3 Günde 1200 Kişiyle İftar Açtı
3 GÜNDE 1200 KİŞİ İLE İFTAR AÇTI FOTO

Ramazan Ayı dolayısıyla kentte bulunan esnaf odaları ve sivil toplum örgütleri ile iftar yemeklerinde bir araya gelen Belediye Başkanı Cemal Akın, 3 günde 1200 kişi ile iftar açtı. İlk olarak kentteki tüm bakkal, bayii ve kahveci esnafı ile iftar açan Belediye Başkanı Cemal Akın bir sonraki akşam Berber ve Kuaförler Odası, Terziler Odası ve Marangozlar Odası yönetici ve üyeleriyle birlikte iftar açtı.  Belediye Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen ve katılımın yoğun olması dolayısıyla salonda ilave masaların açıldığı iftar etkinlikleri son olarak başkanın, Madeni Eşya ve Sanatkarları Odası, Ziraat Odası, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, Esnaf Odaları Birliği ve Amatör Spor Kulüpleri yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldiği yemek ile devam etti. İftarda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, tüm konuklara hoş geldiniz diyerek katılımları dolayısıyla teşekkür edip Ramazan Ayı'nın herkes için sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesi dileklerinde bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın "Babam bizleri esnaflık yaparak yetiştirdi. Bende esnaflıktan geldim. Bu sebeple sizleri ve yaşadığınız sıkıntıları çok iyi anlıyorum. Bu bağlamda, göreve başladığımız günden beri tüm esnaf odaları yöneticilerimiz ve esnaflarımızla temas halinde olduk. Bizi ilgilendiren ve yardımcı olabileceğimiz her konuda esnaflarımızın bildirdiği tüm sıkıntıları giderip talep edilen tüm ihtiyaçları karşılamak için ne lazımsa yaptık. Bundan sonrada her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Emrinize amadeyim" dedi. Başkan Cemal Akın konuşmasında ayrıca kent genelinde devam eden alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile ilgili bilgiler de verdi.  Akın konuşmasında, "Doğal gaz çalışmalarının yürütüldüğü yolları, Elektrik, Telekom gibi diğer kurumların alt yapı çalışmaları ile belediyeyi ilgilendiren kanalizasyon şebekesinin bakımı, yağmur suyu hatlarının oluşturulması, kavşak suyu ve şehir suyu şebeke borularının yenilenmesi gibi çalışmaların tamamlanmasının ardından eski yapıyı tamamen sökerek en güzel şekilde yeniden düzenliyoruz. Bu şekilde alt yapısı ve üst yapısıyla uzun yıllar hizmet verecek şekilde düzenlediğimiz yol ve kaldırımlarımızla memleketimize kalıcı hizmetler kazandırıyoruz" dedi. İftar sonrası oda başkanları ile çay içerek sohbet eden Belediye Başkanı Cemal Akın yöneticilere çalışmalarında başarı ve kolaylıklar dilerken, Bartın Madeni Eşya ve Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz'de aralarında geçen sohbet esnasında Başkan Akın'a nazik iftar daveti ve sağladığı destekler dolayısıyla şahsı ve tüm Madeni Eşya Sanatkarları üyeleri adına teşekkür etti.

ÇALINAN KAVŞAK SUYU MUSLUKLARINI HIZLA YENİLENDİ FOTO

Bartın'da mahallelerde bulunan 50 kavşak suyu çeşmesinin muslukları çalındı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, kentte her gün hizmet veren 171 kavşak suyu çeşmesinden 50'sinin musluklarının çalındığını, ihbarlar ve ekiplerin kontrolleri doğrultusunda musluksuz olduğu tespit edilen bu çeşmelerin vatandaşlar mağdur olmasın diye hızla bakımdan geçirilerek tekrar kullanıma açıldığını söyledi. Başkan Akın, Kemerköprü, Tuna, Demirciler, Orta ve Gölbucağı mahallelerinde bulunan ve süratle yeniden musluk takılarak kullanıma açılan 50 çeşme ile ilgili açıklamasında  "Göreve başladığımızda 3 günde bir akan sağlıklı içme suyumuzu, kavşak suyu havzasında yaptığımız çalışmalarla her gün akıtmaya başlamıştık. Günlük tonunu 90 tondan 400 tona çıkarıp her gün 100 bin kişiye ulaştırdığımız suyumuzun 100 tonu nu tankerlerimizle mücavir alanlara dağıtırken 300 tonunu mahallelerimizde bulunan 171 kavşak suyu çeşmemizden her gün düzenli şekilde akıtarak vatandaşlarımızın sağlıklı içme suyu ihtiyacını karşılıyoruz. Son günlerde çeşmelerimizle ilgili maalesef hoş olmayan olaylar yaşandı. Şimdilik kimliği tespit edilemeyen fakat tespiti noktasında gerekli çalışma ve takipleri başlattığımız kişi veya kişilerce iki gün üst üste yapılan hırsızlık olayları neticesinde 50 çeşmemizin musluğu çalınmıştır. Ekiplerimizle vatandaşlarımız mağdur olmasın diye sabahın erken vakitlerinde sorunlu tüm çeşmelere hızla müdahale ederek yeniden kullanıma açtık"dedi.

BELEDİYE EKİPLERİ SANTRAL SOKAK YOLLARINI DÜZENLİYOR
FOTO

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Santral Sokak yollarını sathi asfalt ile düzenliyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın kışın yol açma ve tesviye çalışması yapılan Santral Sokak yollarını yazı koşullarında asfalt malzeme ile düzenleyerek bu sokakta yaşayan vatandaşları da kışın çamurdan yazın tozdan kurtardıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Kış şartlarında Santral Sokağa bağlı bazı noktalarda meskenler için yol açma çalışması yapmıştık. O şartlarda fuller malzemelerle ulaşıma elverişli halde tuttuğumuz bu yollarımızı şimdi sathi asfalt ile kaplıyoruz. Bununla beraber Meliha Lüleci Dizdar sokağa bağlanan Şükrü Bankoğlu Yürüyüş Yolu'muzun yanından geçen yolumuzu da sathi asfalt ile düzenleyerek bu noktada yaşayan vatandaşlarımız içinde tozdan ve çamurdan uzak, sıkıntısız yollarla ulaşım imkanı sağlamış oluyoruz" dedi.

BELEDİYE ALT YAPI EKİPLERİ ORDUYERİ'NDE FOTO

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Orduyeri Mahallesi 194.Sokak'ta bir mesken bağlantısında meydana gelen kanalizasyon tıkanıklığını gidermek ve arızalı boruları onarmak üzere çalışmalara başladı.  Belediye Başkanı Cemal Akın mesken bağlantılarında meydana gelen tıkanıklık ve arızalar konusunda Belediyenin vatandaşlar mağdur olmasın diye verdiği destek ve yürüttüğü çalışmalarla ilgili açıklamasında temizlik ve inşaat malzemelerinin tıkadığı veya hasara uğrattığı kanalizasyon giderlerini vidanjör veya alt yapıda görevli işçilerle müdahale ederek açıp arızalı boruları yenilediklerini söyledi.  Başkan Akın açıklamasında "Belediye olarak her gün tüm birimlerimize bağlı ekiplerimizi mahallelerimiz de vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere seferber ediyoruz. Bu çerçevede Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı işçilerimizi Orduyeri Mahallesi'nde bir mesken bağlantısında meydana geldiği bildirilen kanalizasyon tıkanıklığını gidermek için görevlendirdik" dedi.

ORDUYERİ MAHALLESİ'NDE TALEPLERİ DİNLEDİ FOTO

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Orduyeri Mahallesi 186.Sokak'ta incelemelerde bulunarak vatandaşların taleplerini dinledi. Orduyeri Mahallesi 186.Sokak'ta Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, Park ve Bahçeler Müdürü Meltem Cemal Oğlu, Fen İşleri Müdürü Çetin Önder ve İmar İşleri Müdürü Metin Doğruöz ile birlikte incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın vatandaşların taleplerini ve ihtiyaçlarını yerine getirilmesi için ilgili daire müdürüne talimat verdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını mahallelerde bizzat yerinde görüp gerekenin yapılması için hızla harekete geçtiklerini söyledi. Akın açıklamasında "Belediye Başkan Yardımcılarım ve daire müdürlerimizle birlikte gerçekleştirdiğim mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını yerinde dinleyip görerek nelerin yapılabileceğini yerinde istişare ediyoruz. Böylelikle vatandaşlarımızın hizmetlerimizden hızlı ve etkili şekilde faydalanmasını sağlıyoruz" dedi.

DİKİLİTAŞ'IN YANINDAKİ ÇEŞME İÇİN ATIK SU HATTI YAPILIYOR
FOTO

Bartın Belediyesi tarafından çevresiyle birlikte yeniden restore edilen Dikilitaş (Mezarlık Anıtı)'ın yanında bulunan çeşme için atık su hattı yapılıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın çevresiyle birlikte restore edilen dikilitaşın yanındaki dinlenme ve oturma alanının peyzaj düzeni ile vatandaşların beğenisini topladığını, yoğun şekilde kullanılan çeşmenin atık suyu dolayısıyla yakınındaki meskenler sıkıntı yaşamasın diye yeni atık su hattı yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Daha önce 1932 yılında Kırtepe Mezarlığı'ndan kaldırılan mezarların anısına yapılan Mezarlık Anıtı'nı çevresiyle birlikte düzenleyerek atıl ilk yapıldığı zamanki tarihi görünümüne kavuşturmuştuk. Sonrasında bu noktayı LED lambalarla aydınlatarak akşamları da hoş bir görünüm kazandırmıştık. Bu çalışmamızda diğer çalışmalarımız gibi vatandaşlarımızın beğenisini topladı. Ekiplerimizle şuan bu noktada yoğun şekilde kullanılan çeşmemizin su gideri yakınındaki meskenleri sıkıntıya sokmasın diye PVC borularla yeni atık su hattı yapmak üzere çalışmalara başladık" dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
RamazanIftar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
dikilitaş sakini 6 yıl önce

belediye başkanı geçen sene restoresi yapılan dikili taş çeşmesi yenilenirken atık su gideri niçin yapılmadı acaba ? o zaman çevresinde evler yokmuy du yada belediyede mimar mühendis kalmadı. yoldan gelen geçen çeşmeden su içiyor kavşak suyu diye öğrenciler su dolduruyor içme suyu diye hiç düşündünüz mü neden içme suyu yapmadık diye vallahi gülünecek işleriniz var vatandaşı kandırmayın

Avatar
meraklı bartınlı 6 yıl önce

kimin parasıyla verildi bu iftar? belediyemi ? yoksa başkanın kendi parasıylamı?

Avatar
halktan bir gariban 6 yıl önce

yapmayın beyler,,iftar veriyorsunuz güzelde..iftarda bu kadar uzun konuşma yapıp siyaset,reklam yapılmaz ki..günün anlam ve önemi ortadan kalkıyor böylece..

Avatar
merakli 6 yıl önce

Akp yi sorgula birde

Avatar
fahri başkan 6 yıl önce

dikilataş sakini. başkanın aklına ancak bu sene geldi. 10 sene sonra da su sorununu çözecek. acele etmeyin..

Avatar
hem ye hem de eleştir..afiyet olsun.. @halktan bir gariban 6 yıl önce

o yemeğe teşrif etmişsiniz belli..peki yemek yerken iyi de konuşmadan niye rahatsız oldunuz ki?madem eleştirecektiniz ya da eleştirmek için gittiniz o zaman sizin niyetiniz de farklı amacını aşmış çünkü..tamam onu da geçtim bu kadar rahatsız olacaktınız madem neden kalkıp gitmediniz..zorla mı dinlettiler? çoğumuz garibanız bu arada gittikçe de garbanlaşıyoruz da allah akıl fikir konusunda fakir yapmasın bizi..

Avatar
halktan bir gariban 6 yıl önce

o yemeğe adım atmadım atmamda..benim ihtiyacım yok çok şükür...iftarda yaptığı konuşma haberde var yukarıda ,,iyi okumanı tavsiye ederim...cahillik ne diyeyim..

Avatar
dikili tas sakiniyim 6 yıl önce

Ezbere konusma dikili tas sakini..