Bartın Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı
MECLİS TOPLANTISI ÖNCESİ ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNULDU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın yeni dönemin İlk Belediye Meclisi Toplantısı öncesinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Tüm Belediye Meclisi Üyelerinin hazır bulunduğu törende Başkan Akın tarafından Anıt‘a çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu. Başkan Akın konuyla ilgili açıklamasında „Bugün saat 11.00'da gerçekleşecek ilk Belediye Meclisi toplantımız öncesinde Cumhuriyet meydanında tören düzenleyerek Atatürk Anıtına Çelenk sunduk. Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızla, Ulu Önder Atatürk‘ün manevi huzurunda yaptığımız saygı duruşu ve okuduğumuz İstiklal Marşı‘mız sonrasında hep birlikte fotoğraf çektirdik. Bu töreni, daha önce, Meclis toplantımızın birinci gündem maddesi olarak belirlemiştik“ dedi.

BARTIN BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Bartın Belediye Meclisi’nin 30 Mart yerel seçimlerinden sonraki ilk toplantısı bu gün saat 11:00’da yapıldı. Belediye Meclis Salonu‘nda Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında gerçekleşen toplantıda Atatürk Anıtı‘na çelenk sunulmasına ilişkin gündem maddesi dışında 8 madde görüşülerek karara bağlandı.

Gündemin Atatürk’ün Manevi huzurunda saygı duruşu ve çelenk sunumuna ilişkin maddesi dışındaki ilk 3 maddesi gereğince kapalı oylama ile Meclis Başkan Vekilleri’nin, Katip Üyeleri’nin, Belediye Encümeni üyelerinin seçildiği toplantıda 5, 6,7, 8 ve 9 nolu gündem maddeleri kapsamında İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Mahalle ve Sokak İsimleri Tespit Komisyonu, Çevre ve Trafik Komisyonu ve Eğitim, Sosyal ve Kültürel İşler Komisyonu‘nda görev alacak üyeler seçildi.

Bu çerçevede, Belediye Meclisi’ne Başkan Vekillerinin seçilmesi için yapılan oylama neticesinde Hüseyin Fırıncıoğlu 24 oyla 1 .Başkan Vekili seçilirken Mehmet Sandıklı 23 oyla 2.Başkan Vekili seçildi.

Katip üyeleri seçimi neticesinde, Keramettin Şenkal ve Ahmet Kömeç 18 oyla Asil Katip Üyeliklerine seçilirken Ufuk Demir ve Çiğdem Bayraktar’da aynı sayıda oyla Yedek Katip Üyeleri oldular.

Belediye Encümeni‘ne üye seçimi için yapılan kapalı oylamada ise Şemsettin Çöme ve Necmi Balık 24 er oyla, Sinan Alp ise 23 oyla Encümen Üyeliği’ne seçildiler.

Komisyonlarda görev alacak Meclis üyelerinin seçimi ise şu şekilde sonuçlandı.

İmar Komisyonu’na Sinan Alp Hüseyin Gümüşdağ, Şemsettin Çöme, Cahit Kemik ve Kemal Çubukçuoğlu seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu’na Recep Çömlek, Necmi Balık, Kemal Gözen, İlker Camcı ve İlknur Erkan seçildi.

Mahalle ve Sokak İsimleri Tespit Komisyonu’na Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Semih Kaptan, Ufuk Demir, Osman Turna ve Turgut Albayrak seçildi.

Çevre ve Trafik Komisyonu’na Keramettin Şenkal, Çiğdem Bayraktar, Mehmet Sandıklı, Ferruh Harçvuran ve Necmi Ünlü seçilirken son olarak, Eğitim Sosyal ve Kültürel İşler Komisyonu’na Semih Kaptan, Çiğdem Bayraktar, Ahmet Kömeç, Yasemin Dora Kurtkaya ve Hüseyin Bankoğlu seçildi.

Karara bağlanan bu madddelerle ilk oturumu sona eren Bartın Belediye Meclisi 7 Mart Pazartesi günü saat 16:00’da ikinci oturum için tekrar toplanacak.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın yeni dönemin ilk Belediye Meclisi Toplantısı ile ilgili açıklamasında „Yeni dömemimizin İlk Belediye Meclisi Toplantısı'nı gerçekleştirerek Atatürk’ün Manevi huzurunda saygı duruşu ve çelenk sunumu ile birlikte toplam 9 maddeyi ele alıp karara bağladık. Bu çerçevede Başkan Vekillerimizi, Katip üyelerimizi, Encümen Üyelermizi ve komisyonlarımızda görev alacak arkadaşlarımızı seçmiş bulunmaktayız. Memleketimiz için hayırlı uğurlu olsun“dedi.

MECLİS GÜNDEMİ

1- Üyesi bulunduğumuz Tarihi Kentler Birliği’ ne katılmak üzere 1 asıl, 1 yedek üye belirlenmesi.

2- Üyesi bulunduğumuz Bartın Mahalli İdareler Birliği’ ne katılmak üzere 3 asıl, 1 yedek üye belirlenmesi.

3- 2013 yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi.

4- 2013 yılı Denetim Raporunun okunarak, bilgi verilmesi.

5- Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüslerine 5 adet hat ilave edilmesi talebinin görüşülmesi.

6- Gölbucağı Mahallesinde imar planındaki kat adetlerinin 5 kata çıkartılması talebinin görüşülmesi.

7- Kırtepe Mahallesi, tapuda 13 pafta, 176 ada, 5 parseldeki 02.01.2014 tarih 24 sayılı Meclis Kararı ile onanan plan değişikliğinin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün raporu gereğince yeniden görüşülmesi talebi.

8- Almanya’da gerçekleştirilecek olan programa katılmak ve Belediyecilik alanında inceleme, araştırma ve görüşmelerde bulunmak üzere Almanya görev gezisine katılma talebinin görüşülmesi.

9- Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluğunun Yunanistan’da düzenlenecek olan Festivale katılma talebinin görüşülmesi.

10- Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediyemiz Zabıta personeline 2014 yılı için ödenecek fazla mesai ücretinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

11- Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediyemiz İtfaiye Personeline 2014 yılı için ödenecek fazla mesai ücretinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

12- Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediyemiz memur personeline 2014 yılında yaptırılacak fazla çalışma saatlerinin görüşülmesi.

13- Mahalle ve Sokak İsimleri Tespit Komisyonuna havale edilen, Şiremirçavuş Mahallesine kayıtlı bulunan Siteler Sokak isminin Çınar Sokak olarak değiştirilmesi talebinin yeniden Mahalle ve Sokak İsimleri Tespit Komisyonunda görüşülmesi.

14- İmar Komisyonuna havale edilen, Tuna Mahallesi, tapuda 502 ada, 95 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede (a) ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebinin yeniden İmar Komisyonunda görüşülmesi.

15- İmar Komisyonuna havale edilen, Tuna Mahallesi, tapuda 502 ada, 95 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede (a) ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebinin yeniden İmar Komisyonunda görüşülmesi.

16- İmar Komisyonuna havale edilen, Gecen Köyü, tapuda E28c17a2d pafta, 129 ada, 41 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede A ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebinin yeniden İmar Komisyonunda görüşülmesi.

17- İmar Komisyonuna havale edilen, Balamba (Çaydüzü) Mahallesi, tapuda E28c13d1b pafta, 1383 ada, 1 ve 8 parsel nolu taşınmazların bitişiğindeki ekli folyede (a) ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebinin yeniden İmar Komisyonunda görüşülmesi.

18- İmar Komisyonuna havale edilen, Gölbucağı Mahallesi, tapuda 38/20L.IIC pafta, 874 ada, 19 parsel nolu taşınmaza bitişik, 874 ada, 114 parsel nolu 7,26 m2 yüzölçümlü Bartın Belediyesi adına kayıtlı taşınmazın satışı talebinin yeniden İmar Komisyonunda görüşülmesi.

19- İmar Komisyonuna havale edilen, Aladağ Mahallesi, tapuda E28c12d2a pafta, 742 ada, 46 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede (a) ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebinin yeniden İmar Komisyonunda görüşülmesi.

20- İmar Komisyonuna havale edilen, Aladağ Mahallesi, tapuda E28c12d2a pafta, 742 ada, 46 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede (a) ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebinin yeniden İmar Komisyonunda görüşülmesi.

21- İmar Komisyonuna havale edilen, Esentepe Mahallesi, tapuda 762 ada, 9-10-11-12 ve 13 parsel olan taşınmazların bulunduğu alanda plan değişikliği talebinin yeniden İmar Komisyonunda görüşülmesi.

22- İmar Komisyonuna havale edilen, Tuna Mahallesi, tapuda 33 pafta, 713 ada, 20 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede (a) ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebinin yeniden İmar Komisyonunda görüşülmesi.

23- İmar Komisyonuna havale edilen, Tuna Mahallesi, tapuda 33 pafta, 713 ada, 19 ve 24 parsel nolu taşınmazların bitişiğindeki ekli folyede (a) ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebinin yeniden İmar Komisyonunda görüşülmesi.

24- Belediyemizce yürütülmekte olan Grundtvig Öğrenme Ortaklığı projesi kapsamında Danimarka’ da gerçekleşecek program hakkında bilgi verilmesi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
metin 6 yıl önce

hayırlı olsun bende vatandas olarak kaldırımı isgal eden esnaftan şikayetciyim kaldırın sunları lütfen baskanım sayın meclis üyeleri.

Avatar
El ele gönül gönüle olun... 6 yıl önce

bartın halkı iktidarı muhalefeti sizlerden hizmet bekliyoruz. bir güç birlikteliğine gidilerek adayların bartın kamuoyuna sunduğu projelerin tamamı hayata geçirilmelidir.bartın ve çok değerli halkı hizmetlerin en iyisine layıktır. sağlık ve başarı sizlerle en güzel projeler bartınımızla hayat bulsun.

Avatar
gerçekçi @metin 6 yıl önce

hiç bekleme kardeşim,kaldırım işgal eden esnaftan oy aldılar,asla kaldıramazlar..kaldırım işgaline devam,

Avatar
imar 6 yıl önce

anlamadığım bu imar değişikliklerinin nedeni ne ?

Avatar
sahi @gerçekçi 6 yıl önce

başkan seçim vaatlerinde kaldırım işgallerine son vereceğiz diye birşey dedi mi???