Başkan'dan Muhtarlara Ziyaret
BAŞKAN AKIN MUHTARLARLA BİR ARAYA GELMEYE DEVAM EDİYOR

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın halka etkili hizmet için gerçekleştirdiği temaslarına ve muhtar ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Akın, son olarak MHP İl Başkanı Sezai Bilgin ve teşkilat yönetim kurulu üyesi Tuncay Maden ile birlikte Köyortası Mahallesi Muhtarı Aysel Özveren’i ziyaret etti. Özveren’in muhtarlık ofisinde gerçekleşen ziyaret karşılıklı olarak yeni yılda sağlık ve başarı dileklerinin ifade edilmesinin ardından bilgi alışverişi ve istişarelerle devam etti. Belediye Başkanı Cemal Akın ziyaretle ilgili açıklamasında, Bartın halkına en güzel şekilde hizmet vermek için muhtarlarla sürekli olarak iletişim ve istişare halinde olduklarını söyledi. Akın açıklamasında, “ Tüm mahallelerimizde ihtiyaçların tespit edilmesi ve bu şekilde etili şekilde hizmet götürülmesi için muhtarlarımızın çok önemli bir faktör olduğu bilincinden hareketle her zaman onlarla iletişim ve istişare halinde oluyoruz. Köyortası Mahallesi Muhtarımız Aysel Özveren’le de bu bağlamda bir kez daha bir araya geldik. Bu temaslarımız bundan sonra da aralıksız şekilde sürecek” dedi.

DEMİRCİLER MAHALLESİ MUHTARI ŞEREF LÜLLECİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, mahalle muhtarlarını ziyaret etmeye devam ediyor. Akın, muhtar ziyaretleri çerçevesinde Demirciler Mahallesi Şeref Lülleci’yi Hendekyanı Caddesi üzerindeki bürosunda MHP İl Başkanı Sezai Bilgin ile birlikte ziyaret etti. Akın ve Bilgin, karşılıklı fikir alışverişi şeklinde süren ziyaret sonunda Muhtar Lülleci’ye sağlıklı ve başarılı bir yeni yıl dileklerini ilettiler.

TUNA MAHALLESİ MUHTARI NİHAN TANER’E ZİYARET

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Tuna Mahallesi Muhtarı Nihan Taner’i ziyaret etti. Nihan Taner’in Hendekyanı Caddesi’nde bulunan muhtarlık ofisinde gerçekleşen ziyarette MHP İl Başkanı Sezai Bilgin’de yer aldı. Belediye Başkanı Cemal Akın ziyarette Muhtar Taner’e mahallelerde yürütülen belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler verirken Tuna Mahallesi’nde devam eden ve gerçekleşecek olan çalışmaları da değerlendirdi. Akın ve MHP İl Başkanı Sezai Bilgin ziyaret sonunda Muhtar Nihan Taner’e de sağlıklı ve başarılı bir yıl dileklerini ifade ettiler.

AKIN VE BİLGİN ÇAYDÜZÜ MAHALLESİ MUHTARI’NI DA ZİYARET ETTİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın MHP İl Başkanı Sezai Bilgin ile mahalle muhtarlarını ziyaret etmeye devam ediyor. Akın ve Bilgin son olarak Çaydüzü Mahallesi Muhtarı Ruhi Kalafat’ı ziyaret etti. Muhtar Kalafat’ın Kazım Karabekir Caddesi üzerindeki bürosunda gerçekleşen ziyarette mahallede yürütülen belediye çalışmaları ve talep edilen yeni çalışmalar ele alındı. Akın ve Bilgin bu ziyareti de yeni yılda sağlık başarı ve mutluluk dileklerinde bulunarak sonlandırdı.

BAŞKAN AKIN VE BELEDİYE EKİPLERİ TEYAKKUZA GEÇTİ

Bartın Belediyesi, meteorolojiden uzun süreli ve şiddetli yağmur olasılığı bilgisini alır almaz tüm ekiplerle teyakkuza geçti. Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü garajında oluşturulan kriz masasında ekiplerle birlikte Belediye Başkanı Cemal Akın’da hazır bulundu. Başkan Akın konuyla ilgili açıklamasında yağışlar dolayısıyla oluşabilecek taşkın ve su baskını gibi risklere karşı tedbir alıp vatandaşların mağdur olmasını önlemek için hafta sonları dahil hem gündüz hem de gece vakitlerinde vardiyalı olarak görevli ekiplerle teyakkuzda olduklarını söyledi. Akın açıklamasında, “İlimizde bir süredir devam eden yağmur nedeniyle vatandaşlarımızın sıkıntı yamaması için belediye garajımızda tüm ekiplerimizi topladık. Alt yapıda görevli ekiplerimizle, oluşabilecek taşkınlara önlem alınması konusunda fikir alışverişinde bulunarak herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için sabaha kadar iş başında olduk. Belediye olarak bundan sonra da olumsuz hava koşullarını meteorolojiden takip ederek öncesinde tüm ekiplerimizle hazır olup tedbir almaya devam edeceğiz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ’NİN KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR

Bartın Belediyesi, Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen kültürel etkinliklerine geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseriyle devam etti. Kültür Müdürlüğü salonunda düzenlenen konserde Levent Özger şefliğindeki Belediye Türk Sanat Müziği Korosu saz ve solistlerince 25 eser seslendirildi. Salonu
Etkinliğe Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, MHP İl Başkanı Sezai Bilgin ve çok sayıda müziksever katıldı. Belediye Başkanı Cemal Akın konserde yaptığı konuşmada koro üyelerine ve şef Levent Özger’e seslendirdikleri birbirinden güzel eserler dolayısıyla teşekkür ederek Belediye e olarak kültür ve sanat etkinliklerine kış mevsiminde de ara vermeden devam ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında, “Bartın Belediyesi olarak alt yapı üst yapı düzenlemeleriyle, temizlik, yol ve su gibi çalışmalarımız gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerinde önemli bir ihtiyaç olduğu bilinciyle hizmet vermeye devam ediyoruz. Hiç bir zaman vatandaşlarımızın kültür ve sanattan yoksun kalmasını arzu etmiyoruz. Bu sebeple etkinliklerimize Kış mevsiminde de hiç ara vermedik” dedi. Başkan Akın etkinlik sonunda, koro şefi ve üyelerine birer çiçek vererek teşekkür etti.

AKIN, KIRTEPE MUHTARINI BELEDİYENİN TAHSİS BÜRODA ZİYARET ETTİ

Belediye Başkanı Cemal Akın, mahalle muhtarlarını ziyaret etmeye devam ediyor. Akın, muhtar ziyaretleri kapsamında Kırtepe Mahallesi Muhtarı Münir Fazıl Seyhan’ı da ziyaret etti. Belediye Başkanı Cemal Akın, Muhtar Münir Fazıl Seyhan’ı Belediye tarafından kısa süre önce yapılarak kendisine tahsis edilen Avni Çelebi Parkı içerisindeki bürosunda ziyaret etti. Ziyarette Başkan Akın ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sezai Bilgin de hazır bulundu. Samimi bir sohbet ortamında bilgi alışverişi şeklinde süren ziyarette Muhtar Seyhan, Başkan Akın’a kendisine tahsis edilen muhtarlık bürosu dolayısıyla şahsı ve mahalle sakinleri adına teşekkür etti. Belediye Başkanı Cemal Akın ise konuşmasında vatandaşlara muhtarlık hizmetlerinin en güzel şekilde verilmesi ve oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda verilen belediye hizmetlerinin etkili şekilde aktarılması için iletişimin dolayısıyla muhtarlık bürolarının çok önemli olduğunu belirterek Kırtepe Mahallesi Muhtarlık bürosunun da hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Ziyaret sonunda Akın, Bilgin ve Muhtar Seyhan birbirilerine yeni yıl dileklerini ilettiler.

AKIN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, önceki dönem Belediye Başkanlarından Cemal Abanalı’nın annesi Behice Abanalı’nın cenaze törenine katıldı. Belediye Başkanı Cemal Akın merhumenin Hacı Balık Sokak’taki evinden itibaren düzenlenen merasim süresince yakınlarıyla birlikte olarak başsağlığı dileklerini ifade etti. Akın yaptığı açıklamada, “Eski dönem belediye başkanlarımızdan Cemal Abanalı’nın annesi Behice Abanalı’yı son yolculuğuna uğurladık. Değerli büyüğümüze Allah'tan rahmet, sayın Cemal Abanalı’ya ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

40.SOKAK KALDIRIMI DÜZENLENDİ

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Aladağ Mahallesi’ne bağlı 40.Sokak’ta kaldırım düzenleme çalışması yaptı. Ekipler, Kemal Sabriye Ocakçı İlköğretim Okulu’na da ulaşım sağlayan okul binası önünden geçen kaldırımda merdiven ve rampa düzenleme çalışması yaptı. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında mahallelerde büyük küçük herkesin özellikle engelli vatandaşlarında kolaylıkla hareket etmesi için ne gerekirse yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında; “Geçtiğimiz haftalarda mahalle muhtarımız ve daire müdürlerimizle birlikte Aladağ Mahallemizde incelemelerde bulunup ihtiyaç duyulan çalışmaları belirlemiştik. Şimdide incelemelerimiz esnasında iş programımıza aldığımız bu çalışmaları da bir bir gerçekleştirmeye başladık. Bu çerçevede 40.Sokak’ta okul binası önünden geçen kaldırımımızı engelli vatandaşlarımızla, Pazar arabası ve bebek arabasıyla hareket eden vatandaşlarımızın da sıkıntısızca kullanabileceği şekilde düzenliyoruz. İş programımız çerçevesinde sürecek çalışmalarımız kapsamında belediyemize ihtiyaç duyulan her noktada ne gerekirse yaparak vatandaşlarımız için hayatı kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞKAN MAHALLELERİ ZİYARET EDİP ESNAF VE VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, MHP İl Başkanı Sezai Bilgin ile birlikte mahalleleri ziyaret etti. Çaydüzü, Demirciler, Tuna, ve Kırtepe Mahallelerine gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Akın ve Bilgin karşılaştıkları herkese sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl dileklerinde bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın, yaptığı açıklamada her zaman mahalleleri ziyaret edip sıkıntıları ve talepleri yerinde dinlediğini belirterek yaklaşan yeni yıl öncesinde de vatandaşların hatırlarını sorup sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl dilediklerinde bulunduğunu ifade etti. Akın açıklamasında, “Her zaman olduğu gibi yaklaşan yeni yıl öncesinde de vatandaşlarımızı bizzat mahallelerinde ziyaret edip hatırlarını soruyoruz. Bu ziyaretler esnasında vatandaşlarımızın talep ve önerilerini de dinleyip değerlendiriyor ekiplerimize gerekli talimatları veriyorum. 2014 yılının son dakikalarına kadar tüm mahallelerimizi ziyaret edip vatandaşlarımızla birlikte olarak huzurlu ve mutlu bir yeni yıl için tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.