Başkan'dan Yakın Takip
BARTINSPOR’DAN BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN’A ZİYARET

Bartınspor Başkanı Ercan Aydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret ettiler. Ziyaret Belediye Başkanı Cemal Akın’ın Hükümet Caddesi’ndeki eski belediye binasında bulunan makam odasında gerçekleşti. Bartınspor yönetimi Belediye Başkanı Cemal Akın’a yapılan transferler ve çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.Belediye Başkanı Cemal Akın karşılıklı görüş alışverişi şeklinde süren ziyarette yaptığı konuşmada Bartınspor’un profesyonel lige çıkması için Belediye olarak imkanlar elverdiği sürece her türlü desteği verdiklerini söyledi. Akın konuşmasında "Bartınspor’un özlenen başarılara imza atıp profesyonel lige çıkmasını hedefliyoruz. Bu sebeple sadece antrenör, futbolcu ve yöneticilerin değil herkesin sorumluluk sahibi olması gerekiyor. Birlikten kuvvet doğar. Hep birlikte kulübümüzün başarısı için kenetlenip profesyonel lige çıkmak için ne lazımsa yapmalıyız. Belediye olarak kulübümüzü imkânlar elverdiği sürece üzerimize düşen her konuda desteklemeye devam edeceğiz. Sezon sonunda bu güçlü birlikteliğin meyvelerini toplayıp takımımızı profesyonel lige çıkaracağımıza inanıyorum. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

RÜZGÂR ENERJİSİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Bartın Belediyesi teknik personellerine ve AR-GE ekibine Rüzgar Enerjisi ile ilgili sunum yapıldı. Bartın Belediyesi tarafından Aladağ Kanlı Türbe mevkiine yapılması planlanan Rüzgar Türbini için çıkılan ihale kapsamında yüklenici firma Mars Enerji tarafından başlatılan fizibilite çalışmaları neticesinde firma yetkilileri tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı. Mars Enerji FirmasıElektrik ve Elektronik Mühendisi Cüneyt Ergünay ve Proje Satış Müdürü Nesrin Küçük tarafından yapılan sunumlar ile Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısında Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Arınan, Ar-Ge Ekibi ve Belediye Teknik personelleri hazır bulundu. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın “Belediye olarak rüzgâr enerjisinden elektrik üretmek amacıyla fizibilite çalışması yapılması için ihale açmıştık. İhaleyi kazanan firma rüzgâr verilerini toplamak için Aladağ Kanlı Türbe mevkiine rüzgâr enerjisi ölçüm direği yerleştirdi. 6 ay süren fizibilite çalışmaları sonucunda rüzgârın yönü, şiddeti ve gücü ile ilgili araştırmalar yapıldı. Şimdide fizibilite çalışmalarını yapan firma yetkilileri tarafından teknik personelimize ve Ar- ge ekibimize çalışmaların nihai sonucu ile ilgili sunum yapıldı. Fizibilite çalışmalarının nihai sonucunun ilgili teknik personellerimiz ve Ar- Ge ekibimizce incelenmesinden sonra bir sonraki aşama ile ilgili karar alarak çalışmalarımıza yön vereceğiz” dedi.

BELEDİYE’NİN KÜLTÜREL VE SANATSAL FAALİYETLERİNİ İNCELEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Belediye Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde devam eden kurs faaliyetlerini ve çalışmaları inceledi. Eski Belediye binasında bulunan Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki atölyeleri ziyaret eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın tarihi Bartın evlerini eserleriyle yaşatan Maket Atölyesi Ustası ve eğitmeni Ahmet Güldür ve İngilizce öğretmeni Yeşim Erdim'den çalışma ve derslerle ilgili bilgiler aldı. Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde devam eden kurslar ve çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın bu kurslarla vatandaşlara ihtiyaç duydukları konularda eğitim alma imkanı sağlarken öğrencilerin ise yaz tatillerini faydalı şekilde değerlendirmesine olanak sağladıklarını söyledi. Akın açıklamasında “Belediye olarak Kültür ve Sanat Merkezi’miz bünyesinde İngilizce- Almanca dilleri, resim, ebru, ritim, enstrüman, tiyatro ve step-aerobik gibi kurslarımızla vatandaşlarımıza ihtiyaç duydukları hizmetleri veriyoruz. Aynı zamanda genç kardeşlerimiz için açtığımız yaz kurslarıyla yaz tatillerini faydalı şekilde değerlendirmelerine imkân sağlıyoruz. Kurslarımıza katılan tüm öğrenci ve eğitmenlerimize başarılar diliyorum” dedi.

BAŞKAN PANSİYON AÇILIŞINA KATILDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Nisa Pansiyon isimli işletmenin açılış törenine katıldı. Cumhuriyet Mahallesi Ardınç Sokak'ta hizmete giren 42 kız öğrenci kapasiteli Nisa Pansiyon isimli işletmenin açılışına katılan Belediye Başkanı Cemal Akın işletmenin sahiplerine bereketli kazançlar getirmesini ve hayırlı uğurlu olmasını diledi. Belediye Başkanı Cemal Akın okunan duaların ardından açılış kurdelesini keserken yaptığı konuşmada “Kentimize il dışından gelen öğrencilerin barınma ihtiyacına karşılık gelecek pansiyonlara ihtiyaç var. Bu sebeple bizde belediye olarak bu tür işletmelerin açılması için üzerimize düşen konularda gerekli desteği veriyoruz. İşletmenin memleketimize ve sahiplerine hayırlı uğurlu olmasını ve bereketli kazançlar getirmesini diliyorum” dedi.

HÜKÜMET CADDESİ’NDE VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Hükümet Caddesi’nde bulunan vatandaşlarla sohbet ederek hatırlarını sordu. Eski Belediye hizmet binasındaki çalışmaları takip etmeden önce hükümet caddesindeki esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Belediye Başkanı Cemal Akın vatandaşların talep ve önerilerini dinledi. Akın yaptığı açıklamada “Belediye olarak halkın ihtiyaçlarına anında yanıt vermek için haftanın 7 günü gece gündüz aralıksız hizmet veriyoruz. Telefonum 24 saat açık ve her fırsatta halkın arasındayım. “dedi.

BELEDİYE BAŞKANI YALI’DA  ESNAF VE KAHVEHANE ZİYARETLERİNDE BULUNDU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Belediye tarafından hazırlanan proje kapsamında yaptırılan Yalı Yaşam Merkezi inşaatı çevresindeki esnaf ve kahvehaneleri ziyaret etti. Belediye Başkanı Cemal Akın vatandaşlarla sohbet ederek Yalı Yaşam Merkezi ile İlgili bilgiler verdi. Akın yaptığı konuşmada “Eski terminal alanı, atıl, hoş görünmeyen bir noktaydı. Belediye olarak bu noktayı da kötü görünen halinden kurtarıp halkımıza hizmet verecek modern ve güzel bir Yaşam Merkezi haline dönüştürmek için proje hazırladık. Bartın’ın tarihi Taşhan mimarisine uygun olarak projelendirdiğimiz Yaşam Merkezi’miz çıktığımız ihale sonrasında ihaleyi alan yüklenici firma tarafından yürütülen inşaat çalışmaları çerçevesinde yükselmeye başladı. Burası çalışmalar tamamlandığında 7’den 70’e herkesin talep ve ihtiyaçlarına karşılık gelecek çok kapsamlı bir cazibe merkezi olacak” dedi.

BAŞKAN YALI YAŞAM MERKEZİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında çıkılan ihale sonrasında yapımına başlanan ve çalışmaları hızla devam eden Yaşam Merkezi İnşaatında incelemelerde bulundu. İnşaat alanında yaptığı incelemeler esnasında yüklenici firma yetkilisinden de bilgiler alan Belediye Başkanı Cemal Akın Yalı Yaşam Merkezi’nin hızla yükseldiğini söyledi. Akın açıklamasında “Yalı'da bulunan atıl haldeki eski terminal alanına yapmakta olduğumuz Yaşam Merkezi inşaatımız tüm hızıyla sürüyor. Yaşam Merkezi‘ni yapmamızın sebebi Kış günlerinde gidilebilecek alanlar meydana getirmek ve kentte bulunmayan böyle bir yaşam alanı ihtiyacını karşılamak. Aynı zamanda gençlerimizin ve öğrencilerin gidebileceği yer sıkıntısını da bu merkezle çözmek istiyoruz. 815 m2 alana sahip zemin katında sığınak, tuvaletler, lavabolar ve yardımcı birimler olacak. 1542 m2 bodrum katında 96 m2 mescit, 63 -150 m2 arasında değişen iş yerleri olacak. 2’nci katta 1573 m2 alanda 11 tane dükkân olacak. Bu dükkanlar kafeterya, pastane, fastfood, çay salonu gibi mekanlar olacak. Son katta ise 1574 metre kare alan içerisinde çok amaçlı salonlar olacak. Çok amaçlı salonda tören, konferans, sinema, bowling ve spor salonu gibi hizmetler verilebilecek. Şuan Yaşam Merkezi’nin bodrum tablesi atıldı. 3 kısımdan oluşan zemin katın bir kısmının tablesi de atılmış durumda. Yapım çalışmaları süratle devam eden ve hızla yükselen Yalı Yaşam Merkezi'mizin kaba inşaatı 2 ay içerisinde bitmiş olacak” dedi.

CEMAL AKIN CADDE VE SOKAKLARI İNCELEYİP “HIZLA DÜZENLEYİN” DEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Hendekyanı Caddesi ve Kemal Altıntel Sokak'ta devam eden üst yapı çalışmalarını inceledi. Çalışmaları ve yolları incelerken Fen İşleri Müdürü’ne yolların hızla düzenlenmesi konusunda talimatlar veren Belediye Başkanı Cemal Akın Cadde ve sokaktaki esnaf ve vatandaşların talep ve önerilerini de dinledi.  Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı incelemeler ve çalışmalarla ilgili açıklamasında Belediye tarafından doğal gaz çalışmaları sonrasında başlatılan üst yapı çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek Kemal Altıntel Sokak’ta bulunan çıkmaz sokaklara kadar düzenleme çalışması yaparak yolları eskisinden çok daha güzel hale getireceklerini söyledi. Akın açıklamasında “Doğal Gaz alt yapısı tamamlanan Hendekyanı Caddesi’nin büyük bölümüne ait yolları asfaltlayıp kaldırımlarını yeniden düzenledik. Çalışmaların kavşağa kadar olan son aşaması da hızla devam ediyor. Hendekyanı Caddesi’ne bağlanan Kemal Altıntel Sokak’ta da aynı şekilde yol ve kaldırım düzenleme çalışması yapacağız. Bu noktada daha evvelden olmayan güzellikte bir çalışma yaparak. Sokağı çıkmaz sokakları dahil eskisinden çok daha güzel yollara kavuşturacağız” dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hasan 5 yıl önce

bartının beledıye baskanına mercedes vıano yakısır yuru baskan kım tutar senı gez toz

Avatar
kemer köprülü 5 yıl önce

sayın başkan son 6 ay iyi değerlendir.geliyoruz gümbür gümbür.

Avatar
vatandaş 5 yıl önce

başkanım siz herşeyi göremezsiniz bilemezsiniz yada görünceye kadar iş işten geçiyor ekibiniz sıfır onların sıfır oluşu size hep eksi puan, bu eksikliğin faturası size kesilecek söylemedi demeyin

Avatar
uysal darçın 5 yıl önce

ah başkan ah eli̇ne öyle bi̇r koz gecmi̇şti̇ki̇ i̇nan bu i̇şi̇n sagi solu yoktu bütün bartin halkinin saygisini sevgi̇si̇ni̇ fazlasiyla kazanacaktin hamam sokagindan kemere kadar kazmiştin yer alti kanal 250 ye 250 yer altina alsaydin varya bi̇r ömür boyu bartin seni̇ untamazdi seci̇mlerde i̇nan halkin yüzde yetmi̇şi̇ni̇n oyunu alirdin seni̇n akil hocalarin sayin başkanim i̇nan cok zayif böyle bi̇r firsat i̇nan yüz yilda bi̇r gecer i̇nsanin eli̇ne türki̇yede i̇smi̇n i̇nan bu konuda duymayan kalmazdi elekti̇rek su dogal gaz telfon yeri̇n altinda ayrica mekanik bi̇r şehi̇r olurdu toplasan beşyüz metre ama şan ve şöhret olurdu bi̇r ömür boyuda o yolda tirfi̇k tikanmazdi esnaf rahat ederdi sayin başkanim o firsati i̇nan kacirdin en fazla bi̇r ay daha kapali kalirdi ama bi̇r ömür boyu