHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz Regaib Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Akmaz mesajında "Regaib Kandili üç ayların müjdeleyicisi, duların kabul , tövbelerin af edildiği gecelerimizden bir tanesidir.Dünyevi gereksinimlerin ötelenerek, manevi duyguların güçlendiği, dini duyguların yoğunluk kazandığı, hayır ve iyiliklerin arttığı üç ayların başlangıcı olan bu gecenin tüm türk - islam alemine hayırlar getirmesini dilerim" dedi.

TOKSÖZ'DEN MESAJ

Millet olarak dinimizde kutsal sayılan Regaip Kandili ile çok müstesna günlere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kandil olarak adlandırılan geceler, ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatır.Milletimiz ve tüm İslam aleminin dini duygularını en derin yaşadığı bu aylarda, günlük hayatın telaşından uzaklaşıp paylaşımlarımızı yoğun yaşadığımız, dayanışma ve birlikteliklerimizi daha da arttırdığımız önemli günlerdir. Bu mübarek ayların barış, huzur içinde geçmesini temenni eder, ulusumuza, Bartın’ımıza, esnafımıza, sanayicilerimize ve tüm üyelerimize hayırlara vesile olması dilerim. İsmail TOKSÖZ Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Regaib Kandili
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.