Belediye Gündemi - Foto Galeri
BARTIN BELEDİYESİ ŞÖLENDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Bu yıl da, 8 Mart Kadınlar Dünya Gün kapsamında bir çok etkinliği halkla buluşturan Bartın Belediyesi, etkinliklerine Halk Dansları Şöleni'yle devam etti. 7 Mart Cumartesi Akşamı 20.00'da İl Kültür Müdürlüğü Salonu'nda düzenlenen etkinlikte, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Halk Oyunları Eğitmeni Orhan Doğan'ın uzun süren araştırmaları neticesinde ortaya çıkan Bartın Yöresi Erkek Oyunu ilk defa sahnelendi. Etkinlikte çocuk ve yetişkin halk dansları topluluğu üyeleri tarafından sahnelenen başta Bartın Yöresi Erkek ve Kız oyunları olmak üzere çeşitli yörelere ait bir çok oyun halkın beğenisine sunulurken, belediye Türk Halk Müziği Kursu eğitmeni İbrahim Özel ve yerel sanatçıların seslendirdiği türküler de geceye ayrı bir renk ve anlam kattı. Belediye Başkanı Cemal Akın etkinlik sonunda Belediye Halk Oyunları Eğitmeni Orhan Doğan'a bir buket çiçek takdim ederek ilk defa oynanan erkek oyunu ve sahnelenen tüm oyunlarda gösterilen performans dolayısıyla kendisini ve ekibini tebrik etti. Akın açıklamasında, "Belediye olarak her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Bu etkinliklerimizden biri de bu akşam gerçekleştirdiğimiz halk dansları şölenimizdir. Bu şölende aynı zamanda, kapsamlı bir araştırma neticesinde ortaya koyduğumuz Bartın Yöresi Erkek Oyunu da ilk defa sahnelendi. Sayın hocamıza, kursiyerlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor memleketimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

AKIN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Belediye Başkanı Cemal Akın, rahatsızlığı dolayısıyla vefat eden Bartın eski Mal Müdürü ve Anavatan İl Başkanı Nazif Küleyusufoğlu'nun cenaze törenine katıldı. Küleyusufoğlu için Tabakhane Sokak'taki evinin önünde düzenlenen törene, MHP Milletvekili Adayı Sezai Bilgin, eski Enerji Bakanı Zeki Çakan ve çok sayıda vatandaşla birlikte katılan Başkan Akın, yaptığı açıklamada; Bartın halkına hizmet vermiş bir önemli şahsiyeti daha kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diledi.

BELEDİYE'DEN VATANDAŞLARA SAĞLIKLIYAŞAM ETKİNLİĞİ

Bartın Belediyesi sosyal etkinliklerle de halkın ihtiyaç duyduğu hizmetleri vermeye devam ediyor.  Belediye Mart Ayı etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz Cumartesi günü,Sağlıklı Yaşam için Hastalıktan Korunma Metotları konulu bir söyleşi tertipledi. Şu an Bartın'da özel bir hastanede görev yapan, yurt dışında uzun yıllar bu konuda hizmet vermiş bir Ağrı Tedavisi Uzmanı tarafından görsel sunumlarla gerçekleştirilen söyleşi etkinliği, Bartın Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Migros yanındaki alanda oluşturulan Cumhuriyet Yaşam Merkezi'nde yapıldı. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada; belediye olarak, her şeyden önce geldiğini ifade ettiği toplum sağlığına büyük önem verdiklerini belirterek, bu sebeple belediye sosyal etkinliklerine sağlıklı yaşam söyleşilerini de ilave ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında ayrıca, etkinliğin;halkın sağlıklı yaşam konusunda bilgilenmesi vemerak edilen soruların cevap bulmasıyla, kentte bir sağlık kültürü oluşması anlamında çok önemli bir etkinlik gerçekleştirdiklerini önemle vurguladı. Bartın Belediyesi'nin Sağlıklı Yaşam için Hastalıktan Korunma Metotları konulu söyleşileri 14 -21 ve 28 Mart tarihlerinde Belediye hizmet binası arkasında bulunan Elmalık Yaşam Merkezi ve Migros yanındaki Cumhuriyet Yaşam Merkezi'nde devam edecek. İlgilenen vatandaşlar, ayrıntılı bilgi ve etkinlik programı için Bartın Belediyesi'nin www.bartinbelediyesi.com isimli web sayfasını da ziyaret edebilirler.

AKIN VE BİLGİN DERBİ MAÇINI VATANDAŞLARLA İZLEDİ

Belediye Başkanı Cemal Akın ve MHP Milletvekili Adayı Sezai Bilgin, Fenerbahçe Galatasaray Maçını vatandaşlarla birlikte izledi. Derbi heyecanını Ali Yay tesislerindeki yüzlerce sporseverle birlikte yaşayan Akın ve Bilgin, sporun ve bu tür karşılaşmaların; öfkeyi ve kavgayı silip, sevgiyi,barışı, birlik ve beraberliği tesis etmesini arzuladıklarını vurguladılar. Belediye Başkanı Cemal Akın, Fenerbahçe'nin 1-0'lık galip geldiği maç sonrasında yaptığı açıklamada, "Her zaman halkın içinde olmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede derbi heyecanını da vatandaşlarımızla birlikte yaşadık. Sporun ve bu tür karşılaşmaların, sonuç ne olursa olsun, insanlarımız arasında öfkeyi, kavgayı silip sevgiyi, barışı, birlik ve beraberliği tesis etmesini arzu ediyoruz" dedi.

8 MART KADINLAR GÜNÜ RESİM SERGİSİ AÇILDI

Bartın Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Resim Sergisi açtı. Eski belediye binasında halkın beğenisine sunulan serginin açılış töreninde, Belediye Başkanı Cemal Akın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Varnalı, Resim Öğretmeni Aysun Eskin, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş yer aldı. Belediye Kültür ve Sosyal  İşler Müdürlüğü bünyesinde, Resim Öğretmeni Aysun Eskin eğitmenliğinde faaliyetlerini sürdüren Belediye Resim Grubu kursiyerlerinin eserlerinden oluşan sergi, 11 Mart Cuma günü sona erecek. Sergiyi açılış kurdelesini keserek halka açan Belediye Başkanı Cemal Akın, yaptığı konuşmada; etkinliğin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladığını ifade etti. Akın, "Belediyemiz Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Resim Grubumuzun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerimiz kapsamında düzenlediğimiz Resim Sergisinin açılışına hoş geldiniz. Bu yıl da Kadınlar Günü kapsamında açtığımız bu serginin yanı sıra, Halk Dansları Şöleni, Geleneksel Fener Alayı-Kadın Yürüyüşü ve başarılı kadınların ödüllendirilmesi gibi etkinliklerimiz olacak. Bu vesileyle bir kez daha tüm kadınlarımızın kadınlar gününü tebrik ediyorum" dedi.

HALKIN İÇİNDEN ÇIKMIYOR

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve MHP Bartın Milletvekili Adayı Sezai Bilgin gerçekleştirdikleri Kafe ve çay bahçesi ziyaretleriyle de hep halkın içinde olmaya devam ediyorlar.  Akın ve Bilgin son olarak, Yalı - Tersane Caddesi'nde bulunan, Parantez Cafe, ARÇA Cafe, Çadır Kafe ve Çay Bahçesini MHP İl Başkanı Tuncay Maden ve MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir ile birlikte ziyaret etti. Ziyaretler esnasında, kafe ve çay bahçelerinde bulunan vatandaşlarla selamlaşıp hatırlarını soran Akın ile Bilgin, ayrıca sohbetler esnasında vatandaşlarla, kentin ihtiyaçları ve talep edilen hizmetler konusunda görüş alışverişlerinde bulundular.

8 MART FENER ALAYI-KADIN YÜRÜYÜŞÜ YOĞUN İLGİGÖRDÜ

Bartın Belediyesi tarafından her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlenen Fener Alayı-Kadın Yürüyüşü, bu yıl da yoğun bir halk katılımı ve coşkuyla gerçekleşti. 8 Mart Pazar akşamı 18.00'da Millet Bahçesi'nden Belediye Bandosu'nun seslendirdiği milli marşlar eşliğinde meşalelerle hareket eden kortej, kent merkezinden yukarı çarşıya, oradan da Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Yürüyüş, korteje katılan vatandaşların Cumhuriyet Meydanında toplanmasıyla Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi. Belediye Başkanı Cemal Akın etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, belediye olarak kadın hakları konusunda son derece duyarlı olduklarını önemle vurgulayarak her yıl 8 Mart Kadınlar Günü kapsamında çok sayıda etkinlik yaptıklarını, geleneksel hale gelen  bu yürüyüşünde bu etkinliklerden biri olduğunu söyledi. Akın açıklamasında, "Belediye olarak, her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerimiz kapsamında düzenleyip geleneksel hale getirdiğimiz Fener Alayı-Kadın Yürüyüşü, bu yılda yoğun bir katılım ve coşkuyla gerçekleşti. Bu yıl da Kadınlar Günü'nü Kemerköprü'dekiMillet Bahçesi'nden Cumhuriyet meydanına kadar bandomuzun seslendirdiği Milli Marşlarımızla yürüyerek büyük bir coşkuyla kutladık. Belediye olarak, 8 Mart Kadınlar Günü kapsamında Kadın Yürüyüşü'nün yanı sıra Resim Sergisi açıp Halk Dansları Şöleni gerçekleştirdik. Sonrasında da başarılı kadınlar için bir ödül törenimiz olacak. Tüm hanımefendilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar saygılar sunarım" dedi.

BAŞKAN AKIN MHP'NİN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI

Belediye Başkanı Cemal Akın bir taraftan belediye tarafından düzenlenen Kadınlar Günü etkinliklerine katılım gösterirken bir taraftan da farklı kesimlerce kutlanan etkinlik davetlerine de icabet etti. Başkan Akın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, MHP Kadın Kolları'nın düzenlediği etkinliğe de katıldı. Etkinlikte, hazır bulunan MHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz'ın ve tüm bayanların Kadınlar Gününü tebrik eden Başkan Akın, etkinlik sonrasında yaptığı açıklamada, "MHP Kadın Kolları'nın, kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına mensup bayanların katılımıyla gerçekleşen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine katılmaktan büyük mutluluk duydum. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Günü'nü bir kez daha kutluyor saygılar sunuyorum" dedi.

YENİ EVLİ ÇİFTİ İLK TEBRİK EDEN "O" OLDU

Belediye Başkanı Cemal Akın, kısa süre önce dünya evine giren bir çiftin nikâh törenlerinin hemen peşinden tebrik ederek, mutluluklar diledi. Nikah akdi Belediye Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen Aksu ve Duran ailelerinin evlatları Pelin ve Muzaffer'i Millet Bahçesi'nde tebrik eden Başkan Akın, çifte ve ailelerine hayırlı uğurlu olsun ve mutluluk dileklerini iletti.

AKIN BARTINSPOR'U ÇARŞAMBASPOR MAÇINDA DA YALNIZ BIRAKMADI

Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartınspor'u rakipleriyle karşılaştığı maçlarda da yalnız bırakmayarak desteklemeye devam ediyor. Akın son olarak,  Bartınspor'un 8 Mart Pazar günü Bölgesel Amatör Lig rakibi Çarşambaspor'la karşılaştığı maçı da tribünden vatandaşlarla birlikte izledi. Konuyla ilgili açıklamasında, Belediye olarak kentte sporun gelişmesi için ne gerekirse yaptıklarını belirten Başkan Akın, Bartınspor'a da bu çerçevede, ihtiyaç duyulan bir çok hususta imkanlarda elverdiği sürece gerekli desteği verdiklerini söyleyerek takımaÇarşambaspor karşısında da başarılar dilediğini ifade etti.

ELAZIĞLILAR DERNEĞİ'NDEN CEMAL AKIN'A ZİYARET

Bartın Elazığlılar Derneği, Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Başkan Akın'ın makam odasında gerçekleşen ziyarette,Elazığlılar Derneği Başkanı Osman Koçer ve Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı. Ziyaret, Dernek Başkanı Osman Koçer ve yönetim kurulu üyeleriyle samimi bir sohbet ortamında karşılıklı görüş alışverişi şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada, belediye olarak kentte bulunan tüm sivil toplum örgütlerine ihtiyaçları ve imkanlar ölçüsünde destek olduklarını belirterek Elazığlılar Derneği'nin de belediyeyi ilgilendiren her konuda yanında olacaklarını söyledi.

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN'A İSTİKLAL OKULU'NDAN ZİYARET

İstiklal İlköğretim Okulu yöneticileri Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Akın'ın makam odasında gerçekleşen ziyarette; Okul Müdürü Taner Evren, Yardımcısı Çetin Üstünyaz veokulda görev yapan öğretmenler yer aldı. Ziyaret, Belediye Başkanı Cemal Akın ile okul yöneticileri ve öğretmenler arasında karşılıklı fikir alışverişi şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada belediye çalışmaları konusunda bilgiler vererek belediye olarak her zaman eğitime destek olduklarını ve İstiklal İlkokuluna'da belediye imkânları çerçevesinde ihtiyaç duydukları tüm konularda gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

BAŞKAN AKIN BİR İŞYERİNİ DAHA HİZMETE AÇTI

Belediye Başkanı Cemal Akın, davet edildiği açılış merasimlerine de katılarak iş sahipleri ve çalışanların mutluluklarına ortak olmaya devam ediyor. Akın son olarak, Kırtepe Mahallesi İskele Caddesi'nde ticaret hayatına başlayan Ümit Şen'e ait Ümit Şen Kuaför'ün açılış törenine katıldı. Açılışta, MHP Milletvekili Adayı Sezai Bilgin ve çok sayıda davetli hazır bulundu. Akın, okunan duaların ardından, işletmenin açılış kurdelesini keserken yaptığı konuşmada hayırlı, uğurlu olması ve bereketli bol kazançlar getirmesi temennisinde bulundu.

HÜSEYİN TANER ÇETİN AÇILIŞA KATILDI

Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin İşyeri açılışına katıldı. Kemerköprü Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı'nda hizmete giren Cafe Tuzlama isimli işyerinin açılışına çok sayıda vatandaş katıldı.Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin işyerinin açılış kurdelesini keserken yaptığı konuşmada, hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak bereketli kazançlar getirmesini diledi. Çetin konuşmasında, "Memleketimizde hizmete giren bir işyerinin daha açılış töreninde bulunmaktan ve işyeri sahipleri ile çalışanlarının mutluluğuna ortak olmaktan dolayı büyük sevinç duyuyoruz. Bu işletmenin de sahibi ve memleketimiz için hayırlı uğurlu olması ve bereketli kazançlar getirmesini diliyoruz" dedi.

BARTIN BELEDİYESİ BAŞARILI KADINLARI ÖDÜLLENDİRDİ

Bartın Belediyesi tarafından 8 Mart Kadınlar Günü Etkinlikleri kapsamında yemek ve ödül töreni düzenlendi. Bartın Belediyesi'nde çalışmakta olan bayan personeller, Meclis Üyesi Çiğdem Bağırgan, Meclis Üyelerinin eşleri ve kentte çeşitli alanlarda başarı göstermiş kadınların katıldığı yemek, Belediye Dinlenme Evi'nde düzenlendi. Belediye Başkanı Cemal Akın,etkinlikte personellerin ve diğer davetli bayanların kadınlar gününü tebrik ederek her birine ayrı ayrı çiçek verdi. Yemekte, Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından kentte gerek kamu ve eğitim hizmetleri noktasında, gerekse ticari, kültürel ve sosyal anlamda topluma faydalı çalışmalar yürüten başarılı kadınlara plaket verildi. Başkan Akın etkinlikte,alanlarında başarılı olan 3.Noter Şule Kavaklı, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Figen Kemik, Resim Öğretmenleri Aysun Eskin ile Şefika Kantarcı, Belediye Mali Hizmetler Müdürü Yelda Özcan, Esnaf Fulya Aydın ve Oya Çınçın'aplaketlerinitakdim etti. Akın başarılı bayanlara plaketlerini verirken yaptığı konuşmada kendilerine topluma sağladıkları faydalar ve elde ettikleri başarılar dolayısıyla tebrik ve teşekkürlerini iletti. Bayanlar ise yaptıkları konuşmalarda Başkan Akın'a, aldıkları plaket dolayısıyla duydukları mutluluğu ifade ederek, belediyenin kadınlara yönelik gerçekleştirdiğitüm etkinlikler ve çalışmalar için kendisine teşekkür ettiler. Başkan Akın yaptığı konuşmada,"2009 yılında, seçildiğimiz tarihten bu güne kadar, 8 mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize devam ediyoruz. Bu günü bir güne bağlamamak gerekir. Cennet anaların ayakları altındadır düsturu çok önemlidir Bu kadar değer verilen bayanları bir günle sınırlandırmamak gerekir ama bu temsili diye düşünüyoruz. Hanımların girmediği yerler, işler ve sosyal etkinlikler yarım kalıyor. Gerçekten yaptıkları işe sarılmaktalar. Bu gün bir şey dediyseniz yarın hatırlatıyorlar. Ben bunu gerek iş, gerek siyasi hayatımda, gerekse belediyecilik hayatımda görüyorum. İşine sarılmış vaziyette, gece gündüz koşturmaktalar. Hep birlikte önemli çalışmalar, büyük işler yapıyoruz. Allah sizlerden razı olsun.  Maalesef bayana şiddet var. Bu konuyla kadınların korunması ve incitilmemesigerektiğini vurgulayan herkese çok önemli mesajlar veren ayetler var.  Ama bir bakıyorsunuz ölümcül durumlar yaşanıyor. Bunların cehaletten kaynaklandığına inanıyorum. İnsan üniversite bitirir, çok ta zengin olabilir ama bazen bu tür cehaletler gitmez. Bayanlar bizim canlarımız, evlatlarımız, teyzelerimiz, analarımız, büyük annelerimiz ve halalarımızdır bu noktadan bakmak lazım. Dün akşamda bir yürüyüş yaptık. Bu gün de bu etkinliğimizi yapıyoruz. Bir önceki akşam ise2 saat süren bir halk oyunları programı yapıldı.Bunlar devam edecek.İyiki varsınız. Siz olmazsanız biz de yokuz zaten diyor saygılarımı sunuyorum" dedi.

BAŞKAN AKIN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ'Nİ ANMA PROGRAMINA KATILDI

Belediye Başkanı Cemal Akın,"Bir Hürriyet Türküsü Çanakkale Destanı" başlığı altında tertiplenen Çanakkale Şehitleri'ni anma programına katıldı. Bartın Üniversitesi tarafından Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıl dönümü kapsamında İl Kültür Müdürlüğü Salonu'nda düzenlenen anma programında Başkan Akın ile birlikte;, Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, Garnizon Komutanı Mehmet Erdemir, kent protokolün önde gelen diğer isimleri, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretim ve araştırma görevlileri ve çok sayıda öğrenci yer aldı. Belediye Başkanı Cemal Akın tarihin akışını değiştirdiğini ifade ettiği Çanakkale Zaferi'nin eşsiz bir kahramanlık destanı olduğunu önemle vurgulayarak bu anlamlı programı düzenleyen Bartın Üniversitesi'ne teşekkür etti. Akın açıklamasında, " Millet olarak, tarihin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılını gururla kutluyoruz. Bu eşsiz kahramanlık destanını bildiğimiz - bilmediğimiz tüm yönleriyle, akademik bir çalışma ve bakış açısıyla gözler önüne seren Bartın Üniversitesi'ni ve emeği geçen herkesi bu anlamlı çalışma dolayısıyla kutluyor sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.