Başkan Anahtarları Teslim Etti

BAŞKAN AKIN MUHTARLIK BÜROLARININ ANAHTARLARINI TÖRENLE TESLİM ETTİ

Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi tarafından Kırtepe ve Gölbucağı mahallelerine yapılan Muhtarlık bürolarının anahtarlarını büroların önünde düzenlenen törenlerle muhtarlara teslim etti. İlk etapta, Kırtepe Mahallesi için Avni Çelebi Parkı girişine yapılan Muhtarlık bürosuna giderek Muhtar Münir Fazıl Seyhan'a anahtar teslimi yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, sonrasında bir anahtar da Gölbucağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Aydın'a vererek 114.Cadde'de oluşturulan büroyu da hizmete açtı. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada; Muhtarlık bürolarıyla hem uç beyleri olarak ifade ettiği muhtarların daha iyi hizmet vermesini sağladıklarını, hem de onlar aracılığıyla belediyenin de halka en güzel şekilde hizmet vermesini sağladıklarını söyledi. Akın açıklamasında, "Belediye olarak bu yıl yeni bir sistem başlattık. Uç beylerimiz olan, belediyemizin ihtiyaç duyduğu her zaman yanımızda olan ve bizimde hep yanlarında olduğumuz muhtarlarımızı bürolarla destekledik. Bu bürolarla muhtarların halka daha iyi hizmet vermesi sağlanırken belediyemizin de bu vesileyle çok daha güzel şekilde hizmet vermesi sağlanmış oldu. Muhtarlarımızın vatandaşlarla, vatandaşlarımızın muhtarlarla kolayca buluşabileceği sabit bir yer oldu. Daha önce Orduyeri Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Aladağ Mahallesi ve Gölbucağı Mahallesi muhtarlarımıza da bürolar tahsis etmiştik. Hayırlı uğurlu olmasını ve bu vesileyle verilecek hizmetlerin daim olmasını diliyorum" dedi. Akın ziyaretlerde ayrıca Gölbucağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Aydın'a Atatürk Tablosu hediye ederken muhtarlara ve azalarına belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.  Muhtarlar da kendisine her gün mahalleler de karşılanan çok sayıda ihtiyaçla birlikte böyle önemli bir ihtiyacın da karşılanmasını sağladığı için teşekkür ettiler.

BARTIN BELEDİYESİ OTOBÜS DURAKLARI  YERLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Bartın Belediyesi vatandaşların Belediye Özel Halk Otobüsleri aracılığıyla sağlanan ulaşım hizmetlerinden de sıkıntısız şekilde istifade etmesini sağlamak için ihtiyaç duyulan noktalara yeni duraklar yerleştirmeye devam ediyor.  Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler son olarak, mücavir alan sınırları içerisinde yer alan Kutlubey Demirciler Köyü'ne bağlı Köseoğlu Mahallesi'ne yeni bir durak daha yerleştirdi. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında, vatandaşlara halk otobüsleriyle de ulaşım kolaylığı sağlamak için ne gerekirse yapmaya devam ettiklerini belirterek bu çerçevede mahallelere hem son derece kullanışlı,  hem de modern duraklar yerleştirdiklerini söyledi.

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN  UMRE UĞURLAMA TÖRENİNE KATILDI

Belediye Başkanı Cemal Akın, Umre İbadeti için kutsal topraklara giden vatandaşları uğurladı. Başkan Akın, 11 Şubat Çarşamba Akşamı Umreye gidecek vatandaşlar için Çiçek Turizm tarafından Belediye Kapalı Oto Parkı'nda düzenlenen uğurlama törenine katıldı. Akın vatandaşları, MHP Milletvekili Adayı Sezai Bilgin, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ve Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kömeç ile birlikte uğurladı.   Başkan Akın, vatandaşları uğurlarken hayırlı yolculuk ve sağlıkla gidip gelmeleri konusunda dilek ve temennilerini iletti.

LİMAN BAŞKANI'NDAN CEMAL AKIN'A VEDA ZİYARETİ

Bartın Liman Başkanı Hasan Özer, Belediye Başkanı Cemal Akın'a veda ziyaretinde bulundu. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına müşavir olarak tayini çıkan Bartın Liman Başkanı Hasan Özer, Başkan Akın'ı makam odasında ziyaret etti. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada, kendisine Bartın'da ki görev süresi boyunca verdiği hizmetler dolayısıyla teşekkür ederek yeni görev yerinde de başarılar diledi.

CEMAL AKIN VE SEZAİ BİLGİN PAZARYERİ ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ

Belediye Başkanı Cemal Akın, MHP Bartın Milletvekili Adayı Sezai Bilgin ile birlikte Pazaryerinde esnaflık yapan vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Akın pazaryeri esnaflarına hitaben yaptığı konuşmada; Belediye olarak kentteki tüm esnaflara belediyeye ihtiyaç duydukları noktada ve kanunlar çerçevesinde gerekli desteği verdiklerini belirterek kente bir önceki döneminde kazandırılan yeni modern pazaryeriyle hem vatandaşları hem de pazarcıları huzura kavuşturduklarını söyledi. Belediye Başkanı Cemal Akın, pazaryeri esnaflarına belediye çalışmaları ve hayata geçmekte olan projelerle ilgili bilgiler de verdi.

BELEDİYE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI VE İŞYERİ HEKİMİ BAŞKAN AKIN'I ZİYARET ETTİ

Bartın Belediyesi'nde görevli İş Güvenliği Uzmanları ve İşyeri Hekimi Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Makam odasında gerçekleşen ziyarette, Belediye İş Güvenliği Uzmanları Selda Ergin ve Emre Önder ile İşyeri Hekimi Hüsamettin Ergin, Başkan Akın'a belediyede yürütülen İş Güvenliği ve İş Sağlığı çalışmaları ve eğitimlerle ilgili bilgiler verdi. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında, Belediye olarak halka en yüksek verimle çalışarak en güzel şekilde hizmet vermek için tüm çalışanların güvenliğine ve sağlığına büyük önem verdiklerini belirtti. Açıklamasında, personelin tüm güvenlik tedbirlerini alarak sağlıklı koşullarda çalışması anlamında iş Güvenliği Uzmanları ve İşyeri Hekimi aracılığıyla düzenli olarak iş sağlığı ve güvenlik eğitimleri verdiklerini ifade eden Akın ayrıca çalışanları meslek hastalıklarından korumak için de hijyen ölçümleri yaptırdıklarını söyledi. Akın yaptığı konuşmada, "Belediye olarak iş güvenliğine ve iş sağlığına her zaman büyük önem veriyoruz. Bunun için, çalışanlarımızın bulundukları birimlerde yaptıkları işlerde can güvenlikleri açısından tüm tedbirleri almaları anlamında ne gerekirse yapıyoruz.  Olumsuzluklar yaşanmasın diye tüm önlemlerimizi almakla beraber yaşanabilecek kaza ve benzeri durumlarda karşılaşılan sağlık problemlerine de anında ve etkili şekilde ilk yardım müdahaleleri yapılabilmesi için tüm personelimize eğitimler veriyoruz.  Ayrıca meslek hastalıklarının önüne geçmek için atölyelerimizde hijyen ölçümleri de yaptırdık. Bu konularda bizlere yardımcı olan İşyeri Hekimimiz ve İş Güvenliği uzmanlarımıza teşekkür ediyor çalışmalarında kolaylıklar diliyorum" dedi.

BAŞKAN AKIN'A EDEBİYAT FAKÜLTESİ DEKANI'INDAN ZİYARET

Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı İbrahim Delice Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Dekan Delice ile birlikte yardımcısı İbrahim Yıldırım'ın da yer aldığı ziyaret Akın ile akademisyenler arasında karşılıklı görüş alışverişi şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın ziyaret dolayısıyla mutluluk duyduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında; Üniversite'ye ve eğitime her zaman destek olduklarını önemle belirtip bundan sonrada imkânlar da elverdiği sürece üzerlerine düşen konularda gerekli desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

BELEDİYE ESENTEPE'DE  SU BİRİKMESİ VE TAŞKINLARA KARŞI TEDBİR ALIYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, mahalle yol ve kaldırımlarında yağmur sularının birikmesini önlemeye ve taşkın risklerine karşı alt yapı tedbirleri almaya devam ediyor. Ekipler son olarak Esentepe Mahallesi'ne bağlı Esentepe Caddesi'nde yağmur sularına karşı tedbir almak üzere çalışmalara başladı. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada, her gün kentteki tüm mahallelere alt yapıda ve üst yapıda ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri götürerek vatandaşların sıkıntısız şekilde ve huzurla yaşaması için ne gerekirse yaptıklarını söyledi. Esentepe Mahallesi'nde yürütülen çalışmayla ilgili açıklamasında ise caddedeki yol ve kaldırmalarda yağmur sularının biriktiği noktaları tespit ederek sorunsuz hale getirdiklerini belirten Belediye Başkanı Cemal Akın, "Vatandaşlarımıza mahallelerinde çevre düzeni, çevre temizliği, alt yapısı ve üst yapısıyla tüm belediye hizmetlerinden kesintisiz şekilde istifade ettikleri sıkıntısız ve huzurlu bir yaşam sunmak için her gün tüm ekiplerimizi ihtiyaç duyulan noktalara seferber ederek canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Esentepe Mahallesi'ne bağlı Esentepe Caddesi'nde vatandaşlarımız için sıkıntı oluşturacağını tespit ettiğimiz su biriken noktaları bir bir düzenleyerek sorunsuz hale getiriyoruz. Burada aynı zamanda ekiplerimizi mevcut mazgallarımızı ve giderlerini temizleyerek suların hızlı tahliyesini sağlamak için de görevlendirdik" dedi.

SANAYİDE ALT YAPI SIKINTISI GİDERİLİYOR

Bartın Belediyesi kentte meydana gelen alt yapı arızalarına kısa sürede müdahale ederek vatandaşların mağdur olmasına izin vermiyor. Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Gölbucağı Mahallesi'nde bulunan Sanayi Sitesi'nde meydana gelen bir kanalizasyon arızasına da anında müdahale etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın; sanayi sitesinde, kanalizasyon şebekesine bağlanan 4 adet 200'lük beton büzün çeşitli katı atıklar ve yağlar sebebiyle tıkanması üzerine tıkanan büzleri çıkarıp temizlediklerini, arızalı olanların yerine ise yeni büzler yerleştirdiklerini söyledi. Akın açıklamasında, "Belediye olarak mahallelerimizde oluşabilecek alt yapı arızalarına karşı gerekli tüm teçhizat ve ekipmanlarla donatılmış ekiplerimizle her zaman hazırlıklıyız. Bu kapsamda ekiplerimizle, Sanayi Sitesi'nde meydana geldiği bildirilen kanalizasyon hattı tıkanıklığına da haber alır almaz müdahale ettik. İlk belirlemelerimiz neticesinde 4 adet büzün çeşitli sanayi atıkları dolayısıyla tamamen tıkandığını ve bir bölümünün ise hasar gördüğünü tespit ettik. Bu sebeple şu an tıkalı boruları temizleyip hasarlı olanların yerine yeni borular yerleştirerek hattın yeniden faaliyete geçmesini sağlıyoruz" dedi.

HAVA RADAR KITA KOMUTANI'NDAN CEMAL AKIN'A ZİYARET

Bartın Hava Radar Kıta Komutanı Üsteğmen Savaş Sarıtaş Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Başkan Akın'ın makam odasında gerçekleşen ziyarette Hava Radar Kıta Komutanı Üsteğmen Savaş Sarıtaş ile birlikte Kd. Bçvş. İbrahim Kırgız'da hazır bulundu. Başkan Akın, Sarıtaş ile samimi bir sohbet ortamında karşılıklı bilgi alışverişi şeklinde süren ziyarette kendisine ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti ifade ederek çalışmalarında başarılar diledi. Akın yaptığı konuşmada, "Nazik ziyaretiniz dolayısıyla teşekkür ederiz. Belediye olarak kentteki tüm kurumların ve kolluk kuvvetlerimizin belediyemize ihtiyaç duyduğu her konuda imkânlarımızda elverdiği sürece hep yanında olduk. Bundan sonrada üzerimize düşen konularda gerekeni yapacağız. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum" dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bunlar da??? 5 yıl önce

bunlar da kaçak mı özel idarenin ordaki market gibi. başkan hala görmüyor mu???