Başkan'dan Yoğun Mesai
BAŞKAN CEMAL AKIN BİR NİKÂH DAHA KIYDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın evlenmeye karar veren çiftlerin davetine icabet ederek nikâhlarını kıyıp düğün törenlerine katıldı. Asim ve Zehra Akkaş’ın kızı Pınar ile Zeliha ve Halil Arslan’ın oğlu Sefai’nin Nikah’ını düğün yerinde kıyan Belediye Başkanı Cemal Akın ailelerine hayırlı olması temennisinde bulunarak çifte ömür boyu mutluluklar diledi.

CEMAL AKIN ÇAY BAHÇESİNDE VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ


Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Asma Köprü mevkiinde bulunan Asmalı Bahçe’de vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Çay bahçesinde vatandaşların hal ve hatırlarını soran Belediye Başkanı Cemal Akın öneri ve talepleri de dinledi. Balkan Cemal Akın yaptığı açıklamada “hep halkın içindeyim” dedi. Akın açıklamasında “Göreve başladığım günden beri oturduğum yerden değil halkın içinde hizmet veriyorum. Her fırsatta ziyaretler yapıyor, vatandaşlarla birlikte oturuyor sohbet ediyorum. Yaptığımız çalışmalar bu gibi ziyaretlerde ve halk toplantılarında halkın talep ettiği çalışmalardır. Hizmetlerimiz dolayısıyla İnsanların memnuniyetini görmek en büyük mutluluğumuz. Bu anlayışla hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

BELEDİYE İRFAN SAĞ SİTESİ’NDE KANALİZASYON ÇALIŞMASI YAPIYOR


Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Kemerköprü Mahallesi’nde bulunan irfan Sağ Sitesi yanında yeni kanalizasyon hattı oluşturmak üzere çalışmalara başladı. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın mahallerde bir taraftan eski ve hasarlı kanalizasyon borularını daha uzun ömürlü ve büyük büzlerle yenilerken bir taraftan da yeni talepleri karşılayarak ana hatlardan yeni mesken bağlantıları oluşturduklarını söyledi. Cemal Akın açıklamasında “ Alt ve üst yapısıyla sorunsuz bir Bartın hedefimiz için mahallerimizin alt yapı gereksinimlerini süratle karşılamaya devam ediyoruz. Bu çerçevede sorun yaşanan yerlerdeki eski ve hasarlı yapıları sökerek daha kalitelileriyle yeniliyoruz. Bunun yanında yeni yerleşim alanlarının alt yapı taleplerini de ana hatlardan aldığımız yer altı bağlantılarıyla karşılıyoruz” dedi.

DAVUT FIRINCIOĞLU CADDESİ ŞEBEKE SUYU BORULARI YENİLENİYOR

Bartın Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde bulunan şebeke suyu borularını yeniliyor. Caddeye uygulanacak proje kapsamında alt yapı çalışmalarına başlayan Bartın Belediyesi bir taraftan Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle yol söküm çalışmaları yaparken bir taraftan da Su İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle ileride yaşanabilecek arızalar dolayısıyla yollar tekrar bozulmasın diye eski boruları daha kaliteli yeni borularla değiştiriyor. Çalışmalarla ilgili açıklamaya yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde belediyeyi ilgilendiren şebeke suyu, yağmur suyu, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmaları ile doğal gaz ve diğer kurumların alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından projenin caddeye uygulanmasına başlanacağını söyledi. Akın açıklamasında “ Davut Fırıncıoğlu Caddesi’ni en güzel şekilde yeniden dizayn etmek üzere hazırladığımız proje çerçevesinde alt yapı çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Bir taraftan caddenin bir tarafında Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz söküm çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da Su İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz ileride yaşanabilecek su arızalarını önüne geçmek için eski boruları yeni ve daha kaliteli borularla değiştiriyor. Caddenin Hamam Sokak girişinden Kemerköprü’ye kadar tamamına uygulanacak bu çalışmalar sayesinde proje uygulandığında alt yapısı ve üst yapısıyla uzun yıllar sorun yaşanmayacak, renkli asfalt yol, 4 er metre genişlikte granit kaldırımlar, modern ve dekoratif kent mobilyaları ve aydınlatma lambaları ile eşsiz bir cadde olarak halkımızın hizmetine açacağız” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN ESNAF ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Belediye Başkanı Cemal Akın esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde işletmeciliğini Ömer Keleş’in yaptığı Keleşler Perde & Çeyiz isimli işyerini ziyaret etti. Ziyarette işletmeci ve vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Cemal Akın tavsiye ve talepleri dinledi. Belediye Başkanı Cemal Akın işletmeci ve vatandaşlara ayrıca belediye çalışmaları, Yalı Bölgesi’ndeki atıl haldeki eski terminal alanına yapılacak Taşhan İş Merkezi projesi ve Davut Fırıncıoğlu Caddesi projesi ile ilgili bilgiler verdi. Akın yaptığı konuşmada “Ben tüm ömrünü burada geçirmiş aranızdan biriyim. Sizleri memnun edecek çalışmalar gerçekleştirmek için canla başla çalışıyoruz. Bu ziyaretleri bu sebeple sıklıkla gerçekleştiriyor talep ve tavsiyelerinizi alıyorum” dedi.

SITMAYANI BORDÜR BOYAMA ÇALIŞMASI


Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çevre düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarına devam ediyor. Ekipler kaldırım bordürlerini boyama çalışmalarına Doğal Gaz ve diğer alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra beton parke taşlarla düzenlenen Sıtmayanı Sokak kaldırımlarında devam ediyor. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili olarak her gün, mahallerde ve İnkumu tatil beldesinde gerçekleştirilen alt yapı üst yapı ve çevre düzenleme-güzelleştirme çalışmaları ile daha güzel, huzurlu modern ve yaşanabilir bir Bartın oluşturmak için tüm ekipleri seferber ettiklerini söyledi. Belediye Başkanı Cemal Akın açıklamasında “Park ve Bahçeler Müdürlüğü’müze bağlı ekiplerimizle yaptığımız çocuk parkları, oturma ve spor alanları oluşturmak gibi çalışmalarımızla beraber mahallelerimizde, kent merkezinde ve İnkumu tatil beldemizde bir taraftan mevsim dolayısıyla çabuk tutuşan yabani otları temizlerken bir taraftan da çevre düzenleme ve çiçeklendirme çalışmaları yapıyoruz. Bunun yanında mahallerimizdeki tüm kaldırımların bordürlerini kırmızı ve beyaz renklerle boyayarak sokaklara daha hoş bir görünüm kazandırıyoruz. Kent genelinde gece gündüz devam eden çalışmalarımızla tüm ekiplerimizi daha güzel, daha huzurlu modern ve yaşanabilir bir Bartın için seferber etmiş durumdayız” dedi.

ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNALİ’NDE YENİ DÜZENLEMELER

Bartın Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde yeni düzenlemelerle ihtiyaçları karşılayarak hizmet vermeye devam ediyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Gecen Köyü sınırları içerisinde Belediye tarafından işletilen terminalin bakım onarım gibi çalışmalarının düzenli olarak yapıldığını bunun yanında terminal hizmetlerini talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeni ekipmanlar ve düzenlemelerle desteklediklerini söyledi. Akın açıklamasında “Belediye olarak terminalden başka şehre giden veya kentimize gelen insanlar için kolaylık sağlayıp ihtiyaçlarını karşılamak için ne lazımsa yapıyoruz. Bu çerçevede terminal içerisinde boyama çalışmaları yaptık. Mescit’i yeniledik. Su deposunu yenileyerek su ihtiyaçlarının sağlıklı şartlarda karşılanmasındaki sürekliliği devam ettirdik. Yeni bir ilan panosu yerleştirdik. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızı unutmadık. Onlar için terminal içerisinde ihtiyaçlarını karşılamaları ve otobüslerine bininceye kadar ulaşım kolaylığı sağlamak amacıyla tekerlekli sandalye hazır bulunduruyoruz. Terminal çevresindeki yeşil alanlarımızın düzenlenmesi için bir adet ot biçme makinesi aldık. Tahsis ettiğimiz temizlik görevlilerimiz terminal içerisinde ve çevresinde düzenli olarak temizlik çalışmaları yapmakta. Gerek ilimize gelen gerekse başka yerlere giden vatandaşlarımızın huzuru ve memnuniyetleri için ne gerekirse yaparak emirlerine amade olduğumuzun bilinmesini istiyor hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

BAŞKAN KAYNARCA’DA SİTE SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Orduyeri Mahallesi Kaynarca Caddesi’nde Öztem Biçer Sitesi sakinleri ile bir araya geldi. Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Taner Çetin, Erol Demirkoparanoğlu, Hasan Arınan ve Daire Amirleri’ninde hazır bulunduğu halk toplantısında vatandaşların talep ve ihtgiyaçlarını dinleyerek belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Akın yaptığı konuşmada vatandaş gelsin sıkıntısını dile getirsin diye beklemediklerini bizzat ayağına kadar gidip sorunları yerinde dinleyip görerek süratle çözdüklerini söyledi. Akın konuşmasında “Göreve başladığımız günden beri gerek belediyeye yapılan ziyaretlerle, gerek telefonla, gerekse bizim her fırsatta gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ve halk toplantılarımızla vatandaşları dinliyor dile getirdikleri tavsiyeleri, sorunları ve talepleri anında değerlendirerek ilgili daire amirine yönlendirip çalışma programımıza alıyoruz. Bu sayede hizmetlerimizden mahallerimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın etkili şekilde ve eşit ölçüde faydalanmasını sağlıyoruz” dedi.

BAŞKAN KEMERKÖPRÜ’DE VATANDAŞLARLA

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Kemerköprü Mahallesi’nde vatandaşlarla sohbet etti. Kemerköprü meydanındaki çay ocağında vatandaşlarla çay içerek görüş alışverişlerinde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın bir taraftan da Davut Fırıncıoğlu Caddesi’ndeki çalışmaları takip etti. Vatandaşlara Belediye çalışmalarıyla ve hayata geçecek yeni projelerle ilgili bilgile de veren Belediye Başkanı Cemal Akın “Daha güzel bir Bartın için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bize ihtiyaç duyulan her konuda yanınızda olmaya devam edeceğiz. Emrinize amadeyim “dedi.

BELEDİYE’DEN BİR ULAŞIM KOLAYLIĞI DAHA


Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Tuna Mahallesi’nde bir yolu daha ulaşıma açtı. Çalışma ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cema Akın Tuna Mahallesi’nde vatandaşlardan gelen talepler üzerine bir imar yolunu daha açarak ulaşım kolaylığı sağladıklarını söyledi.  Cemal Akın açıklamasında “Belediye olarak süratle vatandaşlardan gelen talepleri yerine getirmeye devam ediyoruz. Tuna Mahallesi 225.Sokak’ta bir kaç gün önce bir yol daha açmıştık. Şimdide iş makinelerimiz yardımıyla buradan arka sokaktaki diğer yollara bağlanacak bir imar yolumuzu daha ulaşıma açıyoruz. Yol açma çalışmamız tamamlandığında bu yolumuzu da diğer yolumuzda olduğu gibi balans malzemelerle sıkılaştırarak tesviye edeceğiz” dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.