Başkan'ın Gündemi Yoğun

BAŞKAN DOĞAL GAZ YETKİLİLİERİ VE DAİRE MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI YAPTI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Doğal Gaz Firması yetkilileri, daire müdürleri ve yol çalışmalarında görevli yüklenici firma yetkilileriyle bir araya gelerek kentte devam eden ve yapılması planlanan alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla ilgili toplantı yaptı. Belediiye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü binasında yapılan toplantıda Başkan Akın ile birlikte Belediye Fen İşleri Müdürü Çetin Önder, Su İşleri Müdürü Ali Yaşar, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Taner Bilal, Özçelikkaya Beton Parke Limited Sirketi Sahibi Mehmet Çelikkaya ve teknik personeller hazır bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın toplantıyla ilgili açıklamasında, hava kirliliğinin önlenmesi için belediye meclisi kararı alarak gelmesine olanak sağladıklarını ifade ettiği doğal gaz için mahallelerde yürütülen alt yapı çalışmalarının ve sonrasında yapılacak üst yapı düzenlemelerinin süratle ve sorunsuz şekilde sürmesi anlamında ne gerekirse yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında, „Bartın Belediyesi olarak, özellikle hava kirliliğinin önlenmesi için, 29 Aralık 2010 tarihinde aldığımız meclis kararı ile Doğalgaz’ın gelmesine olanak sağlamıştık. Bu karar sonrasında 21 Ekim 2011’de yapılan Doğalgaz dağıtım ihalesini ve daha sonra ilk kazmayı vurduğumuz 26 Aralık 2012 tarihinden itibaren yürütülen tüm çalışmaları yakından takip ettik. 2014 yılı programımız çerçevesinde başlattığımız çalışmalarıda aynı şekilde aşama aşama tüm detaylarıyla değerlendiriyor doğal gaz firması yetkilileri, daire müdürlerimiz ve teknik ekiplerimizle istişare ederek gerçekleştiriyoruz.  Fen İşleri, Su İşleri ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlerimiz, Doğal gaz şirketi teknik yetkilileri, Özçelikkaya Beton Parke Limited Sirketi Sahibi Mehmet Çelikkaya ve belediyemiz teknik personeli ile de bu kapsamda, daha önce de sık sık olduğu gibi bir kez daha bir araya geldik. Toplantıda, mahallelerimizde devam eden ve yapmayı planladığımız alt yapı ve üst yapı çalışmalarımızla ilgili istişarelerde bulunup çalışmaların sorunsuz ve sıkıntısız şekilde süratle ve titizlikle yürütülmesi için önemli kararlar aldık“ dedi.

BARTIN BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI

Bartın Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı 3 Eylül Çarşamba günü saat 16:00’da yapıldı. Belediye Başkanı Cemal Akın’ın başkanlığında meclis salonunda gerçekleşen toplantıda gündeme sonradan eklenen bir maddeyle birlikte 22 madde görüşüldü. Gündemin ilk sırasında yer alan madde oy birliği ile kabul edilirken imarla ilgili 2,3,4,5,6,7,8 ve 9’uncu gündem maddeleri İmar Komisyonu‘na sevk edildi.  Daha önce Plan ve Bütçe Komisyonu’n sevk edilen 10’uncu madde ise komisyon raporu doğrultusunda oy çokluğuyla kabul edilirken İmar Komisyonu‘na sevk edilen 11,12,14,15,19,21 ve 22’nci maddeler oy birliği ile 13,16,17,18 ve 20’inci sıralardaki maddeler ise oy çokluğuyla komisyon raporları doğrultusunda kabul edildi. Belediye Meclis’inin Eylül Ayı Toplantısı, Ekim Ayı toplantısı için 1 Ekim Çarşamba günü toplanılması kararının alınmasının ardından sona erdi.

YAŞAM MERKEZİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bartın Belediyesi’nin yeni dönem projelerinden olan Yaşam Merkezleri oluşturma çalışmaları Cumhuriyet Mahallesi Eski Hastane Caddesi’nde Migros yanındaki alanda da yoğun şekilde devam ediyor.  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılmakta olan yaşam merkeziyle ilgili açıklamasında son olarak alana çocuk oyun guruplarını yerleştirdiklerini ve park zeminini daha güvenli olması için kauçukla kapladıklarını belirterek kısa süre içerisinde prefabrik bina, semt pazarı ve çevre düzenleme çalışmalarınında tamamlanacağını söylediği yaşam merkezinin herkese hitab eden kapsamlı bir yer olacağını önemle vurguladı. Akın açıklamasında, “Yeni dönem projelerimizden olan, mahallelerimizde Yaşam Merkezleri oluşturma çalışmalarımız Cumhuriyet Mahallesi’nde, Eski Hastane Caddesi ile Atatürk Caddesi arasında bulunan Migros yanındaki alanımızda da aralıksız şekilde devam ediyor. Buradaki Yaşam Merkezi'mize son olarak çocuk oyun grupları yerleştirdik. Şimdide işçilerimizle bu oyun alanında çocuklarımız güvenli şekilde oynarken ailelerde huzur içerisinde olsunlar diye kauçuk zemin kaplama çalışması yapıyoruz. Bununla beraber çok yakında prefabrik bina çalışmalarını da tamamlamış olacağız. Sosyal faaliyet alanları, çocuk parkı ve dinlenme alanlarımızla birlikte birde semt pazarı yaptığımız bu yaşam merkezimiz de, her yaştan vatandaşımızın ailece, bireysel olarak veya arkadaş gruplarıyla gelerek sosyal kültürel ve sportif anlamda bir çok gereksinimini karşılayabileceği çok kapsamlı bir yer olacak.

ARKA SOKAK‘A YAPILAN YAŞAM MERKEZİ’NE OYUN GRUPLARI YERLEŞTİRİLDİ

Bartın Belediyesi’nin Kemerköprü Mahallesi’ne bağlı Arka Sokak’ta oluşturmakta olduğu Yaşam Merkezi‘ne oyun grupları yerleştirildi. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında, buradaki yaşam merkezi sosyal faaliyet alanları içerisinde bir de amfitiyatro olacağını ifade ederek çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağını söyledi. Akın açıklamasında „Projelerimizi hayata geçirmek için başlattığımız çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.Yaşam Merkezleri projelerimiz kapsamında Kemerköprü Mahallesi Arka Sokak'ta oluşturmakta olduğumuz Yaşam Merkezi'miz'e oyun guruplarımızı yerleştiriyoruz.Kısa süre içerisinde prefabrik bina oluşturma ve Amfitiyatro çalışmalarımızı da tamamlayıp bu projemizi de, huzurlu dinlenme ve sosyal faaliyet alanlarıyla, göze hoş gelen çevre düzeni ve aydınlatmalarıyla çok kapsamlı şekilde halkımızın istifadesine sunacağız“dedi.

BAŞKAN BARTIN SPOR‘U TÜRKİYE KUPASI MAÇINDA DA YALNIZ BIRAKMADI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Bartınspor–Kastamonu 1966 takımı arasında oynan Türkiye Kupası 1.Tur ön eleme karşılaşmasını izledi. Başkan Akın, Bartın Spor‘umuzun Kastamonu 1966 takımı ile yaptığı Türkiye Kupası 1'inci tur ön eleme karşılaşmasını Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Garnizon Komutanı Mehmet Erdemir, İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, yardımcım Hüseyin Taner Çetin, Bartın Spor yöneticileri ve taraftarlarla birlikte izledi. Belediye Başkani Cemal Akın, 90 dk’lık süre ve uzatmalar sonunda 0-0 beraberlik skorunun bozulmaması üzerine maçı penaltılar neticesinde kazanan Bartınspor’u tebrik ederek takımın her zaman yanında olmaya devam edeceklerini belirtip futbolculara ve teknik heyete bundan sonraki karşılaşmalardada başarılar diledi.  Akın açıklamasında, „ Bartın Spor'umuzun Kastamonu 1966 takımı ile yaptığı Türkiye Kupası 1'inci tur ön eleme karşılaşmasını Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Garnizon Komutanımız Mehmet Erdemir, İl Emniyet Müdürü'müz Mehmet Altınok, ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, yardımcım Hüseyin Taner Çetin, Bartın Spor yöneticileri ve takımımızı coşkuyla destekleyen hemşerilerimizle birlikte izledim. Kaşrılaşmada büyük bir mücadele örneği sergileyip penaltılarla kazanmayı bilen takımımızı kutluyor futbolcu ve teknik heyet ve yöneticilerimizi bir bir tebrik ediyorum. Bizler bundan sonrada halkımızla birlikte her zaman takımızın arkasında olmaya devam edeceğiz. Takımımıza Türkiye Kupası’nda ve ligde yapacağı tüm karşılaşmada başarılar diliyorum“ dedi.

BARTIN BELEDİYESİ DOĞALGAZ GİREN TARLA SOKAK YOLLARINIDA DÜZENLİYOR

Bartın Beledieysi’ne bağlı ekipler doğal gaz firmasıyla koordineli şekilde gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde Kemerköprü Mahallesi’ne bağlı Tarla Sokak yollarınıda beton parke taşlarla düzenlemek üzere çalışmalara başladı. Yol düzenleme çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın doğal gaz alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören tüm yolları tesviye edip zemin oturma sürecinin peşinden yol yapısına uygun beton veya asfalt malzemelerle en güzel şekilde düzenlediklerini belirterek alt yapısı ve üst yapısıyla sorunsuz bir Bartın için ne gerekirse yapmaya devam ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında, „Şu an ekiplerimizle Doğal Gaz alt yapı çalışmaları tamamlanan Kemerköprü Mahallesi Tarla Sokak yollarını ve kaldırımlarınıda beton parke taşlarla düzenleyerek sorunsuz hale getiriyoruz. Burada da aynı şekilde düzenleme öncesinde tesviye çalışmaları yaptık. Çalışmalara düzenleme kalıcı olsun ileride tekrar sorun yaşanmasın diye zeminin oturması için bir süre bekledikten sonra başladık. Bundan sonrada Doğal gaz firmasıyla korrdineli şekilde çalışarak alt yapı faaliyetleri biten tüm yol ve kaldırımlarımızı aynı şekilde düzenlemeye devam edecerek alt yapısı ve üst yapısıyla sorunsuz bir Bartın için ne gerekirse yapacağız“ dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hatice 4 yıl önce

sürekli yazmaktan bıktım aladağdakiler yaşamasın o zaman sokaklarımız süpürülmüyor, doğru dürüst çöplerimiz bile alınmıyor konteynırlar boşaltılıyor etrafındaki çöpler bırakılıyor bi yaşam merkezide bize yapsanızda bizde bartın belediyesi sınırlarında yaşadığımızı hissetsek:((