Bartın Belediyesi'nden Organize Çalışma

BARTIN BELEDİYESİ'NDEN YENİ YERLEŞİM BİRİMLERİ İÇİN ORGANİZE ÇALIŞMA

Bartın Belediyesi kentte meydana gelen yeni yerleşim alanlarının da yaşayacak vatandaşların da tüm belediye hizmetlerinden kesintisiz ve sorunsuz şekilde faydalanması için organize çalışmalar gerçekleştiriyor. Yeni yerleşim alanları öncelikle doğal gaz alt yapı programında ise bu ihtiyacın ve yağmur suyu kanalizasyon ve şebeke suyu gibi tüm gereksinimlerini de bununla birlikte karşılanmasını sağlayan Bartın Belediyesi alt yapı çalışmalarının hemen peşinden üst yapı düzenlemeleri için kolları sıvıyor. Bartın Belediyesi bu kapsamda Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı 150.Cadde'de bulunan Elmas Center ve Duru Kent Sitesi çevrelerinde de alt yapıda ve üst yapıda düzenlenmesine ihtiyaç duyulan noktalara birçok birimle art arda müdahalelerin gerçekleştirildiği organize bir çalışma başlattı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında bir taraftan mahallelerdeki belediye hizmetlerinin kesintiye uğramadan sorunsuz şekilde sürmesi için düzenli olarak bakım ve onarım çalışmaları yaparken bir taraftan da yeni yerleşim birimlerinin de aynı hizmetlerden faydalanması için ne gerekirse yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında, "Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı 150.Cadde'de bulunan Akmazlar Elmas ve Duru Kent sitelerinin çevresinde ulaşım kolaylığı sağlamak üzere başlattığımız yeni yol açma, düzenleme ve tesviye çalışmaları devam ediyor. Bununla birlikte burada site çevresinde başlattığımız alt yapı, beton yol ve kaldırım düzenlemelerimiz de sürüyor. Belediye olarak bir taraftan mahallelerimizde vermekte olduğumuz mevcut belediye hizmetlerimizin kesintisiz şekilde sürmesi için ne gerekirse yaparken bir taraftan da aynı hizmetlerin yeni yerleşim birimlerinde verilebilmesi için doğal gaz ekipleriyle de koordineli şekilde Fen İşleri ve Su İşleri gibi alt yapı ve üst yapıda görevli birimlerimizi sevk ederek organize çalışmalar gerçekleştiriyoruz" dedi.

PEDALDAŞLARDAN CEMAL AKIN'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Ümit Bakay ile birlikte yardımcısı Ramazan Kılınç'da hazır bulundu. Dernek Başkanı Bakay yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı Cemal Akın'a bu yıl 2.si gerçekleştirilen Bartın Belediyesi Bisiklet Festivali dolayısıyla ve bisiklet severlere sağladığı destekler sebebiyle teşekkür etti. Belediye Başkanı Cemal Akın da konuşmasında bisiklet festivalini de gelenekselleştirerek her yıl düzenlemeyi amaçladıklarını belirterek kentteki tüm sivil toplum örgütlerine olduğu gibi pedaldaşlar bisiklet kulübü içinde belediyeyi ilgilendiren konulardaki talep ve ihtiyaçları çerçevesinde gerekli desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. Dernek Başkanı Akay ziyaret sonunda Başkan Akın'a bisiklet severlerin kullandığı tişört ve fular hediyelerini takdim ederek bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Belediye Başkanı Cemal Akın ziyaretle ilgili sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada ise, "Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Ümit Bakay yardımcısı Ramazan Kılınç ile birlikte, bu yıl 2.sini gerçekleştirdiğimiz Bisiklet Festivali ve desteklerimiz dolayısıyla teşekkür ziyaretinde bulundu. Bartın Belediyesi olarak bundan sonra da, imkânlarımız da elverdiği sürece, kentteki tüm sivil toplum örgütlerine üzerimize düşen konularda gerekli desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.

ESKİ BARTIN MİLLETVEKİLİ YAZICIOĞLU VE DERNEK BAŞKANINDAN ZİYARET

TBMM 20 ve 21. Dönem Bartın Milletvekili Cafer Tufan Yazıcıoğlu ve Bartın Emekliler Derneği Başkanı Ali Kalaycı Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Başkan Akın'ın makam odasında gerçekleşen ziyaret karşılıklı fikir alışverişi şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında Yazıcıoğlu'na milletvekilliği dönemlerinde memlekete kazandırdığı hizmetler dolayısıyla teşekkür etti. Konuşmasında ayrıca Emekliler Derneği'ne de kentteki tüm sivil toplum örgütlerine olduğu gibi belediyeyi ilgilendiren konulardaki ihtiyaçları ve imkânlar ölçüsünde gerekli desteği vermeye hazır olduklarını belirten Belediye Başkanı Cemal Akın Belediye Başkan Vekilleri, yardımcıları, meclis üyeleri ve tüm birimleriyle her zaman emirlerine amade olduklarını söyledi.

TUNA MAHALLESİ'NDE ALT YAPI SONRASI YOL İYİLEŞTİRMELERİ YAPILDI

Bartın Belediyesi mahallelerde gerçekleşen doğal gaz alt yapı çalışmaları dolayısıyla ulaşımda yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçmek için yol iyileştirme çalışmaları yapmaya devam ediyor. Ekipler bu çerçevede Tuna Mahallesi'ne bağlı Ateş Değirmeni Sokak ve çevresindeki yollarda fuller malzemeler ve iş makineleri yardımıyla yol iyileştirme çalışmaları yaptı. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın doğal gaz alt yapı çalışmaları diğer ihtiyaçların karşılanmasına engel teşkil etmesin ve ulaşım sıkıntısı yaşanmasın diye doğal gaz ekipleriyle koordineli şekilde çalışarak ne gerekirse yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında, "Tuna Mahallesinde doğal gaz ana hatları tamamlanmış fakat mesken bağlantıları oluşturma çalışmaları devam eden Ateş Değirmeni Sokak ve çevresindeki yollarımızda alt yapı faaliyetleri tamamlanana kadar vatandaşlarımız ulaşım sıkıntısı yaşamasın diye fuller malzemelerle yol iyileştirme çalışmaları yapıyoruz. Yol iyileştirme çalışmalarımız aynı zamanda yolda bir süre sonra kalıcı düzenlemeler yapılabilmesine de olanak sağlamak üzere zemin oturma süresini de hızlandırmaktadır. Bu sebeple düzenlenecek yollar programımızdaki tüm yollarımızı ilk etapta bu şekilde hazır hale getiriyoruz. Böylelikle yol tamamen hazır olana kadar vatandaşlarımıza da ulaşım kolaylığı sağlamış oluyoruz" dedi. 

CEMAL AKIN'DAN EMEKTAR ÖĞRETMENLERE ZİYARET

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın vatandaşlara gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında İzler ailesini de ziyaret etti. Emektar öğretmenler Behice ve Kemal İzleri evlerinde ziyaret eden Belediye Başkanı Cemal Akın İzler çiftinin hatırlarını sorup her zaman emirlerine amade olduğunu ifade etti.  Belediye Başkanı Cemal Akın karşılıklı bilgi alışverişi ve sohbet şeklinde süren ziyaretle ilgili açıklamasında bundan önceki dönemimizde olduğu gibi bu dönemde de vatandaşların belediyemize gelmesini beklemeden biz onlara gidiyoruz. Bu ziyaretler çerçevesinde hem dertlerine ortak oluyoruz hem de ihtiyaç duydukları her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Bu çerçevede Değerli öğretmenlerimiz Behice ve Kemal İzler'i de ziyaret ettik. İzler ailesine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyor sağlıklı mutlu bir yaşam diliyorum" dedi.

KİTAP FUARI'NDA ŞEHİR VE EDEBİYAT KONUŞULDU

Bartın Belediyesi 18.Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında Şehir ve Edebiyat konulu söyleşi yapıldı. Söyleşi Belediye Sosyal Tesisleri Cep Sineması'nda saat 18.00'da yazarlar İrfan Yalçın, Hüseyin Avni Cinozoğlu ve Fesih Vural tarafından gerçekleşti. Şehir ve Edebiyat konulu söyleşilerinde her şehrin bir kimliği ve kahramanı olduğuna vurgu yaparak kent yapısının şiir ve edebiyata yansımaları konusunda bilgiler verdiler. Katılımcılarla karşılıklı soru cevap ve sohbet şeklinde süren söyleşiyi Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu' da izledi. 1 saat süren söyleşi sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu tarafından yazarlara fuara katılım ve teşekkür belgeleri verildi.

BARTIN BELEDİYESİ TARİHİ SOKAKLARI DÜZENLİYOR

Bartın Belediyesi Kırtepe Mahallesi'nin kent için tarihi bir öneme sahip olan sokaklarında gerçekleştirilen doğal gaz alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte sokaklarda hummalı bir üst yapı çalışmasına başlattı. Bir süre önce alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören Meliha Lüleci Dizdar, Santral Sokak ve Cemal Aliş Sokak yol ve kaldırımlarını söken Belediye ekipleri şimdide bu sokaklarda yeniden beton parke taşlarla yol ve kaldırım düzenlemek üzere çalışmalara başladı.     Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın kentin tarihi yapılarının yer aldığını ifade ettiği sokakları bu dokuya uygun şekilde düzenlediklerini söyledi. Akın açıklamasında, "Mahallelerimizin doğal gaz alt yapı çalışmaları biten ve diğer alt yapı gereksinimleri karşılanan cadde ve sokaklarında yol ve kaldırım düzenleme faaliyetlerimiz hızla devam ediyor. Bu kapsamda Kırtepe Mahallesi'nde başlattığımız çalışmalarımız da sürüyor. Şu an, Bartın Orta Mektebi (Bartın Lisesi) ve İstiklal İlkokulu ile Belediye Kültür Evi olarak hizmet veren, daha önce elektrik santrali binası olarak da kullanılan Rum Kilisesi gibi tarihi yapıların yer aldığı Santral Sokak, Cemal Aliş Sokak ve Meliha Lüleci Dizdar Sokak'ta yaptığımız söküm çalışmalarımızın ardından yol ve kaldırımları tarihi dokuya uygun şekilde yeniden düzenliyoruz. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp yol ve kaldırımları en güzel şekilde düzenlenmiş halde vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız" dedi.

EV ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ev ziyaretlerine devam ediyor. Vatandaşları belediyeye gelmelerini beklemeden mahallelerinde, iş yerlerinde ve evlerinde ziyaret eden Belediye Başkanı Cemal Akın son olarak Handan ve Bülent Göçmen'in annesi Nermin Erdeğer'i ziyaret etti. Özellikle yaşlı ve hasta vatandaşları evlerinde ziyaret ederek hatırlarını sorup belediyeden taleplerini ve önerilerini dinleyen Başkan Akın konuyla ilgili açıklamasında her zaman halkın içinde olmaya devam ettiğini söyledi. Akın açıklamasında, "Değerli büyüklerimizi evlerinde ziyaret etmeye devam ediyoruz. Bu çerçevede Handan ve Bülent Göçmen'in annesi Nermin Erdeğer'i de ziyaret ederek kendisine sağlıklı mutlu bir yaşam temennilerimizi ilettik. Bu ziyaretlerle aynı zamanda büyüklerimizin engin tecrübelerinden istifade ediyor hizmetlerimizle ilgili fikir ve önerilerini alıyoruz.  Ziyaretlerimiz bundan sonra da devam edecek" dedi.

BAŞKAN AKIN MUHARREM AYI'NI KUTLADI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, içinde bulunduğumuz Muharrem ayı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.  Akın mesajında, Muharrem Ayı'nın tüm İslam alemi ve Bartın halkı için birlik beraberlik duygularını pekiştirmesi ve hayırlara vesile olmasını diledi. Başkan Akın, " Muharrem Ayı şükretmenin, bereketin, paylaşmanın adıdır. Manevi duyguların en üst seviyelerde yaşandığı bu günler birlik beraberlik duygularının da pekiştirmesi anlamında bizler için çok büyük önem arz etmektedir. Bu düşüncelerle, içinde bulunduğumuz ay ve aşure gününün tüm İslam alemi ve değerli halkımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

BARTIN BELEDİYESİ ALT YAPIDA TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYIOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler mahallelerde alt yapı tedbirleri alarak vatandaşların sıkıntı yaşamasına meydan vermiyor.  Alınan tedbirler çerçevesinde mahallelerde çeşitli noktalarda alt yapı çalışmalarını sürdüren ekiplerin bir kısmı da Gölbucağı Mahallesi'ne bağlı 141.Sokak'ta atık suların birikmesini ve taşkın risklerini önlemek üzere yağmur suyu kanalları ve mazgallarını temizlerken görüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın halkın tüm belediye hizmetlerinden hiçbir sorun yaşamadan uzun süre faydalanabilmesi için tüm çalışmaları geleceğe yönelik planlamalarla hayata geçirdiklerini belirterek ayrıca mahallelerde düzenli olarak yapılan bakım ve onarım çalışmalarıyla alt yapıda ve üst yapıda gerekli tüm tedbirleri aldıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Mahallelerimizde düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz alt yapı bakım çalışmalarımız çerçevesinde Gölbucağı Mahallesi'ne bağlı 141.Sokak'taki yağmur suyu hattımızda ve mazgalda meydana gelen tıkanıklığı ortadan kaldırmak için de bir çalışma başlattık. Şu an her mahallemizde ihtiyaç duyulan hizmetleri vermek üzere en az bir ekibimizle çalışıyoruz. Değerli halkımızın memleketimizde her zaman geleceğe yönelik kalıcı hizmetler vermek için gecemizi gündüzümüze katarak canla başla çalıştığımızı bilmesini istiyoruz" dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.