Yaşlılar Haftası mesajı
TUNÇ'TAN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, yaşlılar haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Tunç mesajında, AK Parti’nin, bütün politikalarının merkezine "insanı" koyduğunu, "insanı yücelt ki devlet yücelsin" anlayışıyla sosyal politikalara önem verdiğini, toplumun güçsüz kesimlerine ve yardıma muhtaç insanlarımıza her zaman şefkat elini uzattığını söyledi.

Milletvekili Tunç mesajında şunları söyledi: “Yaşlılarımız, geçmişle bu günümüz arasında köprü kuran, yılların tecrübesini geleceğe aktaran en değerli varlıklarımızdır. Allah ömür verdiği takdirde her insan zamanın geçmesiyle bir gün yaşlanacaktır. Yaşlanmadan önce gençliğin kıymetini bilmek gerekir. Gençliğimizde yaşlılarımıza gereken ihtimamı ve sevgiyi göstermeliyiz ki yaşlandığımızda da aynı ihtimam ve sevgi bizlere gösterilsin.

AK Parti, bütün politikalarının merkezine "insanı" koymuş, "insanı yücelt ki devlet yücelsin" anlayışıyla sosyal politikalara önem vermiş, toplumun güçsüz kesimlerine yardıma muhtaç insanlarımıza her zaman şefkat elini uzatmıştır. Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğünün yaşlılara yönelik çalışmalarının yanı sıra Parti olarak ta Yaşlılar Koordinasyon Merkezi aracılığıyla, yaşlılarımızın sorunlarının tespiti ve çözümü konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirilmiş, bundan sonra da gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Demokratik Laik Sosyal bir Hukuk devletidir. Sosyal Devlet en başta yaşlılarına sahip çıkan devlettir. AK Parti hükümeti de iktidara geldiği 2002 yılından buyana Sosyal Devletin gereğini yaparak yaşlılarımıza sahip çıkmıştır. 65 yaş aylıkları yüzde 300 oranında artırılmıştır. Bakacak kimsesi olmayan ya da yakınları tarafından bakılmayan yaşlılarımız sosyal devletin sıcaklığını hissetmiş, evde bakım ücretleri, ayni ve nakdi yardımlar sağlanmış, doktor ve sağlık hizmetleri hasta ve yaşlılarımızın ayağına götürülmüştür. Bu hizmetler AK Parti iktidarında artarak devam edecek, yaşlılarımızın huzur ve mutluluğu adına, yapılması gereken ne varsa yapılacak, yaşlılarımız kendilerini hiçbir zaman yalnız hissetmeyecektir.

Yaşlılar Haftası; hem yaşlılarımızın hayatımızdaki yerini ve saygınlığını yeni nesillere aktarmamıza, hem de yaşlılarımızın sorunlarının gündemde biraz daha öne çıkmasına vesile olmaktadır. Yılın her günü büyüklerimizi hatırlamak ve onlara bunu hissettirmek hem insanlık hem de mensubu olduğumuz medeniyetin bir gereğidir.

Bu duygu ve düşüncelerle büyüklerimizin ömürlerinin her gününü, her dakikasını sağlıkla, mutlulukla yaşamasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.”

Adem KARAMEŞE'nin mesajı:

Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzce sosyal veya ekonomik yönden yoksunluk içinde olup, korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç yaşlı vatandaşlarımıza yatılı kurum bakımı hizmeti verilmekle birlikte, ağır özürlü durumuna gelen ve yakınları tarafından bakım ihtiyaçları karşılanan yaşlı vatandaşlarımızın bakım hizmetini yapan yakınlarına bir asgari ücret tutarında evde bakım ücreti ödenmektedir.

Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip olarak kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak kişi, kurum ve devlet olarak öncelikli görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, toplumumuzu bugünlere ulaştıran tüm yaşlılarımızın 18-24 Mart Yaşlılar Haftasını kutluyor sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyorum.

MECLİS BAŞKANI ALİ KARTAL, YAŞLILAR HAFTASINI KUTLADI


Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, her yıl 18-24 Mart arasında kutlanan Yaşlılar Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, tüm hayatını ailesine ve insanına adamış bütün yaşlılarımızın hürmete layık insanlar olduğunu belirterek Yaşlılar Haftasını kutladığını söyledi. Yaşlıları mutlu etmenin, onlara hizmet etmenin sadece ferdi olarak değil toplumsal bir görev olduğunun altını çizen Kartal, "Yaşlılarımıza hizmet aynı zamanda insanlık görevidir. Yaşlısına saygı duymayan ve sahip çıkmayan toplumlar sağlıklı bir gelecek inşa edemezler" dedi. Meclis Başkanı Kartal, “Yaşlı insanların toplumun belleği olduğuna ve yaşlıların dün ve bugün arasında köprü vazifesi ifa ediyorlar. Bu yüzden yaşlılarımıza sadece yılın belli günlerinde değil her zaman hürmet edilmesi ve ilgi gösterilmesi gerekiyor. Yaşlılara hürmet ve sevgi beslemeyi ve onlara hizmeti erdem sayan bir anlayışın temsilcileri olarak bu gelenek ve anlayışın sürdürülerek toplumsal dokunun korunmasının hayati önem taşımaktadır. Yaşlılarımıza her türlü imkanı sunabilmek ve onlara hayatlarının geri kalan kısmında rahat ve sıkıntısız bir yaşam sağlayabilmek için gayret göstermeliyiz. Bizler küçüğüne sevgiyle, büyüğüne saygıyla yaklaşılması gerektiğini öğreten bir kültürün mensubuyuz. Mensup olduğumuz dinimiz de yaşlılara karşı hoşgörülü olmayı ve onlara hürmet etmeyi emretmektedir. Bu açıdan yaşlılarımıza hürmeti eksik etmemeliyiz. Ak parti kurulduğu günden bu yana yaşlılara özel bir gösteriyor. Parti programımızda yaşlılarımız hak ettiği değeri almaları için çalışmalar yaptık. Yaşlılarımıza hak ettikleri değerin verilmesi temennisiyle bütün yaşlılarımızın Yaşlılar Haftasını kutluyor ve yaşlılarımızın sadece yılın belli günlerinde değil hayatın her anında gerektiği gibi ilgi ve sevgi görmelerini diliyorum" dedi.

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN “YAŞLILARIMIZ TARİH KÖPRÜMÜZDÜR”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan yaşlılar haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Mesajında, yaşlılarımıza her zaman aynı ilgi, sevgi ve saygıyla yaklaşılması gerektiğini söyleyen Belediye Başkanı Cemal Akın "Her yaşın ayrı bir güzelliği vardır. Yaşlılarımız, tarih köprümüzdür.Onlar kültürümüzü ve değerlerimizi bu günlere taşıyan en kıymetli varlıklarımızdır. Bizleri yetiştiren, bugünlere getiren büyüklerimiz için hayatı kolaylaştırmak, kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak toplumun her ferdinin görevidir.Bu bağlamda onlara sadece bu hafta içerisinde değil her zaman aynı ilgi, sevgi ve saygıyı göstermeliyiz. Bu duygularla, değerli büyüklerimizin ellerinden öper sağlıklı, mutlu ve huzurlu uzun ömürler dilerim" dedi.

SEZAİ BİLGİN “YAŞLILARIMIZ GELECEĞİMİZE IŞIK TUTAN TARİH KÖPRÜLERİMİZDİR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin, 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan "Yaşlılar Haftası" dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Bilgin mesajında "Tecrübe birikim ve kültürleri bizlere göre en üst seviyelerde olan ve geleceğimize ışık tutan saygı değer büyüklerimizin her zaman yanındayız" dedi. Yaşlıların aynı zamanda geçmiş ile bu gün arasında bir tarih köprüsü olduğunu ifade eden Bilgin “Büyüklerimiz, kültürel mirasımızın taşıyıcısı ve bu mirasın gelecek nesillere aktarılması görevini üstlenirler. Onlar, Türk toplumundaki değişim ve gelişimle beraber tarihimize tanıklık eden en kıymetli hazinelerdir. Bizleri bugünlere ulaştıran ve geleceğimize ışık tutan, geçmiş ile bu gün arasında bir tarih köprüsü olan, değerli büyüklerimizin saygınlığını korumak, karşılaştıkları sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunları çözüme kavuşturmak her vatandaşın görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, sağlık,huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum" dedi.

NURAN AKMAZ “YAŞLILARIMIZ EN DEĞERLİ VARLIKLARIMIZDIR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Yaşlılar Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Akmaz mesajında " Dün ile bugün arasında köprü kuran yaşlılarımız, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan bizler için en değerli varlıklarımızdandır. Yaşlılık, saygı ve itibar görmeyi gerektirir. Yaşlılarımıza saygı göstermek daha genç yaşta bulunanların minnet borcudur. Bu günlerde ve herzaman sevgi ve hoşgörüyle yanlarında olduğumuz değerli büyüklerimizin haftalarını kutlar ellerinden öper, sevgi ve saygılarımı sunarım”dedi.

MHP MERKEZ İLÇE BAKANI AVNİ KABASAKAL’IN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Merkez İlçe Başkanı Avni Kabasakal Yaşlılar Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kabasakal mesajında genç kuşakların yetişmesinde ve toplumun gelişmesinde yaşlıların bilgi, birikim ve deneyimlerinin son derece önemli olduğunu ifade etti.
Kabasakal “Genç kuşakların yetişmesinde ve toplumun gelişmesinde yaşlılarımızın bilgi, birikim ve deneyimleri çok önemli bir etmendir. Hayatlarının bu çok özel döneminde, yaşlılarımıza verilmesi gereken önem her zamankinden daha fazla olmalıdır. Yaşlılarımıza rahat bir hayat sunmak, yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmak, mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine imkân sağlamak devletin ve toplumun önemli vazifeleri arasında olmalıdır. Aynı zamanda yaşlılarımıza gösterdiğimiz hürmet ve şefkat, çocuklarımıza da örnek teşkil edeceğinden kendi geleceğimizi de ilgilendirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle değerli büyüklerimizin yaşlılar haftasını kutluyor, huzurlu, mutlu ve her şeyden önemlisi sağlıklı bir yaşam dileyerek ellerinden öpüyorum” dedi.

YAŞLILARA SAYGI HAFTASI (18-24 MART)

Yaşlılık, hepimiz için değişik mana ve önem ifade eden, hayatımızın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dünü yaşayan, yarınlar için bize örnek olan, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlarda da yaşatmamızı sağlayan en değerli insanlarımızdır. Yaşlılık dönemi önem gerektirmektedir. Çünkü aynı zamanda bu bizim onlara boyun borcumuzdur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı şekilde yaşamalarını sağlamamız gerekir. Ömürlerinin büyük bir kısmını topluma, ülkesine hizmet ederek ve daha da önemlisi bizlerin yetiştirmek ile geçirmiş yaşlılarımızı, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde yalnız bırakmamak, onlara ve bizlere yakışır bir şekilde bakımlarını yerine getirmemiz gerekmektedir. Devletin amacı eşit olarak tüm halka hizmet vermek olduğundan, hükümetler bir sınıf ve kesimin değil, bütün vatandaşlarımızın refah ve mutluluğunu sağlayacak sosyal politikalar hazırlamaya, yoksullar, bakıma muhtaç yaşlılar, çocuklar ve işsizler gibi insanlarımız için özel programlar oluşturmayı, zor durumdaki vatandaşlarımıza, terkedilmiş, unutulmuş, önemsenmeyen ve kimsesizlik duygusunu yaşatmamayı hedeflemelidir.  Devletimizin çalışmaları, yaşlılarımızın sorunlarının çözümü ve toplumda hak ettikleri yeri almaları konusunda tek başına yeterli değildir. Devletimizin sağladığı imkânlar ve sunduğu hizmetlerin her geçen gün daha mükemmel hale getirilmesini sağlamak hepimizin öncelikli hedefi olmalıdır. İster çeşitli sivil toplum kuruluşları ile ya da bireysel olarak yaşlılarımıza daha iyi yaşam koşulları sağlama bilincinin iyice benimsenmesi lazımdır. Çocuklarımıza yaşlıya sevgi, dayanışma ve saygı yaklaşımını küçük yaşlardan itibaren öğretmemiz gerekmektedir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ne güzel söylemiş "Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur." Bizleri bugünlere hazırlayan, her türlü kahrımızı çeken ve geleceğimize köprü olan yaşlılarımızın Yaşlılar Haftasını kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum. Unutmayın ki bir gün hepimiz yaşlanacağız.

Atatürkçü Düşünce Derneği Bartın Şubesi
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Yaşlılar Haftası
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.