Başkan 600 kişi ile İftar açtı

600 KİŞİ İLE İFTAR AÇTI


Belediye Başkanı Cemal Akın, her akşam farklı sivil toplum örgütleri, esnaf odaları ve derneklerle gerçekleştirdiği iftar yemeklerine devam ediyor. Başkan Akın geçtiğimiz Cuma günü, Belediye Sosyal Tesisleri'nde, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye Emekliler Derneği, Kızılay Derneği, Türk Hava Kurumu, Eczacılar Odası, Tabipler Odası, Esnaf ve Sanat Kredi ve Kefalet Kooperatifi,  Kamu sendikaları yöneticleri ve üyeleri ile Muhtarlar, Belediye Meclis Üyeleri ve Basın çalışanlarından oluşan geniş kitleleri kapsayan dernek, oda ve guruplarla birlikte iftar açtı. Yoğun katılım dolayısıyla Belediye Sosyal Tesisleri'nin bahçesine de masaların kurulduğu yemekte 600 kişi yer aldı.  İftarda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cemal Akın iftara katılan tüm konuklara teşekkür edip duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında Ramazan ayının tüm İslam alemine barış, huzur ve bereket getirmesini diledi. Başkan Akın konuşmasında, katılımcılara kent genelinde devam eden Belediye çalışmaları ve bu güne kadar verilen hizmetlerle ilgili bilgiler de verdi. Akın a "Mahallerimizde ve kent merkezinde devam eden doğal gaz alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören yol ve kaldırımlarımızı, tüm alt yapı gereksinimleri karşılandıktan sonra düzenliyoruz. Bu noktalarda üst yapı çalışmaları öncesinde, doğal gaz ana hattının geçmesini, bu hatların ev ve işyeri bağlantılarının yapılmasını, elektrik ve Telekom gibi kurumların alt yapı çalışmalarının yapılmasını bekliyoruz. Aynı zamanda bizde belediye olarak kanalizasyon alt yapısının bakımı,  yeni yağmur suyu hatlarının oluşturulması, eski şebeke suyu ve kavşak suyu borularının yenilenmesi gibi tüm alt yapı ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu şekilde çalışmaların yapıldığı cadde ve sokaklarımızın alt yapısı ve üst yapısıyla uzun yıllar sıkıntı yaşanmadan hizmet verecek şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz. Tabi bu çalışmaların her biri ayrı ayrı zaman alıyor. Doğal gaz ana hatları için yolların açılması, ev bağlantılarının yapılması, kazılan noktaların kapatıldıktan sonra çökmesi, çöken noktaların sıkılaştırılarak tesviye edilmesi ve yolların yeniden düzenlenmesi 6 aylık bir süreç. Fakat biz bu vakti en aza indirmek için tüm imkânlarımızı seferber ederek çalışıyor yol ve kaldırımlarımızı olabilecek en kısa sürede en güzel şekilde düzenleyerek hizmete açıyoruz. 

HANIMLARIN GİDEMEYECEĞİ YER BIRAKMIYORUZ

Göreve başladığımız günden beri hanımların giremeyeceği hiçbir yer bırakmadık. Yalı bölgesi aynı şekilde hoş olmayan olayların yaşandığı atıl ve karanlık bir bölgeydi. Hayata geçirdiğimiz projemizle şimdi oralar bir cazibe merkezi haline geldi. Akşamları hoş olmayan olayların yaşandığı bir pazaryerimiz vardı. O derme çatma pazaryerini yıkarak 24saat kameralarla izlenen haftanın her günü, gündüz ve akşam vakitlerinde huzurla alışveriş yapılabilen modern bir pazaryeri yaptık. Asri Mezarlık bölgesi ve yol güzergâhını da akşamları korkulan ve hoş olmayan olayların yaşandığı yerler olmaktan kurtardık. Asma Köprü karşısındaki Gâvur Taşı mevkiine görkemli bir şelale yapıyoruz. Yardımcılarım, meclis üyelerimiz ve tüm birimlerimizle birlikte daha güzel, daha modern ve daha huzurlu bir Bartın için ne gerekirse yapmaya devam ediyoruz. Emrinize amadeyiz "dedi.

BAŞKAN ESNAF ZİYARETLERİNDE BULUNDU FOTO

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın kent merkezinde bulunan esnafları ziyaret etti. Belediye Başkanı Cemal Akın her gün düzenli olarak sürdürdüğü esnaf ziyaretlerine kent merkezinde devam etti. Başkan Akın ziyaretlerde esnaflara hal ve hatırlarını sorarak sıkıntılarını dinledi. Akın yaptığı konuşmalarda esnaflara, belediyeyi ilgilendiren her konuda imkanlar el verdiği sürece ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri vererek her fırsatta yanlarında olmaya devam ettiklerini söyledi.  Akın konuşmasında " Göreve başladığımız tarihten itibaren tüm vatandaşlarımızın sıkıntılarına kulak verdiğimiz gibi esnaflarımızın sıkıntılarını da dinleyip bizi ilgilendiren konularda üzerimize düşeni yaptık. Her fırsatta ziyaret ettiğimiz esnaflarımızın bundan sonrada yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

BAŞKAN'DAN İFTAR SONRASI ZİYARETLERİ FOTO

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yoğun Ramazan programı dolayısıyla bulunamadığı iftar davetleri sonrasında kendisini davet eden kişi veya kurumları ziyaret ediyor.  Hafta içi her akşam çeşitli esnaf odaları, dernekler ve sivil toplum örgütlerinin katılımları ile gerçekleşen iftar programı dolayısıyla Özkanlar Şiremirpark'ta düzenlenen iftar yemeğine katılamayan Başkan Akın, iftar sonrasında teşekkür ve nezaket ziyareti gerçekleştirdi. İftar sonrasında kendisini davet eden mağaza yetkililerini ziyaret ederek çay sohbeti gerçekleştiren Akın, ziyarette yaptığı konuşmada karşılıklı davetler ve ziyaretlerle kentte bulunan tüm işletmeci kurum ve kuruluşlarla bir araya geldiğini belirterek Özkanlar Şiremirpark işletmecileri ile de aynı şekilde her fırsatta bir araya gelerek görüş alışverişlerinde bulunduklarını söyledi.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ YALI SEVGİ PARKI VE KAYNARCA'DA FOTO

Bartın Belediyesi'nin düzenlediği Ramazan Etkinlikleri hafta sonu Yalı Sevgi Parkı'nda ve Orduyeri Mahallesi'nde devam etti. 20 Haziran Cumartesi günü Yalı Sevgi Parkı'nda bulunan amfi tiyatroda Tasavvuf Musikisi dinletisi, gül suyu, balon dağıtımı ve sema gösterileri ile gerçekleşirken 21 Haziran Cuma günü Orduyeri Mahallesi Kaynarca Caddesi'nde düzenlenen etkinliklerde ise vatandaşlar yine Tasavvuf Musikisi ile huzur bulurken Hacivat Karagöz ile neşelendiler.  Etkinlikler her iki alanda da yoğun bir katılımla gerçekleşti. Hoşnutluğu yüzünden okunan vatandaşlar etkinliği düzenleyen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın'a teşekkür ettiler. Etkinlikleri vatandaşlarla birlikte izleyen Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında "Belediye olarak halkımıza bir taraftan daha yaşanabilir bir kent için alt yapı, üst yapı çalışmaları, yeni yaşam alanları, semt parkları, spor sahaları oluşturmak, çevre düzenlemeleri yapmak gibi hizmetler veriyoruz. Bir taraftan da kültür ve geleneklerimizi yaşatan sosyal etkinliklerinde halka hizmet olduğu bilinciyle bu tür etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu yıl Ramazan etkinliklerimizi tüm hizmetlerimizde olduğu gibi mahallelerimize yayarak vatandaşlarımızın ayağına götürdük. Ramazan Ayı'nın herkes için huzur ve bereket getirmesini diliyorum" dedi

BELEDİYE YAZ SPOR OKULLARI DEVAM EDİYOR FOTO

Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde kurulan Basketbol ve Tenis Yaz Spor Okulları çalışmalarına devam ediyor. Bartın Belediyesi tarafından Yalı Sevgi Parkı'na yapılan spor sahalarında, Aydın Kükner ve Baki Ofluoğlu'nun eğitmenliğinde 7-15 yaş arası 86 sporcu Basketbol eğitimi alırken, Tayfun Bağdat ve Ali Güler eğitmenliğinde 5-7,8-12 ve 12-14 yaş kategorilerinde 44 sporcu tenis sporu eğitimi alıyor. Eğitim ve antrenmanlar,  Ramazan Ayı ve aşırı sıcaklar dolayısıyla Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri 18:00 - 20:00 saatleri arasında yapılıyor. Yaz Spor Okulları ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, öğrenciler boş vakitlerini ve tatillerini spor eğitimi alarak değerlendirebilsinler diye Yalı Sevgi Parkı'ndaki Basketbol ve Tenis spor sahalarında belediye bünyesinde Yaz Spor Okulları açtıklarını söyledi. Akın Açıklamasında "Burası daha önce hoş olmayan olayların yaşandığı insanların akşamları yanından bile geçmekten korktuğu atıl bir bölgeydi. Hayata geçirdiğimiz Yalı Projemiz kapsamında buraları çay bahçeleri, çocuk parkları, yürüyüş yolları ve spor alanları ile en güzel şekilde düzenleyip halkımızın hizmetine açarak bir cazibe merkezi haline getirdik. Bu noktada genç kardeşlerimiz boş vakitlerini ve tatillerini spor yaparak değerlendirme fırsatı bulabilsinler diye Kültür ve Satan Merkezi'miz bünyesinde Yaz spor Okulları'mızı hizmete açtık. Bu okullar sayesinde genç kardeşlerimiz branş antrenörleri ile Tenis ve Basketbol'u tüm kural ve teknikleriyle öğrenerek spor yapmaktalar. Buradaki spor eğitimlerinin çocuklarımızın eğitim hayatına katkı sağlayacağına ve sevdikleri spor branşlarında büyük başarılar elde edebilmelerine zemin hazırlayacağına inanıyoruz" dedi.

BELEDİYE ALT YAPI İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAYA DEVAM EDİYOR FOTO

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Cumhuriyet Mahallesi Selbasan Sokak'ta yeni binaların alt yapı ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın bir taraftan mevcut alt yapı hatlarını uzun ömürlü olacak şekilde bakımdan geçirirken bir taraftan da yeni meskenlerin kanalizasyon ve su gibi alt yapı gereksinimlerini karşıladıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak bir taraftan mevcut alt yapı hatlarımızın gerek duyulan noktalarında bakım ve onarım çalışmaları yaparken bir taraftan da yeni yapıların kanalizasyon, yağmur suyu ve şebeke suyu gibi alt yapı gereksinimlerini karşılıyoruz. Ekiplerimizin Selbasan mevkiinde 200'lük borularla gerçekleştirdiği yeni kanalizasyon bağlantısı oluşturma çalışması da bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmalarımızdandır "dedi.

105.SOKAK ASFALTLANDI FOTO

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Gölbucağı Mahallesi 105.Sokak yollarını sathi asfalt ile düzenledi. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın vatandaşlar için hayatı kolaylaştıran çalışmalar gerçekleştirmeye devam ettiklerini ve bu kapsamda 105.Sokak'taki vatandaşların talep ettiği üst yapı gereksinimlerini de karşıladıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Mahallerimizde vatandaşlarımızın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda 105.Sokak'ta yaşayan vatandaşlarımızın yol ihtiyacını da zemin tesviye çalışmalarımızın sona ermesinin hemen peşinden sathi asfalt ile karşıladık. Asfalt malzeme ile yol düzenleme çalışmalarımız Yaz boyunca ihtiyaç duyulan her noktada sürecek" dedi.

KAMELYALAR BAKIMDAN GEÇİRİLDİ 
FOTO

Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Yalı Sevgi Parkı'nda bulunan kamelyaları bakımdan geçirdi. Çalışma ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın zamanla eskiyen ve çeşitli sebeplerden dolayı hasar gören kamelyaları bakımdan geçirerek kullanılabilir hale getirdiklerini söyledi. Akın açıklamasında     "Belediye olarak bir taraftan yeni park ve dinlenme alanları oluştururken bir taraftan da mevcut dinlenme alanlarımızın bakım ve onarımını yapıyoruz. Düzenli olarak yaptığımız bu çalışmalar sayesinde oturma alanlarımızın kullanımına süreklilik kazandırarak vatandaşlarımızın hizmetlerimizden kesintisiz ve sıkıntısız şekilde faydalanmasını sağlıyoruz"dedi.

CEMAL AKIN "HAYIRLI OLSUN" FOTO

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Hukuk Bürosu açılışına katıldı. Kemerköprü Mahallesi Kemerköprü Caddesi'nde Av. Hakan Arslan tarafından hizmete açılan büronun açılışında Garnizon Komutanı Dz. P. Kd. Albay Mehmet Sandıklı,  Baro Başkanı Kamil Altan, Defterdar Ali Sağlam ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın açılış esnasında yaptığı konuşmada Hukuk Bürosu'nun memlekete hayırlı olmasını dileyerek bereketli kazançlar getirmesini diledi.  Akın, okunan duaların ardından büronun açılış kurdelesini keserken yaptığı konuşmasında "Bu yeni Hukuk Bürosu'nun memleketimiz ve Av. kardeşimiz Hakan Arslan için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kendisine bol ve bereketli kazançlar getirmesini diliyorum" dedi. Başkan Cemal Akın, açılış sonrası büroyu gezerek davetlilerle, sohbet etti.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
RamazanIftar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kımın parası ıle!!!!!!!! 6 yıl önce

başkana soruyorum kımın parası ile iftar verıyorsun????kımın?tabıkı bızımcebımızden çıkan paralarla,,alkışlıyorum sızı burdan..............
dayan bartın seçime az kaldı....

Avatar
Paşalı Birolun Abisi 6 yıl önce

maşallah reklamın her türlüsü devam, belirli bir sendika kesimini iftara doldurmuş halk diye yutuyoruz. altında 8 sütun manşetler, şunu yaptık bunu ettik diye. bu kadar iş yapıldı madem, ortada vatandaş ne görüyor ki.. yandaş medya, candaş sendika.. aynen devam...

Avatar
sizin derdiniz ne @kımın parası ıle!!!!!!!! 6 yıl önce

dikkat ediyorum sürekli cümlelerinizi yoğun soru işaretlerine boğuyorsunuz.kusura bakmayın ama bu da ruhen ve psikolojik olarak bazı sorunlarınızın olduğunu gösterir.hem belediyenin iftarı sizi bu kadar neden gerdi ki.asıl siz milletin paralarıyla dönen oyunların farkına varın..vatandaşın cebinden çıkan paranın birilerine jet,uçak yat.lüks arabalar hatta iş merkezleri olarak nasıl sömürüldüğünü araştırın sorun.gücünüz sadece belediye'nin mübarek ramazan ayında verdiği iftarı sorgulaya yetiyor yazıklar olsun!

Avatar
yoksa siz iftara davet edilmediniz mi? @Paşalı Birolun Abisi 6 yıl önce

insanların eleştiri yaparken dikkat etmesi gereken noktalar vardır..tabi bunu kaliteli insanlar bilir..eleştirinin de ölçüsü bir usulü yordamı vardır ki bunu da gerçekten saygın insanlar bilir..tutupta bir belediye başkanı'nın verdiği iftar sofrasını konuşmaya da eleştirmeye de kimsenin hakkı yoktur.günahtır..kul hakkıdır..bartın'da çok fazla sendika yok !sayıları da belli.başkanın verdiği iftar sayısı da belli..tabiki sendikalılar da var..her kesimden her gruptan hatta ve hatta her siyasi partiden kişi ve kişiler var.bunun da ne reklamla ilgisi olur ne de başka şeylerle.vtandaş ta bir şeyler görüyor ki hem iftarlara teşrif ediyor.hem de teşekkürlerine siz neden rahatsız oldunuz zaten bilemedim bir derdiniz var kesin...

Avatar
Tüm Sağduyulu arkadaşlardan Ricam. 6 yıl önce

cemal akın'ın ve belediyenin haberlerine önyargılı, ağresif, negatif yüklü, maksatlı yorum yazan bir kadrolu eleman var. sağduyulu arkadaşlardan ricam bu kişinin yorumlarına bakıpta karşı yorum yazmaya uğraşmasınlar. bartın halkı kimin ne olduğunu, neyin ne olduğunu iyi biliyor, seçim zamanı geldiğinde gereğini yapar. birileri irinlerini salyalarını burada akıtıyor diye fikrini değişecek değil. allah'a emanet olun.

Avatar
Qaradeniz 6 yıl önce

haberin başlığında farklı sivil toplum örgütleri şeklinde bir ifade var. buradan bakıldığında hepsi aynı gibi görünüyor...

Avatar
aydin can 6 yıl önce

Akp nin totaldeki iftarinda memur sen tam kadro yonetimi ile orada idi. Belediyenin iftarlarina gidin bakin toplumun tum kesimleri orada. At gozlugu ile bakmayin.. egitim camiasından oldugunuz belli. Siz yandasliginiza ve turban somurunuze devam edin. Bu arada turban olayini 20 yil sonrami cozeceksiniz