Belediye Ekipleri İnkumu'nda
BELEDİYE TEMİZLİK EKİPLERİ İNKUMU KUMSALINDA FOTO

Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, İnkumu Tatil Beldesi‘nde gerçekleştirdiği temizlik çalışmaları ile plaj ve sokakların sürekli olarak temiz kalmasını sağlıyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın’dan, diğer illerden ve yurt dışından İnkumu Tatil Beldesi’ne gelen insanların temiz bir çevrede huzurla yaşayıp, sıkıntısızca tatil yapması, dinlenmesi ve denizden istifade edebilmesi için plaj ve sokaklarda düzenli olarak temizlik çalışmaları yapıldığını söyledi. Akın açıklamasında „Belediyemize bağlı tüm mahalllerimizde olduğu gibi İnkumu’ndada görevlendirdiğimiz temizlik işçilerimizle her gün düzenli olarak çöp toplama, süpürme ve kaldırma çalışmaları yapıyoruz. Kentimizden, diğer illerden ve yurt dışından gelen insanların huzurla tatil yapabilmesi, dinlenmesi ve denizden istifade etmesi için plaj ve sokaklarımızda düzenli olarak temizlik çalışmaları yapıyoruz. Özellikle Geçtiğimiz günlerde hava şartlarında yaşanan değişikliklerle birlikte dalgaların yükselip suların yola kadar uzanarak kirliliğe sebep olmasının peşinden tüm temizlik ekiplerimizi yol ve plajı o güzel görüntüsüne kavuşturmak için seferber ettik. Yaşanabilir ve huzurlu bir tatil beldesi için yürütüğümüz hayatı kolaylaştıran hizmetlerimiz ve temizlik çalışmalarımız sezon sonuna kadar her gün düzenli olarak ve kesintisiz şekilde devam edecek“dedi.

BAŞKAN PERSONELLE TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR FOTO

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın personel toplantılarına, Mali Hizmetler, Destek Hizmetleri, Hukuk, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ve bağlı birimlerde görev yapan personellerle devam etti. Belediye Meclis Salonu‘nda gerçekleşen toplantıda Belediye Başkan Yardımcıları Erol Demirkoparanoğlu ve Hüseyin Taner Çetin, daire müdürleri ve onlara bağlı personeller hazır bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada karşılıklı iyi niyet ve dostluk çerçevesinde dayanışma içerisinde çalıştıklarını ifade ederek çalışmalarla alakalı olarak personeli bilgilendirdi. Toplantıda daire müdürlerinin ve çalışanların soru ve görüşlerini de dinleyen Belediye Başkanı Cemal Akın „Bu güne kadar hiç kimseye sesimizi yükselterek çalışmadık. Biliyoruzki herkes ailesine bakmak için çalışıyor. Bu anlayışla 4 yıldır karşılıklı iyi niyet ve dostluk çerçevesinde dayanışma içerisinde çalışarak Bartın halkına en güzel şekilde hizmet verdik. Bundan sonrada aynı şekilde bu iyi niyet çerçevesinde tüm birimlerimiz arasındaki koordineli çalışmalarımızla hizmet etmeye devam edeceğiz. Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum“dedi.

41.SOKAĞA 100 METRE YENİ SU HATTI  SONRADA YOL DÜZENLEME ÇALIŞMASI FOTO

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Aladağ Mahallesi’ne bağlı 41.Sokak‘ta 100 metre uzunlukta yeni su hattı oluşturma ve yol düzenleme çalışmaları yapıyor. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında vatandaşlardan gelen talepleri ve yeni yerleşim noktalarının alt ve üst yapı yapı gereksinimleri ni süratle karşıladıklarını söyledi.Akın açıklamasında „Vatandaşlarımızın su ihtiyacını karşılamak ve ileride oluşabilecek taleplere yanıt vermek için Aladağ Mahallesi’ne yeni bir su hattı oluşturma çalışması daha yapıyoruz. 41.Sokak’ta ana şebekemizden itibaren 80’lik borularla düzenlediğimiz 100 metre uzunluktaki bu yeni hattımızı tamamladıktan sonra yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarına başlayacağız. Şu anda bir taraftan hat çalışması sürerken bir taraftanda diğer bir ekibimiz yol ve kaldırımları beton parke taşlarla düzenlemek üzere çalışmalara başladı“dedi.

DAVUT FIRINCIOĞLU CADDESİ’NDE DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARIDA BAŞLADI FOTO

Bartın Belediyesi’nin daha güzel ve daha modern bir cadde oluşturmak için yeniden dizayn etmek üzere projelendirdiği Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde belediyenin alt yapı çalışmaları sürerken bir taraftan doğal gaz çalışmalarıda başladı. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Projenin caddeye, belediyeye ait yağmur suyu hatlarının oluşturması, su - kanalizasyon şebekelerinin yenilenmesi ve diğer kurumlara ait elektirik, telefon ve doğal gaz gibi bu gün ve gelecekte ihtiyaç duyulacak tüm alt yapı gereksinimlerinin karşılanmasından sonra uygulanacağını söyledi. Akın açıklamasında „Daha yaşanabilir daha güzel ve daha modern bir Bartın için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında projelendirerek ihale ettiğimiz Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde de ilk olarak ihtiyaç duyulan tüm alt yapı çalışmalarının gerçekleşmesini sağlıyoruz. Bu çerçevede belediye olarak kavşak suyu ve şebeke suyu borularının yenlenmesi, yeni yağmur suyu hatlarının oluşturulması ve kanlizasyon hatlarının bakım ve onarımı gibi kapsamlı bir alt yapı çalışması başlattık. Bunun yanında elektirik ve telekom gibi kurumların alt yapı eksiklikleri de tamamlanıyor. Şimdide bir taraftan da doğal daz alt yapısı için çalışmalar başladı. Tüm bu çalışmalar tamamlandığında caddeyi kente yakışır modern yol ve kaldırım düzenlemeleri, kent mobilyaları ve aydınlatmalarla cazibe merkezi haline getirecek projemizi hayata geçirmek üzere çalışmalarımız başlayacak ve en kısa zamanda tamamlanacak“dedi.

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN ADEF VE SİNAN’IN NİKÂH’INI DA KIYDI FOTO

Belediye Başkanı Cemal Akın, bir genç çiftin ve ailelerinin davetlerine icabet ederek nikâh akitlerini gerçekleştirdi. Vatandaşların mutlu günlerinde kendisinide aralarında görme arzusu üzerine davet edildiği tüm düğün ve nikâh gibi merasimlere katılan Belediye Başkanı Cemal Akın, Zeynep ve İsmail Othan‘ın kızı Adef ile Fatma ve Ahmet Kordon’un oğlu Sinan’ın nikâh’ını kıydı. Başkan Cemal Akın, Belediye Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen nikâh töreninde yaptığı konuşmada nikâhın hayırlı uğurlu olması temennisi ile çifte sağlıklı huzurlu bir yaşam ve ömür boyu mutluluk diledi.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI HÜSEYİN ÇETİN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ İNŞAATI’NA GİTTİ
FOTO

Belediye Başkan Yardımıcısı Hüseyin Çetin, Milletvekili Yılmaz Tunç’un “3 aydır Belediye kanalizasyon bağlantısını yapamadığı için hizmete açamadık”dediği Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni ziyaret edip inşaat şantiyesinde, sorumlu ve çalışanlarla konuşarak incelemelerde bulundu. Ziyarette konuşan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin Şantiye Sorumlusu Recep Ayhan “İnşaat alanında işimiz bitmeden belediye kanalizasyon bağlantısını zaten gerçekleştiremez” dedi. Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin’in Fen İşleri Müdürü Çetin Önder ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette Şantiye Sorumlusu Recep Ayhan kendisine yöneltilen „Açılışı belediyenin kanalizasyon çalışmasını gerçekleştirmemesi mi engelliyor ? sorusunu yanıtladı. Ayhan konuşmasında “İnşaat alanında işimiz bitmeden belediye kanalizasyon bağlantısını zaten gerçekleştiremez. Belediye ancak benim inşaatta kanalizasyon bacalarını yerleştirmem tamamlandığında bana yardım edebilir. Belediye kanalizasyon bağlantısına engel olmadı. Daha önce biz gittik belediye ile görüştük. Herhangi bir sıkıntı yok. Belediye’den ‘işinizi yapın bir yerde toplayın ondan sonra bize telefon edin biz gerekeni yapacağız’ dediler. Bahsedildiği ve basına yansıtıldığı gibi belediyenin olumsuz yaklaşımı hiç olmadı. İşimiz bittiğinde müracaat ederek talebimizi ileteceğiz” dedi.

BELEDİYE’DEN BİR SEMT PARKI’DA ELMALIK SOKAK’A
FOTO

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kemerköprü Mahallesi Elmalık Sokak’ta İMKB Okulu yanında Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce çalışmalarına başlanan yeni semt parkı oluşturma çalışmalarını inceledi. KOnuyla ilgili açıklama yapan Beldiye Başkanı Cemal Akın Elmalık sokağa çocuk oyun gurupları, kondisyon aletleri, oturma alanları ve spor sahaları ile 7’den 70’e herkesin istifade edebileceği kapsamlı bir semt parkı yapacaklarını söyledi. Başkan Akın açıklamasında „Göreve başladığımız günden itibaren verdiğimiz hizmetlerle kentte atıl ve karanlık olan noktaları güzelleştirip herkese hitap eden güzel yerler olarak hizmete açıyoruz. Bu anlayışla bir çok noktaya vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda çocuk parkları, spor sahaları ve oturma alanları yaptık. Son olarak Tuna Mahallesi’ne yaptığımız Ali Baysal Parkı halkımızdan büyük ilgi görmüştür. Şuan benzer bir çalışmayıda Elmalık Sokak’ta Borsa Okulu yanındaki alana yapıyoruz. Buradaki alanımıza da çocuk oyun gurupları, kondisyon aletleri, ve oturma gurupları yerleştirip spor sahası yaparak 7’den 70’e herkesin istifade etmesini sağlayacağız. Daha yaşanabilir, daha güzel ve çağdaş bir Bartın için var gücümüzle çalışarak hizmet vermeye devam ediyoruz“dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.