Akın: Halk gerçekleri görüyor

Bartın Belediye Başkanı Cemal AKIN'ın basın açıklaması:

Son günlerde Bartın'daki doğal gaz ve belediyemiz çalışmalarını gölgelemeye çalışılan beyanatlar verilmekte, yapılan çalışmaları görmezden gelmeye ve küçümsemeye yönelik bu beyanatlar halkımızdan da büyük tepki toplamaktadır.

Bartın Belediyesi; 29 Aralık 2010 tarihinde olağanüstü meclis toplantısı yaparak tüm meclis üyelerinin oy birliği ile Bartın'a doğal gaz gelmesi ve EPDK'ya talebin gönderilmesi için karar almıştır. Belediye Meclislerinin karar almadığı hiçbir kente doğal gaz gelme şansı yoktur. Bartın Belediyesi, Bartın'da hava kirliliğini en aza indirmek için, alacağı tüm tepkileri de göğüsleyerek bir karar almıştır. Doğal gaz çalışması yapılırken takdir edilir ki borular havadan değil, belli teknik kurallar ile yerin altından döşenmektedir. Hala daha doğal gaz hattının yerin altından geçeceğini bilmeyen zihniyetler var ki, hemen tenkitlere başlamıştır.

Bartın Belediyesi ilgili firma ile belli bir plan ve program dahilinde çalışmaktadır. Tamamen belediyemizin verdiği güzergahlarda, belediyemizin elemanlarının kontrolünde doğal gaz çalışması sürmektedir. Hızlı bir başlangıç yapılmış ve hızlı başlangıç devam etmektedir. Gölbucağı ve Asma Bölgesi'nde çelik borular geçirilmiş, abone bağlantıları yapılmıştır. Belediyemiz bu güzergahlarda bozulan yolları yama yapmayarak, 2,5 milyon (trilyon) liralık yeni yollar halinde halkın istifadesine sunmuştur. Gölbucağı Bölgesi'nde çalışmalar aralıksız devam etmektedir.

Ayrıca diğer yerler olan Kız Meslek Lisesi-Kemerköprü, Kemerköprü-Sıtmayanı alt, üst ve Yukarı Sokaklar ile ara caddelere, Karaköy Mahallesi ve doğal gaz hattının geldiği Ağdacı Mahallesi'ne kadar ulaşılmış, şu an çelik borular konulmuştur. Burada henüz abone bağlantıları yapılmamıştır. Abone bağlantısı ve test süreci tamamlanmadan yol yapılamaz. Bunu bilmeyenler varsa, öğrenmelidir.
Doğal gazın girdiği güzergah 15 bin metre uzunluğundadır. Bu hatlarda elektrik, telefon, kanalizasyon, şebeke ve kavşak suyu hatları yapılmakta, alt yapı sorunu kalmadan yol çalışmasına başlanmaktadır. Belediyemiz halkımızın ödediği vergiler ile oluşan bütçemizi çarçur etmeden hareket etmekte, daima planlı çalışma yürütmektedir. Ne yazık ki hala daha bakıp da göremeyenler, siyaset için konuşanlar vardır. Bu kişiler halkımızın doğal gaz ve yol çalışmaları sırasında gerek belediye ekiplerimize, gerek doğal gaz ekiplerine gösterdiği ilgi ve şükran duygularını görseler bu şekilde beyanat vermekten imtina ederlerdi. Halkın içine girmeden, masa başında yapılan yorum ve eleştiriler, halkımızın gerçek gündemi ve söylemi değildir.

Biz halkımızın istemediği hiçbir şey yapmayız. Halkımıza hiç yalan söylemeyiz. Bartınımızı daha güzel, daha modern, daha temiz, daha iyi şartlarda halkımızın yaşaması için belediye olarak çalışmalara devam edeceğiz.

Ayrıca doğal gaz çalışmaları sırasında belediyemiz ile koordinasyonu ve titiz çalışmayı sürdüren Akmercan firmasının tüm yetkililerine de teşekkür ediyorum.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
necip kara 7 yıl önce

sayın başkan,, yılmaz tunç toki köprüsünün parası hazır diyor,,,,sen diyorsun doğal gaz,,gölbucağı,,yeraltı,falan filan,,demekki söyledikleri doğruymuş......

Avatar
Toki-Gölbucak 7 yıl önce

sayın başkan. çalışmalarınız güzel olmasına güzel lakin toki köprüsü hakkında bir çift laf neden etmiyorsunuz.. toki köprüsü parası bir yıl önce gelmiş, belediyeniz bir yıldır toki köprüsünün nerede yapılacağını açıklayamıyor... sayın başkan, toki köprüsü nereye yapılacak.

Avatar
tokili 7 yıl önce

Sayın Başkan, halkın istemediği hiçbirşeyi yapmayız diyorsun ama istediği şeyleri de yapmıyorsunuz. TOKİ köprüsünde belediye olarak - eksi puan hanenize yazıldı. Bundan sonra ağzınızla kuş tutsanız fayda vermez.

Avatar
Necmi k... 7 yıl önce

Sayın Başkan, Atalarımız"sükut ikrardan gelir" demişler.Toki köprüsü ile ilgili bir açıklama yapmayınca,gecikmenin sizden kaynaklandığı anlaşılmaktadır.Bunun faturası sonunda sana kesilir.sayılı gün çabuk biter elini çabuk tut tuzağı boz.seni sevviyoruz başarılar dilerim N.k

Avatar
Doktor 7 yıl önce

Başkan senin zamanında yapılan kaçak yapıların sayısını ve bu yapılanları yanyana koysalar 3 toki köprüsü yapılır.hemen belediyenin arkasında çevre yolunun yanında olan aydın kent önüne yapılan kaçak sundurmayı görmemen imkansız zaten siz yap kardeş sorunolmaz yalnız seçimlerde bize oy ver herşeyden, kanun nizamiyeden muafsınız havasıyla yaşamıyormusunuz sayın başkan NEREYE KADAR!!!!YAZIK BARTINIMIZA YAZIK yurt dışına gidiyorsun oralarda birazda şehircilik gör hoyhoyculuk yapma!!!!!

Avatar
Tokideki vatandaş 7 yıl önce

Belediye meclisinin kara almadığı hiçbir yere doğal gaz verilemez diyorsun.Sen hiçbir belediyenin doğalgaz GELMESİN diye karar alabildiğini gördün,mü,kendi kendine ne kadar hatalı konuştuğunun farkındamısın,her ne kadar seçilmiş olsan da yasalar uymak zorunda olduğunu unutma,Toki köprüsü yeri için derhal gereğini yapmalısın.

Avatar
uzman doktor 7 yıl önce

bir konuda bilgin olupda açıklamazsanız müfterisiniz beyfendi.

Avatar
muhammet karaca 7 yıl önce

son dönem gördüğümüz çamur at izi kalsın politikalarına uygun bir siyaset izleyen sayın tunç bir kampanyayı daha başlattı. bartın ı bilmez bartınlıyı bilmez ama helal olsun kendi çocuğunuz olan cemal akın ı harcamak için açılan kampanyaya alet olma bartın