Aladağ'da Şenlik Var
ALADAĞ'DA ŞENLİK VAR foto

Bartın Belediyesi tarafından Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde mahallelerde gerçekleştirilen "Mahallede Şenlik Var"  isimli etkinlikler sürüyor. Son olarak Aladağ Mahallesi'nde gerçekleşen etkinlik kapsamında Hacivat - Karagöz, Durgadun Abla oyunları ve Türk Halk Müziği Konseri gerçekleşti. Çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinliğe çocuklarda yoğun katılım ve ilgi gösterdiler. Etkinliklerle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın mahallelerin alt yapı üst yapı gibi tüm gereksinimlerinin karşılanması  ve çevre düzenleme çalışmalarıyla birlikte sosyal etkinliklerle de halkın ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri vermeye devam ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak sosyal kültürel ve sanatsal etkinliklerinde belediye hizmeti olduğu bilinciyle gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizi bu yıl mahalle mahalle düzenleyerek vatandaşın ayağına getiriyoruz. Dün akşamda Aladağ Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlarımızın istifadesine sunduğumuz etkinliklerimiz kapsamında Hacivat Karagöz orta oyunu, Durgadun Abla oyunu ve Türk Halk Müziği konseri gerçekleştirdik. Etkinliklerimizi tüm mahallelerimizde düzenleyerek halkımızın istifadesine sunmaya devam edeceğiz" dedi.

ÇEVRE GÜZELLEŞTİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
foto

Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler kent merkezinde bulunan refüjlerde ve ihtiyaç duyulan alanlarda çimlendirme ve çiçeklendirme yapmak üzere tesviye çalışması yapıyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Yalı, Gölbucağı ve Çatmaca mevkiinde devam eden refüj ve alanlardaki düzenleme çalışmalarıyla kente hoş bir görünüm kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Park ve Bahçeler Müdürlüğü'müze bağlı ekiplerle çevre düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarımız hızla devam ediyor. Şimdide ekiplerimiz bu çerçevede yeşillendirme ve çiçeklendirme çalışması yapmak üzere refüjleri ve düzenlenmesine ihtiyaç duyulan alanları tesviye ediyor. Ayrıca uygun alanlara uygulamak üzere yeni projeler üzerinde çalışıyor daha güzel bir çevre için ne lazımsa yapıyoruz" dedi.

BAŞKAN YOL HİZMETİYLE VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ foto

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Çaydüzü Mahallesi'nde ki yol düzenleme çalışmalarını incelerken vatandaşlarla sohbet etti. Sohbetlerde Yukarı Sokak'ta yaşayan vatandaşlar Belediye Başkanı Cemal  Akın'a sıcak asfaltla düzenlenen yollardan dolayı duydukları memnuniyeti ifade edip  teşekkür ettiler. Başkan Akın ise konuşmasında bu hizmetle Çaydüzü Yukarı Sokak'ta yaşayan vatandaşları kışın çamurdan yazın tozdan kurtarmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Akın konuşmasında "Mahallelerimize hizmetlerimizi götürüp vatandaşlarımızın memnuniyetini görmek bizim için paha biçilemez bir mutluluk. Buradaki 1 km uzunluktaki yolu kışın çamurlu yazın tozlu halinden kurtarmak ve uzun yıllar sorunsuz şekilde ulaşım hizmeti vermesini sağlamak için iş makinelerimizle tesviye edip  alt yapısını sathi asfaltla hazırladıktan sonra sıcak asfalt ile düzenledik. Göreve başladığımız günden bu güne kadar gece gündüz durmadan çalışarak oluşturduğumuz hizmet yağmurumuzdan tüm mahallelerimizin kesintisiz şekilde istifade etmesini sağlamaya devam ediyoruz" dedi.

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN'DAN ZİYARET foto

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Ekşioğlu Yapı sahibi Bülent Ekşi'yi ziyaret etti. İş adamı Bülent Ekşiyi ofisindeki çalışma ortamında ziyaret eden Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi. Ekşi ise Başkan Akın'a ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifad ederek kente kazandırdığı hizmetler dolayısıyla kutladı. Akın açıklamasında "Belediye olarak sürekli halkın içinde olmakla beraber, halka en güzel şekilde hizmet vermek için kentteki tüm kurum, kuruluş, esnaf ve iş adamlarıyla görüş alışverişi halindeyiz. Ayrıca kentteki tüm iş adamı ve esnaflarımıza çalışmalarında yardımcı olabileceğimiz noktalarda ve üzerimize düşen konularda gerekeni yapıyoruz. Bundan sonrada aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum" dedi.

PROJE ORTAKLARI BARTIN BELEDİYESİ'NDE
foto

Belediye Başkanı Cemal Akın Grundtvig Öğrenme Ortaklığı kapsamında Farklı Tatlar Projesi için Danimarka ve Polonya'dan gelen temsilcilerle toplantıda bir araya geldi.  Belediye'nin ev sahipliğinde Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Arınan, Bartın AB Ofisi görevlisi şef Mustafa Bulut, Bartın Valiliği AB Proje koordinatörü Cevdet Duran ve 4 Danimarkalı ve 1 Polonyalı temsilci  katıldı. Bartın Beldiye Başkanı Cemal Akın toplantıda yaptığı konuşmada yabancı konuklara böyle bir projenin içinde bulunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek Bartın hakkında bilgiler verdi. Akın konuşmasında "Kentimize hoş geldiniz. Bartın, Karadeniz Bölgesi'nin batı bölümünde yer alan bölgenin incisi konumunda bir ildir. Şehrin içinden geçen Bartın Çayı'ndan denize gemiyle gidilebilmekte ve bu çay Türkiye'de deniz trafiğine uygun tek çay olma özelliğine sahiptir. 3 bin yıllık bir geçmişe sahip Bartın Çayı'na eskiden Parthenius deniliyormuş. Çayın kıyısında kurulan şehre ise Parthenia adı verilmiş. Bu isim zamanla Bartın'a dönüşmüş. Umarım kentimizi beğenmişsinizdir. Belediye olarak Grundtvig öğrenme ortaklığı kapsamında Farklı Tadlar Projesi içinde bulunmak ve üçüncüsü Bartın'ımızda düzenlenen bu buluşmaya ev sahipliği yapmaktan onur duyduk. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum" dedi. Toplantı sonunda yabancı konuklar ve Belediye Başkanı Cemal Akın karşılıklı hediye sunumunda bulundular. Proje ortaklarının Bartın'daki faaliyetleri Belediye Yöresel Yemek Evi'nde gerçekleşecek Workshop çalışması ile devam edecek.

TİCARET LİSESİ MÜDÜRÜ'NDEN ZİYARET foto

Bartın Ticaret Meslek Lisesi İdareci ve öğretmenleri Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret ettiler. Ziyarette Okul Müdürü Yeşim Önür ile öğretmenler Mehmet Altun ve Ufuk Melan  yer aldı. Makam odasında gerçekleşen ziyaret karşılıklı sohbet ve görüş alışverişi şeklinde sürdü. Okul Müdürü Yeşim Önür yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Cemal Akına eğitime verdiği hizmetler dolayısıyla teşekkür ederek çeşitli talep ve önerilerini iletti. Akın ise yaptığı konuşmada ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek her fırsatta eğitimi desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Akın konuşmasında "Belediye olarak okullarımızın çeşitli gereksinimlerini karşılayarak belediye hizmetlerimizden istifade etmelerini sağlıyoruz. Bahçelerin sıcak asfaltla düzenlenmesi, oturma guruplarının yerleştirilmesi, spor alanlarının oluşturulması, yollarının düzenlenmesi ve alt yapıda meydana gelen sıkıntıların ortadan kaldırılması bu hizmetlerimizden bazıları. Bundan sonrada her fırsatta eğitime destek vermeye devam edeceğiz" dedi.

BOLU TSE MÜDÜRÜ'NDEN CEMAL AKIN'A ZİYARET foto

Bolu Türk Standartları Enstitüsü Müdürü Mithat Yılmaz Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Başkan Akın'ın makam odasında gerçekleşen ziyaret samimi bir sohbet ortamında bilgi alışverişi şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın Müdür Mithat Yılmaz'a ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi. Akın açıklamasında "Nazik ziyaretinizle bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ederim. TSE Ülkemizde ticareti kolaylaştırmak ve toplumun yaşam düzeyini yükseltmek için; standardizasyon, uygunluk değerlendirme, deney ve ölçümleme faaliyetlerini tarafsız, bağımsız, etkin ve güvenilir olarak sağlamak gibi önemli bir görevi üstlenmiştir. Belediye olarak çalışmalarınızla ilgili üzerimize düşen konularda gerekeni yapmaya hazırız. Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum" dedi.

BAŞKAN GALLA PAZARINI GEZDİ foto

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Galla Pazarı'nı gezerek pazarcılarla ve vatandaşlarla sohbet etti. Bartınlı hanımların bahçelerinde yetiştirdiği organik meyve ve sebzeleri pazarladıkları Bartın'ın meşhur Galla Pazarı'nda  hanımlarla sohbet ederek taleplerini dinleyen Belediye Başkanı Cemal Akın pazaryerindeki pazarcıları bir bir ziyaret edip hatırlarını sordu. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada Belediye Kapalı Oto Parkı'nda bayanların yetiştirdikleri sebze ve meyveleri huzurla pazarlayabilecekleri bir ortam oluşturduklarını söyledi. Akın açıklamasında "Bartın'ın, çevre İllerce de bilinen bu meşhur pazaryerinde hanımlarımız kendi yetiştirdikleri sebze ve meyveleri pazarlayıp ev ekonomilerine katkıda bulunmaktalar. Belediye olarak kapalı oto parkımızı Salı ve Cuma günleri bu hizmet için tahsis ederek hem pazarcılara hem de vatandaşlarımıza kolaylık sağlamış oluyoruz" dedi.

RENKLİ BASKI ASFALT ÇALIŞMASI GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR
foto

Bartın Belediyesi'nin Davut Fırıncıoğlu Caddesi'ni yeniden  dizayn edilmesi için hazırlanan proje çerçevesinde yürütülen renkli desenli baskı asfalt çalışmaları gece geç vakitlere kadar sürdü. Gece gündüz hızla devam eden çalışmaları yakından takip eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın yoldaki desenli baskı asfalt çalışmalarının en kısa zamanda tamamlanıp renklendirme çalışmalarına başlanacağını söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak Bartın'ın en güzel caddesi olarak düzenlemekte olduğumuz Davut Fırıncıoğlu Caddesi'ndeki üst yapı çalışmalarımız hızla devam ediyor. Ekiplerimiz sabah başlayan çalışmalara gece geç vakitlere kadar devam ederek caddenin önemli bir bölümünü desenli baskı asfalt ile düzenledi. Bu çalışmanın hemen peşinden yolu renklendirme işlemine geçilecek. Kaldırım düzenleme çalışmalarının da bitme aşamasında olduğu caddemizi bir sonraki aşamada modern aydınlatmalar ve dekoratif kent mobilyalarıyla donatacağız" dedi.

FARKLI TATLAR PROJESİ İÇİN  "WORK SHOP" ETKİNLİĞİ YAPILDI
foto

Bartın Belediyesi Grundtvig Öğrenme Ortaklığı kapsamında Farklı Tatlar Projesi için Yöresel Yemek Evinde Workshop etkinliği yapıldı. Etkinlik kapsamında 4'ü Danimarka'dan 1'i Polonya'dan 5 temsilci Bartın'a özgü yöresel yemeklerle tanıştı.      Proje'nin ikinci gününde yaprak sarma saran ve maydanoz köftesi yoğuran temsilciler ayrıca Şeftali reçeli de yaptı. Etkinlikle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın proje kapsamında Bartın'a gelen yabancı konukların ilimiz yöresel mutfağının ayrıntılarını ,yemek ve tatlı çeşitlerini görüp pişirme yöntemleri hakkında bilgilendirildiklerini  söyledi. Akın açıklamasında "Proje kapsamında "Work Shop" uygulaması adı altında yapılan etkinlik ile Avrupalı konuklarımız yöresel yemeklerimizin yapılışını uygulamalı olarak görme fırsatı buldu. Bu şekilde Bartın'ımızı yemek kültürüyle de tanıtmış oluyoruz" dedi.  Danimarka ve Polonya'dan gelen temsilciler ise etkinlik esnasında yaptıkları konuşmada hem proje kapsamında destekleri hem de gösterilen sıcak ilgi ve misafirperverlikten dolayı çok memnun kaldıklarını dile getirerek Bartın Belediye'sine teşekkür ettiler.

BAŞKAN DEMİRCİLER MAHALLESİ MUHTARI'NI ZİYARET ETTİ foto

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Demirciler Mahallesi Muhtarı Ersin Çakmak'ı ziyaret etti. Muhtarın Kasaplar arasındaki işyeri ve bürosunda karşılıklı sohbet şeklinde gerçekleşen  ziyarette Belediye Başkanı Cemal Akın Muhtar Ersin Çakmak'a mahallenin ihtiyaçlarını sorarak devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Çakmak ise konuşmasında Başkan Akın'a ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek kente kazandırdığı hizmetler dolayısıyla teşekkür etti. Belediye Başkanı Cemal Akın konuşmasında "Göreve geldiğim günden beri  mahalle muhtarlarımızla her fırsatta bir araya gelip talep ve önerilerini alıyorum.  Gerek telefonla gerekse karşılıklı ziyaretlerle kurduğumuz sıkı iletişim ile mahallelerimizin ihtiyaçlarını süratle ve en etkili şekilde karşılıyoruz" dedi.

BAŞKAN AÇILIŞA KATILDI
foto

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Tatlıses Çiğ Köfte isimli işyeri açılışına katıldı. Kasaplar Sokak'da hizmete giren Yüksel Şenel'e ait Tatlıses Çiğköftenin açılış törenine katılan Belediye Başkanı Cemal Akın işyerinin sahibi ve çalışanlarına bereketli kazançlar getirmesini diledi. Akın açılışla ilgili açıklamasında  "Bir işyerimizin daha açılışında iş yeri sahibi ve çalışanlarının mutluluğunu paylaştık. İşletme sahibi Yüksel Şenel'e ticaret hayatında başarılar diliyor çalışanlarına ve kendisine bereketli kazançlar getirmesini diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.