Başkan Vatandaşın Sorunlarını Dinliyor
BELEDİYE RESİM GRUBU SERGİSİNDE

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Belediye Resim Gurubu resim sergisi açılışına katıldı.35 bayan kursiyerin yıl boyunca resim atölyesinde yağlı boya, akrilik ve toz pastel çalışmalarıyla hazırladığı 107 eserden oluşan sergi çok sayıda vatandaşın katlımı ile eski Belediye Hizmet binasında açıldı. Açılış öncesinde Belediye Başkanı Cemal Akın, Garnizon Komutanı Mehmet Sandıklı Belediye Meclis Üyesi Serhat Çörek, TSO Başkanı Cihat Çakır, Bartın Çimento ve Genel Müdürü Fevzi Bingöl tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi.  Belediye Başkanı Cemal Akın açılış kurdelesini keserken yaptığı konuşmada “Bu gün burada her yaştan bayanın eğitim durumuna bakılmaksızın neler yapabildiğine şahitlik ediyoruz. Kurs hocamız Aysun Eskin önderliğinde 35 bayan kursiyerimizin Resim Atölyemizde hazırladığı bir birinden güzel eserleri sergilenecek bu sergimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu çalışma içerisinde yer alan kadınlarımızı kutluyor başarılarının devamını diliyorum. Belediye olarak her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

DAVUT FIRINCIOĞLU CADDESİ’NDE  VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ


Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde esnafları ziyaret ederek caddede başlayan proje ve belediye çalışmaları konusunda bilgiler verdi. Cadde üzerinde bulunan Hal Taksi önünde taksi şoförleri ve vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Cemal Akın daha güzel ve yaşanabilir bir Bartın için ne lazımsa yaptıklarını ifade etti. Akın konuşmasında “Hayatın her anını vatandaşlara hizmet vererek sürdüren, verdiği tüm hizmetleri istişareler yaparak talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştiren bir Belediye olarak daha güzel ve daha yaşanabilir bir Bartın için çalışmaya devam ediyoruz. Bu anlayışla, hayata geçirmek için çalışmalarına başladığımız Davut Fırıncıoğlu Caddesi projemizle bu noktaları cazibe merkezi haline getireceğiz. Bu cadde görsel güzelliği, yaya ve araç ulaşımı açısından sağladığı kolaylıklar açısından hem vatandaşlarımızın hem de esnafımızın yüzünü güldürecek. Şu aşamada söküm çalışmaları devam eden noktalarda belediyemizi ilgilendiren yağmur suyu hatlarının oluşturulması, eski şebeke suyu hatlarının yenilenmesi gibi çalışmalarla birlikte Doğal Gaz çalışmaları başlayacak. Doğal Gaz çalışmaları ile eş zamanlı olarak sürecek, elektrik ve telefon gibi diğer kurumların alt yapı çalışmaları da tamamen bittikten sonra yüklenici firma tarafından başlanacak proje uygulama çalışmaları kısa sürede tamamlanacak. Proje hayata geçtiğinde Davut Fırıncıoğlu Caddesi’ni Bartın’ın en güzel caddesi olarak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

ÇARŞI ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın çarşı esnafını ziyaret etti. Şehir Merkezi’nde gerçekleştirdiği esnaf gezilerinde yolda karşılaştığı vatandaşları ve tüm esnafları selamlayarak hal ve hatırlarını soran Belediye Başkanı Cemal Akın her zaman halk ile iç içe olduğunu söyledi.
Akın yaptığı açıklamada “ Göreve geldiğimiz günden beri her zaman halk ile iç içeyim. Telefonum 24 saat açık. Kapımı hiçbir zaman kapatmıyorum. Vatandaşlarımız bize daha kolay ve rahat şekilde ulaşsın diye belediye binamızın hemen girişine yaptığımız şeffaf oda ile vatandaşları daha binaya girdikleri an karşılayıp sıkıntılarını ve taleplerini dinliyorum. Her zaman halkımın emrine amadeyim” dedi.

ABA EVLERİ’NDE YAŞAYAN VATANDAŞLARLARI DİNLEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Cumhuriyet Mahallesi’nde Bartın Aba Evleri sakinlerinin taleplerini dinledi. Mahalle ziyareti esnasında site yöneticisi Mustafa Soyal ve site sakinleri Eski Hastane Caddesi üzerinde doğal gaz çalışmaları sonrasında yapılan kaldırım ve yol düzenleme çalışmaları dolayısıyla Belediye Başkanı Cemal Akın’a teşekkür ederek taleplerini ilettiler. Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Çetin, Erol Demirkoparanoğlu, Hasan Arınan ve daire müdürleri ile birlikte site çevresi ve cadde üzerinde incelemelerde bulunarak vatandaşları dinleyen Başkan Akın konuşmasında vatandaşlara doğal gaz ve sonrasında yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmaları konusunda bilgiler vererek taleplerin karşılanması için ilgili daire müdürlerine talimat verdi. Akın konuyla ilgili açıklamasında “Belediye olarak göreve başladığımız günden beri vatandaşları ziyaret edip ihtiyaçları yerinde görerek hizmet veriyoruz. Cumhuriyet Mahallesi’nde de bu şekilde vatandaşları bizzat ziyaret ederek hatırlarını sorduk, sıkıntılarını dinledik, sıkıntı yaşanan konularda ilgili birimlerimizi görevlendirerek çalışma programımıza dahil ettik” dedi.

GÜLPEMBE KOLEJİ MEZUNİYET GECESİ’NE KATILDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Gülpembe Koleji tarafından düzenlenen mezuniyet gecesi etkinliğine katıldı. Gülpembe Koleji bahçesinde çok sayıda öğrenci ve ailelerinin yer aldığı etkinlikte öğrenciler gece için hazırladıkları gösterileri sergilediler.  Gecede, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın kolejde öğrenim gördükleri süre içerisinde başarı gösteren 8’nci sınıf öğrencileri Sare Cevşen Yılmaz, Emin Bera Balcı ve Livanur Maden’e İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal ve Emniyet Müdürü Mehmet Altınok ile birlikte başarı plaketi verdi. Belediye Başkanı Cemal Akın plaket töreni sonrasında yaptığı konuşmada Öğrencilere bundan sonraki eğitim ve öğrenim hayatları boyunca başarılar diledi.
Akın konuşmasında “Öğrencilerimizi göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ederim. Başarıda emeği olan ailelerini ve öğretmenlerini de ayrıca kutlarım. Allah öğrenci kardeşlerimize vatana millete faydalı, hayırlı yerlere gelmek nasip etsin” dedi.

İSPANYA’YA GİDEN HEYETİ UĞURLADI

Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Genç İş Adamları Derneği’nin (BARGİAD) “Türkiye ve Avrupa’da Konumlandırılmış Turizm İş Gücü Köprüsü” konulu Avrupa Birliği Leonarda da Vinci Yaşam Boyu Öğrenme projesi kapsamında İspanya’ya gidecek 30 kişilik heyeti uğurladı. İspanya’nın Malaga kentine gitmek üzere Belediye Kapalı Otoparkı’ndan hareket eden heyet üyelerinin, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, TSO Başkanı Cihat Çakır ve BARGİAD Başkanı Sinan Kireç ile çok sayıda vatandaş hazır bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın heyet üyelerinin bir bir elini sıkarak seyahat boyunca hayırlı bir yolculuk ve alacakları eğitim konusunda başarılar diledi. Akın yaptığı açıklamada “ Proje kapsamında Avrupa’ya hareket eden arkadaşlarımız hem mesleki hem de yabancı dil eğitimi alarak daha donanımlı insanlar olarak gelip mesleklerini ifa edecekler. Projeyi gerçekleştirenlere teşekkür ediyor hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

ANTİKA MÜZİK EVİ GELENEKSEL ÖĞRENCİ KONSERİ’NE KATILDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Antika Müzik Evi tarafından düzenlenen Geleneksel Öğrenci Konseri’ne katıldı. Antika müzik evi kursiyerlerinin saz, dans, ritim, keman gibi kategorilerde eğitim alan öğrencilerin yeteneklerini sergilediği etkinlik Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Etkinliği Jandarma Komutanı Alaaddin Karsavuran, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin ve BARGİAD Başkanı Sinan Kireç ile birlikte izleyen Belediye Başkanı Cemal Akın Belediye olarak kentte gerçekleşen tüm kültürel ve sanatsal etkinliklere imkânlar ölçüsünde destek verdiklerini ve katılım gösterdiklerini belirterek bu konuda verilen eğitimlere de önem verdiklerini söyledi. Başkan Akın açıklamasında “Bizde Belediye olarak Kültür ve Sanat Merkezi’miz bünyesinde tiyatro, resim, keman, ritim, İngilizce, almanca, aerobik, Türk Sanat Müziği Halk Müziği gibi çok sayıda faaliyet ve kurs gerçekleştirmekteyiz. Bu tür faaliyetlerin toplum için önemli bir ihtiyaç olduğu düşüncesindeyiz. Bu bağlamda bizim dışımızdaki etkinlik ve kursları da önemsiyor bizi ilgilendiren her konuda gerekli desteği veriyoruz. Antika müzik evini de bu konuda sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor başarılı performanslarından dolayı tüm kursiyerlerini tebrik ediyorum ”dedi.

EMEKLİLER DERNEĞİNDEN CEMAL AKIN’A ZİYARET

Türkiye Emekliler Derneği Bartın Şube Başkanı Ali Kalaycı Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Dernek Başkan Yardımcısı Cemal Yıldırım’ında hazır bulunduğu ziyaret sohbet ve görüş alışverişi şeklinde gerçekleşti. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek emeklilerin huzuru ve mutluluğu için ne gerekirse yapmaya hazır olduklarını söyledi.
Akın “Nazik ziyaretinizle bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ederi. Sizler bizim saygı değer büyüklerimiz tarih köprülerimizsiniz. Belediye olarak imkânlarımız el verdiği sürece sizlerin huzuru ve mutluluğu için ne gerekirse yapmaya hazırız” dedi.

BAKACAKKADI BELEDİYE BAŞKANI’NDAN CEMAL AKIN’A ZİYARET

Bakacakkadı Beldesi Belediye Başkanı Muhammet Albuz Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Makam odasında gerçekleşen nezaket ziyaretinde MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan ve Başkan Vekili Metin Soydaş’ta yer aldı. Karşılıklı sohbet süren ziyaretlerde Başkanlar belediye çalışmaları konusunda istişareler ve görüş alışverişlerinde bulundular. Bakacakkadı Belediye Başkanı Muhammet Albuz yaptığı konuşmada halka en iyi şekilde hizmet vermek için şartlar ne olursa olsun tüm imkanları seferber ederek ne lazımsa yaptıklarını ifade etti.
MHP İl Başkanı Hamdi Ayan ise konuşmasında siyasetin halkın ihtiyaçlarını karşılamak için bir araç olduğunu belirterek partisinin bu aracı çalışkan, sürekli projeler üreten ve hep halkın içinde olan Belediye Başkanları ile en verimli şekilde değerlendirdiğini söyledi. Belediye Başkanı Cemal Akın ise ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu belirterek başladığı konuşmasında makamların geçici hizmetlerin baki olduğunun altını çizerek halka uzun ömürlü ve kalıcı hizmetler vermenin önemine vurgu yaptı. Akın konuşmasında “Nazik ziyaretiniz dolayısıyla teşekkür ederim. Biz göreve başladığımız günden beri halk ile iç içe, haftanın 7 günü ve günün 24 saati telefonlarımızı ve kapımızı hiç kapatmadan çalışıyoruz. Bir taraftan vatandaşlarımız için daha çağdaş ve yaşanabilir kent oluşturmak gayesi ile çalışırken bir taraftan da hizmetlerimizin uzun ömürlü ve kalıcı olmasına özen gösteriyoruz. Makamlar geçici hizmetler bakidir. Her zaman hizmetlerimizle anılmak ve bu hizmetlerin halkımıza verdiği memnuniyetle mutlu olmak bize yetiyor” dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bartınlı 7 yıl önce

başkan yıllardır aynı kişilerin sorunlarını dinliyor. sizi dinleyemeyen ve dinlemeyen kişiler ile kucaklaşın onları kazanın