Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor

BARTIN BELEDİYESİ DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARINA HIZ KAZANDIRIYOR

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Belediye olarak mahallelerde gerçekleşen tüm doğal gaz alt yapı çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve gerekli desteği vererek hız kazandırdıklarını söyledi. Ekiplerin son olarak Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı sokaklarda ve Belediye ile Valilik çevresinde de, birlikte ve koordineli şekilde çalıştığı görüldü. Akın yaptığı açıklamada belediye olarak kentin alt yapısında uzman personellerini doğal gaz ekipleriyle birlikte görevlendirerek doğal gaz çalışmalarına hız kazandırdıklarını ve yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçtiklerini söyledi. Akın açıklamasında, "Bartın Belediyesi olarak doğal gaz alt yapı çalışmalarını yakından takip etmeye devam ediyoruz. Bu çerçevede, Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı sokaklarımızda devam eden çalışmalara da kentin kanalizasyon ve su alt yapısında uzman personellerimizle eşlik ediyoruz. Bu şekilde bir taraftan doğal gaz çalışmalarına ivme kazandırırken bir taraftan da yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçiyoruz" dedi.

TARLA SOKAK'TA ALTYAPI SIKINTISI GİDERİLİYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı Tarla Sokak'ta yeni kanalizasyon hattı oluşturma çalışması yapıyor. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında burada tıkanıp arızaya sebep olmuş eski borları iptal ederek yeni dayanıklı korige borular kullanarak sorunu kalıcı şekilde çözeceklerini söyledi. Akın açıklamasında "Mahallelerimizde vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı Tarla Sokak'ta bir meskenin eskimiş ve hasara uğramış kanalizasyon hattında yaşanan deşarj sorununu da çözmek için korige borularla yeni hat oluşturmak üzere çalışma başlattık. Buradaki çalışmamızı da kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamasını önlemeyi amaçlıyoruz" dedi.

BAŞKAN CEMAL AKIN SANAYİDE HEM ZİYARET HEM İNCELEME YAPTI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın sanayi sitesinde hem incelemeler de bulundu hemde esnafları ziyaret etti. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında itfaiye binası temel atma töreni öncesinde alanda incelemelerde bulunduğunu belirterek bu arada esnafları da ziyaret edip bilgilendirerek görüş ve önerilerini dinlediğini ifade etti. Başkan Akın açıklamasında, "Yeni İtfaiye Binası Temel Atma Töreni öncesi Sanayi Sitesi esnaflarından Özkaymaklar Oto Tamir ve Rot Balans'ın sahipleri Yüksel Kaymakçı ve kardeşi Halil Kaymakçı'yı ziyaret ettim. Burada esnaf dostlarımızla sohbet edip görüş ve önerilerini aldıktan sonra ise yeni itfaiye binası inşaat alanında incelemelerde bulundu. Yeni itfaiye binamızın şimdiden memleketimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

BARTIN BELEDİYESİ'NDEN BİR BÜYÜK TAŞKIN TEDBİRİ DE ATATÜRK CADDESİ'NE

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Cumhuriyet Mahallesi'ne bağlı Atatürk Caddesi'nde sağanak yağışlar esnasında yaşanabilecek su baskınları ve taşkın risklerini önlemek için geniş alt yapı tedbirleri alıyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın alt yapısı ve üst yapısıyla sorunsuz ve daha yaşanabilir daha modern bir Bartın için gece gündüz demeden çalışarak hizmet vermeye devam ettiklerini belirterek Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşanan su baskını riskini ortadan kaldırmak için 600'lük borularla güçlü bir yağmur suyu hattı oluşturduklarını söyledi. Akın açıklamasında "Cumhuriyet Mahallesi'ne bağlı Atatürk Caddesi'nde yaşayan vatandaşlarımızın sağanak yağışlar esnasında meydana gelebilecek su baskınları dolayısıyla mağdur olmasını önlemek amacıyla 600'lük beton büzlerle yeni bir yağmur suyu hattı daha oluşturuyoruz. Bu hattımız 200 metre ilerideki ve çevresindeki tüm meskenlerin atık su ve yağmur suyu giderlerini rahatlatarak vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamasına engel olacak. Belediye olarak alt yapısı ve üst yapısıyla sorunsuz, daha yaşanabilir ve modern bir Bartın için gece gündüz demeden çalışıp kalıcı çözümler getirerek tüm gücümüzle hizmet vermeye devam ediyoruz" dedi.

ALADAĞ CADDESİ SİL BAŞTAN

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler doğal gaz alt yapı çalışmaları tamamlanan Aladağ Caddesi yol ve kaldırımlarını beton parke taşlarla yeniden düzenleme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ekipler Gölbucağı Mahallesi'ne bağlı Aladağ Caddesi yollarını eski ve hasarlı yapısını tamamen söktükten sonra düzenlemeye başlamıştı.  Aladağ Caddesi'nde gerçekleştirilen yol düzenleme çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın bu caddeyi de en kısa zamanda alt yapısı ve üst yapısıyla sorunsuz şekilde vatandaşların istifadesine sunacaklarını söyledi.  Akın açıklamasında, "Geçtiğimiz günlerde, Doğal gaz alt yapı çalışmalarının tamamlandığı Gölbucağı Mahallesi'ne bağlı Aladağ Caddesi yol ve kaldırımlarını da, eski ve hasar görmüş yapılarını tamamen söktükten sonra beton parke taş ve bordürlerle sil baştan yeniden düzenlemeye başlamıştık. Burada da alt yapı çalışmaları tamamlanan diğer cadde ve sokaklarımızda olduğu gibi, alt yapı sonrasında yaptığımız dolgu çalışmasının ardından, bir müddet zeminin çökme süresinin tamamlanmasını da bekledikten sonra çalışmalara başladık. Eski ve hasarlı yapıyı söktükten sonra ise fuller malzemelerle yeniden zemin tesviyesi yaparak yolu beton parke taşlarla düzenlemek üzere hazırladık. Aynı işlemleri yolun düzenlenme işlemi devam eden bölümlerinde ve kaldırımlarda da yapıyoruz. Çalışmalar tamamlandığında buradaki yol ve kaldırımlarımızı da en güzel şekilde vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız" dedi.

GAZHANE CADDESİ YOLLARI ASFALTLANDI

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Kırtepe Mahallesi'ne bağlı Gazhane Caddesi ve aynı cadde üzerinde bulunan Yaşam Tıp Merkezi yollarını sıcak asfaltla düzenledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın yolların doğal gaz alt yapı çalışmaları sonrasında hasara uğradığını belirterek alt yapı çalışmaları biten diğer yollar gibi bu yolları da en güzel şekilde düzenleyip ulaşıma elverişli hale getirdiklerini söyledi. Akın açıklamasında, " Gazhane Caddesi ve Yaşam Tıp Merkezi yollarının hasarlı noktalarını da sıcak asfaltla düzenleyerek sorunsuz hale getirdik. Belediye olarak mahallelerimizde doğal gaz alt yapı çalışmaları sonrasında hasar gören tüm yollarımızı aynı şekilde yol yapısına uygun beton veya asfalt malzemelerle düzenleyerek ulaşıma elverişli hale getiriyoruz. Çalışmalarımız buradan sonra da ihtiyaç duyulan her noktada devam edecek" dedi.

İTÜ ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN CEMAL AKIN'A ZİYARET

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)' den Bartın'a gelen öğretim üyeleri Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Ziyaret Başkan Akın'ın Makam odasında gerçekleşti. Karşılıklı bilgi alışverişi şeklinde süren ziyaret Akın ve öğretim görevlileri arasında samimi bir sohbet ortamında gerçekleşti. Belediye Başkanı Cemal Akın ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada belediye olarak eğitime her fırsatta gerekli desteği verdiklerini belirterek aynı zamanda proje ve bilgi alışverişi anlamında üniversitelerle de iletişim ve istişare halinde olduklarını söyledi. Akın açıklamasında, "İstanbul Teknik Üniversitesi'nden ilimize gelen öğretim üyeleri belediyemizi ziyaret etti. Belediye olarak eğitime her zaman destek veriyoruz. Üzerimize düşen her konuda gerekeni yapıyor bilgi ve proje anlamında da alışveriş içerisinde oluyoruz. Bu istişare ve iletişim hem öğrencilerin eğitimine hem de hizmetlerimize olumlu şekilde yansıyor" dedi.

YABANCI ÖĞRETMENLER BARTIN BELEDİYESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Bartın Belediyesi ile Kardeş Şehir olan Almanya'nın Lünen kentinden ve değişik ülkelerden ilimize gelen yabancı öğretmenler Bartın Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Cemal Akın yabancı öğretmenlerin oluşturduğu kafileyi Belediye Meclis Salonu'nda misafir ederek Bartın hakkında detaylı bilgiler verdi. Başkan Akın ziyaretle ilgili açıklamasında "Kardeş şehir Lünen ve çevresinden, Danimarka'dan, Kenya'dan ve İsviçre'den sosyal kültürel etkileşimlerde bulunmak üzere, çeşitli inceleme ve temaslar için ilimize gelen öğretmenlerden oluşan bir heyet belediyemizi ziyaret etti. Değerli misafirlerimizi Belediye Meclis Salonu'muzda ağırlayıp memleketimizle ilgili bilgilendirdim" dedi. Başkan Akın ziyaret sonunda misafirlerine el işi göz emeği geleneksel el sanatımız Bartın Tel Kırması ile işlenmiş tepsi hediye etti.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
belediye yetkilileri 4 yıl önce

şehrin merkezi yollar iki aydır patates tarlası belediye yetkilileri marketimden ha n otoya kadar gitsinler

Avatar
çukur 4 yıl önce

Bir doğalgaz çukuru üç ayda kspatilabiliyor. Diğer illere bakın utanin böyle bir şey söylemeye......