Alt yapı ekipleri mesken mesken geziyor
BELEDİYE ALT YAPI EKİPLERİ MESKEN MESKEN GEZİYOR

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın'ın talimatı ile alt yapı sorunu yaşanan tüm noktalara süratle müdahale eden ekipler mahallerde ki meskenlerin alt yapı sıkıntılarını çözmeye devam ediyor. Ekipler son olarak Esentepe Mahallesi'nde bir apartmanın kanalizasyon bağlantısında yaşanan tıkanıklığa müdahale ettiler.  Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, temizlik vb. malzemeler, inşaat malzemeleri ve benzeri sebeplerden dolayı oluşan tıkanıklıklar yüzünden bina giderlerinin kanalizasyon hattına ulaşamaması üzerine vatandaşlar sıkıntı yaşamasın diye ekipleri süratle sorunlu noktalara sevk ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak her gün tüm ekiplerimizi mahallelerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda görevlendirip tüm hizmetlerimizi kent geneline kesintisiz şekilde yayarak çalışmaya devam ediyoruz .Aynı şekilde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan tıkanıklıklar dolayısıyla vatandaşlarımız sıkıntı yaşamasın diye gerek vidanjör yardımıyla gerekse işçilerimizle sorunlu noktalara hızla müdahale ediyoruz. Tüm alt yapı ve üst yapı ekiplerimizle gece gündüz vatandaşlarımızın emrine amadeyiz" dedi.

165.SOKAK'TA ÜST YAPI VE ALT YAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR


Kırtepe Mahallesi'ni Yalı mevkiine bağlayan 165.Sokak'ta Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları yaparken  Su İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler eski ve hasarlı su borularını bakımdan geçiriyor. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışma ile ilgili açıklamasında Caddelerde üst yapı düzenlemesi yapılmadan önce alt yapıda bulunan sorunlu ve hasarlı borularda bakım ve onarım çalışmaları yaptıklarını söyledi Akın açıklamasında "Belediye olarak tüm yol düzenleme çalışmalarımızı öncelikle o yolun alt yapı ihtiyaçlarının karşıladıktan sonra gerçekleştiriyoruz. Böylelikle düzenlenen yol sonradan yaşanabilecek alt yapı gereksinimleri dolayısıyla tekrar tekrar bozulmazken bütçemizde zayii olmamış oluyor. 165.Sokak'ta da böyle bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Burada da yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları yapılmadan hemen önce tüm alt yapı ihtiyaçlarını karşılıyoruz" dedi.

150.SOKAK YOLLARI ASFALTLANDI

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce 150.Sokak'ta yeni yerleşim alanlarına ulaşım sağlayan yollarda başlatılan asfalt hazırlıklarının tamamlanmasının ardından yolları sathi asfalt ile düzenlendi. Çalışmalarla ilgili açıklamasında inşaat çalışmaları dolayısıyla sorunlu yollara sahip 150.Sokak'ta bulunan yeni yerleşim alanlarına vatandaşların sıkıntı yaşamadan ulaşabilmesi için yolları tesviye ederek süratle sathi asfalt ile düzenlediklerini söyledi. Belediye Başkanı Cemal Akın "150.Sokak'ta bulunan bu yeni yerleşim alanında, belli noktalarda devam eden inşaat çalışmaları dolayısıyla daha önce vatandaşlarımız sıkıntı yaşamasın diye sık sık fuller malzemelerle tesviye çalışmaları yaparak yolları ulaşıma elverişli halde tutmuştuk.  Geçtiğimiz günlerde buradaki yol ihtiyacını uzun ömürlü olacak şekilde karşılamak üzere hazırlıklara başladık. Şimdide süratle tamamladığımız zemin hazırlıklarının peşinden yolları sathi asfalt ile düzenleyerek vatandaşlarımızın hizmetine açtık" dedi.

BAŞKAN BAKKAL VE KAHVECİLERLE İFTARDA BULUŞTU


Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kentte bulunan tüm bakkal, bayii ve kahveci esnafı ile bir araya geldi.  Bakkallar ve Bayiler Odası'na bağlı tüm işletmeciler ve Kahveciler Odası'na bağlı tüm kahveci esnaflarının katıldığı Belediye Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar yemeğinde  Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin, MHP İl Başkanı Sezai Bilgin, MHP İl Başkan Yardımcısı Ercüment Özçelik, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı İsmet Fındık, Kahveciler Odası Başkanı Turan Karayel, çok sayıda bakkal, bayii işletmecisi ve kahveci esnafı aileleriyle birlikte hazır bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada Belediye olarak tüm odalarla dayanışma içerisinde çalıştıklarını ve birlik beraberlik duygularını pekiştirmek için toplantılar düzenlediklerini belirterek bundan sonrada aynı şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi. İftara katılan Bakkal ve Bayiler Odası ile Kahveciler Odası başkanları ve üyelerine hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında belediye hizmetleriyle ilgili bilgilerde veren Başkan Akın, "Değerli Bakkal ve Bayiler Odası ve Kahveciler Odası başkanlarımız ve üyeleri, saygı değer beyefendiler ve hanım efendiler  hoş geldiniz.  Bende esnaflıktan gelen birisiyim. Bu gün iftar vesilesi ile birlik beraberliğimizi pekiştirelim istedik. Katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Göreve gelmeden önce 40 Söz vermiştik 38'ini gerçekleştirdik. İlave olarak bir 25 söz daha verdik ve onlarında 18'ini yerine getirdik. Çalışmalarımız devam ediyor. Hava kirliliği konusunda doğal gaz çalışmaları yapılıyor.  Fakat yaparken de kolay olmuyor. Önce yıkılıyor sonra yapılıyor. Belediye başkanları seçim sath-ı maili içerisinde alt yapıya girmezler ama biz zor olanı seçtik. Bunu yapmazsak sıkıntı olur. Bartın'ın buna ihtiyacı var dedik. Herkese tekrar teşekkürlerimi sunuyor, huzurlu, sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyorum.  Ramazanı Şerifiniz mübarek olsun" dedi.

BELEDİYE YENİ YERLEŞİM ALANLARI İÇİN YOL DÜZENLEMEYE DEVAM EDİYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yol düzenleme çalışmalarına Eski Hastane Caddesi'nde devam ediyor. Cumhuriyet Mahallesi'ne bağlı Eski Hastane Caddesi'nde yeni yapılan binalardan oluşan yerleşim alanlarının yol ihtiyacı için başlatılan zemin tesviye çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, zemine fuller malzemelerin serilerek sıkılaştırıldıktan sonra yolun sathi asfalt ile kaplanarak düzenleneceğini söyledi. Akın açıklamasında "Ekiplerimizi hızla hizmetlerimize ihtiyaç duyulan yerlere sevk etmeye devam ediyoruz. Şuan Eski Hastane Caddesi'nde bulunan yeni binalara sıkıntısız ulaşım sağlanması amacıyla iş makinelerimiz ile fuller malzemeler sererek zemin sıkılaştırma çalışmaları yapıyoruz. Çalışmalar tamamlandığında bu yolumuzu da sathi asfaltla kaplayıp en güzel şekilde düzenleyerek burada yaşayan vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız" dedi.

BAŞKAN ESNAF ZİYARETLERİNDE BULUNDU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Yalı Mevkii'nde yapımına başlanan Yaşam Merkezi İnşaatı çevresinde bulunan esnafları ziyaret etti. Esnaf ziyaretleri esnasında yolda karşılaştığı vatandaşları da selamlayarak hatırlarını soran Belediye Başkanı Cemal Akın, esnaflarla sohbet ederek görüş alışverişlerinde bulundu. Başkan Akın yaptığı açıklamada, her fırsatta halkın içinde olduğunu sık sık esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek görüş alışverişlerinde bulunduğunu söyledi. Akın açıklamasında "Her zaman halk ile iç içeyim. Göreve başladığım günden beri vatandaşların belediyemize gelmesini beklemeden onları evlerinde veya işyerlerinde ziyaret ederek sıkıntılarını dinliyor, ihtiyaç duyulan hizmetleri anında veriyoruz. Tüm çalışmalarımızı ve projelerimizi bu şekilde, vatandaşlarımızla yaptığımız görüş alışverişleri ile, halkın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda hayata geçiriyoruz" dedi.

BARTIN BELEDİYESİ HAŞERELERE AMAN VERMİYOR


Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, halk sağlığını tehdit eden sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Mahallelerde ve İnkumu tatil beldesinde devam eden çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, etkili bir mücadele için haşerelerin ilaçlanmasına henüz larva dönemindeyken başladıklarını söyledi.    Belediye Başkanı Cemal Akın, "Vatandaşlarımız için sıkıntı oluşturan ve sağlık riski taşıyan haşerelere karşı, bu iş için görevlendirdiğimiz özel araçlarla kent merkezinde ve İnkumu tatil beldemizde çıkmaz sokaklar dâhil her yerde her akşam ilaçlama çalışmaları yapıyoruz.  Veteriner İşleri Müdürlüğü'müze bağlı ekiplerimizle aynı zamanda kara ve sivrisinekler henüz larva dönemindeyken ilaçlama yaparak çoğalmalarını önlüyoruz. Larva ilaçlama çalışmalarımıza haşereler için en uygun çoğalma ortamı olan dere kenarlarında, otluk, dikenlik, çalılık, ağaçlık ve benzeri noktalar da yoğunlaşarak devam ediyoruz. Kış'ın hemen bitiminde başlattığımız larva ilaçlamalarımız ve her akşam düzenli olarak yürüttüğümüz kokusuz ve dumansız ilaçlama çalışmalarımız yaz sonuna kadar devam edecek" dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.