Karaçay Projesi Start Alıyor

KARAÇAY PROJESİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Belediye Başkanı Cemal Akın yardımcıları ve daire müdürleriyle birlikte Karaçay’da kente modern bir piknik alanı kazandırmak için yürütülecek çalışmalar öncesinde incelemelerde bulundu. Akın’ın yardımcısı Hasan Arınan, Ar-Ge Başkanı Aykut Oktay Ulu, Daire Müdürleri ve teknik personellerle birlikte gerçekleştirdiği incelemeler esnasında Karaçay piknik alanına uygulanacak projeye ilişkin tespitler yapıldı. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada Karaçay’da, tüm gereksinimleri karşılayacak, son derece işlevsel ve modern bir piknik alanı oluşturmak için hazırladıkları projenin ana hatlarını belirlediklerini söyledi. Açıklamasında belediye olarak kentin çehresini değiştiren, tarihi ve kültürel değerleri ortaya çıkaran ve halkın tüm ihtiyaçlarını karşılayarak hayatı kolaylaştıran projeler üzerinde çalışmaya devam ettiklerini önemle vurgulayan Başkan Akın; piknik alanı için hazırladıkları proje kapsamında Karaçay’daki mevcut alanı herkesin ailece gidip huzur ve neşeyle vakit geçirebileceği şekilde düzenleyeceklerini söyledi. Belediye Başkanı Cemal Akın „Belediyemize bir önceki dönemimizde bağlanan mahallelerimizden Karaçay Mahallesi’nde bulunan piknik alanımızı modern bir piknik alanına dönüştürmek için kapsamlı bir proje üzerinde çalışıyoruz. Bu proje kapsamında bu alanı, barbekülü kamelyalar, kafeterya, çocuk oyun alanları, otopark, spor alanları ve hobi bahçeleriyle donatarak çok kullanışlı ve herkesin ailece gelip huzurla ve neşeyle piknik yaparak güzel vakitler geçirebileceği Bartın’a yakışır bir yer olarak düzenleyeceğiz. Bu çerçevede alana uygulanacak materyaller ve bunların rantablı şekilde kullanılabilmesi için yardımcım Hasan Arınan, daire amirlerimiz ve teknik personelimizle birlikte incelemelerde bulunduk. Bu bölgemizi de bir cazibe merkezi haline getirmek üzere uygulayacağımız proje üzerindeki çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp hızla hayata geçirmeyi amaçlıyoruz“ dedi.

BELEDİYEDEN ÇAYDÜZÜ MAHALLESİ’NE DEV YAĞMUR SUYU TEDBİRİ

Bartın Belediyesi mahallelerde alt yapı tedbirleri almaya devam ediyor. Belediye fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler alınan tedbirler kapsamında Çaydüzü Mahallesi’nde tespit edilen yağmur suyu hattı ihtiyacını da karşılamak üzere çalışmalara başladı. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında yağmur sularını 50 metre uzunluktaki 600’lük beton büzlere hapsederek taşkın riskini ortadan kaldıracaklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Belediye olarak mahallelerimizde yaptığımız tüm işleri uzun yıllar hizmet verecek şekilde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda aldığımız alt yapı tedbirlerinin de kalıcı olması için ne gerekirse yapıyoruz. Şu an ekiplerimizle Çaydüzü Mahallesi’nde yaşanan yağmur suyu problemini de çözmek için çalışmalara başladık.  Bu çerçevede, 88.Sokak'ta ki yağmur suyu deşarj hattına ihtiyaç duyulan noktada 600'lük beton büzler yardımıyla 50 metre uzunlukta yeni yağmur suyu hattı oluşturuyoruz. Çalışmalarımız buradan sonra mahallelerimizde ihtiyaç duyulan diğer noktalarda da sürecek” dedi.

BELEDİYEDEN SU PATLAĞINA ANINDA MÜDAHALE

Bartın Belediyesi mahallelerde bulunan su şebekesi borularında meydana gelen arızalara kısa sürede müdahale ederek vatandaşların susuz kalmasına izin vermiyor. Ekipler son olarak Kemerköprü Mahallesi 151.Cadde'de meydana gelen su patlağına da hızla müdahale etti. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında tüm çalışmalara olduğu gibi alt yapı çalışmalarına da büyük önem verdiklerini belirterek mahallelerde bir taraftan düzenli olarak bakım çalışmaları yaparken bir taraftan da ortaya çıkan arızaları hızla onardıklarını ve bu sayede vatandaşların susuz kalmasına ve suyun zayi olmasına izin vermediklerini söyledi.

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN’A İZMİR’DEN ZİYARET

İzmir’den gelen iş adamları ve arkadaşları Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Akın, makam odasında ağırladığı Orhan Kovank, Eyüp Bayır, Cengiz Apay ve Fikret Yenilmez ile bilgi alışverişlerinde bulunup sohbet etti. Yaptığı konuşmada misafirlerine nazik ziyaretleri dolayısıyla duyduğu mutluluğu ifade eden Akın belediye olarak kente il dışından gelen her vatandaşa olduğu gibi kendilerine de her zaman belediyeye ihtiyaç duydukları noktada gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

BAŞKAN AKIN’A EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI’NDAN ZİYARET

Bartın Emekliler Derneği Başkanı Ali Kalaycı Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Akın’ın makam odasında gerçekleşen ziyaret karşılıklı görüş alışverişi şeklinde sürdü. Akın ziyaret dolayısıyla memnuniyet duyduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında emekli vatandaşların da belediyeye ihtiyaç duydukları her noktada ve imkanlar çerçevesinde her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini söyleyerek çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

EKŞİOĞLU SİTESİ YÖNETİCİLERİNDEN ZİYARET

Ekşioğlu Sitesi yöneticileri Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Akın’ın makam odasında gerçekleşen ziyarette Ekşioğlu Sitesi Yöneticisi Ecevit Ekşioğlu ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı. Ziyarette Site Yöneticisi Ecevit Ekşioğlu Başkan Akın’a bu güne kadar verilen hizmetler dolayısıyla sitesinin tüm sakinleri adına teşekkür ederek talep ve önerilerini dile getirdi. Belediye Başkanı Cemal Akın ise yaptığı konuşmada belediye olarak tüm mahallelerde vatandaşların ihtiyaç duydukları hizmetleri düzenli bir program dahilinde hızla gerçekleştirdiklerini ve hayatı kolaylaştırmak için ne gerekirse yaptıklarını belirterek bundan sonrada her zaman emirlerine amade olmaya devam edeceklerini söyledi.

AKIN VE BİLGİN’DEN DOĞANEL’E ZİYARET

Belediye Başkanı Cemal Akın Amasra MHP Teşkilat Başkanı Bilgehan Doğanel’i ziyaret etti. MHP Bartın Milletteki Adayı Sezai Bilgin’inde Akın ile birlikte yer aldığı ziyaret Doğanel’e ait işletmenin önünde görüş alışverişi ve sohbet şeklinde sürdü. Akın ve Bilgin ziyaret sonunda Amasra’lı vatandaşlarında hatırlarını sorup sohbet etti.

AKIN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Belediye Başkanı Cemal Akın görevi başında kalp krizi geçirerek gözlerini hayata yuman Mühendis Seyhan Dal’ın cenaze törenine katıldı. Törende Dal2ın iş arkadaşları ve yakınlarına bağ sağlığı dileklerini ifade eden Akın tören sonrası yaptığı açıklamada “Maden ocağında geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden TTK Amasra Müessese Müdürlüğü Elektro-Mekanik Şube Müdürü Makine Mühendisi Seyhan Dal için düzenlenen cenaze törenine katıldık. Merhum Seyhan Dal'a Allah'tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim” dedi.

VALİ YARDIMCISI ÜNAL COŞKUN VE ESKİ BAŞKANLARDAN AKIN’A ZİYARET

Bartın Vali Yardımcısı Ünal Coşkun, Çankırı Kurşunlu eski Belediye Başkanı ve Çankırı Çerkeş eski Belediye Başkanı ile birlikte Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Akın’ın makam odasında gerçekleşen ziyaret; Bartın Vali Yardımcısı Ünal Coşkun, Çankırı Kurşunlu eski Belediye Başkanı İbrahim Doğu ve Çankırı Çerkeş eski Belediye Başkanı Şükrü Tarhan ile bilgi alışverişi ve sohbet şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın, Vali Yardımcısı Coşkun ve beraberindeki konuklarına ziyaret dolayısıyla mutluluk duyduğunu belirterek teşekkür etti.

YOL BAKIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bartın Belediyesi mahalle yollarını bakımdan geçirmeye devam ediyor. Ekipler son olarak Kemerköprü Mahallesi’ne bağlı Tabakhane Sokak’ta yol tamir çalışması yaptı. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında mahallelerde taşıtla ve yaya olarak vatandaşlara sorunsuz şekilde ulaşım sağlamak için yol ve kaldırımları düzenli olarak bakımdan geçirdiklerini söyledi. Akın açıklamasında “Mahallelerimizde sorunsuz ulaşım sağlamak için gerçekleştirdiğimiz yol ve kaldırım bakım çalışmalarımız Kemerköprü Mahallesi Tabakhane Sokak'ta devam ediyor. Ekiplerimiz şu an burada yapılan alt yapı çalışması dolayısıyla bozulan noktayı da sorunsuz hale getiriyor” dedi.

BELEDİYE İNÖNÜ SOKAK’TA KALDIRIM ÇALIŞMASI YAPIYOR

Bartın Belediyesi mahalle yollarında yayalar için de güvenli ulaşım sağlamak üzere kaldırım çalışmaları yapmaya devam ediyor. Ekipler kaldırım çalışmaları kapsamında Demirciler Mahallesi’ne bağlı İnönü Sokak’ta da kaldırım oluşturmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, İnönü Sokak’ta oluşturulmakta olan kaldırımlar sayesinde özellikle öğrenciler için güvenli ulaşım sağladıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Demirciler Mahallesi'ne bağlı İnönü Sokak'ta yaya vatandaşlarımız ve öğrenciler için güvenli ulaşım sağlamak üzere kaldırım oluşturma çalışmalarına başladık. Bu nokta özellikle sokak çevresindeki okullara ulaşım sağladığı için güvenli ulaşım açısından büyük önem arz etmekte olup bu bağlamda kaldırımları en kısa sürede tamamlayıp ulaşıma açmayı planlıyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ BİR TARAFTAN YENİ PARK YAPIYOR BİR TARAFTAN ESKİLERİ YENİLİYOR

Bartın Belediyesi mahallelere bir taraftan yeni parklar yaparken bir taraftan da eski ve bakıma ihtiyacı olan parkları yenileyip modernize ediyor. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler son olarak Esentepe Mahallesi’ne bağlı Türbeyolu Caddesi’nde bulunan bir parkı yenilerken aynı zamanda Çaydüzü Mahallesi’ne bağlı 58.Sokak’ta yeni park oluşturma çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında, eski parkları büyük küçük herkesin ihtiyacına karşılık gelecek şekilde yenilediklerini söyledi. Akın açıklamasında, “Belediye olarak, mahallelerimizde bir taraftan yeni parklar oluştururken bir taraftan da mevcut oyun parklarımızı büyük küçük herkesin ihtiyacına karşılık gelecek şekilde donatarak modernize ediyoruz. Bu çerçevede Çaydüzü Mahallesi’ne bağlı 58.Sokak’ta yeni bir park daha oluştururken Esentepe Mahallesi Türbeyolu Caddesi'nde bulunan parkımızda yenileme çalışmaları yaptık. Bu parkımızda kısa süre önce gerçekleştirdiğimiz panel çit çalışmasından sonra kondisyon aletleri de yerleştirdik” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Karaçay
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kaçak 5 yıl önce

yapmadan önce kaçaklara engel olsa belediye... çevre yolunda kaçak. vay be...

Avatar
BIRAK KARACAY I 5 yıl önce

su i̇şi̇ne baksin beledi̇ye.susuzluktan kirilacagiz

Avatar
Ne Karaçayı ya, hep makyaj hep makyaj ... 5 yıl önce

belediye asli görevlerini yerine getirdi de keyfi alanlar kaldı...çevrede o kadar yer varken bartının su sıkıntısı varken, arıtma sıkıntısı varken her tarafta kaçak inşaatlar yükselirken siz piknik alanı yapın...memleket su şehri ama millet susuz kaldı...kavuşak suyu asbesli borular içinde geliyor millet sağlığını kaybetsin başkanımız şelale yapsın, park yapsın, ortalığı rengarenk aydınlatsın.

Avatar
sucu 5 yıl önce

ssuuuuuuuuu. iki gündür şehirde su yok. evden çıkamıyoruz.su yoksa oy yok.

Avatar
önce kaçak yapı 5 yıl önce

önce kaçak yapıları yık başkan. doğru özel idareye. arkanı dön görürsün. suyu hiçbirşeyi beceremedin. bari bunu yap.