Başkan Davetten Davete...

ESENTEPE MAHALLESİ ASFALTLANIYOR

Bartın Belediyesi’ne bağlı ekipler Esentepe Mahallesi’nde doğal gaz alt yapı çalışmaları biten yolları asfaltlayarak düzenlerken, Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmaları yakından takip etti.

Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında Belediye olarak alt yapı çalışması tamamlanan yolları en güzel şekilde düzenlediklerini söyledi.

Akın konuşmasında “Vatandaşlarımıza alt yapısı ve üst yapısıyla sorunsuz bir kentte yaşama imkânı sağlamak için çalışıyoruz. Üst yapı düzenleme programımızdaki tüm yollarda doğal gaz firmasının diğer kurumların ve belediyemizi ilgilendiren alt yapı çalışmalarının tamamlanmasını sağladıktan sonra yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarımıza başlıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü’müze bağlı ekiplerimizi doğal gaz alt yapı çalışmaları tamamlanan Esentepe Mahallesi yollarını da sorunsuz ve sarsıntısız hale getirmek üzere görevlendirdik” dedi.

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLDİ

Belediye Başkanı Cemal Akın Esentepe Mahallesi’nde vatandaşları bilgilendirip taleplerini dinledi.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Esentepe Mahallesi’nde gerçekleşen doğal gaz alt yapı çalışmaları sonrasında başlatılan asfalt çalışmaları incelerken vatandaşları da bilgilendirdi.

Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada “Doğal gaz şehir ana hatlarının ve bu hatlardan mesken, işyeri bağlantılarının yapıldığı noktalara doğal gaz verilerek abonelikler alınmaya başlandı. Esentepe’den geçen hat sonrasında hasar gören yollarımızı da asfaltlayıp vatandaşlarımıza tozsuz ve çamursuz bir yoldan ulaşım imkânı sunuyoruz. Üst yapı çalışmalarımız aynı anda üç noktada sürüyor. Ekiplerimiz Davut Fırıncıoğlu Caddesi, Hendekyanı Caddesi ve Esentepe’de yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları yapıyor” dedi.

BAŞKAN HENDEKYANI CADDESİ’NDE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Bartın Belediyesi’ne bağlı ekiplerce Hendekyanı Caddesi’nde devam eden yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarının son bölümü sürüyor.

Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmaları yerinde takip ederek ekiplere yeni yol ve kaldırımların en kısa zamanda en güzel şekilde yapılması konusunda talimat verdi.

Akın yaptığı konuşmada caddenin yol ve kaldırımlarıyla birlikte duvarlarını da giydirerek daha hoş bir görünümle hizmet vereceğini söyledi.

Belediye Başkanı Cemal Akın “Doğal gaz alt yapı çalışmaları biten Hendekyanı Caddesi’nde başlattığımız yol ve kaldırım çalışmalarımızın son bölümüne geldik. Ekiplerimiz bu noktada da kaldırımları düzenledikten sonra sıcak asfalt çalışmasına başlayacak. Kaldırımlarımızı engelli vatandaşlarımıza uygun şekilde yapıyoruz. Burada ayrıca yol ve kaldırım çalışmalarının peşinden duvarları da kayrak taşlarıyla giydirip caddeye hoş bir görünüm daha kazandıracağız ”dedi.

BAŞKAN HENDEKYANI CADDESİ’NDE ZİYARETLERDE BULUNDU

Belediye Başkanı Cemal Akın Hendekyanı Caddesinde bulunan esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Cemal Akın açıklamasında her fırsatta vatandaşlarla iç içe olduğunu belirterek gerçekleşen üst çalışmaları ile Hendekyanı Caddesi’nin çok güzel bir görünümle vatandaşların istifadesine sunulacağını söyledi.

Akın açıklamasında “Göreve başladığımız günden beri vatandaşlarımızı her fırsatta ziyaret ederek ihtiyaçları yerinde görüp talepler doğrultusunda hizmet veriyoruz. Bu talepleri gerçekleştirip ihtiyaçları karşılarken mahallerimize görsel anlamda da çeşitli güzellikler kazandırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Hendekyanı Caddesi’ni de aynı şekilde yol kaldırım ve çevre düzeniyle kentin en güzel caddelerinden olacak şekilde düzenleyeceğiz” dedi.

LİMAN BAŞKANI’NDAN CEMAL AKIN’A ZİYARET

Bartın Liman Başkanı Hasan Özer, Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.

Makam odasında gerçekleşen ziyarette Karaköy Muhtarı Burhan Pişkin’de hazır bulundu.

Ziyaret karşılıklı görüş alışverişi ve sohbet şeklinde gerçekleşti.
Belediye Başkanı Cemal Akın ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyet ifade ederek başladığı konuşmasında Liman Başkanı Özer ve Muhtar Pişkin’e çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.
Akın konuşmasında “Nazik ziyaretiniz dolayısıyla teşekkür ederim. Belediye olarak halkımıza en güzel şekilde hizmet verebilmek için tüm kurumlarımızla ve muhtarlarımızla karşılıklı bilgi alışverişi halindeyiz. Bundan sonrada daha önce olduğu gibi bizi ilgilendiren ve bize ihtiyaç duyulan konularda her zaman yanınızda olmaya ve gerekeni yapmaya devam edeceğiz. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim” dedi.

KARAÇAY MUHTARI AZALARIYLA BİRLİKTE BELEDİYE’DE

Bartın Karaçay Mahallesi Muhtarı İsmail Özsoy azalarıyla birlikte Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.

Makam odasında gerçekleşen ziyaret karşılıklı bilgi alışverişi şeklinde sürerken Muhtar Özsoy Başkan Akın’a mahallerinde ve kent genelinde verilen belediye hizmetleri dolayısıyla teşekkür ederek çeşitli taleplerde bulundu.

Belediye Başkanı Cemal Akın ise yaptığı konuşmada tüm ekipleri mahallelerin ihtiyaç ve taleplerini karşılamak üzere seferber ettiklerini belirterek Karaçay Mahallesi’nde de belediyeyi ilgilendiren her konuda ne lazımsa yapılacağını söyledi.

Akın konuşmasında “Haftanın her günü ihtiyaç durumlarına göre tüm mahallerimizde ayrı ayrı ekiplerimiz çalışıyor. Belediyemize yeni dâhil olan mahallerimizden olan Karaçay Mahallesi’ni de tüm hizmetlerimizden faydalandırıyoruz. Bundan sonrada bizi ilgilendiren her konuda gerekeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

KENDİLERİ KÜÇÜK BAŞARILARI BÜYÜK

Bartın Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Güreş Takımı sporcuları Güreş Eğitim Merkez’lerinde eğitim görmeye hak kazandı.

Sporcular kazandıkları başarının sevincini paylaşmak üzere Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.
Amasya’da düzenlenen ve 12 ilden 200’ün üzerinde güreşçinin katıldığı eleme müsabakalarına toplamda 95, Bartın’dan katılan 18 sporcudan 7 ‘si başarılı oldu. 5. ve 6. sınıflardan 12. sınıfa kadar eğitim görecekleri Güreş Eğitim Merkezi’ne katılmaya hak kazanan bu sporculardan 4’ü Bartın Belediyesi Spor Kulübü sporcusu olarak bu başarıyı elde etti.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Demirkoparanoğlu, Kulüp Başkanı Hüseyin Taner Çetin, Asbaşkan Taner Bilal, Kulüp Antrenörü Ünal Özkan, yardımcısı Erkan Yetim ile başarılı güreşçiler İbrahim Soyal, İsmail Özdil, Yusuf Adıyaman, Ferdi Kocadere ve aileleri hazır bulundu.
Başarılı güreşçilerin eğitim ve spor hayatlarına Samsun, Çorum ve Yozgat’taki Güreş Eğitim Merkezleri’nde devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Cemal Akın konuşmasında Belediye Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren güreşçilerin başarısından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek sporcuları tebrik etti.
Başkan Akın yaptığı konuşmada “Belediye olarak ata sporumuz güreşi desteklemek için kurduğumuz takımımızın bu başarısıyla da büyük gurur duyuyoruz. . Sporcularımız bu yaşta eğitilip başarılı olacaklar ve geleceğin şampiyonu olacaklar. Eğitim ve spor hayatınızı birlikte devam ettireceğiniz Güreş Eğitim Merkez’lerine girmeye hak kazanmanız sizlerin geleceği ve Bartın’ımız için çok önemli bir gelişme. Elde ettiğiniz bu güzel başarı dolayısıyla sizleri tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyor her zaman yanınızda olmaya devam edeceğimizi bilmenizi istiyorum” dedi.
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ziyaret sonunda güreşçilere eşofman takımı ve spor ayakkabısı hediye etti.

BAŞKAN’DAN NİKAH NİŞAN VE DÜĞÜN REKORU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın hafta sonunda davet edildiği tüm sünnet, nişan nikah ve düğün törenlerine katılarak 30’un üzerinde davete art arda katıldı.

Belediye Başkanı Cemal Akın zaman zaman Yardımcısı Hüseyin Çetin’in de kendisine eşlik ettiği davetlerde ailelerin ve çiftlerin taleplerini yerine getirerek evlenmeye karar vermiş tüm genç çiftlerin nikahlarını bizzat kendisi kıydı.

Belediye Başkanı Cemal Akın Perihan-Şenol Üre'nin oğlu Onur ile Coşkun-Yıldız Fındık'ın kızı İlknur'un nişan yüzüklerini takarak Cuma akşamından itibaren art arda Belediye Yanardöner ve Kaman ailelerinin düğün tröeninde Muradiye Yanardöner ile Mustafa Kaman çiftinin nikahını, Hüseyin-Bahriye Bulut'un kızları Ayşegül Bulut ile Ali Rıza-Şennur Aykan'ın oğlu Samet Aykan'ın nikahını, Mehmet-Müjgan Kılınç kızı ile Talat-Hanım Halıcıoğlu'nun oğlunun nikahını, Halil-Habibe Gökdeniz'in kızı Çağla Gökdeniz ile Fatma-Mehmet Tatar'ın oğlu Celal Tatar'ın nikahını, Senem İncereis ile Alper Edebal çiftinin nikahını, Mustafa-Nurdan İkiz'in kızı Emine Gizem İkiz ile Mehmet-Emire Ülkü Kemik'in oğlu Egemen Kemik'in nikahını, Ali - Emine FINDIK'ın oğlu Önder Fındık ile Hüseyin - Fatma Ay'ın kızı Bahar Ay'ın nikahını ve Adem-Aynur Oktar kızı Canem Mutlu Oktar ile Selehattin-Nergiz Yağcı' nın oğlu Kaan'ın nikahını kıydı.

Nikah aktini gerçekleştirdiği tüm çiftlere tek taş yüzük simgeli nikah hatırası hediye ederek mutluluklar diledi.

Ayrıca hafta sonu Şükran ve Adem Top'un çocukları Ahmet Arda Top'un, Serpil ve Serkan Özköse'nin çocuğu Buğra Özkösenin, Vildan ve Engin Bilir'in çocukları Ender Bilir'in, Emine ve Necmi Yakup'un çocukları Enes ile Abdullah'ın, Dilber ve Süleyman Pala'nın çocukları Batuhan ile Bedirhan'ın, Asiye-Ahmet Çevik'in çocukları Yusuf'un, Feray-Erol Mantarcı'nın çocukları Göktuğ'un, Recai- Arzu Temeltaş'ın çocukları Bulut ile Berat'ın, Ünzile-Mehmet Küçükdurna'nın oğlu Arda'nın, Ahmet-Necmiye Selamet'in çiftinin oğlu Furkan Selim Selamet'in, Yiğit Ailesi’nin oğlu Efe Yiğit Gül'ün ve Leyla ve İsa Sağdıç'ın oğlu Ömer Faruk'un sünnet düğünlerine katılan Belediye Başkanı Cemal Akın sünnet olan çocukları ve ailelerini ayrı ayrı kutlayarak birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileklerinde bulundu.

Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında davet edildiği tüm etkinlik ve törenlere katılarak her fırsatta halkla beraber olduğunu belirtti.

Başkan Akın bu şekilde hayatta iyi-kötü, acı-tatlı ne varsa vatandaşlarla birlikte yaşayıp destek olduklarını söyledi.

BELEDİYE’DE YANGIN VE GAZ KAÇAKLARI KONULU EĞİTİM

Bartın Belediyesi İtfaiye personeline ve doğalgaz şirketi çalışanlarına “Yangın ve Gaz Kaçakları” hakkında eğitim verildi.

Eğitim, Uluslararası Gaz Eğitim Teknoloji ve Araştırma Merkezi Personel Eğitimi ve İş Güvenliği Uzmanı Ali Erdoğan tarafından verildi.

Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda itfaiye personeli ve gaz şirketi çalışanlarına yangın güvenliği, doğalgaz yangınlarına müdahale ve kontrolsüz gaz kaçaklarına müdahale konularında detaylı bilgiler verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın bu tür eğitimlerin gerekli olduğunun altını çizerek Bartın Belediyesi’nin İtfaiye personelinin sürekli teknolojik gelişmeler ve yeni bilgilerle donatılarak hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.