Başkan'la İcraatın İçinden

BAŞKAN AKIN MUTLULUKLAR DİLEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, davet edildiği merasimlere katılmaya devam ediyor. Akın son olarak Şükriye ve İdris Sagay' ın kızı Esra ile Emine ve (Merhum)Sıtkı Gök'ün oğlu Adem'in Belediye Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen düğün törenine katıldı. Törende çiftin yakınlarıyla sohbet eden Başkan Akın kurulan yuvanın hayırlara vesile olmasını ve genç çifte ömür boyu mutluluklar getirmesini diledi. Akın yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın özel gün davetlerine icabet ederek mutluluklarına ortak olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Sagay ve Gök ailelerinin düğün törenine de katıldık. Kurulan yuvanın hayırlara vesile olmasını ve genç çiftimize ömür boyu mutluluklar getirmesini diliyorum” dedi.

TARLA SOKAK YOLARINDA DÜZENLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bartın Belediyesi tarafından Kemerköprü Mahallesi’ne bağlı Tarla Sokak’ta başlatılan yol düzenleme çalışmaları da aralıksız şekilde sürüyor.  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında bu noktada bir taraftan doğal gaz çalışmaları dolayısıyla oluşan hasarları ortadan kaldırdıklarını bir taraftan da yeni binaların sıkıntısız ulaşım ihtiyacını karşıladıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı Tarla Sokak'ta da beton parke taşlarla yol düzenleme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Burada yaptığımız düzenleme çalışmaları ile hem yeni binaların yol ihtiyacını karşılıyoruz hem de doğal gaz alt yapı çalışmaları dolayısıyla oluşan hasarları ortadan kaldırıyoruz. Çalışmalarımız buradan sonra mahallelerimizde düzenlenmesine ihtiyaç duyulan diğer cadde ve sokaklarımıza ait yollarda devam edecek” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ MAHALLELERDE YENİ YOL VE KALDIRIMLAR OLUŞTURUYOR

Bartın Belediyesi’ne bağlı ekipler mahallelerde yeni oluşturulan yaşam alanlarında yapılan binalara ulaşım sağlamak için yeni yollar ve kaldırımlar oluşturup en güzel şekilde düzenlemeye devam ediyor. Ekipler son olarak, 150.Cadde üzerinde bulunan Akmazlar Sitesi çevresinde de yeni yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarına başlayarak ilk etapta bu noktada ihtiyaç duyulan alt yapı çalışmalarını da süratle gerçekleştirmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın mahallelerde bir taraftan mevcut alt yapı ve üst yapıların bakımlarını yaparken bir taraftan da yeni alt yapı üniteleri ile yol ve kaldırım oluşturma çalışmalarına da ara vermeden devam ettiklerini ifade ederek Akmazlar Elmas Sitesi çevresinde de bu kapsamda başlatılan çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi. Akın açıklamasında, “Bartın Belediyesi olarak mahallerimizde bir taraftan mevcut yol ve kaldırımlarımızı düzenli olarak bakımdan geçirip alt yapı çalışmaları sonrasında hasar gören noktaları yeniden düzenlerken bir taraftan da yeni yerleşim alanlarının yol gereksinimlerini karşılıyoruz. Bu kapsamda kısa süre önce 150.Cadde üzerindeki yeni binaların çevresinde iş makinelerimizle yol açma, genişletme ve tesviye çalışmaları yapmıştık. Burada aynı zamanda taşkın risklerine önlem olarak da kanal oluşturup mazgallı deşarj noktaları yaparak alt yapı tedbirleri aldık. Şimdide aynı noktada kaldırım düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Şu an kaldırım bordürlerini ören ekiplerimizle bu aşamadan sonra yolları da beton parke taşlarla düzenleyerek burada yaşayan vatandaşlarımız içinde sıkıntısız şekilde ulaşım imkânı sağlayacağız” dedi.

YALI YAŞAM MERKEZİ ÇEVRESİNDE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bartın Belediyesi tarafından Yalı Yaşam Merkezi binası çevresinde başlatılan düzenleme çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Son olarak bina girişi ve çevresindeki yolları sıcak asfaltla düzenleyen belediye ekipleri çalışmalarına bina etrafındaki ve yakınındaki eski ve metruk yapıları yıkarak devam etti. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında bu noktada bulunan eski ve hoş görünmeyen yapıları ortadan kaldırıp bina çevresine daha hoş bir görünüm kazandırdıklarını söyledi. Başkan Akın açıklamasında, „ Yalı Yaşam Merkezi binamız ve çevresinde başlattığımız çalışmalar sürüyor. Burada son olarak atıl ve hoş görünmeyen metruk yapıları yıkarak, zemin düzenleme ve sıcak asfalt çalışmaları yaptık. Halkımızın Yaşam Merkezi'miz ve etrafındaki alanlardan en güzel şekilde istifade etmesini sağlamak amacıyla, bu noktada hayata geçirmeyi planladığımız projeler için başlattığımız alt yapı çalışmalarımızda devam ediyor. Buradaki tüm çalışmalarımız tamamlandığında vatandaşlarımızın her mevsim istifade ederek, spor, alışveriş, yemek ve birçok sosyal aktivite içerisinde bulunabileceği bir yer olacak” dedi.

DOĞAL GAZ GİREN ALADAĞ CADDESİ’NDE KALDIRIMLARDA DÜZENLENİYOR

Bartın Belediyesi’ne bağlı ekipler doğal gaz alt yapı çalışmaları sonrası düzenlenen Aladağ Caddesi yollarından sonra kaldırımlarını da sil baştan düzenlemek üzere çalışmalara başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, Aladağ Caddesi’nde doğal gaz çalışmalarının ardından eski yol ve kaldırımları tamamen söktüklerini belirterek sil baştan düzenlenen yollardan sonra kaldırımları da aynı şekilde yeniden düzenlemeye başladıklarını söyledi. Akın açıklamasında “Doğal gaz alt yapı çalışmaları tamamlanan Gölbucağı Mahallesi'ne bağlı Aladağ Caddesi yollarını eski yapılarını tamamen söküp sil baştan düzenledikten sonra şimdide aynı çalışmayı söküm, bordür örme ve zemin tesviye işlerini tamamladığımız kaldırımlarda yapıyoruz.  Ekiplerimiz şuan caddenin kaldırımlarını engelli vatandaşlarımızın da sıkıntısızca istifade edebileceği şekilde yeniden düzenliyor” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ OKUL YOLUNU DA BAKIMA ALDI

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Karaköy Mahallesi'ne bağlı 143.Sokak'ta bulunan İmam Hatip Lisesi yolunda bakım ve onarım çalışmaları yapıyor. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmayla ilgili açıklamasında tüm mahalle yollarında ihtiyaç duyulan noktalarda gerçekleştirdiklerini ifade ettiği bakım ve onarım çalışmalarına okul yollarında da devam ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında, “Bartın Belediyesi olarak eğitime her zaman destek oluyoruz. Gerek alt yapı ve üst yapı çalışmalarımızla gerekse sosyal ve kültürel etkinlikler ve sağladığımız katkılarla üzerimize ne düşerse yapıyoruz. Bu çerçevede mahalle yollarımızda gerçekleştirdiğimiz bakım ve onarım çalışmalarımıza okul yollarımızda da ağırlık veriyor eğitimi sıkıntıya sokabilecek her türlü unsuru değerlendirip gerekli çalışmayı yapıyoruz. Bu amaçla şuan bir ekibimizle de İmam Hatip Lisesi yolunda çalışıyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ’NİN DEV ŞEBEKE ÇALIŞMASI GÖLBUCAĞI MAHALLESİ’NDE

Bartın Belediyesi tarafından özel bir araçla kentteki 17 km’lik yağmur suyu ve kanalizasyon şebeke borularında başlatılan vakumla açma temizleme çalışması Gölbucağı Mahallesi’nde sürüyor. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında çalışmaların mahallelerde özellikle tıkanıklık ve taşkın durumları yaşanan noktalarda yürütüldüğünü belirterek alt yapısı ve üst yapısıyla sorunsuz bir Bartın için ne gerekirse yapmaya devam ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında, “Bartın Belediyesi olarak özel bir kanal açma aracı ile mahallelerimizde bulunan kanalizasyon ve yağmur suyu şebekelerine ait borulardaki tıkanıklıkları ve çeşitli inşaat benzeri atıkların oluşturduğu deşarj sorununu çözmek üzere başlattığımız çalışma Gölbucağı Mahallesi'nde devam ediyor. Fen İşlerimizde görevli, bu özel vakumlu kombine kanal temizleme aracı ile, özellikle taşkınların ve tıkanıklık sorunlarının yaşandığı bölgelerde bulunan toplamda 17 kilometre uzunluktaki kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke hatlarımızı temizliyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ’NİN KOLEJ YOLUNDAKİ KALDIRIM ÇALIŞMASIDA SÜRÜYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce kısa süre önce yolu sıcak asfaltla düzenlenen Bahçeşehir Koleji yolunda başlatılan kaldırım oluşturma çalışmaları sürüyor. Çalışmayla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın kentteki eğitim kurumlarının talep ve ihtiyaçlarına karşılık gelecek belediye hizmetlerini vererek eğitime destek olmaya devam ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında, „Bir süre önce sıcak asfaltla düzenleme çalışmaları yaptığımız Bahçeşehir Koleji yolunda sonrasında öğrenci ve öğretmenler huzurla ulaşım sağlasınlar diye kaldırım oluşturmak üzere çalışma başlatmıştık. Şu an itibariyle bu çalışmanın da büyük bölümünü tamamladık. Belediye olarak bu güne kadar kentteki okullarımızın talepleri doğrultusunda alt yapı, üst yapı çevre düzeni, oturma, spor ve oyun alanı gibi gereksinimlerini karşıladık. Bundan sonrada imkânlarımızda elverdiği sürece eğitime katkıda bulunmaya devam edeceğiz“ dedi.

KARANFİL SOKAK YOL VE KALDIRIMLARI DA BAKIMA ALINDI

Bartın Belediyesi mahalle yollarında yol ve kaldırım bakım ve onarım çalışmaları yaparak vatandaşlara sıkıntısız şekilde ulaşım imkânı sağlamak için hizmet vermeye devam ediyor. Ekipler mahallelerde yürütülen yol ve kaldırım bakımı ve onarım çalışmaları çerçevesinde Tuna Mahallesi’ne bağlı Karanfil Sokak yol ve kaldırımlarında da düzenleme çalışmalarına başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın mahallelerde ihtiyaç duyulan her noktaya bir ekip sevk ederek vatandaşların belediye hizmetlerinden kesintisiz şekilde faydalanabilmesi için ne gerekirse yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Şu an yine tüm ekiplerimizle mahallelerimizde ihtiyaç duyulan hizmetleri gerçekleştirmek üzere çalışıyoruz. Bu çerçevede bir ekibimizde Tuna Mahallesi’ne bağlı cadde ve sokaklarda görev yapıyor. Yine bu mahallemizin sokaklarından Karanfil Sokak’ta görevli işçilerimiz ise yol ve kaldırımlardaki hasarlı noktaları onarıyor. Bartın Belediyesi olarak halkımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri vermek üzere gece gündüz demeden tüm gücümüzle çalışarak hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

BELEDİYE EKİPLERİ 109.SOKAK YOLLARINI DA DÜZENLİYOR

Bartın Belediyesi tarafından doğal gaz alt yapı çalışmaları tamamlanan mahalle yollarında gerçekleştirilen yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları aralıksız şekilde sürüyor. Belediyeye bağlı ekipler yol çalışmaları çerçevesinde Gölbucağı Mahallesi’nin 109.Sokağı’na ait yolları da beton parke taşlarla düzenlemek üzere çalışmalara başladılar. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın vatandaşların doğal gaz hizmetlerinden de sıkıntısız şekilde faydalanabilmesi için yetkili firmayla en başından beri koordineli şekilde çalıştıklarını belirterek bu çerçevede hasar gören yolları da hızla yeniden düzenlemeye devam ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında, “Bartın Belediyesi olarak en başından beri doğal gaz firmasıyla koordineli şekilde çalışıyoruz. Bu sayede vatandaşlarımızın bu hizmetten de sıkıntısız şekilde faydalanması için ne lazımsa yapıyoruz. Bu çerçevede alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören yollarımızı da en güzel şekilde düzenlemeye devam ediyoruz. Bu bağlamda, doğal gaz alt yapı çalışmalarının tamamlandığı Gölbucağı Mahallesi'ne bağlı 109.Sokak yollarını da beton parke taşlarla düzenlemeye başladık. Yol çalışmalarımız bu noktayla aynı anda alt yapı işi biten diğer mahalle yollarında da devam ediyor” dedi.

SENDİKA SEKRETERİ VE GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI’NDAN ZİYARET

Zonguldak Genel Maden İşçileri Sendikası Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Osman Tutkun ile Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Ziyaret Başkan Akın’ın makam odasında karşılıklı bilgi alışverişi ve sohbet şeklinde sürdü. Akın ziyaret dolayısıyla memnuniyetini dile getirdiği Osman Tutkun ve Derya Akbıyık’a çalışmalarında başarı ve kolaylık dileklerini ifade etti. Akın konuşmasında, “Nazik ziyaretiniz dolayısıyla teşekkür ederim. Biz her zaman sendikal faaliyetlere ve basına önem veren bir belediye olduk bundan sonrada aynı anlayışla hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu çerçevede sizlerin de üzerimize düşen konularda yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyor çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi. Ziyaret sonunda Zonguldak Genel Maden İşçileri Sendikası Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Osman Tutkun, Belediye Başkanı Cemal Akın’a maden işçilerini ifade eden bir plaket hediye etti.

CEMAL AKIN’A BARTIN GİAD’DAN ZİYARET

Bartın Genç İş Adamları Derneği ( BARTIN GİAD) Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Başkan Akın’ın makam odasında gerçekleşen ziyarette Bartın Genç İş Adamları Derneği Başkanı Necmi Balık ve yeni yönetim kurulu üyeleri yer aldı. Ziyaret karşılıklı bilgi alışverişi ve sohbet ortamında gerçekleşirken Akın, BARTIN GİAD Başkanı Necmi Balık ve yönetim kurulu üyelerine yeni yönetim ve görevlerinin hayırlı uğurlu olması ve başarı dileklerini iletti. Akın konuşmasında, “Nazik ziyaretinizle belediyemizi onurlandırdığınız için teşekkür ederim. Belediye olarak bundan sonrada daha önce olduğu gibi kentteki tüm iş adamlarımızın yanında olmaya devam edeceğimizi ve tüm sivil toplum örgütlerine olduğu gibi genç iş adamları derneği içinde üzerimize düşen konularda ve imkanlarımız çerçevesinde gerekli desteği vereceğimizi bilmenizi istiyorum. Derneğinizin yeni yönetim kurulunun memleketimiz ve sizler için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
74 lü 4 yıl önce

şu kaldırım işgallerine de bir el atılsa