Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan

Mübarek Üç Aylar'ın sonuncusu olan Ramazan ayı geldi. Bu akşam ilk teravih namazı kılınıp, gecesinde sahura kalkılacak ve müslümanlar yarın ilk oruçlarını tutacak.

Geçen seneden itibaren geleneksel hale getirmeye çalıştığımız Ramazan Köşemiz bu sene yine sizlerle olacak. Her gün farklı konularda İslam dininin manevi atmosferini konu alan yazılar paylaşacağız.

Bizler bartın.info ailesi olarak Mübarek Ramazan ayınızı tebrik ederken, uzun yaz günlerinde mükafatını sadece O'nun vereceği oruçlarınızın, kılacağınız teravihlerinizin, zekat ve fitrelerinizin, yapacağınız hayır ve hasenatın kabul olmasını temenni ederiz.

AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ’TAN RAMAZAN MESAJI

AK Parti Bartın Milletvekili ve Grup Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Tunç, Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tunç mesajında, Ramazan’ın rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olduğunu belirterek, bu mübarek ayın milletimizin ve dünyadaki tüm Müslümanların birlik ve beraberliğine ve huzuruna vesile olmasını diliyorum dedi. Milletvekili Tunç, Ramazan ayının başlaması nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi: “11 ayın sultanı olan Ramazan, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da Cehennem azabından kurtuluş ayıdır. İçerisinde bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesini barındıran bu mübarek ayda manevi duygular yoğunlaşmakta, birlik ve beraberlik, dayanışma ve kaynaşmanın en güzel örnekleri sergilenmektedir. Millet olarak Ramazan’ın güzelliklerinden faydalanmayı, dünya Müslümanlarının huzur ve barışına vesile olmasını temenni ediyor, Bartınlı hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum”

Bartın Milletvekili  M.Rıza YALÇINKAYA Ramazan Ayı Kutlama Mesajı

Toplumsal birlikteliği oluşturan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve paylaşmanın yoğun olarak yaşandığı bir Ramazan Ayını da hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz. İnsanları sevgiye, barışa, kardeşliğe ve hoşgörüye yönlendiren bu günlerde, aydınlık yarınlara ulaşmak için umudumuzu, kararlılığımızı ve güvenimizi hiçbir zaman yitirmemeliyiz. Farklılıklarımızı unutup aynı sofranın etrafında bir olduğumuz bu kutsal ayda paylaşmanın, hoşgörünün, yardımlaşmanın, dayanışmanın en güzel örneklerini yaşadığımız ve aynı zamanda bu değerlerimizi pekiştirdiğimiz bir ay olmasını dilerim. Bu duygularla tüm hemşerilerimizin ve İslam âleminin ramazan ayını tebrik eder, Ramazan ayını hep birlikte huzur ve güven içerisinde idrak etmek ümidiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım.

ALİ KARTAL’DAN RAMAZAN AYI MESAJI


Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınladı. 9 Temmuz günü başlayacak Ramazan ayına ilişkin yazılı mesaj yayımlayan Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, , mesajında, 11 ayın sultanı Ramazan ayının özündeki rahmet, merhamet ve bereket ile hem gönüllerin kirlenmişliğini ve tozunu gidermekte hem de şahlandırdığı sevgi, kardeşlik ve paylaşma duygularıyla toplumsal hayatın huzur ve barışına büyük katkı sağladığını belirtti. Kartal, Ramazan ayının aynı zamanda hoşgörü ayı olduğunu da vurgu yaparak, "Ramazan ayı, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir dönemdir. Bu vesileyle, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız. Kendi kendimizi sorgulama ve muhasebeye çekme, nefsimize musallat olmuş gururdan, kibirden, gösterişten, açık veya gizli kötülüklerden arınma, bitip tükenmez istekler ve ihtirasları dizginleyip kendimize çekidüzen verme ve azalmış hassasiyetlerimizi diriltme ayıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bir aylık misafirimiz olan Ramazan ayının milletimizin birlik ve beraberliğinin kuvvetlenmesine, tüm insanlık için bereket, barış, huzur ve manevi kazançlara vesile olmasını temenni eder, tüm İslam âleminin mübarek Ramazan ayını tebrik ederim." ifadelerine yer verdi.

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN’DAN RAMAZAN KUTLAMASI


Belediye Başkanı Cemal Akın, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Akın mesajında „Tüm halkımızın; hoşgörü, yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularını en üst seviyede yaşandığımız Ramazan ayını kutlar, bu mübarek günlerin bolluk, bereket ve huzur içerisinde geçirilmesi dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım„ dedi.

AMASRA BELEDİYE BAŞKANI M.EMİN TİMUR'UN RAMAZAN AYI KUTLAMA MESAJI

Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur "Toplum hayatında huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı af, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ramazan ayı, tutulan orucuyla, akşamları iftarıyla, verilen fitre ve zekâtıyla ibadetlerle dolu bir aydır. Bu ibadetler dolayısıyla Ramazan, ayların en bereketlisi ve hayırlısıdır. Mübarek Ramazan ayı, Müslümanlar için el ele vermek, kaynaşmak için bir vesiledir. Bugüne kadar birlik ve beraberlik örneği gösteren değerli hemşerilerimin, bundan sonra da aynı beraberliği göstererek ihtiyaç sahiplerine ellerini uzatıp bu mübarek aydan istifade edeceklerine inanıyorum.Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin Ramazan ayını tebrik ediyor esenlikler diliyorum.dedi."

AK PARTİ İL BAŞKANI YAŞAR ARSLAN’IN RAMAZAN AYI KUTLAMA MESAJI

AK Parti İl Başkanı Yaşar ARSLAN, Ramazan ayı nedeniyle yayınladığı mesajında vatandaşların ve tüm İslam âleminin mübarek Ramazan ayını kutladı. Arslan, mesajında şunları kaydetti.” Ramazan ayı rahmet, bereket, kardeşlik ve yardımlaşma ayı olması sebebiyle ülkemiz ve tüm dünya için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Heyecanı şimdiden bizleri sarmış olan kutsal Ramazan ayı, tüm bereketi ile inanmış yüreklerde mutluluk ve manevi coşkular yaratmaktadır. 11 Ayın Sultanı olan bu kutsal ay, inananların Allah'a her zamankinden daha yakın olması, kalplerin daha da aydınlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Rahmet, bereket, yardımlaşma, paylaşma, sabır, merhamet, birlik beraberlik, dayanışma, sevgi, saygı gibi en ulvi değerler bu ayda daha da güçlenir. Kuran Ayı olan Ramazan, hemen her zaman o kadar rahmetle ve bereketle gelir ki, bütün insanlık ve onun manevi iklimi bu ayda kendini ve manasını bulur. Müslümanlar, Ramazan Ayının manevi atmosferinde bir şeyler duyar, bir şeyler söyler ve duygu, düşünce dünyalarında farklı edalara ulaştıklarını hissederler. 11 ayın sultanı olan bu kutlu misafirin sağanak halindeki rahmet hali, günlük işler içindeki gönülleri tazeler, insani değerleri, barışı ve kardeşliği özellikle de dayanışmayı öğretir. Dünyamıza kısa süre gelip bizleri yücelten bu değerli zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmek, feyiz ve bereketinden yaralanmak, istifade etmek, yakınımızda uzağımızda diğer insanlarla empati kurmak, onların halini hissetmek toplumumuzu ve dünyamızı daha da güçlendirecektir. Tüm insanlığın hiçbir ayrım olmaksızın Ramazan’ı birlikte idrak etmesini, iftarların, sahurların birleştiriciliğiyle güçlenmelerini arzu ediyoruz. Ramazan ayı insanlar arasında birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının güçlenmesinde büyük katkı sağlamaktadır. Toplum olarak bizi biz yapan güzel değerlerimiz ve güzel geleneklerimiz Ramazan ayında tekrar yaşanmaktadır. Bu mübarek zamanın ülkemizde ve tüm İslam âleminde oluşturduğu birleştirici gücün dünyada barışın ve huzurun hüküm sürdüğü günlerin başlangıcı olması yine en büyük temennimizdir. Biz AK Parti teşkilatları olarak her zaman olduğu gibi bu Ramazan’da da halkımızla iç içe olacağız. Kendi iftar sofralarımıza da tüm halkımızı davet ediyoruz. Bizlerde Onların iftar sofralarına misafir olacağız inşallah. Ramazan ayının dünyamıza getirdiği tüm güzelliklerin kalıcı olması ve millet olarak birlik, beraberlik, kardeşliğimizin kuvvetlenmesine vesile olmasını temenni ediyor, bu ayın Yüce Mevla'dan başlangıcı rahmet ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan Ayı'nın, Aziz Hemşerilerimize, Milletimize, tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını dilerim"

SEZAİ BİLGİN’İN RAMAZAN AYI MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin Ramazan ayı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Bilgin açıklamasında “Hep birlikte mübarek üç ayların sonuncusu 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu mübarek ayda Yüce Allah tüm İslam alemine huzur ve mutluluk nasip etsin. Mübarek Ramazan Ayı, yokluğu, yoksulluğu, yalnızlığı, kimsesizliği hissetme, kendimizi yoksullarla, kimsesizlerle, ihtiyaç sahipleri ile özdeşleştirip, onları anlamamızı sağlayan aydır. Bu kutsal ayda, bu ayın maneviyatına uygun olarak hareket edelim. İftar sofralarında ekmeğimizi, suyumuzu muhtaç kardeşlerimizle paylaşalım. Gıybetten, dedikodudan, kalp kırmaktan sakınalım. Sabırla ve güzel ahlakla hareket edelim.  Bu düşüncelerle bereketin, bolluğun ve yardımlaşmanın alabildiğine arttığı bu kutlu ayın milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Sabır ve huşu içinde tutulan oruçlarımızın ve diğer ibadetlerimizin Cenab-ı Allah tarafından kabul edilmesini niyaz ediyorum. Mübarek Ramazan Ayı'nın Türk-İslam dünyasına hayırlar getirmesini diliyor, ülkemiz, milletimiz ve insanlık için güzelliklere vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum” dedi.

MHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI AVNİ KABASAKAL’IN RAMAZAN AYI MESAJI


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Merkez İlçe Başkanı Avni Kabasakal Ramazan Ayı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Kabasakal, Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan Ayı'na kavuşmuş bulunduğumuzu, sevgi saygı ve hoşgörünün hakim olduğu yeryüzünde, bu ay içinde hayır ve işlerinin adeta birbiri ile yarıştıklarını belirttiği mesajında Ramazan Ayı’nın herkes için hayırlara vesile olmasını diledi. MHP Merkez İlçe Başkanı Avni Kabasakal mesajında "Ramazan Ayı’nda gerçekleşen iftarlar Müslümanlar arasında kaynaşma ve yakınlaşmayı sağlamaktadır. İhtiyaç sahipleri en çok bu ayda gözetilir. Hayır ve yardımlar yarışır. Zekat, sadaka ve fitreler bu ayda dağıtılır. Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'in inmeye başladığı bu ayda oruçlar tutulur, bol bol dua edilir ve teravih namazları kılınır. Her yerde birlik, beraberlik ve heyecan vardır. Yetimler, öksüzler ve ihtiyaç sahipleri iftar sofralarında buluşturulur ve beraber iftar açılır. Yer yüzüne yayılan manevi atmosfer, tüm İslam alemini etkisi altına alır. Tüm Müslümanlar bu ayı en verimli bir şekilde geçirerek, günahlardan arınma konusunda büyük çaba harcar. Bütün bu çabaların ve duaların kabul olmasını ve ramazan ayının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim” dedi.

MHP KADIN KOLLARI BAŞKANI NURAN AKMAZ’IN RAMAZAN AYI MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Nuran Akmaz, Ramazan Ayı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında Ramazan Ayı’nın yardımlaşmanın, sevginin ve hoşgörünün arttığı birlik, beraberlik ve dayanışmanın daha çok hissedildiği bir ay olduğunun altını çizdi. Akmaz mesajında “ Ramazan Ayı, başı rahmet ortası merhamet sonu mağfiret ile müjdelenen bir aydır. Manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı bu mübarek ayın, ülkemizde, bölgemizde ve tüm Türk-İslam Âleminde barış, kardeşlik ve huzur içinde idrak edilmesini ve huzura kavuşulmasına vesile olmasını Allahtan niyaz ederim” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Ramazan
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.