2017 Mali Yılı Performans Planı Görüşmeleri Başladı

2017 yılı bütçe görüşmelerinin devam ettiği toplantıların 6. gününde Meclis çalışmaları ile ilgili İl Genel Meclis  Başkanı Kenan Dursun açıklamalarda bulundu.

1 Kasım Pazartesi günü başlayan Kasım ayı toplantılarının, Bütçe görüşmelerine denk gelmesi nedeniyle 5302 Sayılı Özel İdare Kanunu gereği 20 gün süreceğini anımsattı. Bu kapsamda ilk 5 günlük toplantılarda Özel İdarenin Kasım ayına ilişkin iş ve işlemleriyle ilgili dosyaların görüşüldüğünü, ilk 4 günlük birleşimlerde de 9 gündem maddesi üzerinde karar verildiğini açıkladı.

Ardından 5. günkü  birleşimde görüşülen dosyalarla ile ilgili de bilgiler vererek Kasım ayı toplantılarının ilk günkü birleşiminde  Plan Ve Bütçe Komisyonuna havale edilen B2017 Mali yılı Bütçe Tasarısının yasa gereği 5 iş günü içerisinde komisyon sürecinin tamamlanarak Meclis başkanlığına ulaştırıldığını, gündemin 10’uncu maddesinde yer alan 12 Ağustos tarihinde ilimizde yaşanan sel afetinde zarar gören okulların gerekli bakım ve onarımlarının yapılarak 2016 yılı ek çalışma ve yatırım programına alınması ile ilgili dosyanın ilgili komisyonlara gönderildiğini söyledi.

Yine gündemin 11. maddesinde yer alan Amasra İlçesi Tarlaağzı Mevkiinde Bulunan Balıkçı Barınağını içerisine alan imar planı ile ilgili dosyanın da aynı kapsamda değerlendirildiğini,  söz konusu plan üzerinde teknik ekipler ve ilgili komisyon marifetiyle yapılacak çalışmalar sonucunda burada yapılacak planın yine il genel meclisinde görüşülerek onaylanacağını söyledi.

Gündemin 13 ve 14 üncü maddelerinde yer alan Amasra ve Kurucaşile İlçelerinin Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarında 1 yıl süreyle görev yapmak üzere 3’er hayırsever üyenin de seçimlerinin yapıldığını söyleyen Başkan Dursun, 5 gün boyunca yapılan meclis çalışmalarıyla özel idarenin Kasım ayına ilişkin tüm dosyalarının görüşmelerinin tamamlandığını, bu süre içerisinde yürütülen meclis çalışmalarına katkı veren tüm meclis üyelerine tekrar teşekkür ettiğini ve alınan kararların Bartınımıza ve İdaremize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Ayrıca Başkan 08 Kasım Salı günü itibariyle öz kaynağı 39.000.000,00 TL, dış kaynağı 46.287.250,04 TL olarak belirlenen 2017 Mali yılı bütçe görüşmelerine ilişkin bütçenin ilk ayağı olan performans  planının 7 gün süreceğini ve yapılacak detaylı çalışmalarla  Bartın’ın tüm kesimlerini kucaklayan bir performansı ortaya çıkaracaklarını söyledi.

Performans Planı'nın kabulünün akabinde 5 gün sürecek olan 2017 Yılı Çalışma ve Yatırım Programının da Meclis de genel görüşmelere açılacağını ifade ederek yine 5 gün boyunca her noktasının ele alınarak aynı şekilde çalışma ve yatırım programı üzerinde genel görüşmeler esnasında yapılan tüm ilave ve değişikliklerle birlikte 39 milyonluk çalışma ve yatırım Programının da oylanacağını belirtti.

Dursun, geriye kalan 3 günlük süre içinde de bütçenin tamamı üzerinde oylama gerçekleştirileceğini ve akabinde 2017 yılı programlarının hayata geçirileceğini açıkladı.
 
Devamında kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın başta ulaşım sorunlarının çözüme kavuşacağını, eğitim yatırımlarının artarak devam edeceğini ve diğer paydaş kurumlarımızla yapılacak programlarla tüm kesimleri kucaklayan bir bütçeyi ortaya çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Ayrıca Başkan Dursun, "Bu kapsamda Çalışma ve Yatırım Programının Meclis'teki oylamasının ardından bütçe kalemleriyle ilgili de kamuoyunu kapsamlı olarak bilgilendireceklerini söyledi.
Ardından devam eden Meclis toplantısında  performans planının ilk  günkü birleşiminde Amasra, Kurucaşile ve Ulus İlçe Özel İdare Müdürlüklerinin, Hukuk Müşavirliği’nin, Encümen Müdürlüğü ile Destek Hizmetleri Müdürlüğünün  Performans Planlarının genel görüşmelerinin tamamlandığını söyleyerek kalan süre içerisinde diğer müdürlüklerin görüşüleceğini açıkladı.

Son olarak Başkan Dursun mecliste görüşmeleri devam eden 2017 yılı performans planı, çalışma ve yatırım programı ile bütçe tasarısının şimdiden Bartınımıza ve İdaremize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Kenan Dursun
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.