Başkan'ın Günlüğü...
BAŞKAN CEMAL AKIN KURSİYERLERE SERTİFİKA VERDİ

Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren İngilizce ve Almanca Kurslarına katılan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.  Belediye Cep Sineması'nda düzenlenen sertifika töreninde Belediye Yaz kursları çerçevesinde 3 ay boyunca Yeşim Erdim eğitmenliğinde İngilizce eğitimi alan 54 kursiyer ile Emel Aycan eğitmenliğinde Almanca eğitimi alan 16 kursiyere sertifikaları verildi. Kursiyerlere Sertifikalarını bizzat kendisi veren Belediye Başkanı Cemal Akın kursiyerlere aldıkları eğitimin hayırlı olması temennisinde bulunarak hayatları boyunca başarılar diledi. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada "Belediyemiz Kültür ve Sanat Merkezi'miz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz kurs faaliyetlerimizden İngilizce ve Almanca kurslarını başarıyla tamamlayan tüm kursiyerlerimizi eğitmenlerini tebrik ediyorum. Göreve başladığımız günden beri yol, su, kanalizasyon, çevre düzeni gibi bir çok çalışmamızda olduğu gibi sosyal sanatsal ve kültürel etkinlik ve kursları da belediye hizmeti olarak görüp bu bilinçle ihtiyaç duyulan her konuda halkımızı destekliyoruz. Bu kurslarımızda eğitim gören tüm kursiyerlere aldıkları bu eğitimin hayırlı uğurlu olmasını ve hayatları boyunca başarı huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum" dedi.

BAŞKAN AĞDACI MAHALLESİ'NDE TALEPLERİ DİNLEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Ağdacı Mahallesini ziyaret ederek mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi. Mahalle'de yaşayan vatandaşlarla sohbet ederek Belediye'den talep ettikleri hizmetleri soran Belediye Başkanı Cemal Akın Fen İşleri Müdürü'ne vatandaşların alt yapı talepleriyle ilgili talimatlarını vererek yaşanan kanalizasyon sorununun oluşturulacak 150 metre uzunlukta yeni kanalizasyon hattı ile çözüleceğini söyledi.Akın yaptığı açıklamada "Vatandaşlarımızın bize gelmesini beklemeden biz onları mahallerinde ziyaret ederek taleplerini dinliyoruz. Bu çerçevede Ağdacı Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlarımızı ziyaret edip sohbet ettik.  Bu noktada yaşanan alt yapı sorununun çözümü için 150 metre uzunlukta yeni kanalizasyon hattı oluşturacağız. Yardımcılarım, Meclis Üyelerimiz ve tüm ekiplerimizle vatandaşlarımızın emrine amadeyiz" dedi.

YALI ESKİ TERMİNAL ALANINDA YAŞAM MERKEZİ YÜKSELİYOR

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Belediyesi'nce hazırlanan proje kapsamında çıkılan ihale neticesinde yaptırılan Yaşam Merkezi İnşaatında incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın inşaat alanında yaptığı incelemeler esnasında daha önce atıl haldeki eski terminal alanına uygulamak üzere projelendirdikleri Yaşam Merkezi'nin hızla yükseldiğini söyledi. Akın açıklamasında "Yalı'da atıl halde olan ve hoş gözükmeyen eski terminal alanına yapmakta olduğumuz Yaşam Merkezi'miz hızla yükseliyor. İnşaatımız tamamlandığında burası bir cazibe merkezi olacak. Bu sayede vatandaşlarımızın ve öğrencilerin Kış günlerinde de gidebileceği bir yer meydana getirerek kentte bulunmayan böyle bir yaşam alanı ihtiyacını karşılamış olacağız. Bartın'ın tarihi Taşhan mimarisine uygun olarak tasarladığımız Yaşam Merkezi'mizin 815 m2 alana sahip zemin katında sığınak, tuvaletler, lavabolar ve yardımcı birimler olacak. 1542 m2 bodrum katında 96 m2 mescit, 63 -150 m2 arasında değişen iş yerleri olacak. 2'nci katta 1573 m2 alanda 11 tane dükkân olacak. Bu dükkanlar kafeterya, pastane, fastfood, çay salonu gibi mekanlar olacak. Son katta ise 1574 m2 alan içerisinde çok amaçlı salon olacak. Çok amaçlı salonda tören, konferans, sinema, bowling ve spor salonu gibi hizmetler verilebilecek. Şuan bodrum ve zemin katın tablesi atılmış durumda. Çalışmalar bir üst katta sürüyor." dedi.

BELEDİYE'DEN BİR PARK TA SİTELER SOKAĞA

Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Şiremirçavuş Mahallesi Siteler Sokak'ta park yapmak üzere çalışmalara başladı. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın mahallelerde uygun alanlar olduğu sürece ihtiyaç duyulan ve talep edilen her noktaya dinlenme alanları, çocuk parkları ve spor sahaları yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak göreve geldiğimiz günden beri mahallerimize her ay bir park yaptık. Vatandaşlarımızdan gelen talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda uygun alanlarda gerçekleştirdiğimiz bu çalışmamızı sadece çocuklarımız değil yetişkin vatandaşlarımızın da ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapıyoruz. Bu bağlamda parklarımızı alan elverdiği sürece dinlenme ve spor alanlarıyla donatıyoruz. Siteler Sokak'ta da vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda yeni bir park yapmak üzere çalışmalara başladık. Ekiplerimizi vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri vermek üzere mahallerimize sevk etmeye devam ediyoruz" dedi.
 
BAŞKAN YENİ ŞEHİR MEZARLIĞI OLUŞTURMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın belediye tarafından Aladağ Kanlı Türbe mevkiinde hazırlanan yeni Şehir Mezarlığı alanındaki çalışmaları inceledi. İncelemeler esnasında Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Arınan ve Park ve Bahçeler Müdürü Meltem Cemaloğlu'da hazır bulundu. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın yeni Şehir Mezarlığı için oluşturulan alanda hazırlanan mezarlık projesinin alana uygulanması için gerekli çalışmaların başladığını söyledi. Başkan Akın "Aladağ'da yaptığımız her toplantıda vatandaşlarımız mezarlık sorununu iletiyordu.  Çeşitli tarihlerde köylerden gelerek bu bölgeye yerleşmiş ve uzun yıllardır burada yaşayan vatandaşlarımız, yakınlarını kaybettiklerinde köye defnetmek zorunda kaldıklarını ve ziyaret konusunda sıkıntı çektiklerini belirtiyordu. Bölge ile ilgili yaptığımız araştırmalar, yer tespitleri ve çalışmalarla 3 bin defin yapılabilecek bir alan oluşturarak proje hazırlattık. Burası, planlı, projeli ve sadece Aladağ'a değil, Bartın'a hitap edebilecek bir mezarlık olacak. Daha önce İş makinelerimiz yardımıyla yolunu ve alanını düzenlediğimiz bu yeni şehir mezarlığımız için hazırladığımız projeyi alana uygulamak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar hızla sürüyor Şehir Mezarlığı'mızı kısa süre içerisinde defin yapılabilecek hale getirmeyi planlıyoruz" dedi.

PARK ALANI HAZIRLANIYOR


Bartın Belediyesi'ne bağlı ekipler Tuna Mahallesi'nde yapılması planlanan park için alan açma, genişletme ve tesviye çalışmalarını sürdürüyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ekiplerin başında bizzat kendisi durarak çalışmaları yakından takip etti.  Akın çalışmalarla ilgili olarak Tuna Mahallesi'nde yaşayan vatandaşların park ihtiyacını karşılamak üzere başlattıkları alan düzenleme çalışmalarına genişletme ve tesviye faaliyetleri ile devam ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında "Tüm parklarımızı sadece çocukların değil her yaştan vatandaşın istifade edebileceği şekilde yapıyoruz.. Burada da bir taraftan çocuklar oyun oynarken bir tarafta yetişkinlerin oturabileceği ve spor yapabildiği bir alan oluşturmak amacındayız.  Şuan park alanını genişletip tesviye ediyoruz. Burada bu çalışmalar sürerken mahallerimizde bulunan diğer parklarımızın bakımı ve daha önce yapımına başladığımız parklarda yürüttüğümüz çalışmalar devam ediyor" dedi.

ORDUYERİ MERDİVENLERİ DE BOYANIYOR


Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Orduyeri Mahallesi merdivenlerini de gökkuşağı renklerinde boyuyor. Belediye Başkanı Cemal Akın 236.Sokak'ta devam eden merdiven boyama çalışmalarını Yerinde takip etti. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında belediye olarak daha güzel bir Bartın oluşturmak ve Vatandaşlar için hayatı kolaylaştırmak için ne lazımsa yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında" Merdiven boyama çalışmalarımıza Kırtepe Mahallesi'nde ki merdivenlerimizi gökkuşağı renklerinde boyadıktan sonra vatandaşların beğenisi ve talepleri üzerine Orduyeri Mahallesi'ndeki merdivenlerimizde devam ediyoruz. Belediye olarak tüm mahallelerimize yayarak verdiğimiz hizmetlerimizle daha güzel bir Bartın oluşturmak ve vatandaşlarımız için hayatı kolaylaştırmak için  ne lazımsa yapmaya devam ediyoruz" dedi.

BAŞKAN KEMERKÖPRÜ MAHALLESİ'NDE VATANDAŞLARLA BİR ARADA

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Kemerköprü Mahallesi Arka Sokak'ta yaşayan vatandaşları ziyaret etti. Mahalle ziyaretlerine bu defada Kemerköprü Mahallesi'nde devam eden Belediye Başkanı Cemal Akın vatandaşlarla sohbet ederek belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Ziyarette vatandaşların görüşlerini de dikkatle dinleyen Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada belediyenin günün 24 saati halkın emrinde olduğunu söyledi. Akın açıklamasında "Göreve başladığım günden beri her fırsatta halkla iç içeyim. Ne kapımı nede telefonumu hiçbir zaman kapatmıyor sürekli vatandaşlarla iletişim kuruyorum. Bunun yanında onların bize gelmesini beklemeden mahalle mahalle geziyor talep ve ihtiyaçları yerinde görüp dinliyorum. Yardımcılarım, meclis üyelerim ve tüm birimlerimizle 7 gün 24 saat halkımızın emrindeyim" dedi.

BAŞKAN CEMAL AKIN DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ


Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Aladağ Mahallesi Kadın Doğum Hastanesi yolunda devam eden doğal gaz alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında doğal gaz alt yapı çalışmalarının her aşamasını yakından takip ettiklerini belirterek hasar gören yolları süratle düzenlediklerini söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak doğal gaz çalışmalarını uzman alt yapı personellerimizle birlikte yakından takip ediyoruz. Bu sayede hem su ve kanalizasyon gibi belediye hizmetlerimizde sorun yaşanmasını önlüyoruz hem de çalışmalar dolayısıyla hasar gören yolları alt yapı işlerinin peşinden en güzel şekilde düzenliyoruz" dedi.

ELMALIK SOKAK'TA SEMT PARKI OLUŞTURMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR


Belediye Başkanı Cemal Akın Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı Elmalık Sokak IMKB Ortaokulu yanında başlatılan park çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Elmalık sokağa çocuk oyun gurupları, kondisyon aletleri, oturma alanları ve spor sahası ile büyük küçük herkesin istifade edebileceği kapsamlı bir semt parkı yapacaklarını söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak kentte atıl ve karanlık olan noktaları güzelleştirip herkese hitap eden güzel yerler oluşturmaya devam ediyoruz. Bu düşünceyle birçok noktaya çocuk parkları, spor sahaları ve oturma alanları yaptık. Buradaki alanımıza da çocuk oyun gurupları, kondisyon aletleri, ve oturma gurupları yerleştirip spor sahası yaparak büyük-küçük herkesin istifade etmesini sağlayacağız" dedi
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.