Başkan Akın Hoparlörden Halka Hitap Etti

Bartın Belediyes Başkanı ve MHP Belediye başkan adayı Cemal Akın, belediye hoparlöründen halka hitap etti.

Başkan Akın'ın hoparlör konuşması:

Çok değerli dostlarım, Sözlerimin başında büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öper, sevgi, saygı ve selamlarımı sunarım. 31 Mart’ta yapılacak seçimlerin önce Bartınımıza, sonra ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim.

Dostlarım, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde bize göstermiş olduğunuz teveccüh ile Bartın Belediye Başkanlığı görevine başladım. Aynı teveccüh ve güveniniz ile 30 Mart 2014 tarihinde ikinci kez Belediye Başkanı seçildim. O günden bu güne 10 yıl geçti. Hizmetle dolu 120 ay, 3 bin 652 gün. İnanç ve azimle çok çalışarak, 10 yılın hakkını vererek, bugün sizlere hitap edebilmenin mutluluğunu ve gururunu taşıyorum.

Kıymetli dostlarım, 10 yıl dile kolay. Kimine göre çok uzun, kimine göre göre çok kısa bir zaman dilimi. Bu 10 yılı Belediye Meclis Üyelerimiz ve belediye çalışanlarımız ile birlikte gece-gündüz sizlere hizmet ederek geçirdik. Bartın’ın yıllardır üzerine gidilememiş, çözümlenmesi için adım atılmamış, kangrenleşmiş sorunlarını çözdük. Bir kentin yaşam kalitesini ortaya koyan unsurların başında kesintisiz ve temiz su, hava temizliği ve her anlamda hijyenlik gelmektedir.

İşte biz bu noktadan başlayarak Bartın’ın yarım yüzyılına yakın süredir çözüm bekleyen sorunlarının çözümü için tüm enerjimizi ortaya koyduk.

Bartın’a 33 km.lik mesafe olan Ulupınar’dan gelen ve evlerimizden akan içme suyunun kesilmesini önlemek ve bulanık akmasına son vermek için projeler ürettik, yoğun mesai harcadık. Nüfusu 45 bine göre planlanmış Ulupınar Suyu’nu bugün 100 bin kişi kullanıyor. Önce keson kuyu ve sondaj çalışmaları yaptık. Ancak buralardan çıkan su yeterli olmadı. Hemen alternatif su arayışına başladık. Baraj bölgesinde kalan, ağır tonajlı tırların geçiş güzergâhı olan Ulupınar su isale hattı sizlerin bildiği gibi yıllardır sıkıntılı bir su hattıydı.

Ben geçmişte Bartın’ın günlerce susuz kaldığını bilirim. Ve yine bilirim ki alternatif su aranmamıştı. İşte alternatif suyu Çayır Köyü’nde bulduk. Günde 14 bin ton ilave su elde ettik. Bu suyu ayrı bir şebeke hattı döşeyerek arıtma tesisimize getirdik ve 2015 yılında halkımızın hizmetine sunduk.

Artık su kesilmiyor, bulanık akmıyor. Ulupınar hattında planlı bakım onarım çalışması yapıldığında veya ani patlak meydana geldiğinde kentimizin yüzde 98’i bundan etkilenmiyor.

Çok şükürler olsun ki azmettik, su sorununu bitirdik. Üzerine basa basa söylüyorum. Evlerimizden akan içme ve kullanma suyu Belediyemiz ve Sağlık Bakanlığı laboratuvarlarında bir yılda 299 kez tahlil ettirilmektedir. Bakanlık ”içilebilir uygundur” onayı veriyor, maalesef Belediye Başkanlığına talip olan adaylar, hala 10 yıl öncenin gündemine takılmış, biz gelince “içilebilir su akıtacağız” diyorlar. Biz bu sorunu çözeli 4 yıl geçti değerli adaylar. Geçmişe takılıp kalmayın. Allah’ın izni ile Cemal Akın ve ekibi çözdü o sorunu.

Çok değerli dostlar, Bizce temel sorunlarından biri de hava kirliliği idi. Yeşili, denizi, doğası ile övündüğümüz Bartın’da hava kirliliği sorunu vardı. Sokağa çıktığımızda üzerimize kurum yağıyor, solunum yolu hastalıkları almış başını gidiyordu. Bartın Belediye Başkanı olarak Meclis Üyelerimizle birlikte taşın altına elimizi koyduk saygıdeğer dostlar.

Bir belediye başkanı için en zor yatırımlar yer altına yapılan yatırımlardır. Bunu yapmak her babayiğidin harcı değildir. Biz bütün sıkıntılara, bütün eleştirilere göğüs gereceğimizi belirtip 29 Aralık 2010 tarihinde Bartın’a doğal gaz gelmesi için meclis kararımızı aldık.

26 Haziran 2012’de ilk kazma vuruldu, 28 Ağustos 2013’den bu yana Bartın doğalgaz kullanmaya başladı. Bugün itibariyle kentimizde yaklaşık 27 bin abone doğalgaz kullanıyor. Bartın için tarihi bir kararı alan Belediye Meclisimize ayrıca teşekkür ediyorum.

Bir yerleşim yerine doğal gaz gelebilmesi için belediyelerin karar alması gerekiyor. Birincisi Kanun itibariyle belediyeler doğal gazın yüzde 10’una ortak oluyor. İkincisi doğal gaz çalışmaları kamunun yeri yol ve kaldırımlardan geçiyor, bunun iznini belediyeler veriyor. Üçüncüsü doğal gazın tahrip ettiği yerleri yeni baştan yapmak gerekiyor bu da bütçe istiyor. İşte biz bugüne kadar doğal gazın geçtiği yolları yeniden yaptık. 437 km. yol, 520 km. kaldırım yeni baştan yapıldı. Doğal gaz firması bozduğu yerler için belediyemize 2 milyon lira ödedi. Belediye yolları yeniden yaparak 60 milyon lira harcadık. Yani tam 30 katı. Yol yaptığımız her yeri tüm alt yapısı ile birlikte yaptık. Bir müjdeyi daha vermek istiyorum. Karaçay, Ağdacı, Şiremirçavuş ve Gecen mahallelerimize doğal gaz gelmesi için meclis kararımızı aldık.

Diyorlar ki “doğal gazı Bartın’a biz getirdik’. Doğalgazın gelmesi için Belediye Meclisi karar alıp Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na bildirmeseydi, doğalgazın Bartın’a gelme şansı yoktu. Çünkü doğalgaz çalışmalarından kaynaklanan alt yapı yatırımlarını Belediye kendi bütçesi ile yapıyor. Firma sadece kazdığı 40 santim yerin parasını veriyor. Bir aday demiş ki “Zaten yolun parasını firma veriyor. Belediye para harcamıyor”. Ey kardeşim, sen aday olmadan bir araştırıverseydin. Süreç nasıl işliyor, neler yapılıyor? Eline verilen eksik ve yanlış bilgilerle çıkıp konuşmasaydın. Yani sen şunu mu demek istiyorsun? “Kazılan yer 40 santim yapılsın, geri kalan kısım yamalı bohça gibi kalsın”.

Değerli dostlar hizmetin sen’i, ben’i mi olur. Bartın’a bir çivi bile çakan herkese biz her zaman teşekkürümüzü iletiyoruz. Bundan da asla gocunmuyoruz. Her yaptığımız işi maalesef kendilerine mal etmeye çalışan zihniyet, tüm başarısızlıklarını da Belediyemize ve Cemal Akın’a yıkmaya çalışıyorlar. Yazık ki yazık. Halkımız neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.

Saygıdeğer dostlarım, Bartın Belediyesi, Bartın’ın en büyük ve tarihi yatırımlarını Bartın’a kazandırdı, kazandırmaya da devam edecek. Bartın ırmağını kanalizasyon atıklarından kurtaran Bartın Kanalizasyon Atıksu Arıtma Tesisi 2017 yılında faaliyete geçti. 2009 yılında Dallıca’da başladığımız kamulaştırma ile 7 yıl azimli bir takip süreciyle Bartın’a kazandırdığımız bu tesis, Bartın’ın en büyük hibe destekli yatırımıdır. Yüzde 85’i Avrupa Birliği hibesi olan tesise Belediyemiz bütçesinden 5 milyona yakın para harcanmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da yüzde 6 oranında hibe desteği vermiştir. 7 yıllık bu süreçte ortalıkta görünmeyen, bu projenin önüne taş koymaya çalışanlar, hiç utanmadan ve sıkılmadan “bunu Çevre Bakanlığı yaptı” deme gafletine düşüyorlar. Bunu söyleyenleri gece salıversek, inanın arıtmanın yolunu bile bulamazlar.

Bir de “Bu devlet yatırımı. Açılışını biz yaptık. Belediyenin yatırımı olsaydı o kurdeleyi bize tutturmazlardı” demişler. Ey vekil, belediyenin her açılışına ve etkinliğine sizi davet ettim. Kargo ile davetiyenizi Meclisteki makamınıza kadar her seferinde gönderdim. Niye gelmediniz. Gelseydiniz o kurdeleleri defalarca kez tutardınız. Bizim egomuz yok Allah’a çok şükür.

Değerli dostlar, Sadece Bartın’a değil, İnkumu’na da bu proje kapsamında arıtma tesisi kazandırdık. Güzelim İnkumu’nu sokağa akan fosseptiklerden, sineklerden kurtardık. Çöp konteynerlerini yer altına aldık. Tüm sokaklara kanalizasyon hattı döşedik, yağmur suyu hattı yaptık. Su şebekelerini yeniledik, elektrik ve telefon hatları yenilendi. Şimdi İnkumu Plajına Mavi Bayrak alacağız. İnkumu İnkumu olalı en büyük yatırımlarını bizim dönemimizde aldı. Tutturmuşlar bir İnkumu Tüneli diye. İnkumu Tüneli 2011, 2015, 2018 genel seçimlerinde Yılmaz Bey’in projesiydi, 2014’de Seyfettin Bey’in projesiydi, şimdi de Yusuf Bey’in projesi. Sayın vekil 2011’den beri 8 yıl geçti, niye yapmadınız tüneli. Sizi tutan mı vardı? Tünelin yerine ve uzunluğuna bile daha karar verememişsiniz siz. Devletin yatırımlarını, Yusuf Bey’in simülasyon projelerinin içine koymuşsunuz.

Kıymetleri dostlarım, Bartın Irmağı artık hayat buluyor. Temiz olmayan suya girmeyen su samurları artık Irmakta dolaşıyor. Yalı ve Kanlıırmak Bölgesi hayat buldu. İzbe hali ile gündüz ve gece geçilemeyen Yalı’da artık ailelerimiz güvenle ve huzurla dinlenebiliyor, çocukları parklarda oynayabiliyor, gençler spor yapabiliyor. Irmakta tekne gezileri başladı. Şimdi yeni projelerimizle birlikte tarihi iskeleyi Bartın’a tarihi misyonu ile birlikte sunacağız. Bartın’ın nefes alacak noktası haline gelen Yalı gibi Gazhane Kültür Parkı, Kaynarca Spor ve Yaşam Parkı, Karaçay Piknik Alanı, 140. Yıl Parkı halkımızın güvenle gidebildiği yerler oldu. Bartın’a Kent Müzesi yaptık, bir yıl da 90 bin kişi müzeye akın etti. Sayısız yatırım ve hizmetleri Bartın’a kazandırdık.

Saygıdeğer dostlarım, Şimdi ise hizmetlerin yenileri geliyor. Alt yapı sorunlarını kökten çözen Bartın Belediyesi’nin 2019-2024 projeleri, ayağı yere sağlam basan projelerdir, Bartın Belediyesi’nin bütçesi ile yapılacak projelerdir. Biz bir taraftan kendi bütçemiz ile bu projeleri hayata geçirirken, diğer taraftan hibe ve fonlar ile yeni yeni projelerin peşine düşeceğiz. İnanıyorum ki açıkladığımız 60’a yakın projenin çok daha fazlasını Bartın’a kazandıracağız.

Bartın’ın son iki yıldır yapılan hizmet ölçüm ve araştırmalarında en büyük sorunu olarak ortaya çıkan işsizliğe çözüm için çalışma başlattık. Bartın’da hiç olmayan orta ölçekli bir sanayi bölgesi yapılması için yeni imar planımızda Dallıca Bölgesi’nde 506 bin metrekare sanayi alanı düzenlemesi yaptık. Burada Filyos Projesi ile entegreli yan sanayilerin yer alması ve yaklaşık 5 bin kişiye iş sahası oluşturulması için çaba sarf edeceğiz.

İkinci sırada sorun olarak çıkan trafik sıkıntısını çözmek için yeni imar planına 11 araç, 4 yaya köprüsünü yol ağları ile birlikte koyduk. Bu köprülerden biri olan TOKİ Köprüsünün temeli atıldı, yapımı devam ediyor. Diğeri Kız Meslek Lisesi-Fidanlık-Yeni Adliye arası olacak. Bir diğeri ise Gecen Mahallesi’nden Çaydüzü Mahallesi’ne iki karayolunu birbirine bağlayacak. Böylelikle trafik sıkıntısının kısa vadede çözümü için ağır tonajlı araçların Bartın’a girmesi önlenecek, köprü geçişlerinde yaşanan trafik yoğunluğu, yeni yapılacak köprülere dağıtılarak kent içi araç trafiği rahatlatılacak. Aşağı Konak Caddesinde bulunan belediyemize ait açık otopark yerine de katlı otopark yapacağız. İşte bunların temelini oluşturan Bartın’ın yeni imar planını bitirdik. 2012 yılında başladığımız 21 kurum ve kuruluşun görüşleri alınarak 7 yılda tamamladığımız 70 milyon metrekare alanı kapsayan imar planı, birçok sıkıntının aşılmasına altyapı oluşturdu.

Kıymetli büyüklerim, kıymetli küçüklerim, kıymetli dostlarım, Bartın’a çok sayıda hizmetlerle değer katmaya devam edeceğiz. İşte 4 yeni müze geliyor, çocuklarımızın geleceğine destek olmak için Bilim ve Teknoloji Merkezi geliyor, dar gelirli ailelerimize desteğimizi artarak devam ettirmek için Hilal Kart ile Sosyal Market geliyor, Kavşak Suyu Çeşmesi bulunmayan mahallelerimize ve yeni yerleşim alanlarına istediğiniz saatte Kavşak Suyu doldurabilmeniz için Kavşak Suyu Depoları geliyor, emeklilerimizin huzurla hoşça vakit geçirebilecekleri dinlenme evi geliyor, yeni yaşam merkezleri geliyor, ailece huzur bulacağınız geleneklerimizi yaşatacak, burası Bartın’a çok yakıştı diyeceğiniz Köypark geliyor, Gazhane Kültür Parkı ile Köypark’ı birbirine bağlayacak ve gökyüzünden Bartın’ı ve muhteşem Bartın Irmağı’nı görebileceğiniz teleferik geliyor, sanal bağımlılık yaşayan çocuklarımızı yeniden geleneksel çocuk oyunları ve toprakla buluşturacak Geleneksel Çocuk Oyunları Merkezi, Türk Sporlarını öğrenerek yapabileceğiniz Geleneksel Türk Sporları Merkezi geliyor. Çevre koruma bilincini en üst seviyeye çıkarmak için Geri Dönüşüm Tesisi geliyor, 6 tane yeni cami geliyor, Bisiklet yolları, ücretsiz internet, Belediye Konservatuvarı geliyor.

Değerli dostlarım, İnsanların en zor anı, en yakınını kaybettikleri andır. Bunun bilinciyle Belediyemizin cenaze hizmetlerini halkımıza ücretsiz sunduk. 10 yılda Türkiye’nin her yerinden cenaze getirdik, gönderdik. Cenaze araçlarımız 1 milyon kilometre yol yaptı. 10 yılda 7 bin 500 cenazemizi taşıdık. Hiçbir ücret almadık. Evlere tabure ve ikramlar gönderdik. Son bir yıldır tahta ve kefenini ücretsiz veriyoruz. Şimdi de yılsonuna kadar bir Gasilhaneyi Bartın’a kazandıracağız. Bu Gasilhanede cenazeler ücretsiz yıkanacak.

Değerli dostlarım, Bartın 200 metrelik caddeden ibaret değil. 19 mahallemiz var. Yoluyla, suyuyla, parkıyla, huzurlu yaşam alanları oluşturmak için gece gündüz çaba sarf ettik. Burada sizlere tek tek neler yaptığımızı anlatmayacağım. Bazılarının hazmedemediği belediye hizmetleri ile ilgili kitaplarımız sizlere dağıtıldı. En iyi değerlendirmeyi sizler yaparsınız. O kitaba baktığınızda peynirci pazarının eski hali ile yeni halini görürsünüz. O kitaba baktığınızda yıkılıp kaderine terk edilen, bırakın geceyi, gündüz bile geçilemeyen Yalı’nın eski ve yeni halini görürsünüz. O kitaba baktığınızda; şehitliğin, mezarlıkların, tarihi binaların, caddelerin eski-yeni hallerini görürsünüz. Bu hizmetleri gördükçe rahatsız olan kesim var.

Bartın’a yapılan hizmetlerden rahatsızlık duyanlar, işte bu kitabı eleştirir olmuş. Yusuf kardeşim, Mehmet Kardeşim utanmayın açın da okuyun. Okuyunca neler yapıldığını görürsünüz. O zaman “Bu Cemal Akın 10 yılda ne yaptı, bir çivi bile çakmadı” demeye diliniz varmaz. Böylelikle de kul hakkına girmemiş olursunuz. Açın okuyun, iyi okuyun ki yapılanları inkâr etmeyin. Neymiş “kitap basmak israfmış”. Behey adaylar, sizin en küçük beldenizden en büyük ilinize kadar tüm belediyeler basarken israf olmuyor da, Bartın Belediyesi basınca mı israf oluyor?

Biz her Ramazan ayında 30 gün ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek gönderdiğimiz gibi 15 gün boyunca halkımızın ve üniversite öğrencilerimizin katılımları ile iftarlar düzenleyip, orucumuzu birlikte açıyoruz. Sosyal barışı, dayanışmayı, komşuluk bilincini geliştirmeyi amaçlayarak sokaklarda kahvaltı programları yapıyoruz. 20 bin vatandaşımız bu kahvaltılara katılarak memnuniyetini dile getiriyor, adaylar bunu israf olarak görüyor. Halkımıza bir iftarı, bir kahvaltıyı çok mu görüyorsunuz. Dayanışmanın neresi israftır? Birlik olmanın, komşuluk bilincini geliştirmenin, halkımıza çoluk-çocuk mutlu bir an yaşatmanızın neresi israftır? Biz tüyü bitmemiş yetimin hakkının kutsallığını iyi bilenlerdeniz. Bu makamlar veballi makamlardır. Bu vebalin önemini ta içimizde hissedenlerdeniz. Gelin siz de yalan yanlış bilgiler ile halkımızı kandırmayın. Vebal almayın. Gelin projeleriniz konuşsun, siz dürüstlükten ayrılmayın.

Saygıdeğer dostlarım, Bartın’a verilen hizmetleri görmezden gelmek, aymazlıktır. Sizler beni bilirsiniz. Sormadan, danışmadan iş yapmam. 2009 seçimleri öncesi “Sorunları biliyorum, çözmeye geliyorum” demiştim. Ben ve ekibim yılların birikmiş sorunlarının çözümüne el attı. Bunların en yakın tanığı sizlersiniz. Ve yine 2009 seçimleri öncesi demiştim ki “Çatışmaya değil, çalışmaya geliyorum”. Evet dostlar, biz 10 yıldır kimse ile çatışmadık, sadece ve sadece halkımıza hizmet için gece-gündüz demeden çalıştık. At gözlüğünü takanlar bu hizmetleri görmek istemediler. Hala daha görmek istemiyorlar. Ben onlara ne diyeyim. Ben onları bu millete ve Allah’a havale ettim. 31 Mart’ta halkımız onlara cevabını en güzel şekilde verecektir.

Her seferinde “Bartın kavgayı sevmez, Bartın huzur şehridir” dedim. Gerek sözlerimle, gerek tavırlarımla Bartın’ın huzur şehri olarak kalmasından yana oldum. Çünkü ben belediye başkanıyım. Şehr’ül eminim. Bartın’ın huzurunu bozmak isteyenler, iftiralarla bizi kavga ortamına çekmeye çalıştılar. Ben bu gazlara gelmem sayın dostlar. Benim adım Cemal Akın. Sorumluluğunun bilincinde olan bir belediye başkanı var burada. Bartın’ı çok seven, sizin evladınız bir Cemal Akın var burada. Demokratik bir seçime giriyoruz. Savaşa mı gidiyoruz? Herkes projeleri ile ortaya çıkacak. Yaptıkları ve yapacaklarını anlatacak. Biz yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı 10 yıldır anlattık. Yeni projelerimizi de sunduk. Fikirler aldık, eleştiriye açık olduk. Tenkitlere açık olduk. Kimseye tepeden bakmadık, kimseyi hor görmedik. Küçüğümüzden büyüğümüze saygıda ve sevgide kusur etmedik. Personelimiz ile çalışma barışı sağladık. Kola kola girdik, bu memlekete hizmet ettik.

Çok değerli dostlarım, 10 yıl öncesinin Bartın Belediyesi ile bugünün Bartın Belediyesi arasında dağlar kadar fark var. Göreve geldiğimizde çalışanlarına maaş verememiş, piyasaya borcu olan, mali itibarını kaybetmiş bir belediye vardı. Bugün ise çalışanına, esnafa hiç borcu olmayan, piyasada itibarını geri kazanmış, 2009 öncesinden kalan borçlarını öderken, 147 milyon yatırım yapmış bir belediye var.

Değerli dostlarım. İktidar partisinden olmazsa belediye hizmet yapamaz dediler. Yalan söylediler. Karalamaya çalıştılar. Bunların sözlerinin hepsi boş. İktidar partisinin belediye başkan adayı simülasyonlarla hazırlanmış broşür dağıtmış. Seçilinde bunları yapacağım diyor. Broşüre bakınca Ulaştırma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Özel İdare Müdürlüğü belediyeye bağlandı sandım. Gerçeklerden uzak, yerine bile gidip bakmadıkları, sipariş projelerine çocuklar bile gülüyor. Ey iktidar partisinin milletvekili, 17 yıldır iktidardasınız. Karayolları size bağlı. 17 yıldır kolunuzu bağlayan mı vardı? Niye çevre yollarını yapmadınız? Niye İnkumu tünelini yapmadınız?

Saygıdeğer dostlarım, Kıymetli vaktinizden ayırıp beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum. 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014 tarihlerinde teveccüh gösterip seçtiğiniz, 10 yıl boyunca güveninizi boşa çıkarmayan bir belediye başkanı olarak, verdiği sözleri yerine getirip, üzerine onlarca projeyi daha hayata geçirmiş bir başkan olarak mutluyum, huzurluyum. Aynı heyecan ve azimle tekrar sizlerin karşısındayım. Bu millet ne derse o diyorum.

Ben bu millete hizmetkâr olmaya aday oldum. 10 yıl boyunca da Belediye Başkanı olarak emrinize amade oldum. Bundan sonra da sizlerin teveccühü ile emrinize amade olmaya devam edeceğim. Ben her bir oyun kıymetini bilirim. Her bir oy, her bir dost demektir, her bir güven demektir. Bartın’ı sevmek bir ömre bedel diyerek, emek ve yürekle yeni bir Bartın için, Allah ve millet rızası için hizmetlerimize el ele, gönül gönüle devam edeceğiz. Hepinize saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hep vitrin önü 1 yıl önce

hep vitrinin önünü gösteriyon başkan görünmeyenler yok mu peki. halkın gördükleri peki yollar kaldırımlar vb. diğer adaylara fırsat ver ne bu koltuk sevdası yapma Allah aşkına hiç mi yanlış bir yatırım yapmadın öyle şeffaf olmalısın ki şu yaptığımız iş hatalıydı daha iyi olurdu diyebilirsin. kendini eleştirebilen olmalısın ve paylaşabilen. saygılar mehmet arslana sizde destek verin sayın başkan.

Avatar
hakkaniyet namına 1 yıl önce

konuşması öğle tatili arasına denk gelmiş. tam bir köy meydanı konuşması.
kuru gürültüydü.