Bayram Öncesi Yoğun Tempo
BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN İFTAR DAVETLERİNDE

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın davet edildiği iftarlara icabet ederek iftardan iftara koşmaya devam ediyor. Kendi iftar davetleri olmadığı günlerde her akşam farklı bir yerde iftar açan Belediye Başkanı  Cemal Akın, son olarak bir akşam Bahçeşehir Koleji’nin İnşaat alanında kolej yöneticileri tarafından verilen iftar davetine, bir akşam Dellaloğlu ailesinin iftar davetine ve başka bir akşamda Gölbucağı Mahallesi sakinlerinin verdiği iftar davetlerine katılım gösterdi. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında her zaman vatandaşlarla ve kamu hizmeti veren kurumlarla dayanışma içerisinde olduklarını ifade etti. Akın açıklamasında “İçinde bulunduğumuz Ramazan Ayı münasebetiyle her akşam ya bizim iftarlarımız oluyor ya da çeşitli davetler oluyor. Bu davetlere katılmamıza mani bir durum veya farklı bir program olmadığı sürece mutlaka icabet ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri vatandaşlarımızla ve kamu hizmeti veren tüm kurum ve kuruluşlarla dayanışma içerisinde olduk. Bu tür davetlerde de insanlarla görüş alışverişlerinde bulunuyor talepleri dinliyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç duyulan hizmetlerin verilmesi için ne lazımsa yapmaya devam ediyoruz” dedi.

BAŞKAN GURBETÇİ VATANDAŞLARA ADRES TARİF ETTİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın yaz tatilini geçirmek üzere kentimize gelen vatandaşlara adres tarif etti. Yurt dışından otomobilleriyle kentimize gelen gurbetçi vatandaşlar kentte bilmedikleri bir noktayı Belediye Başkanı Cemal Akın’a sordular. Belediye Başkanı Cemal Akın’da kendisine adres soran gurbetçilere ulaşmak istedikleri noktaya kolayca ulaşabilmeleri için detaylı olarak tarif ederek dilerlerse yanlarına rehber verebileceğini söyledi. Gurbetçi vatandaşlar Bartın’ı en iyi bilen kişiye, yani Belediye Başkanı’na adres sorduklarını öğrenince çok şaşırarak tanıştıklarına memnun olduklarını ifade edip teşekkür ettiler.

NİKAHLARI MECLİS SALONU’NDA KIYILDI


Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın bir çifti daha özel günlerinde yalnız bırakmayarak nikah akitlerini bizzat kendisi gerçekleştirdi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Birgül Akdağ ve Alettin Özer çiftinin nikâhlarını Belediye Meclis Salonu’nda kıydı. Başkan Akın yaptığı konuşmada çifte nikah akdinin hayırlara vesile olması temennisiyle birlikte ömür boyu mutluluklar diledi. Akın konuşmasında “Bu gün yuva kurmaya karar vermiş bir çiftin daha bu özel günlerinde mutluluğunu paylaşıyoruz. Nikâhın iki taraf için hayırlara vesile olmasını ve birlikte bir ömür sağlıklı huzurlu mutlu bir yaşam diliyorum” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN’DAN EL SANATLARI DERNEĞİ’NE ZİYARET


Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Belediyesi tarafından kurulan ve iki yıldır hizmet veren Geleneksel El Sanatları Derneği’ni ziyaret etti. Derneğin Yalı Mevkii’ndeki teşhir salonunda gerçekleşen ziyarette Belediye Başkanı Cemal Akın hanımların el emeği göz nuru hazırladıkları el sanatlarını inceleyerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Belediye Başkanı Cemal Akın ziyarette yaptığı açıklamada derneği bir taraftan kent kimliğini ortaya çıkararak kenti bu yönüyle de tanıtırken bir taraftan da bayanların ev ekonomisine katkıda bulunabilmesini sağlamak için kurduklarını söyledi. Akın açıklamasında “Göreve başladığımız günden bu güne kadar kentimizin sanatsal kültürel ve tarihi özellikleriyle ön plana çıkması ve kent kimliğini ortaya çıkarmak için çok sayıda çalışma yaptık. Bunlardan biride Geleneksel El Sanatları Derneği’mizi kurmak oldu. Bu dernek sayesinde hem kentimizi bize özgü geleneksel sanatlarımızla da tanıtırken bayanlarımızın hazırladıkları bu el emeği göz nuru işleri ile ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlıyoruz. Şuana kadar yaklaşık 200 üyesi ile ve il dışında ve hatta yurt dışında açılan stantlarla tanıtıma sağladığı katkıları görünce ne kadar isabetli bir çalışma yaptığımızı görüyoruz. Bu güzel el emeği göz nuru eserleri hazırlayan bayanlarımızı kutluyor çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

PAZARCI ESNAFINI DİNLEDİ


Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Kapalı Pazaryeri’nde ve semt pazarlarında bulunan pazarcı esnafını ziyaret etti. Esnafları bir bir selamlayıp hal ve hatırlarını soran Belediye Başkanı Cemal Akın, göreve geldiğinde ilk işlerden birinin semt pazarları oluşturmak ve atıl haldeki pazaryerini modern bir kapalı pazaryeri haline dönüştürmek olduğunu söyledi. Akın açıklamasında „Göreve geldiğimizde insanların her vakit huzurla alışveriş yapabileceği yerler yoktu. Eski derme çatma pazaryerinde hoş olmayan olaylar yaşanıyordu. Mahalleler de yaşayan vatandaşlarımız her alışverişlerinde çarşıya gelmek zorunda kalıyordu. Bunun için ilk olarak mahallelerimize semt pazarları yaptık. Kent merkezindeki derme çatma ve hoş olmayan olayların yaşandığı pazaryerini yıkarak hazırladığımız proje kapsamında 24 saat güvenlik kameralarıyla izlenen LED lambalarla aydınlatılan haftanın her günü akşamları dahil huzur ve güven içerisinde alışveriş yapılabilen modern bir pazaryeri yaptık. Belediye olarak vatandaşlarımızın huzuru için ve hayatı kolaylaştırmak için  tüm gücümüzle hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

BAŞKAN BELEDİYE ÖZEL HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİYLE İFTAR AÇTI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsü şoförleriyle birlikte iftar açtı. Yöresel Yemek Evi’nde gerçekleşen iftar yemeğinde Bartın Halk Otobüsleri Nakliyat ve Motorlu Taşıt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Özdemir, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fırıncıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin ve Otobüs Şoförleri hazır bulundu. Yemek sonrasında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cemal Akın halk n otobüslerin ve şoförlerininin her hareketinin belediyeyle ilişkilendirildiğini belirterek birlikte dayanışma içerisinde hoş  görüyle çalışmanın önemine vurgu yaptı. Akın konuşmasında „Öncelikle Mübarek Ramazan Ayı‘nın herkes için sağlık huzur ve bereket getirmesini ve bayramada hep birlikte aynı şekilde kavuşmayı diliyorum. Belediye olarak özel halk otobüslerimizn her zaman yanında olduk.  Bende esnaflıktan geliyorum. Sıkıntılarınızı çok iyi biliyorum sizleri anlıyorum. Esnaflık veya ticaret yapan bir kişinin bir gün çalışmaması onun belkide bağkurunu ödeyememesi anlamına gelebiliyor. Bu bağlamda her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Özel Halk Otobüsleri‘ de olsanız başında isminizin başında belediye yazıyor. Her hareketiniz belediye ile ilişkilendirilmektedir. Bu konuda kurallarara uyarak, insan ilişkilerinde hoş görülü ve sağduyulu olmak büyük önem arz etmektedir. Belediye olarak bizi ilgilendiren her konuda gerekli desteği vermeye devam edeceğiz hayırlı işler bereketli kazançlar diliyorum“dedi.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ DEMİRCİLER MAHALLESİ’NDE


Bartın Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Etkinlikleri Demirciler Mahallesi’nde devam etti. Demirciler Mahallesi’nde bulunan Şemsiyeli Çeşme yanındaki alanda düzenlenen etkinlikleri çok sayıda vatandaş  ailece izledi. Etkinliklerde Özellikle Hacivat Karagöz ve Durgadun Abla oyunları mahalle sakinlerinden büyük ilgi görerek coşkuyla izlendi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’da etkinlikleri vatandaşlarla birlikte izleyerek etkinlikleri bu yıl mahallelere yayarak bu hizmeti de diğer belediye hizmetleri gibi vatandaşın ayağına getirdiklerini söyledi. Akın konuşmasında “Bu gibi sosyal etkinliklerinde belediye hizmeti olduğu düşüncesiyle bu hizmeti de mahallerimize yayarak ayağınıza kadar getirdik. Umarım memnun kalmışsınızdır. Belediye olarak her zaman tüm gücümüzle ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri vererek emrinize amade olduğumuzu bilmenizi isterim”  dedi.

RÜŞTÜ CİVAK’A ZİYARET


Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Ziraat Odası Başkanı Rüştü Civak’ı ziyaret etti. Ziraat Odası Başkanı Civak Başkan Akın’a ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Akın ise Civak’a Davut Fırıncıoğlu Caddesi‘nde devam eden üst yapı çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Konuşmasına sözlerine tüm meslek odaları  ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüş alışverişi halinde olduklarını  belirterek başlayan Akın “Göreve başladığımız günden beri tüm sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları ile görüş alışverişi halindeyiz. Bu sayede hizmetlerimizi ihtiyaç duyulan her noktaya ve toplumun her kesimine eşit ölçüde yayarak kesintisiz ve etkili şekilde vermeye devam ediyoruz. Davut Fırıncıoğlu Caddesi’ne uygulayacağımız proje kapsamında devam eden yol düzenleme çalışmalarımızda sona yaklaşmaktayız. Şuan renkli baskı asfalt öncesi attığımız son asfalt katmanı ile yolu ulaşıma açarak arife günü ve bayram boyunca vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Daha sonra geniş granit kaldırımlarımızla birlikte renkli asfalt çalışmaları ve diğer modernizasyon çalışmalarımız devam edecek. Üst yapı çalışmalarımız tamamlandığında, caddeyi en kısa zamanda kentin en geniş ve en güzel caddesi olarak modern güzelliklerle donatıp uzun yıllar sorunsuzca hizmet verecek şekilde vatandaşlarımızın beğenisine ve ulaşıma açacağız” dedi. Ziyaret karşılıklı görüş alışverişi ve sohbet şeklinde devam ederek sona erdi.

CEMAL AKIN’DAN KADİR AKAL’A ZİYARET

Belediye Başkanı Cemal Akın, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kadir Akal’ı ziyaret etti. Akal’ın Kooperatif bürosu önünde gerçekleşen ziyaret karşılıklı bilgi alışverişi şeklinde gerçekleşti. Belediye Başkanı Cemal Akın Kooperatif Başkanı Kadir Akal’a çalışmalarında başarı ve kolaylık dilerken Akal ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Akın ziyarette yaptığı konuşmada “Kooperatifler insanların ihtiyaçlarını karşılıklı yardım, dayanışma ve kefalet suretiyle ve en az maliyetle karşılamak amacıyla hizmet veren önemli kuruluşlardır. Belediye olarak ihtiyaç duyulduğunda ve bizi ilgilendiren her konuda yanınızda olduğunuzu bilmenizi isterim.  Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diler Ramazan Bayramı’nızı kutlarım” dedi.

BELEDİYE YOL EKİPLERİ  KEMERKÖPRÜ MAHALLESİ’NDE

Bartın Belediyesi’ne bağlı ekipler Kemerköprü Mahallesi’nde bulunan Sıtmayanı Sokak, Şehit Ahmet Uğur Sokak  ve Tarla Sokak yollarını 150. Cadde’ye yan yol ve tali bağlantılarda sıcak asfalt ile düzenleme çalışması yaptı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı  Cemal Akın ana yolun yan ve tali yollara bağlandığı noktayı  asfaltlayarak vatandaşlara ulaşım kolaylığı sağladıklarını söyledi. Başkan Akın açıklamasında “Belediye olarak bu güne kadar vatandaşlarımıza ulaşım kolaylığı sağlamak için çok sayıda yan yol açtık. Bunun yanında mahallerimizde birçok yeni imar yolumuzu ulaşıma açarak alternatif ulaşım imkânı  sağladık. Aynı zamanda açtığımız bu yolların hepsini tesviye edip asfaltlayarak sorunsuz hale getirdik. Şimdide Kemerköprü  Mahallesi’ne bağlı 150.Cadde’nin Şehit Ahmet Uğur Sokak ve Tarla Sokak yollarına bağlandığı noktaları sıcak asfaltla düzenliyoruz. Bu çalışma ile çevre yolundan yan ve tali yollarımıza bağlanacak araçlar için kolaylık sağlayıp güvenlik tedbiri almış olduk” dedi.
 
BAŞKAN ESNAFLARLA BAYRAMLAŞTI


Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Hendekyanı  Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret etti. Ramazan Bayramı dolayısıyla esnafları işyerlerinde ziyaret eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın hal ve hatırlarını sorarak sıkıntılarını dinledi. Akın ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda kendisinin de esnaflıktan geldiğini ve sıkıntılarını anladığını  ifade ederek, belediyeyi ilgilendiren konularda ve imkanlar çerçevesinde her fırsatta gerekli desteği vermeye hazır olduğunu söyledi. Cemal Akın konuşmasında “Bende esnaflıktan geldim. Sıkıntılarınızı biliyor bu doğrultuda hizmet veriyorum. Hendekyanı Caddesi’nde alt yapı çalışmaları sonrasında yaptığımız yeniden düzenleme ve çevre güzelleştirme çalışmalarının tüm vatandaşlarımız için olduğu gibi esnafımız içinde hayırlı  bir çalışma olacağı inancındayız.  Alt yapı çalışmalar sonrasında düzenlemek üzere girdiğimiz her caddemizi ve sokağımızı eskisinden çok daha güzel yaparak sadece yol değil topyekûn bir düzenleme içerisine giriyoruz.  Bununla beraber atıl nokta da bırakmıyor insanların uğramadığı veya az uğradığı yerleri cazip yerler halin getiriyoruz. Tüm esnaf kardeşlerimiz hayırlı bayramlar diliyorum ” dedi.

BELEDİYE EKİPLERİ YOLLARI BAKIMDAM GEÇİRİYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler mahallelerde yol bakım ve onarım çalışmaları  yapıyor. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışma ile ilgili açıklamasında mahallerde inşaat, alt yapı vb. çalışmalar dolayısıyla hasar gören yolları süratle onardıklarını  söyledi. Başkan Akın “Ekiplerimizi her gün mahallerimizin ihtiyaç duyulan noktalarına sevk etmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda inşaat ve alt yapı gibi çalışmalar dolayısıyla hasar gören yollarımızda bakım ve onarım çalışmalarına başladık. Mahalle yollarımız sokak sokak taranarak hasarlı noktalar tespit edilip süratle bu şekilde onarılacak. Daha yaşanabilir bir Bartın için tüm enerjimizle çalışarak ne gerekirse yapmaya devam ediyoruz ”dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.